• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
dekuji slunatko potrebovala jsem to slyset :slight_smile:
25. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
veru a ty kojis a nebo davas jen UM? ja to u kubika delala tak, ze jsem MM odstrikavala a zahustovala nutritonem a k tomu prikrmovala ARkem Nutrilonem, ale stejnak kubik odblinkaval, ale podstatne min
25. pro 2009 ve 22:47  • Odpověz
marie ja nekojim o mliko jsem prisla. davam nutrilon obycejnej a prave ted chci vzdy davat aji AR.. stridat to snda muzu... co myslis? je hnusnej ten AR ale male vic chutna :D je vic nenazran po nem a lip po nem brka
25. pro 2009 ve 23:24  • Odpověz
veru, jestli jí vyhovuje, tak jí dávej jen ARko ... vůbec bych to nestřidala ... a hlavně nemíchat v jedné várce dvě umělý ... jako třeba tři odměrky jedného a tři druhého .. ne ne ne ...
klidně jí dávej jen to jedno ...
26. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
slunatko jj davam uz jen jedn jelikoz ten AR ji vic chutna..je teda pekne hnusnej fuj... ale zasyti ji vic... a pijde jen 50ml za 3hodiny asi je to malo ale neblije a staci ji to
26. pro 2009 v 17:31  • Odpověz
Krásný svátky kočandy :wink:
Bývala bych vám popřála ještě před nimy, ale nějak mi vypověděl noťas službu(manža prohlásil něco o klinické smrti a nutné resuscitaci :sweat_smile: Ale dostal se k tomu až dneska :pensive: )
23. jsme byli na šestinedělní prohlídce a malej měří 61cm a váží 4800gramů(což je o 2 kg víc oproti propuštění z porodnice), takže se doktor celkem zamyslel, kouknul na tabulku, na mě, na malýho, pak na sestru a ta prohlásila: "Ale pane doktore, do tabulky pro děti na UM se nám vejdou!" Takže pronesl něco o mě a smetaně místo mlíka a k malýmu zahlásil, že ten se rozhodně neošidí :grinning: Pak zkoušel motoriku, sluch a zrak, usmál se a s radostí nás poslal domů, že takhle spokojený a zdravý miminko by chtěl vidět pokaždý :dizzy_face: Štědrý den byl u nás celkem chaotickej, páč prcek se chtěl pořád krmit, takže jsme večeřeli až v osm hodin. Na dárcích malýho zajímal jenom šusticí papír, na stromku prskavky, takže se těším na příští rok :dizzy_face: Ale pořídili jsme mu Chytráčka s hrazdičkou a to už ho celkem zajímá a žvatlá :grinning:
26. pro 2009 v 19:43  • Odpověz
veru, to AR je fakt hnus, necbutnalo mi, ale tim, jak je kasovity, tak malymu delalo dobre a hlavne ho dobre zasitil, takze bych davala jen to, nemichala bych to, prijde mi to zbytecny :slight_smile:
26. pro 2009 v 19:59  • Odpověz
spaaget máme taky chytráčka, ovšem bez hrazdičky... :slight_smile:
26. pro 2009 ve 20:44  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

holky, já dostala úžasnej dárek pod stromeček - taťka se přestal bát a naučil se přebalovat a jde jim to klukům spolu perfektně... :grinning:

