• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj :wink:
Slunatko, Beatka taky nechce být v pokoji sama a musíme být s ní, dokud neusne, v poslední době to je kolem 22hod :unamused: A po přečtení několika knih....

Kvak, my jsme neměli nikdy po žádném očkování reakci, Beatka si ani toho píchnutí nikdy nevšimla, ale u Jáchymka to nepředpokládám, to bude asi řev....
18. pro 2009 v 09:34  • Odpověz
Simo08,tak to jsi mě potěšila, tak asi je to normální.Budeme to muset překonat,vydržet.Jinak jsem o alba dala fotku látkové houpačky co máme a nebýt toho řvaní po kojení,tak tam malej do pár minut vždycky usne. Je to připevněný na stropu,ale prodávají se i kovový konstrukce od země) .Jen mě to tak napadlo pro ty,který mají miminka který se rádi nosí,nebo usnou jen za pohybu na houpacím míči.Já bych už měla vytahaný ruce u země :slight_smile:
18. pro 2009 v 09:42  • Odpověz
Orlik- napadlo mě, jestli si Terezka nějak nesnaží vynahradit nedonošení tvou pozorností, nošením atd. Jáchym se sice narodil jen 3 neděle před termínem, ale taky potřebuje hodně blízkosti- možná by takový byl i jinak, těžko říct, ale třeba spí pouze v naší posteli (nijak nevadí, aspoň ho mám v noci na krmení po ruce, na utišení taky). Možná by pro Terez byl dobrý i šátek, nošení v nosítku- to abys taky mohla dělat něco jiného:slight_smile:.

Beran- no jo, ale Beatka je ženská, chlapi jsou na bolest hysterický (teda většina:slight_smile:
18. pro 2009 v 09:44  • Odpověz
davlu zkusila jsem podle tvých rad dát malé při kojení tu spodní ručku kolem mého pasu (dosud jsem jí ji cpala pod ni k tělu) a je to teda pohodlnější
18. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
Bré dopoledne...tak se taky pochlubíme s váhou. Táďa už se vyšplhal na pěkných a rovných 5 kil a to mu je jen měsíc, ale když byla porodní váha 4,3 kg tak je to asi normal. Pije sice málo a ne moc často, ale asi mám mlíko dost výživný, když za 3 týdny nabral 700gr.

Holky, kdy je další očkování po těch v porodnici?
18. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
davlu-v tom ockovacim prukazu v zadu-je to tam napsane...ja na to radeji ani nekoukam, to zas bude pohroma... :sweat_smile:
davlu-hele, neprovokuj!! :grinning:
18. pro 2009 v 11:49  • Odpověz
Nazdárek holky,chodíte s mimčama ven když je venku takový mráz?
18. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz
monter já teda nee, měla jsem v plánu vánoční jarmark, ale současně s jeho začátkem přituhlo...
18. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
Tak to mě asi z toho hrábne jak furt lapím doma. Potřebuji čerstvý vzduch!!
18. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
Ahojky!
My ke kojení svazujeme do plenky, malá je klidnější a nešermuje mi rukama kolem prsu a kolem svého obličejíku...

Holky, nevím,jestli to tu už padlo, ale chci se zeptat na kakání - zelené hovínko v plence - pověry říkají, že je to hladové................ současně to tu hledám na netu, a našla jsem toto: tak pro info vám všem:

1. žloutenka u dítěte, což už u vás asi nehrozí - má se na mysli novorozenecká žloutenka
2. přebytek předního mléka - dítě pije příliš předního mléka a mléčný cukr, který ve střevech kvasí způsobuje nazelenalou stolici. Teď v létě je to obvyklejší, děti pijí více předního mléka. Časté střídání prsů může nadbytek předního mléka ve stravě způsobit. Není to nic špatného, stačí kojit déle z jednoho prsu a druhé jen nabídnout. Časté střídání prsů se využívá jen při zvyšování laktace.
3. nadbytek mléka a mléčných výrobků ve stravě matky
4. matka sama jedla nějakou zelenou potravinu či potravinu obsahující hodně železa
5. dokrm UM - umělé mléko je fortifikované železem a tudíž je stolice uměle živeného dítěte často zelená.
6. pokud je stolice v plínce již delší čas, tak může zezelenat - na vzduchu stolice kojeného dítěte zelená.

