• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
marsie ještě jsem to nezkoušela... zapomínám na to, ale to blití není tak hrozné, někdy po kojení bůbec... ale jako rada do zálohy super, proto jsem chtěla vědět detaily

ještě lepší je, jak mi drahý radí, jak si co mám zorganizovat a nechápe co řeším, proč nestíhám - však dám malou do postýlky, strčím dudel a je vymalované, ne? no, necháme toho, to by bylo na novou diskuzi
19. pro 2009 v 16:30  • Odpověz
krem...ten puchýřek po TBC je prý normální, má se to hlídat, on by měl pak jakoby zmizet, mělo by se to chovat jako beďárek... :wink:

jinak u nás manža funguje ouplně na 1, vaří, nakupuje, uklízí a malou nosí v klokance, to se jí teda hódně líbí, dává jí odkrnkout, koupe, fakt funguje super. :slight_smile:
19. pro 2009 v 16:45  • Odpověz
Ahoj holky máte to taky malá mi po Nutrilonu po každým jídle brečí chvilkama než usne je možný,že ji to tlačí?Jinak nespí mi vůbec přes den jen občas v nárůčí a v noci vůbec ach jo kde bych mohla najít na netu ten bílý šum?
19. pro 2009 v 16:50  • Odpověz
marsie: všechno nejlepší k narozeninám :wink:

zuzu: já pouštím z:

http://www.youtube.com/watch?v=IL4Qif1qT1M

je tam toho strašně moc...

u nás mazec_ malý je celý den, vlastně od včera hodný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale jako že opravdu skoro nezabrečí, chce pozorovat, zabaví se i na chvilku sám...i spinká...vždy to má tak, že nakojíme, hoďkuk je cca vzhůru a pak do dalšího kojení spinká...no já ho nepoznávám...
asi se fakt dobře vyspal, sláva Karpovi :grinning: :grinning:
19. pro 2009 v 17:08  •  2 děti  • Odpověz
:dizzy_face: dekuji vsem za prani... jak mi rekla porodni asistentka: "no vzdyt vy uz taky nejste nejmladsi" :pensive: :zipper_mouth:
19. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
marsie-haha :grinning: a kolikpak bylo porodni asistence?? :grinning:
19. pro 2009 v 18:23  • Odpověz
marsie taky jsem něco na svůj věk už slyšela, v souvislosti s těhotenstvím či otěhotněním, už ani nevím od koho... přitom já si připadám v nejlepších letech... a tobě je kolik, 32?
jo a i v tp byla kolonka na nějaké rizik. faktory a měla jsem tam zaškrtnuto >30 let a prvorodičky nad 30 jsou nazývány starými prvorodičkami... vtipné...
19. pro 2009 v 18:26  • Odpověz
:grinning:
no, kdyz nahodou teda neoctnu na nejake diskotece, baru pro teens ci necem podobnem, tak si prijdu jako mladice... ale evidentne jde jen o muj subjektivni pocit :confused: - jo, jo je mi 32 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
aspon ze uz jsem "matka od deti" a vdana :grinning: ... to tulika neboli :wink:

holky, normalne manzel vyluxoval, rano hlidal, ze jsem se krasne v klidu vykoupala, jela na nakup - ten ktery jindy nenavidim - jsem byla uplne stastna, ze jsem mezi lidma!!
19. pro 2009 v 19:16  • Odpověz
Teda marsie...závidím a ostatním taky...já mám chlapa teď odstaveného, je nemocný :frowning2: takže nechci, aby k malému chodil moc blízko a nechávám ho v posteli, takže je opravdu všechno na mně :slight_smile: ale jinak uvaří, v krajní nouzi uklidí, na nákupy ze začátku jezdil taky jen on...takže si taky nemůžu stěžovat.