spaaget, my večeřeli na štědrej den v půl desátý, protože v momentě kdy jsem nachystala všechno jídlo na stůl, Kubík se rozhodl, že má taky hlad, to bylo kolem šestý a od tý doby jsem nastřídačku kojila a přebalovala - co šlo horem dovnitř, to šlo spodem ven... :sweat_smile: kolem devátý jsem to nevydržela a udělala nutrilon, vytáhl devadesátku a konečně usnul... jsem přemýšlela, kam to všechno dává... :sweat_smile: ale vydržel spinkat do čtyř do rána :dizzy_face: a vzbudila ho plná plína, jinak bysme asi spali dál... :grinning:
26. pro 2009 ve 20:59  • Odpověz
Manžel mě taky překvapil- naučil se malýho přebalovat, balit do deky podle Karpa, vůbec teď vášnivě studuje záležitosti o vývoji miminek a jejich psychologii atd. Tuhle si Jáchymka vzal do péče a já spala snad 8 hodin v kuse!!!
Spaaget- to je tedy fakt macík!!! My jsme taky přibrali nějak 2 kg, ale za 8 týdnů. A vyrostli o 10 cm. Kolik měl vlastně Kryšůfek cm?Překvapuje mě ale, že Jáchymovi hrozně roste palice- měl po porodu 34 cm a má už 40...
Verus- krmím Bebou AR- je hnusná- protože je zahuštěná bramborovým škrobem a navíc hypoalergenní, takže má naštěpenou bílkovinu- smrdí to jak bolavá noha- no ale prcek nic jinýho nezná, tak mu halt šmakuje...
27. pro 2009 ve 02:47  • Odpověz
Vidím, že Vánoce všichni přežili :slight_smile: My jsme u našich, kam jsem neprozřetelně vzala novou flašku a nové mlíko (Bebu místo HA), takže dítě se u tří čtvrtin krmení kroutí jak užovka a blije ještě víc než obvykle, včíra ohodil (novou :sweat_smile: ) postel. Ale z nějakého neznámého důvodu mu občas začalo stačit moje mlíko, tak jsem zvědavá na převážení (manžel mi k ježíšku pořídil kojeneckou váhu, kterou teda ještě nenaježil, protože v obchodě není Ježíšek tak rychlý)... Takže v noci jsem půl hodiny krmila a ani ne půl uspávala (místo dvou hodin obvyklého boje, cha!) - na druhou stranu se po takovém krmení budí po dvou hodinách přesně, takže jsem zase až tak moc nevyhrála :grinning:

A bojujem s papírovýma plenama (nebrala jsem k našim látkovky - teda jsem blb, protože jsem je doma vyprala, ale nestihla vysušit, takže jsem je nakonec stejně vzala, mám tu na látkování všechno krom svrchních kalhotek, inteligent), které původně vyhovovaly, ale teď Beno z nějakého mně neznámého důvodu každou třetí pro*ere. Včera jsme byli v restauraci, naše šťastné miminko spalo a spalo jak Broučci od Karafiáta, pak si - víc jak hodinu po svém obvyklém termínu - spokojeně vyžahl devadesátku Beby, aniž by nějak protestoval proti flašce, no hrál ideální dítě - a když jsme se vrátili, ukázalo se, že se prokadil až do podpaží, aniž by mu to nějak brnkalo na nervy :grinning: Tak nevím, kde je ten diskomfort, o kterém hovořily sestry v nemocnici, a má ho pociťovat pokálené dítě :grinning:

Kvakul - taky ti to tak strašně zapáchá? Já jsem teda očichávala jenom HA, ale je to hnus, a chutná to ještě hůř. Zkoušela jsem i mateřské, když jsem testovala, jestli je z flašky už dost teplé, a to mi teda připadalo o dost lepší. Vcelku se divím, že dítě neprotestuje, to umělé je jak Sana, rodná sestra másla - a jak kdosi pravil - Máslo NEMÁ SOUROZENCE! :grinning:
27. pro 2009 v 07:34  • Odpověz
ahojky holky,

tak o zkušenosti s UM se podělit zatím nemůžu -D ,ale zajímalo by mě, jestli Ty které kojí a dávají ho večer na zasycení,jestli jsem na to dětičky nejdřív zvykali, že jste jim dali třeba jen 20 - tku po MM a pak to časem zvyšovali nebo jak?