Prostě - zelená stolice není hladová. Hladová stolice je nahnědlá, velice sporadická a hodně zapáchá, obsahuje hlen.
18. pro 2009 ve 12:34  • Odpověz
18. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz
Kvakul, díky za radu. Něco na tom bude. Po obědě jsem uspávala Terezku v naší posteli a usnula společně s ní. Vzbudila jsem se za hodinu na kraji postele a Teri byla nalepená na mě (jak jsem se od ní odtahovala, tak ona se zase tulila). O tom šátku jsem uvažovala, ale bojím se, abych ho správně uvázala. Kouknu se po nějakém kurzu. Anebo to nosítko, tam bych strach neměla - našla jsem internetový obchod, kde ho půjčují na týden na vyzkoušení.

Monter, taky už bych vyrazila ven. Mráz ani tak neřeším - za týden slavíme 3 měsíce, a přece nebudeme doma celou zimu. Chce to postupně na chvilku během poledne, kdy je nejtepleji. Terezka má ale rýmu a já jsem taky nastydlá, tak to nechci pokoušet. Těšíme se na vánoce.

Když jsem četla tu hrůzu s porodem 5kg dítěte, tak se modlím za známou. Ta šla dnes na vyvolání - už z toho byla dost zoufalá.
18. pro 2009 ve 14:16  • Odpověz
Kvakul, četla jsem že jste se nechali očkovat proti pneumokokovi. Doporučila ti to doktorka nebo ses pro to rozhodla ty sama? My ještě nejsme naočkovaný ani hexa vakcínou (prťousky z inkubátorů prý radši očkují až tak ve 4.měsíci). O pneumokokovi taky uvažuji, ale stále jsem se nerozhodla.
18. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz
My ven chodíme, doma by to nešlo, protože musím vyvětrat obě děti a taky sebe. Jen dnes jsem byla jen s Beatkou, na Jáchymka byla opravdu velká zima.

Orliku, tak spaní s takovým miminkem je ještě sranda, ale s takovým dvouletým dítětem, to je teprve něco - dítě leží rozvalené na dvou postelích a rodičové, každý na svém kousku :grinning: O kopancích do hlavy, břicha a jiných částí těla ani nemluvě :sweat_smile: Já jsem docela ráda, že Jáchymek mi tam zatím systematicky nespí, jen když usnu při kojení a zapomenu na něho :sweat_smile:

My prakticky pořád uspáváme ve vložné tašce do kočárku, houpeme až ho uhoupeme. Ještě nikdy (ani v porodnici) neusnul tak, že bychom ho položili do postýlky a on usnul sám.... :unamused: Ale u nás je to i o tom, že váží asi 6kg a po hodině nošení a houpání už člověk necítí obě ruce a skoro celé tělo.

Zelené hovínka měly děti taky a nic jsem s tím nedělala, nebyl důvod, postupně se barva změnila :sweat_smile:
18. pro 2009 ve 14:24  • Odpověz
Kukuca, houpačka vypadá skvěle :wink: My máme takovou improvizovanou - lano, karabiny a taška do kočárku :slight_smile:
18. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz
Beránku, Terezka měla minulý týden 5,5kg a taky se slušně pronese. Už se moc těším na vánoce a na návštěvy, aspoň ji bude chovat a houpat chvilku někdo jiný. Vůbec si ale nedovedu představit mít doma ještě starší dítě. Jak to zvládáš věnovat se i Beatce? Po téhle zkušenosti bych chtěla dalšího prcka až tak za 4-5 let.
18. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
Tak jsem se dívala na tu houpačku na internetu a my si ji snad i pořídíme, pokud se to spaní u nás nezlepší...vložná taška nám totiž vydrží tak možná 1-1,5 měsíce...

O očkování na pneumokoka neuvažujeme, ani nám to dr.nedoporučuje, Beatku jsme taky nenechávali očkovat, ale uvidíme....
18. pro 2009 ve 14:29  • Odpověz
My ven chodíme, nemá se do většího mrazu jak -5 stupňů, což zatím nebylo. A hlavně to nejde kvůli staršímu, aby byl zalezlej doma, to by mi to tu zboural... :wink: Ale zítra má být až -10, tak to půjde Kubík s taťkou a my s Kájou budem doma. Dneska jsme byli venku 2 hoďky a teď se Kubík převlíknul a letěl ven s taťkou ještě na boby :slight_smile:

Berabek, tak to s tím kopáním a pod. znám, Kuba ten když spí s náma, tak zásadně leží na mě hlavou a tátu kope celou noc do zad. Dneska ráno jsme spali slisovaný všichni čtyři. Malou si beru k nám jen někdy k ránu kolem 6, to už hůř usíná, ale jinak v noci chrní parádně ve svý postýlce, ani dudlíka moc nepotřebuje.
18. pro 2009 ve 14:31  • Odpověz
Orliku, tak snažím se jim věnovat každou vteřinu, pro sebe mám chvíli teď, kdy zázrakem spí oba, Beatka po hodině uspávání a Jáchymek v tašce, jak jinak. Jáchymka mám na ruce a dělám něco s Beťkou, je to o to horší, že holčičky většinou vyžadují pozornost a nehrají si samy - u nás to platí na 150%, pořád u sebe chce někoho být, je hodně komunikativní a mluví neustále a stále jí musím odpovídat, něco vysvětlovat, číst.....ale člověk nakonec asi zvládne všechno :wink: Určitě by mi pomohlo, kdybychom měli miminko, které hezky spí, ale smůla...

