• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
evatk, beranek ma pravdu, pokud to nejde, tak to proste nejde, ani kdyby jsi se na hlavu stavela...nez vystresoovana mamca a nestastny ditko, tak radeji UM...zkus jeste nejakou laktacni ligu a uvidis
23. pro 2009 ve 13:42  • Odpověz
evi-holky maji pravdu,sice se to dobre rika asi nam,co kojit zatim muzeme a hur provadi tomu,kdo kojit chtel...ale jak pise beranek-ta to prozila, dite stastne na UM a mama taky...
muz jel pro stromek-to jsem zvedava,co to bude :slight_smile:
23. pro 2009 ve 13:58  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

adaj: krásná fotečka :grinning:

eva: Evi, no koukám,že to jsou radosti co? U nás je to takhle poslední 2 dny, někdy se napije úplně v poho a někdy holt prostě u toho dělá cirkus. U nás to spočívá v tom,že se neustále kroutí, do toho povídá,takže nevím,jestli doopravdy vypila to co by měla či míň a do toho občas i s prsem v puse ječí ,nebo chytá bradavku a dělá kraviny :frowning2: Teď jsem si taky říkala,když už řvala notnou chvíli,že asi nic neteče,ale ejhle teklo,takže si myslím,že začla být líná sát,nebo fakt nevím :frowning2: snad to přejde :slight_smile:

Holky, začlo mi bolavět prso z jedný strany, máte na to nějaký tip? Je to tvrdší a nepomohlo ani odsávání :frowning2: Je to cilitvý jako blázen a jsem z toho trošku vykolejená? Jak se vlastně ¨pozná zánět?
23. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
Taky přeji všem krááááááásné Vánoce s těma našima uzlíčkama krásnýma! A do nového roku ať jsme všichni pořád zdraví a naše dítka krásně rostou!

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3622894&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

My už máme nazdobený stromek, já už mám salát, skoro i polívku, zítra manža pracuje (v Tesco) :angry: tak budu u našich dopoledne, pak si nás vyzvedne, a už jen uděláme kapra. Tak si vše chci dnes nachystat a uklidit. A ještě mě čeká hora prádla, ale to až manžel dnes dojde (už tu dáááávno měl být :angry: ), aby pohlídal malou, furt od všeho odbíhám, tělocvik jak prase, buď prdíky, nebo dudlík :astonished: no sranda :grinning: Ale hlavně že jsme všichni zdraví. Mějte se krásně!
23. pro 2009 v 17:09  • Odpověz
lill tak to jsem ráda, že nejsem sama... i když nikomu to samože nepřeju, je to hnus, co? ale musím zaklepat, dneska celkem v klidu, naštěstí to není u každého kojení, no jsem zvědavá jak se lady předvede zítra a pozítří u našich, vezmu ssebou radši i um
23. pro 2009 v 17:11  • Odpověz
evi: jo jo taky to u nás není u každýho, jen jsem občas bezradná,že pak nevím,jestli prostě kravne,nebo jestli má fakt hlad :slight_smile: na UM jsem zatím nenajela,ani nezkusila, uvažovala bych jen, když bych viděla,že to dělá delší dobu. Mezi svátkama máme jít na kontrolu,tak uvidíme,co nám řekne dr :slight_smile:
No a jestli je to prostě Naty líná,tak se asi střelím, protože pak se stresuju kvůli ničemu :grinning:DDD