rivka: no hele malá si většinou zařve,když má v plíně,ale už se mi taky stalo,že měla pokakáno až pomalu na hlavě a nic :slight_smile:)))
27. pro 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahoj maminky,
tak jsem Vás zase musela dočítat, nějak jsem nestíhala chodit na net....
Vidím, že jste probíraly manžely - tak ten můj je zlatíčko :slight_smile: V noci spí jak zabitý, to je fakt, i když malá řve jak tur, ale to nevadí, alespoň se pěkně vyspí :slight_smile: a přes den kmitá (nakupuje, uklízí, navaří, o malou se postará....) je to super!
Jinak my jen kojíme a snad to stačí, tak s UM neporadím...
27. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz
Lili - já jsem vždycky "docpávala" - co vypil, vypil, zbytek dostal v UM. Ale občas nedostal ze začátku nic (nebo tak 10 ml třeba), bylo mu to asi fuk...
27. pro 2009 v 16:34  • Odpověz
rivka: no tak asi začnu,ale až časem, dneska se totiž malá asi přecpala a poblila se poprvé jako alík. Asi 3 x mi zatím jen drobně ublinkla,ale dneska se normálně ' pochlapila' a poblila se pořádně,takže zatím s UM asi počkám,protože ona je schopná přecpat se i u prsa, a pak že dle dr. si mimčo samo řekne a už pít nebude,cha :grinning:

tak doufám,že jste si užily krásnou neděli a já mastím s drahou polovičkou na skvoš :slight_smile:)) už se na to panděro nemůžu dívat :slight_smile:))))) ale zatím jsem líná se přesvědčit,že můžu jít na cvičení a malou nechat hlídat :slight_smile:)))
27. pro 2009 v 17:04  • Odpověz
Ahojky, taky zdravím po svátcích, užíváme se jich krásně s tím našim dárečkem :dizzy_face:
Všechny zdravíme s Johankou :wink:
27. pro 2009 v 17:04  • Odpověz
Brý večír :slight_smile:
kvakul - měřil 50cm, ale hlavu má teda jenom 38 cm, ještě teda zkusím přeměřit to chodidlo :grinning:
lilli, malej se taky občas přecpe u prsa a blindí, takže když pije dlouho, radši ho převážím, a pak buď konejším nebo ho nechám dál sosat.
27. pro 2009 v 18:23  • Odpověz
spaaget: :grinning:DDD no jo,jenže já nemám doma váhu, takže si nemůžu ani přëvážit,takže holt jí teď budu dávat prostě na míň min. k prsu a basta fidly :slight_smile:)))
27. pro 2009 ve 23:41  • Odpověz
ahoj maminky a miminka :wink:
tak jakpak se mate po vanocich??? taky je u vas jarni pocasi? vubec me to neprijde jak vanocni svatky...na jihomoravsku je 6stuonu no hnus... a ani snih proste nic...

Co na silvestra? mate nekdo neco v planu? mamka me rikala ze me pohlida malou a ja at se jdu bavit,ale nejdu... nenecham nasi malou natalku napospas babicce:slight_smile: pekne stravime silvestra vsichni tri pohromade u jidla a cukrovi :slight_smile:
28. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
My budem na Silvestra taky doma, akorát možná dorazí kamarád na kus řeči. Ani moc nepočítám s třeskutým veselím - televize mě nebaví, vyvařovat nehodlám, pít nemožu... :grinning: Takže to prarodiče (furt si na to nemůžu zvyknout... ale mně teda připadá divné občas i to, že ta housenka, co se mi hemží po rameni, je ze mě :sweat_smile:) obtěžovat nebudem. Spíš narvem Plivníka někdy babičce s patřičnou dávkou Beby a vyrazíme do kina, mám pár věcí, které bych chtěla vidět :slight_smile:
28. pro 2009 v 10:52  • Odpověz
Ahoj maminy. Tak jak je mezi svátkama???? Ani jsem nedočetla, jen jsem vás chtěla pozdravit. U nás se od pátku vystřídalo 5 návštěv (chodí i dopoledne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a my jsme absolvovali 3 návštěvy. Už padám na hubu. To je jako vánoční odpočinek. A to nás ještě 5 návštěv čeká...bože, proč máme tak velkou rodinu... :sweat_smile: Jo, a to u těch návštěv kojim. Ještě, že mi to vůůůůůbec neva (jako Rivce)....já jinak tichej stydlivej typ bych se za hlad svýho dítěte klidně svlíkla u kojení i do naha... :grinning:
28. pro 2009 v 11:14  • Odpověz
davlu my jsme pár návštěv odmítli, resp. odsunuli... nehodláme padat na hubu jak píšeš, štědrý den a boží hod byly návštěvní, tedy my jsme navštěvovali, štepána sme chtěli pro sebe, beztak jsem musela i pouklízet a něco si přichystat na neděli - 2 návštěvy, jedna i dopoledne, teď si oddychnem a na nový rok asi dojdou obojí rodiče na oběd... jen manžel plánuje navštívit jedny známé s miminkem a radši místo návštěv asi na silvestra absolvujem nějaký výlet
a kojení mi včera naštěstí vyšlo mezi těma dvěma návštěvama, jinak bych se odklidila do pokojíku a ne teda kvůli ostychu, jen nehodlám to naše "pohodové" kojení absolvovat pod dohledem... i když už je to lepší, či spíš já už to tak neprožívám
28. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

