• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
no, ona to ma ta nase prckova celkove nejaky posunuty, usina az kolem pulnoci a pak si da s prestavkama chrupika treba az do deviti
20. pro 2009 v 16:46  • Odpověz
evit vidím že vaše malá je taky dobrá hééérečka :slight_smile:
20. pro 2009 v 17:06  • Odpověz
ahoj holky, já mám chlapa doma, tak toho využívám a uklízím ... pekla jsem čtyři, či pět druhů cukroví, ale jen kvůli malé, takže nějaký zdobení nehrozilo ... jen třeba napatlat marmeládou a kašlu na to ...
malej dneska taky krásně spí, tak jsem zvědavá na noc ... ale je fakt, že nám asi začala laktační krize, protože dopoledne jsem kojila co hodina z jednoho prsa a co hodina jsem odsávala druhé, protože se mi u něj kroutí ... zjistila jsem, že to je tím, že to z něj rychle teče a on se zajíká ... protože já ručně (bez odsávačky) odsaju za cca 5 minut 100 ... to si myslím, že je až až .. takže jednu hodinu měl prso, druhou hodinu měl flašku ...
tak ještě udělat pracovnu a mám uklizeno a padlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
20. pro 2009 v 17:46  • Odpověz
holky, hlasim se po bezesne noci - byl to horor, mala nespala celou noc do pul osme, myslela jsem, ze uz ji odnesu do baby-boxu :sweat_smile: ted chrapala cely den, neslo ji zbudit, ach jo, asi nas ceka opakovani... :pensive: nemam sily vas cist... snad jste na tom lip
20. pro 2009 v 18:37  • Odpověz
slunatko nase elsa se zas krouti zrejme proto, ze to tece malo, je lina tahat... kdyz jsou vic nalite, je to lepsi, takze mezitim sem tam dam um, nemam na to nervy, krouti se, prisaje, prestane sat, vzteka se...a stale dokola, je to o nervy, a v pravem je toho mlika asi i min, ja uz nevim...
20. pro 2009 v 19:12  • Odpověz
evatk: jooooo, hééérečka, stejně tak Tvoje Eli :grinning: :grinning: :grinning: já tu naši cácorku úplně žeru, když se tak ksichtí, žeru ji vlastně pořád :grinning: čím dál více :grinning: :grinning: :grinning:

Náš růst.spurt se uklidňuje, tak už nejsme furt na prsu, zaplat panbu.... vlastne je hodnoucka, dnes jsme spolu spaly odpoledne 2 hodiny, ona pak ještě déle, pohodička... ted jsme okoupali a spinka zase.
Holky, jakým stylem koupáte a jak často? Mě učili v porodnici umýt na podložce celé tělíčko žínkou namoč.ve vodě, a pak jen spláchnout ve vaničce, zase čistou vodou.... Tak to tak stále děláme. Jak vy? A my tak co 2-4 dny, jak se mi zdá, že je třeba.

A hlásíme, že máme 4,3 kg, měřeno v náručí na naší osob.digi váze, tak je to plus mínus snad pravda.
Kolik přibraly vaše mimi za 1 měsíc? Myslím-o kolik více měli v jednom měsíci. My měli porodn.váhu 3,5kg, pak to šlo trochu dolů a teď teda 4,3kg. Nevím, zda je to dost, plně kojíme, a zdá se mi,že prospívá a hezky roste.
20. pro 2009 v 19:24  • Odpověz
evit my tak 3x týdně jen omyjeme žínkou tělíčko, a zbytek týdne koupeme ve vaničce v čisté vodě, jen 1x týdne do vody přidáme nějaký přípravek
taky bych na té naší nechala oči, když se ksichtí, začala se už usmívat, když na ni dělám ksichtíky a pazvuky, dneska se usmála i na mou sestru, kdy na ni mluvila a dneska úplně nádherně držela hlavičku, docela dlouho