Tak jsme zase provedli večerní rituál..malého jsem zavinula, šoupla do postýlky a je klid, pro jistotu jsem zapla ještě fén...:slight_smile:
Dneska byl podezřele hodný, opravdu.

jinak vy mě asi ukamenujete, le já se s naším robátkem, když jdu spát třeba v devět vyspím tak 7 hdin určitě, někdy osm, :wink: samozřejmě někdy je to slabší, ale ta to třeba dospím přes den... :grinning:
19. pro 2009 v 19:39  •  2 děti  • Odpověz
my dneska nastesti taky spali 5hodin coz je krasne....snad se to dneska protahne na 7treba :grinning:
19. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
marsie taky jsem se tím otěhotněním trošku sklidnila, že ten věk tolik nebolí :grinning:

já jdu v úterý k dr. na 6n, manžel bude hlídat, docela se těším, po dlouhé době bez břicha či kočárku... ale budu pospíchat domů :wink:

drahý bude vysávat zítra, tuto činnost převzal po mém ivf a už mu vcelku zůstala, sem tam vysaju i já, ale hlavně obývák se musí pořádně kartáčema kvůli psovi, to mu ráda přenechám, i on je pak spocený až na prdeli :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dnes jsem zbaběle opět využila příkrm, nemám na to její vyvádění u prsu nervy

renat můj byl taky marod, ale naštěstí už je ok a malá nic nechytla, ani já ne, kupodivu
19. pro 2009 v 19:59  • Odpověz
evi: v to budu taky doufat, že ani jeden nic nechytneme.

Malej je tuhej, jdu do vanyyyy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2009 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz
Tak nám nezabírá ani šum,ani zavinování..Snad jen to houpání v houpačce,ale to jde realizovat bohužel jen ve dne.V ložnici je postýlka a ta teda není až tak oblíbená.Zatím se nám ještě nestalo malýho položit po kojení do postýlky a spánek.Před tím vždycky utěování v náručí v nebo na klíně a až se začnou klížit oči,šup do postýlky.Jinak ani ťuk.
19. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz
Rivka musela jsem se na to očkování Prevenarem podívat Adámkovi do očkovacího průkazu - a byl očkovaný poprvé ve 4 měsících (první dávka se dává myslím dřív, ale to mě mudra přesvědčila, že je zbytečná, protože s drobečkem stejně nikam do kolektivu nejdeš) no a pak druhá a třetí dávka byla po měsíci, čtvrtá u nás poslední byla až v prosinci při roční prohlídce. A ještě z vlastní zkušenosti moc nedoporučuji dávat naráz očkování Hexa + Prevenar, my jsme po tom měli hrozné reakce - vysoké teploty skoro 3 dny. Ale Adámek špatně snáší jakékoliv očkování, tak je to asi dítě od dítěte.
19. pro 2009 ve 22:09  • Odpověz
Bamboska- my právě máme kombinaci Hexa+Prevenar (dokonce ještě meningokoka- jsme ve výzkumu:slight_smile: a navíc je malýmu teprve 9 týdnů. Horečka mu najížděla jen první den, teď už je objektivně OK, ale je strašně, opravdu hrozně ROZMRZELÝ. Kníká, vrčí, brečí- trochu zabral šum, ale bohužel jsem mu ho asi po 10 minutách spánku vypnula a on samozřejmě s jekotem probudil. A už to nezabíra. Praly se mu všechny zavinky, tak jsem ho provizorně zamotala autáhla do deky, zatím spí. Ale zdá se, že je takhle na nervy z očkování. Ta kombinace je asi opravdu drsná...
Jinak když mladej rozmrzelej, tak naštěstí vůbec nestojí o nošení-- spíš právě zabere zavinout, utáhnout, vzít z dohledu hračky- aby neměl podněty- a sám taky zmizet z dohledu. Přijde mi, že mu vadí být přetížený podněty. A pustit šum. Docela nahlas :sweat_smile:
19. pro 2009 ve 23:29  • Odpověz
ahojky holky,

teda tak se nám asi změnilo dítě, už druhý den je fakt na zabití, špatně spí,teda spší se jí nedaří zabrat a když už jo,tak spí tak 10 minut a pak začne vyvádět. No teď už vyváděla i při kojení,tak nevím nevím :frowning2: snad to přejde.. měla jste to taky některá???? doufám,že aspoň v noci bude klid......
19. pro 2009 ve 23:41  • Odpověz
Ahoj....jak se říká "nechval dne pžed večerem", tak já říkám, nechval noc před ránem. My sice usnuli zas ukázkově, ale kojení zas po dvou hodinách :unamused: had :grinning: :grinning: no ale snad za to objektivně opravdu mohl hlad...musela jsem o vzít k sobě, i se i zdálo, že je mu v postýlce zima, pak spal celkem dobře.