tak u nás proběhlo taky pár návštěv,ale hlavně jsme cestovali mezi rodinou my :slight_smile: a docela pohodička :grinning:

jinak mě teď vytočil děda mé drahé polovičky ale úplně neuvěřitelně. Včera jsme nechali malou na hlídání tchýni a ona s ní byla u dědy. A jelikož jsme na skvoši potkali nějakýho chlapíka,co by mohl drahé polovičce dohodit kšefty,tak se tam zakecal a malá dostala najíst o půl hodiny dýl než měla a samosebou už měla hlad,tak se u dědy kroutila a naříkala,ale ne nějak tragicky :slight_smile:
Když jsme si jí přišli vyzvednout,tak mi říkal,že jí určitě bolí bříško, a když jsem mu odpověděla,že ne,že je to hladem,že už měla jíst,tak si furt mlel svojí. No na zabití, a dneska mi mailem došly rady od něj,co mám dělat,aby jí to bříško nebolelo. Tak jsem tak nas*aná,že to ani není možný, dávám jí Baby calm, nejím spoustu věcí, malá dá u něj najevo že chce jíst a on mi bude radit do života.... bože... taky máte někdo takový radílky v rodině?????
28. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj :wink:
My jsme byli v podstatě celé vánoce mimo domov, děti v pohodě, dnes hrůza - Beatka je se mnou po 4 dnech sama a podle toho to vypadá, vzteká se až hrůza...
Včera jsme ještě byli v ZOO a bylo fajn, chodíme tam často a rádi :sweat_smile:

Jáchymkovi musím dělat už 2x denně Nutrilon, půl hodiny saje MM a pak vypije 100ml UM, tak nevím....

Nekojím před návštěvami, ani příbuznými, nějak potřebuji soukromí :wink:

Lillisku, pokud jde o rady příbuzných, radím neposlouchat a nezabývat se tím, my to tak děláme, sdělíme, že je to naše dítě a vychovávat ho budeme my a víme, co je pro něj to nejlepší.
28. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz
Na Silvestra budeme samozřejmě doma, do 22hod snad obě děti usnou a my padneme únavou v zápětí :grinning: Nějaké půlnoci se zřéjmě ani nedočkáme :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Na Nový rok chceme jít na akci - výstup na nějvyšší vrchol Ostravy, tak snad to počasí dovolí a kočár bude dost terénní a vyjede :wink: :sweat_smile:
28. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz
lill radílky máme taky a do toho tchýni, která by se na malou chtěla pořád dívat, tak ji máme za prdelí pokaždé, když jdeme na procházku, nas*ala jsem se zrovna předevčírem... a to s ní manžel dělal pořádek nedávno, neb se sama pozvala, když jsme měli návštěvu (sice její švagrovou, ale i tak) a do toho chtěla řešit, aby se u nás další návštěva (manželovo bratranec s dětma) nezdržela moc dlouho, že ona si je pak zavolá dolů... byli jsme nas*aní obá dvá
28. pro 2009 ve 14:08  • Odpověz
Ahoj holky,
my sme tiež 3.dny strávili na návštevách, takže Lukáš bol nonstop u niekoho na rukách a tak to aj dnes vyzerá- ani 5.min nevydrží sám ležat a stále len plače a nervačí
Lillisku, tie rady od tchýne a spol milujem- vždy ked Lukáš plače, tak má jednoznančne hlad -takže by som ho musela mat u prsa asi každých 30.min!!!
aj po jídle má hlad, hlavná vec, že sa nacpe, že z toho až blinká, ale podla istých ludí má proste ešte hlad!!!
dnes sme boli u mudry- Luky váži 4770g a meria 58 cm- taže od porodu pribral 1,3kg (takže určite netrpí hladom) a narástol o 8 cm
28. pro 2009 ve 14:58  • Odpověz
Beránek: přesně tak, když mi příjde,že by ta rada mohla být užitečná,tak ok, ale když někdo radí s prominutím úplný hovadiny,tak to je na zabití, a vsaď boty,že když bych mu řekla,že je to naše dítě a víme,co je pro něj The best,tak se určo ještě urazí :slight_smile:)))))

