• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Davlu, nic si z toho permanentního kojení nedělej- malej si žádá potáhnout z plastovýho cecku taky i co hodinu- takže chodit s ním někam není nejsnadnější:slight_smile:
Riv- super!
21. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
Marsi, malej blinknul od narození jen 2x a to ještě ani ne čajovou lžičku, tak pokud bude blindit, tak vím po čem... :frowning2:

Evatk, no jo, kapu do pusiny a hned přistrčím k cecku a kojím, ale chybička se vloudila... :frowning2:

Kvakul, ty mi rozumíš, viď...zítra nás manžel vyveze do víru velkoměsta, tak si říkám, kolikrát asi budu kojit v autě... :wink:

Jdu spát, po tom šoku dnes, jsem utahaná jako kotě...tak brou :wink:
21. pro 2009 ve 22:36  • Odpověz
dobre ranko, tak u nas se stal zazrak, malou jsem nakrmila v 10, koupila sem nutrilon, ktery vic zasyti, mala vytuhla po 11 a musela jsem ji ted v sedum budit, k tomu jsem ji zavinula rucky...to jsme se krasne vyspali vsichni :slight_smile:
22. pro 2009 v 07:32  • Odpověz
Vy co máte neklidný miminka,jak to budete dělat při návštěvách se řvoucíma miminkama? Náš řve hlavně po jídle i hodinu,tak to na sebe budem všichni řvát,abysme se slyšeli :unamused:
22. pro 2009 v 09:18  • Odpověz
kukuca radši návštěvy které jdou odližit odkládám, ovšem vánoce jsou vánoce... a nějteří známí přijedou z prahy zřídka, takže je donekonečna odkládat taky nelze... chápu tě, jak malá začne, je to cirkus
22. pro 2009 v 10:26  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

Marie_M: teda to je výkon, i když nám se nechtěně podařilo něco podobného včera. Malá dostala jíst v 21 h, takže jsem si říkala,že o půlnoci to jistí další jídlo.Jenže ona vytuhla asi jen na půl hodiny,pak koukala,chvíli pobrekávala,pak dostala dudáka a byl klid. V 23:30 jsem se s ní přesunula do ložnice, to zrovna zabrala,tak jsem si řekla,že jí za půl hodiny zbudím, aby neměla hlad a ejhle - vytuhla jsem do 4.00, kdy mě probudila,že broukala:slight_smile: Takže byla bez jídla 7h a docela v pohodě :grinning:DD
22. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj, u nás noc bola tiež celkom v pohode, konečne som sa trochu vyspala. Pridala som fotky Lukyho do albumu
22. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz
Ahoj :wink:
Lullko, Lukášek vypadá na fotkách taky veliký :slight_smile:

My jsme byli venku, Beatka je od včerejška zase protivná, dnes nespala ani během dne :unamused: To jsou radosti :grinning:

My vánoce taky moc neřešíme, nikde nebudeme trávit celý den a když bude řev, tak bude... :sweat_smile:
22. pro 2009 v 15:32  • Odpověz
davlu u nás není ani tak problém s častým kojením, ale s tím cirkusem, co kolem toho malá poslední dobou dělá... fakt si neumím představit kojit na veřejnosti, kde by si ještě lidi pomysleli, že ji nějak týrám nebo co, do toho někdy obě kozy ven... brrrrrrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2009 v 15:39  • Odpověz
Jáchymek jí taky po 1,5-2hod, jen když ho vozím v kočárku, tak vydrží asi 3hod, v noci taky asi 3 hod.