evit: hezké přání, v jakém programu jsi to dělala? :slight_smile:
23. pro 2009 v 17:15  • Odpověz
verusa: a kolik měla malá,když se narodila? Naše Natálka totiž měla 3800g když byla na prohlídce ve 3 týdnech :grinning:DDDD
23. pro 2009 v 17:17  • Odpověz
Lilisek - tohle vypadá minimálně jako náběh na zánět, bacha na to. Mastitida, jak pravila moje matka, je svině. :rolling_eyes: Teď jsem si užila s oběma (z čeho, MEIN GOTT, když mlíko furt nikde?! :angry: ), a hodně mi pomohlo po kojení masírovat - vezmi si nějaký olej (já mám od Weledy přímo masážní, ale asi je to fuk), jestli je to zatvrdlé nahoře, tak vezmi oběma rukama tak, abys prstama podepírala a v místě zatvrdliny měla oba palce, a palcema střídavě masíruj "shora" směrem k bradavce, jako bys chtěla to mlíko uvolnit (prostě dojení kravky, no :grinning: ). To jsem dělala klidně čtvrt hoďky i víc. Pak jsem odsávala (nahřát, odsát), ale to jsem pravidelně nedělala... A až "uvolníš mlíko", tak hodně lidí si chválilo tvaroh, že to ten zánět vytáhne. Já ho neměla, tak jsem si šoupla do igelitového sáčku tři kostky ledu, zamotala, zamotala do plíny (tak, aby to neledovalo, jen chladilo), šupla do podprsenky a šla spát. Druhý den už to bylo lepší a za dva dny v čudu... :slight_smile: (Ale někdo v diskusích říkal, že s ledováním přišel o mlíko, takže fakt maximálně chlad, nepřehánět.)
23. pro 2009 v 17:20  • Odpověz
(Teda s tím zaledovaným spaním - ono se mi to poprvé objevilo večer, ne že jsem to zaspávala :grinning: Ale prostě nechat to tam klidně do dalšího kojení.)
23. pro 2009 v 17:22  • Odpověz
rivka: ty jo , moc díky za tip,to hned musím vyzkoušet, jsem hroznej flink,tak snad se k tomu dokopu :slight_smile: doufám,že to povolí, nebo mě švihne :slight_smile:))) ještě jednou moc díky
23. pro 2009 v 17:51  • Odpověz
Lilisku, já zánět měla. Hele, jak píše Riv. A ten tvaroh je fakt super. Já ho dala na žíňku, plesk na kozu a na to plínu. Ale kdybys měla teplotu, tak běž fakt raději k Dr. co nejdřív. Mě na to jen koukl, šáhl si jestli je horký, nijak to nemordoval, napsal atb jen 2 prášky a bylo to fuč. Ale když už to prý hodně bolí, tak nemasírovat a rovnou k Dr. masírování by to prý pak už jen zhoršilo. Tak ať už je to OK..
23. pro 2009 v 18:16  • Odpověz
Tak holkýýýý, šťastný a veselý...hodně milých dárečků, pohodu a...bacha na kosti :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
ahojky maminky a miminka.
chci vam poprat krasne vanoce a prijemne proziti vanocnich svatku a hodne stesti do noveho roku. :slight_smile:
23. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz
lilisek: přání jsem dělala v programu PICASA 3 :wink:
23. pro 2009 ve 21:03  • Odpověz
Taky přeji krásné vánoce a v Novém roce to bude už jen lepší a lepší, nebojte :dizzy_face:
23. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz
lilisek mala vazila pri narozeni 2700g
23. pro 2009 ve 21:17  • Odpověz
taktez prejeme vsechno nej, krasny svatky a do Novyho roku jen to nejlepsi :slight_smile:
23. pro 2009 ve 21:31  • Odpověz
Taky krásné svátky :slight_smile:
24. pro 2009 v 01:04  • Odpověz
my vám taky přejem krásné a pohodové Vánoce a šťastný nový rok :dizzy_face:
24. pro 2009 ve 04:43  • Odpověz
štastné a veselé :slight_smile:
24. pro 2009 v 07:49  • Odpověz
dobre rano a krasne svatky vsem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. pro 2009 v 08:42  • Odpověz
Tak už je to tady,neumřeme hlady. Kapr,salát,cukroví,na váze se objeví. Užijte si pohádek v poklidu a bez hádek. Přejeme Vám ze srdce ty nejkrásnější vánoce. To Vám přeje holky všem Hanka,Luky a Pepa :slight_smile:
24. pro 2009 v 10:28  • Odpověz
Ahoj holky, chceme vám s Terezkou popřát krásné 1. vánoce s vašimi drobečky a do nového roku hodně stěstíčka, zdravíčka a radostných chvil.
24. pro 2009 v 11:50  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:)))

jen jsem přišla popřák Krásne,Veselé a hlavně šťasné Vánoce a jelikož jsme si největší dárečky již nadělily,tak snad jen pár dalších takhle hezkých dárečků pod stromečkem :slight_smile:

Takže Šťastné a Veselé a tady je přáníčko:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3639165&vReferer=

davlu: no vypadá to,že se to lepší,takže snad to bude ok, dneska už to tak nebolí,tak uvidíme večer :slight_smile:

verusa: acha,tak to přibrala fakt hodně :slight_smile:))))
24. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz
ahojky, já jdu zase s křížkem po funuse, ale tak aspoň doufám, že jste si užily krásné a hlavně pohodové vánoce ... u nás to bylo dostatečně zmatečný, takže se těším na příští rok, kdy už Ondra bude větší a hlavně, bude jíst s náma u stolu ... my totiž večeřeli na etapy, prvně já s malou a pak Zdeněk, zatím co já dávala jíst malýmu a ten se pak ještě dojídal umělým, když malá rozbalovala dárky ... letos jsem to vychytala, že jsme ji naučili z každýho jména první písmeno, ale nakonec jsem to udělala tak, že jsem vytiskla malý fotky a nalepila na dárky, aby věděla, komu co patří ... bylo to super ... největší úspěch měla čtyřkolka, na které jsem ji musela svézt, protože se jí ze začátku bála (je to benzín a dělá to kravál) ... no, tatínek si splnil sen ...
a lego duplo ... to jsem si zas splnila sen já ... takže jsme do jejího spaní skládaly domeček
Ondrovi jsem hodila pod stromek aspoň plínky a dvě bodyčka, aby malá neřekla, že zlobil, tak nedostal nic
25. pro 2009 v 10:25  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak doufám,že jste to pořádně oslavily a užily si vánoční pohodu :slight_smile: já vegetím u našich a jsem ráda,že Vánoce jsou za náma :slight_smile: letos to bylo nějaký hektický :slight_smile:

tady fotka Naty, jak se umí už hezky smát:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3640356&vReferer=
25. pro 2009 v 16:21  • Odpověz
ahojky drahe tetky konikovky!
sice opozdene,ale o to srdecneji Vam a vasim drahym miminkum prejeme krasne pohodove vanoce!!!
:grinning: :grinning:
25. pro 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahoj holky přeju vám krásné vánoce..naše první s mimískama, tak snad jste si to užily a ještě užijtet :slight_smile:
Evatk, co se u vás děje při kojení, četla jsem jen dvě stránky zpět..já mám občas se Sofi problém v tom, že saje...saje..a nejednou se odtrhne a řev největší..mlíčko mám teče..tak jsem nevěděla co a jak..lak.poradkyně mi doporučila změnit polohu což nepomáhalo ani dát druhé prso..a ted jsem přišla na to čím to je.. prostě se jí někde šprajcnul vzduch.. takže když začne..poklepu ji na zádech a nechám odříhnout a je pak klid..
25. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
ahojky maminy..doufam ze jste prezili vanoce ve zdravi a nikomu nezaskocila kosticka z kapra :slight_smile:
mam na vas dotaz.. nase dr totiz neordinuje a vy jste jediny kdo me poradi :frowning2: my zas blijem... my se toho nezbavime..koupila jsme nutrilon AR... myslite ze ji muzu dat jednu davku obyc nutrilonu a pak dlasi davku toho nutrilonu AR a tahle to stridat??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz
veru, já myslím, že se nic nestane, já takhle dávala verči omnio a low lactose ... kolem půl roku se jí totiž objevila alergie na laktozu, ale už je to naštěstí pryč ...
25. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.