Si už začínám povídat pohádku, snědl mámu, snědl tátu, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

lili: možná je z nečeho rozmrzlelá, ono i těm dětem někdy rupne v bedně, nemají den , dva...apod. my zas měli včera zlom úplně v andílka...
20. pro 2009 v 07:13  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ránko,my měli jako vždy noc dobrou. Malý pojedl o půl11...pak se vzbudil v 5h a pak vydržel do 8h. Tak holky, včera proběhl ten dlouho očekávaný SEX. Nebyla to až taková hrůza tak sme na to vletěli dvakrát v noci když malý chrněl :slight_smile:
20. pro 2009 v 09:08  • Odpověz
monter: a ty jsi rodila normál nebo císař? (kvuli tomu sexu :wink: ) no já mam mírné obavy, taky už mám chuť, ještě něco přes týden a 6n je pryč, ale nevím, mám stráááách auauau, jestli neucítím to šití :unamused:
20. pro 2009 v 09:20  • Odpověz
Evi,rodila sem normál a taky sem měla obavy ale potrhaná sem byla malinko a čekala sem až po 6n.
20. pro 2009 v 09:51  • Odpověz
ahoj tak já měla holky dvacetsedm stehů a sex jsme měli už po 4týdnech a můžu vám říct že nic mě nebolelo šití jsem necítila.

Lil.-to brečení jsme měli taky jinak v noci byla hodná po jídle chvilku koukala a pak usnula a ted přes den spinká tak půl hod.pak knourá a tak až do večera.

Holky kdy budete odnaučovat od zavinky mě bez ní malá nechce usnout
20. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz
tak malý je u okna a větrá se :slight_smile: usnul hned jak dřevo..je tu sice minus 6, to jsme včera venku byli, ale přijde mi horší, takový ten sušší mráz a občas tak chladně foukne.

zuzu: já bych to s tou zavinovačkou nehrotila, já začala hodně zavinovat teď :grinning: :grinning: :grinning: aby se nebudil mrskáním učičkama.
Pokud se v ní usíná a spí malé dobře, tak bych ji nechala...až ji to nebude příjemné, řekne si určitě sama...
20. pro 2009 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz
20. pro 2009 ve 13:09  •  2 děti  • Odpověz
Evito, my jsme čekali až po šestinedělí (byla to u mě spíš psychika, nechtěla jsem dřív). Já jsem byla potrhaná hodně a k tomu jsem měla nastřiženou hráz. Bylo to dobrý, možná i lepší než před porodem. Pokud tě nic nebolí a nemáš problémy, tak to bude v pohodě.
20. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz
u nás drahý teda už loudí, ale já mám docela obavy - taky nástřih a byla jsem potrhaná, prý velké šití...
20. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
Evi, vážně nejvíc záleží na tom, jak se cítíš. Stehy ti už určitě vypadaly. Já jsem si jeden steh musela nechat vyndat na gyndě 14 dnů po porodu (hodně táhnul). Taky jsem se bála, že to bude bolet. Přestat můžete vždycky.
20. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz
já jsem se cítila fyzicky celkem dobře velice brzo... no uvidíme
20. pro 2009 ve 14:36  • Odpověz
Holky jak píše Orlik,opravdu záleží na tom jak se cítíte a stehy musí být už zahojené. Taky sem měla obavu a čekala sem až po prohlídce na gyndě,ale to čekání stálo za to a užila sem si to :slight_smile:
20. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
zdravim vas, mamule, tak dneska mala nejak stavkuje, od pul desaty naspala dohromady asi 30 minut po 10ti minutovych usecich, tak snad bude aspon chrnet v noci
20. pro 2009 v 16:16  • Odpověz
marie, my to dnes máme naopak, Teri spinkala asi 6 hodin v kuse. Tak se noci trošku bojím.
20. pro 2009 v 16:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.