Já jsem kojila už v parku a v ZOO :sweat_smile:
22. pro 2009 v 15:41  • Odpověz
Já se tím kojením příliš nestresuji, byla jsem 3 hod u holičky a malý dostal od taťky Nutrilon...
22. pro 2009 v 15:43  • Odpověz
beranek asi bych to řešila stejně, buď bude doma s taťkou a dostane um, nebo vezmem um ssebou, už mám koupený dávkovač... doktorka a všecky slavné laktační poradkyně by mě asi sežraly... no snad tím malou neotrávím
22. pro 2009 v 16:03  • Odpověz
Beránku, Naz tiež zlobí a to teda poriadne, stále len po sebe kričíme a začala ma aj nbit, takže ja jej to vždy vrátim a tak sa celý den mlátime :slight_smile:
Luky má cca 58 cm a pred 10.dnami vážil 4200g
22. pro 2009 v 16:18  • Odpověz
my jsme dnes u dr. měli 4,5kg a tradičně jsme počůrali váhu :grinning:

my v noci krásně spinkáme cca 3,5 hodiny a přes den to doháníme, jíme tak po hodině až dvou, nejhorší je to ráno, kdy se Kuba snaží dohnat, co nestihl sníst v noci, takže skoro celý dopoledne strávím kojením a přebalováním a nemám skoro ani čas se sama najíst... :sweat_smile:
22. pro 2009 v 17:04  • Odpověz
:astonished: ahoj holky..tak mi dneska byli v poradne v 6tydnech.. natalka ma 3800g docela macik... prej je to dost ze pribrala kilo od doby co se narodila..ale me to prijde akorat...
nase mala kadi jednou za tyden a my na to vzdy cekame jak na spasu :grinning: a ona se zrovna posere s prominutim v cekarne... v klidu si lebedi v naruci a najednou ji zacnou litat nohy do vzduchy a zacne vydavat divny zvuky :sweat_smile: vsichni na me koukali... s prominutim jsme se z toho smradku malelm poblila :sweat_smile: no a tak si sedim a najednou se kouknu a na bily svetru mam natalky prekvapeni :rolling_eyes: ona se normalne posrala az na zada a vsechno mela v dupackach na odycku a aji na me... no jako sranda no...
22. pro 2009 v 18:11  • Odpověz
ahoj, ja jsem taky dneska dopo vypadla s Jenou ven a tatka hlidal Maju doma a kdyz jsme prisli, tak uz mel uvarenou vodu, nachystanou flasku a pripraveny nutrilon-ale nakonec dostala zase prso :sweat_smile: ja bych se taky nestresovala...ted v zime kojit venku, to snad radeji ani ne, ale kdekoliv jinde-taky to neresim, proste hlad je hlad...
verusa-hihihi
22. pro 2009 ve 20:02  • Odpověz
veru: to musíš nosit náhradní oblečení - malé i sobě :wink: :grinning:

my dneska máme řevuňk - prdíky - no mazec, malá má záchvaty řevu, pak zas chvíle klid, pak z ničeho nic zas řev, jak blázen, tak masíruju, hladím, mažu Pupíkem, cvičíme s nožkama, prdíme, ale řve furt, no dnes je to opravdu pro mě zkouška trpělivosti :angry: :confounded: Ted mi usla na přebalováku, asi únavnou :confounded: já asi dnes padnu........ jestli se to nezlepší. Do dneška jsme brali BabyCalm,a celkem bych řekla,že zabírají, jen občas mívá chvíle křiku, ale dneska to stojí za to.......přemýšlím, co jsem zase sežrala, co by jí mohlo vadit, chuděrce..........
Ode dneška najíždíme na Probiotické, snad to bude mít nějaký efekt.
A ještě jsem se dočetla, že mám vynechat mléčné výrobky =nekysané - zahleňují organismus a u dětí mohou vyvolávat koliky, takže nejíst mléko, tvaroh, sýr ale: kefír, jogurt, kysanou smetanu atd. jéééj, tak hned napíšu manžovi, at mi koupí kefír a jdu si dát hned jogurt :pensive:
22. pro 2009 ve 20:05  • Odpověz
krembo já bych to kojení kdekoliv taky neřešila, ale mám za sebou teďka další cirkus u kojení... já jsem chvilkama úplně zoufalá, skoro jsem brečela taky... do toho mi manžel chytrolín radí, že mám být v klidu a jak to mám do prd... udělat, když nevím, jestli řve hlady, nebo je jí těžko nebo co??? jak to mám asi poznat?
když zkusím ručně odstříknout, teče - před kojením světlé, po kojení jasně bílé... ale vím samozřejmě prd, jak moc má téct
představa, že kojím na návštěvě nebo před návštěvou a začne toto, no děkuju pěkně... když jí dám příkrm jen proto abych se nenervila, mám pak výčitky, mám i výčitky z toho, že ten stres ze mě cítí, přitom před posledním kojením jsem byla úplně v klidu, strojili jsme stromeček, fakt pohodička a během chvilky děs běs
22. pro 2009 ve 20:21  • Odpověz
Já před návštěvou nebo někým jiným taky nemůžu kojit, nějak se necítím dobře, raději v soukromí :wink:
Evatk, jestli tě můžu potěšit, tak já taky vůbec netuším proč mimino brečí....no prostě brečí, neumí to vyjádřit jinak, ale já to fakt nepoznám.
Je fakt, že to samé začala dělat Beatka a bylo to z hladu, nic neteklo, nebo jen tak málo, že jí to opravdu nestačilo a pak vycucla Nutrilon a bylo jasné, že je hladová.
Já teď u Jáchymka už žádné výčitky z UM nemám, dáváme mu ho občas pro větší zasycení, protože když nespal celý den a do toho druhé dítě a spánek žádný, to bohužel nejde. Od Beatky vím, že na UM nic špatného není, pokud to nejde jinak, tak prostě nejde.
22. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
Já mám dnes za sebou den se zlobivou Beatkou, tak mám taky dost, máme to podobné jako u Lullky, jen mě ještě nebije :sweat_smile:

Pokud jde o ty probiotické kapky, tak upřímně nevím, užíváme je od necelých 3 týdnů a jestli pomohly nebo ne, to fakt netuším....
22. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz
beranek kdyby se normálně napila jak dřív, tak vím, že je sytá a pláč neřeším... mě ten pláč znervozňuje v souvislosti s tím kojením, že nevím, jestli teče málo nebo moc nebo jestli se jí nechce tahat (to byl problém v porodnici) a připadá mi, že flašku si vezme vždycky, sama od sebe ji nepouští, je schopná vypít z ní všechno, a pak třeba něco vyblije... takže podle toho to nepoznám... mě jebne, fakt
22. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz
A nezkoušela jsi odsát odsávačkou, že bys třeba zjistila, jestli něco teče.... Já jsem to totiž tak zkusila a zjistila, že po hodině úsilí bylo 10ml. Ale zase tu někdo psal, myslím, že Kremb, že s odsávačkou nic neodsála a přesto kojila....
A nemáš třeba MS nebo třeba nepříjde? Protože to mi dělala při tom taky a Jáchymek to samé, začal taky brečet a odtahovat se....ale překonal to...
22. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz
beranek odsávačku mám úplně debilní, uvažovala jsem, že si půjčím, ať zbytečně nekupuju, taky už mě to napadlo
ms nemám, vidíš, taková souvislost mě nenapadla
teďka další kojení oproti tomu předchozímu celkem v klidu... musím se nějak uklidnit, vždycky si říkám, že se tím nesmím nechat vykolejit a jak ta situace nastane, jsem v pasti, vyčítám si, že má hlad, že jsem nervózní a ona to ze mě cítí...furt dokola... tož pako
přitom pár týdnů bylo kojení úplná pohoda, oproti tomu dramatickému začátku, i kloboučků jsem se zbavila, pak náhlý zvrat...asi je to i změnou hormonů, možná se jí fakt nechce tahat...