eva: tak to u nás je to dost podobný, tchýně a její mamča z Míšovo strany jsou z malý úplně vydřený,takže na ní pořád žvatlaj, pořád by jí chtěly ňuchat a tak, Na jednu stranu jsem ráda,že jsou tak zaujatý na druhou mi to někdy leze dost na nervy, např. když bylo malé 14 dní,nechali jsme jí tam poprvé asi na 1,5 na hlídání,než si dojdem nakoupit,abysme jí netahali do OC mezi davy lidí,tak mi tchýně řekla,že KONEČNĚ jí tam nechávám samotnou a babička když jsme se vrátila pronesla: že je spokojená,tak zas můžem jít, myslela jsem,že jí vyrvu malou z ruky, prásknu dveřma a už se tam neukážu, místo toho, aby byly rády,tak tohle.....jinak s nepozvanou návštěvou jsem zatím neměla co dělat,tak doufám,že to nepříjde,ale chápu,proč Vás to tak vytočilo :slight_smile:

Lullka: no tak to bys měla za chvíli otesánka :slight_smile:))) vsadím se,že kdyby mohli,tak místo Tebe Lukyho i nakojí co? :slight_smile:))))
28. pro 2009 v 15:55  • Odpověz
holky, tak my byli u tchanu a tam si malou sam od sebe nepochoval nikdo, jedina svagrova, kdyz jsem ji potrebovala podrzet :pensive:
jinak jsem byla poprve v sobotu na squashi od porodu a teda funela sem jako blazen, holt ty kila nahore jsou dost znat :frowning2:
28. pro 2009 v 16:04  • Odpověz
Lili - u nás máme babičku (teda teď už prababičku). Ona je taková šmejdivá a vždycky ví, co je nejlepší (na druhou stranu - je strašně starostlivá a hrozně hodná, ale v pubertě mi bohužel radila tak dlouho, že už se ty vztahy úplně nikdy nesrovnaly :rolling_eyes: ) - nu, a teď usoudila, že nejlepší bude poradit mi, cituji "Tak teď se o něj musíš dobře postarat!". Božínku, ještě že mi to sdělila, neříct mi to, tak to dítě opustím na ulici a nechám ho, ať se protluče sám, nebo bídně zhyne! :grinning:

Marie - nebojí se? Mně hrozně překvapilo, že moje máma, když jsme mluvili o hlídání, řekla, že si ho tam nechají, až prý nebude tak křehkej. Nějak jsme se teda spolu posléze usnesly, že Beno potřebuje lít mléko do hlavy, odstraňovat, co vypouští ze všech možných tělesných otvorů, a pořádně držet hlavu při chování, a to je v zásadě celé kouzlo péče o miminko, ostatní mu určitě nebude nebezpečné - tak že prý si ho vezmou, ale překvapilo mě to, jak hrozně opatrně se všichni chovají, ačkoliv sami ve zdraví odchovali nejmíň jednoho potomka. Jsem si myslela, že vyděšená jsem jenom já :grinning:
28. pro 2009 v 17:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.