eliška přibrala mezi dvěma kontrolama - tedy za 4 týdny - 550 g, což je 137,5 g týdně, to je v limitu (ten je 100-200 g týdně), ale čísly se podle mě nemůžeš řídit, jestli se ti zdá, že je v pohodě apod., neřešila bych to
20. pro 2009 v 19:35  • Odpověz
Johanka se asi před 10dny začla taky široce usmívat, první na tatínka! :angry: :dizzy_face: :grinning: a ted už na kdekoho, včera na moje rodiče, babi s dědou, byla k sežrání!
A hlavičku taky začíná držet, když jí mam na rameni na odbrknutí, tak už drží fest! Úplně hledím! :confused: :sweat_smile:
20. pro 2009 v 19:48  • Odpověz
no na odříhnutí tou hlavičkou už taky mele o sto péro :grinning:
20. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
My koupeme obden a jen ve vodě...žádná mýdla ani šampony. Luky taky rozdává úsměvy na všechny strany a hlavičku drží vzorově. Sou prostě šikovné ty naše dětičky :slight_smile: U nás je -20st.,brrr...ještěže sme v teploučku. Koho tipujete na vítěze Superstar?
20. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz
doufam, ze zvitezi Chodur - nic nemam proti Smajdovi, az na to, ze neumi zpivat, ale to je jen muj profesionalni nazor :angry:
20. pro 2009 ve 21:05  • Odpověz
já myslím, že vyhraje Chodúr, ale líbí se mi i Šmajda, takže je mi to celkem putna. Ale myslím, že je to celkem jasné, že bude chodur
20. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz
Toužím po Chodúrovi (na začátku jsem navrhovala manželovi, že ho opustím a půjdu zkusit své štěstí tam :grinning: ), ale obávám se, že Šmajda... Ono na tom zpěvu patnáctiletým slečnám zas až tolik záležet nebude

Mimochodem, k úsměvu - Plivník se (omylem, pochopitelně) usmívá skoro vždycky, když usíná. Popravdě, ten šklebík a zvrácené oči vypadají dost děsivě :grinning:
20. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz
Rivka a co na to manža? Mě je docela jedno kdo to vyhraje. Ani jeden není můj favorit...Šmajda to moc prožívá a Chodúr mi příjde moc sebevědomí.
20. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz
čus matky!
jednoznačně chodúr!!!
já sem skoro nestíhám chodit, ale občas vás dočítám po nocích při kojení na telefonu, jenže to zase nepíšu, protože to jednou rukou neumím..
tak k pomáhání tatínků - náš biootec je tu tak 2-3 noci v týdnu, jinak jsem s vojtou sama, no a když je teda tady, tak má vojtu na mazlení.. jako vylije vaničku a pak ho podrží na krknutí, no a povídá si s ním. ráno vynese koš, toť vše, tak nevím jestli je to dost nebo málo. už se celkem těším na vánoce, až miniaturu taky někdo pochová, protože jak jsem s ním skoro pořád sama, tak už jsem celkem unavená.
marsie, všechno nejlepší!
holky, dostaly jste něco za porod?
20. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj :wink:
Jak je po mrazivém víkendu? My máme Beatku u babičky a dědy, přijede zítra na plavání :wink:

Vidím, že tatínkové jsou tady různí :sweat_smile: My si s Marií asi nemůžeme na nic stěžovat, taky jsem vysílána na cvičení, pobyty v lázních apod., abych si odpočinula. Nákupy beru jako relaxaci, ale já nakupuji asi za 10 minut se vším všudy, spíš jdu ráda sama ven a chvíli na vzduch, u toho koupím chleba :grinning: Takové nákupy příteli zakazuji, že on má pořád změnu - chodí do práce :grinning: :grinning: a já jsem pořád doma. Jinak přítel, když se nám narodila Beatka a přivezli jsme si ji domů a já jsem mu řekla ať ji přebalí, tak řekl, že to neumí, na to jsem mu odpověděla, že já taky ne, že jsme na tom úplně stéjně a bylo, od té doby přebalujeme oba, kdo je doma a u dítěte. I Jáchymka koupe hlavně on, já spíš Beatku. Dělá vlastně vše. I v noci normálně vstane a dá Jáchymkovi dudlík nebo mi ho podá :wink: Ale u nás to není mou "výchovou", on takový je :slight_smile:
Naopak obdivuji matky samoživitelky, nějak si to neumím představit :unamused:

Superstar skoro nesledujeme,tak nemám na vítěze moc vyhraněný názor, spíš mám pocit, že stéjně se žádný v praxi neuplatní, ale těžko říct, to se uvidí časem.