tobě se prsa nalévají tak jak na začátku? mě právě nee a četla jsem že je to normální a že ty děcka musí víc tahat a některé jsou právě proto nervní, že už to neteče jakoby snadno samo

budu muset zkusit to odsávání, když tak bych jí to odsáté dávala z flaše :wink:

tak dobrou, díky za rady
22. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz
22. pro 2009 ve 22:54  • Odpověz
Adaj- úžasná fotka!!!ten je tak krásnej...
23. pro 2009 v 01:33  • Odpověz
Beranek - na odsávačku se úplně asi opravdu spolehnout nedá, já mám Aventku, která je obecně považovaná za dobrou, a taky mi připadá, že vytáhne míň než dítě. Možná kdybych měla dost mlíka, bylo by to lepší, nevím. Takže ji používám občas na zvýšení poptávky (ale už ne po každém kojení, to byla strašná rasovina a ostatně Beno se teď budí už většinou dobře, akorát dneska přes den byl nějaký nervózní a taky nechtěl spát a trochu ječel, takže teď se dospává a nevstal na krmení o půlnoci), a když ho nejsem schopná probudit. Odsaju trochu, aby mě prsa nebolely, a víc neřeším, ale přijde mi, že to nefunguje tak dobře jako děcko (a to mám dojem, že Beno se taky moc nesnaží, ale ten pocit je zkrátka jiný).

Jinak - je zvláštní, že mně kojení před návštěvou nevadí (teda jak před kterou, jasně), jsem strašlivě stydlivá, ale tohle mi přijde nějak normální... jako že prsa mají všechny a k tomuhle tam jsou :grinning: Radši bych spáchala rituální sebevraždu, než bych před někým kromě manžela odsávala, ale v případě nouze jsem ochotná kojit i na křižovatce. Bůh suď, čím to je, zřejmě mě otupily ty cizí ženy v porodnici, které ovládají rychlé chmaty, jimiž mi bleskurychle vytáhly prs z noční košile při zkoušení, jestli mám dost mlíka :grinning:

Adaj - krásná fotka :dizzy_face:

Neuvěřitelné! Říkala jsem, že sotva odsaju, začne dítě hekat, že chce pít, a co je tu? Eheeheehe! :grinning:
23. pro 2009 ve 02:02  • Odpověz
dobre ranko, my vcera jsme mely zase nejakej divnej den, mala naspala asi 40 minut rozkouzkovane...nevim,co ji je, teda vim, je zahlenena, takze davam mucosolvan, ale nevim, co blbne s tim spanim, usne a behem dvou minut je vzhuru :frowning2:

ja kdyz kojila andy a nebo jeste kubu, tak jsem kojila i pred navstevou, s kubikem sem normalne kojila venku, jako co sem mela delat, kdyz mel hlad :slight_smile:

evatk, tak zkus odsat, co pujde, pak mu ty prsa nabidni a dojed ho tim odsatym, tak jsem to delala ja

adajar, krasny, diky :slight_smile:
23. pro 2009 v 07:43  • Odpověz
ahoj holciny-my jsme taky meli vcera POPRVE prorvany vecer-noc-mala mela prdiky, ale brutalni, coz nechapu, pac jim v podstate furt to stejne dokolecka...tak jsem nasadila kapky...bobci nasi mali..to jsou takove bozatka male...
evi-kojeni je fakt nekdy pakarna, ja jsem u Jenika byla uplne v pasti a odsavacka mi vubec nepomohla, maly se to naucil az po 3 mesicich
ad-krasne!!
23. pro 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahoj :wink:
Tak naše obě děti umí sát krásně od narození, teda to první už nesaje :grinning: , ale Jáchymek to taky zvládl hned, jen je velký hladovec, tak uvidíme, jak to bude probíhat dále. U Beatky došly zásoby po 3,5 měsících, opravdu neteklo vůbec nic a dělala přesně to, co píše Evatk, byly to hrozné nervy a stres, takže chápu, jak se cítíš :unamused: Nakonec to opravdu muselo skončit na UM, chvíli se s tím člověk vyrovnává, ale nakonec ten stres zmizí a je to v pohodě. Teď to beru jinak, už se nestresuji, pokud nebude MM, bude UM :wink:
23. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
holky děkuju za podporu!
slíbila jsem si po těch stresech s genetikou, že takové věci po narození řešit nebudu, hlavně aby byla malá zdravá, a vidíte... stresuju se jako debil, jsem pak naštvaná sama na sebe, lítostivá...

adajar děkujeme za krásné přání!
23. pro 2009 ve 13:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.