Dnes jsem byla venku s Beatkou, Jáchymka hlídala babička :wink:
18. pro 2009 ve 14:34  • Odpověz
ahoj holky, my houpačkz máme a malou tam dáváme, ale zatím se jí to líbí chvilku, pak zjistí, že to nejsme my, kdo jí houpe a začne nás volat.... :grinning:
18. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz
Beranek, neplatí to jen o holčičkách, Kuba si taky nevystačí sám... Ale naštěstí Kája je hodňoučká, takže zatím to vcelku jde.
18. pro 2009 ve 14:39  • Odpověz
Macu, my jsme naštěstí Beatce koupili měsíc před narozením Jašíka velkou postele a stal se zázrak, najednou od té chvíle spí sama a naopak do naší postele odmítá jít :confused: To kopání do zad jsme si taky užili :sweat_smile:
Chození ven je bohužel s 2 dětmi u nás taky nutnost.
18. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
Macu, právě, že všichni co mají chlapečky mi říkají, jak si krásně vezmou autíčko a hodinu jezdí po koberci, já jen vždy závidím.... :sweat_smile: Ale neplatí to pro všechny, to je jasné. I když tajně doufám, že náš chlapeček takový bude. Zatím se teda projevuje spíš opačně...
18. pro 2009 ve 14:43  • Odpověz
Kubík má taky už dlouho dospěláckou postel v pokojíčku, každý večer (s výjimkou toho, kdy je taťka pryč, to spíme spolu) usíná v pokojíčku, ale v noci se vzbudí a chce k nám. Teď posledních pár nocí se ale dal u sebe v pokojíčku zase "uspat" a chrněl tam až do rána. Tak uvidíme jestli se někdy dopracujeme k celý noci prospaný bez vzbuzení ve svý posteli.
18. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz
Akvy, s tou houpačkou mi to ani neříkej :sweat_smile: My už máme doma tolik věcí pro toho našeho klučíka, že kdybychom koupili houpačku a on by tam nechtěl být, tak mu to asi strhnu ze stavebního spoření :grinning:
18. pro 2009 ve 14:46  • Odpověz
Beranek, tak to je dobrý, já taky tiše doufám, že naše holčička bude ten typ, co jí člověk někam posadí, dá jí hračku a bude si hrát... :grinning: U Kuby tohle nehrozí, ten potřebuje u všeho asistenci. Já mám tu výhodu, že už chodí na dopoledne do školky, takže stihnu i něco udělat a až bude Karolínka větší, tak se budu moct dopoledne věnovat jen jí.
18. pro 2009 ve 14:46  • Odpověz
Macu, u nás je zase problém uspávání, musíme tam být s ní a trvá to opravdu dlouho, večer usíná až kolem 22hod, taťka jí čte a čte, až u toho usne, a ona ho mlátí knihou do hlavy a oka a pořád slyším, tati čti :grinning:
Tak nevím, občas mám pocit, že se nám narodili dva mali tyrani.....aspoň co se času týká :sweat_smile:
18. pro 2009 ve 14:48  • Odpověz
Macu, tu školku strašně závidím, taky by mi to už pomohlo, ale je zatím ještě malá. Od ledna by měla být na 5 dní v měsíci v jeslích, pokud tam neodmítne chodit...
18. pro 2009 ve 14:49  • Odpověz
beranku-tak jenik si DIKYBOHU vyhraje sam....a spi taky sam...onehda spal semnou malou-desbes...
hac´ka je super-jen nemame misto...dudliky jsou na poste-sakrys a ja sama s detma doma...achjo...dneska mi dorazi vanocni cukrovi-jsem zvedava :slight_smile:
evita-fotky jsou krasne!
18. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
Jo to my taky uspáváme Kubíka. Stačí ale buď přečíst nějakou krátkou pohádku nebo mu říct pohádky dle jeho každodenního pořadníku 1. o Karkulce, 2. o holoubkovi, 3. polámal se mraveneček, 4. o kuřátku. Většinou je do 20 minut tuhej, někdy ani ty pohádky nestačíme, jelikož je utahanej a on už po obědě nespí. A když jsem doma sama, tak si vezmu Karolínku s sebou a chovám jí :slight_smile:
18. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.