Dnes jsme byli i 2 hodiny venku a Jáchymek to zvládl, aspoň jsme koupili nějaké maličkosti na vánoce, letos nám hrozně chybí čas, pořád je co dělat a zařizovat, ale my to nějak nehrotíme :wink:
20. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
Jinak Jašík přibral od narození za 6 týdnů, to bylo poslední vážení 1800g, je dost velký...
20. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz
Monter - neprošlo to :grinning: A navíc, sama jsem uznala, že jsem už stará bréca, v té době navíc už v sedmém měsíci, co by se mnou ten nebožák dělal... :grinning:

Jahod - za porod - jako od příbuzenstva? Počítá se čokoláda? :sweat_smile: Té jsem dostala asi kilo, muž dovalil třistagramovou oříškovou Lindtku... :grinning: Květiny od maminky ještě :wink: Moje máti dostala za mě i za sestru cosi zlatého, tak jsem se teď optala muže, že se to asi u nich nedrží - pravil, že neví, a že jeho samotného to nenapadlo. Prý jestli něco chci, ale upřímně, já moc na takové ty trvanlivé hodnoty nejsem. Nebaví mě zlato, oblečení, technika - vlastně mě baví jenom knihy, a ty si musím stejně vybírat sama. Jsem dost těžko podarovatelná žena :sweat_smile:
20. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz
holky u nas je taky minus 20 celkem hnus....
jaktak koukam tak nase dite se usmiva jen omylem kdyz usne,ale jeste se na nikoho na plny kolo neusmala ..snad budu prvni :slight_smile:

jahodarka... ja dostala prstynek z bilyho zlata :wink: ty jsi dostala co?
20. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
ja za porod dostanu plastiku brisni steny :grinning:....stoji okolo 40ti tisic, ale musim nejdriv zhubnout :grinning:

za kubika sem dostala zlatej prstynek...ale muj muziik mi porad neco kupuje :slight_smile:, nejenom za porod
20. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz
Rivka,no mě to napadlo :slight_smile: Jahod,já od přítele dostala prstýnek z bílého zlata.
20. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz
já dostanu tu manducu ... už se těším ... asi by zítra měla dojít paní do Brna, tak budem hned vyzvedávat ... a zítra jedem poprvé do obchodů i s oběma dětma ... potřebuju na verču kozačky, a to si netroufnu poslat tatínka, nebo to koupit bez ní ... no a pže mám pořád letní kola :sweat_smile: , tak musíme jet Z. autem a to já řídit sama nemíním ... už se děsně těším
doufám, že vyhraje chodúr, ale zjistím to asi až ráno, páč u nás běží Zeman ... je nám to milejší ...
evitko :slight_smile: ... já malýmu taky strčím UM a pak si jdu odstříkat do sprchy, jen jednou jsem chtěla zkusit, proč to asi nechce, co se děje ... už aby se mi to přestalo dělat ... minule zazvonila pošťačka a já zrovna kojila, tak jsem se odkojila a letím ke dveřím, ale zapomněla jsem si do podprdy strčit vložku, takže jsem šla s mokrým flekem ... a dneska jsem se vzbudila s úplně nalitou vložkou a ještě posunutou (já si je nelepím, jsem lenošná), takže opět flek ... hmmmmmmmmm ... já už necííííííííííííííííííííííííí .... jsem hrozná, že? ... ale mě je to tááák nepříjemný ... už jsem si dokonce i na zítra nachystala termosku, takže jen nadávkovat UM a uvařit vodu a můžeme jet nakupovááááááááááát ...
20. pro 2009 ve 22:07  • Odpověz
tak dneska byl naprosto šílenej den, Kubino byl skoro celej den přicuclej a pořád tahal, občas u toho usnul, ale to bylo tak na pět max deset minut, jsem se stihla jen trochu najíst, jak jsem ho položila, do chvilky byl vzhůru a chtěl zase jíst :frowning2: odpoledne jsem to nevydržela a poslala Toma do lékárny pro nutrilon... prďolka nejdřív protestoval, se mu to nezdálo - prso je podle něj lepší, prostě chlap! :grinning: pak jsem mu teda vyměnila dudlík a vytáhl padesátku a konečně se trochu uklidnil, pak se ještě přicucl k prsu, pustila jsem mu k tomu zvuk moře a on konečně po celým dni usnul a teď už hodinu spinká... :dizzy_face: myslíte, že už na nás mohl přijít růstovej spurt? :confused:

co se týká pomoci tatínků, Tom docela pomáhá, akorát z přebalování má strach, prý má ten zadeček moc malinkatej :grinning: a občas mám pocit, že spíš reaguje na brečení malýho než na mě, když na něj mluvím... :sweat_smile: jenom teď toho má v práci tolik, že se domů chodí akorát vyspat, ale zítra už snad bude líp...

jahod, dostala jsem naušnice - ví na čem ulítávám :dizzy_face: akorát teď je nemám kam nosit, když nemůžem s prckem ven... :cry: a Kuba do kolíbky dostal zlatej kopačák (přívěšek) s řetízkem...
20. pro 2009 ve 22:07  • Odpověz
Ahoj holky tak my už spinkáme 5hodin tak čekám až se ta prdelka vzbudí,abych ji dala napapat a mohla jít do vany.Jinak u nás se tatínek stará festovně ale jen o víkendech to k malý i vstává a uspává v týdnu by taky chtěl,ale to ho nechávám spát taky jsem s malou celý dny sama david má svojí vlastní autodílnu a odchází v 6 ráno a vrací se v 6 večer,takže taky záhul.No k tomu úsměvu já nikdy nevím,jestli je to škleb nebo úsměv :slight_smile: :grinning: .

Za porod jsem dostala nový mobil a náušnice z bílýho zlata a Lucinka taky dostala náušničky nádherný tlustý maličký kroušky s bílýma kamínkama vyfotím a dám sem fotečku.

Jo holky,kdy budete nechávat píchat,nebo nastřelovat holčičkám ouška??
20. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz
zuzlinka my jdme na napichnuti nausnicek ve trec mesicich, nechame ji to pichnout... nastrelit asi neee
20. pro 2009 ve 22:31  • Odpověz
no tak já vás pobavím; jak jsem bojovala s tou cukrovkou a měla často ty hypoglykemie, tak všude píšou, že při těch velkých hypo, který já jsem měla, člověk už není schopný přijímat cukr ústně, takže se musí podat konečníkem, popř. nitrožilně. no, takže můj drahý vymyslel, že bych si měla koupit jesenku a nosit jí pro jistotu pořád v kabelce.. :grinning: fakt vostrý je, že to myslel úplně vážně!
no a představte si, že ráno po porodu mi do porodnice přinesl jesenku! já jí ani nemám ráda, vůbec nechápu.. no a než odcházel tak říká: já ti jí pro jistotu otevřu, jo? a dal mi jí na noční stolek abych nemusela prý vstávat.. :sweat_smile:
tak to byl můj dárek za synka..
20. pro 2009 ve 22:34  • Odpověz
jahodarka taky krasnej darek :slight_smile: a si myslim ze ani neni tak dulezity jestli neco dostanem.hlavni je ze sme rodina a vsichni jsme zdravi,hlavne ty mrnousci.
20. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz
zuz, my uz nausnicky mame, pichala ji je doktorka na sestinedelni kontrole, bylo to za chvili hotovy a mala o nich ani nevi, mame z bilyho zlata s cervenym kaminkem,jsou rozkosny :slight_smile:

jahod, takhle to nemuzes brat, dyk preci vis, ze chlapy z jiny planety :slight_smile:
20. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
:slight_smile:)) Jahod,tvůj přítel má dobrý smysl pro humor. No aspoň něco si dostala...lepší než drátem do oka :slight_smile:
20. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.