• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahojky - moc vas zdravim po delsi odmlce, byl nejak fofr... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hlasim, ze uz se nam to doma trochu usadilo a i se obcas vyspim, mala do programu zaradila i program koukání , což je fakt prima..
jinak - matky! - uz zacaly slevicky - my dnes to lehce skoukly, ale s kocarem a Klarou se to teda moc neda... presto jsem v tom za 3ku :grinning: - ale krasny vecicky - Mothercare, next..

jo a dnes jsme byly u doktorky - mame skoro 4,8 kg a 58 cm :sunglasses: :grinning: :grinning: - halt vanocni mlsani :wink:
28. pro 2009 v 18:14  • Odpověz
rivka: jo jo to jsou rady, na který bys nepřišla co? :slight_smile:)))) já chápu,že to kolikrát nemyslí jak to asi řeknou,ale stejně mě ty jejich rady či poznámky dokážou vytočit :grinning:DD nebo spíš jakým stylem a tónem to řeknou :slight_smile:

jinak s tím chováním a tak, u nás si malou babičky,dědečci a prababá a praděda klidně berou, ale stejně jako u Rivky musím říct,že naši si jí např. v porodnici taky nechtěli chovat,že se báli,že je malá a křehká,takže raději ještě ne :slight_smile:))) takže u některých je to asi normální :slight_smile:
28. pro 2009 v 18:16  • Odpověz
lullka naše malá má asi taky pořád hlad :wink:

lill moje paní tchýňová je taky taková dost uňuňaná a pořád by chovala a na malou šahala ... na mě až moc
28. pro 2009 v 18:17  • Odpověz
jdu se pokusit vas docist at vim, co je tu noveho :wink:
28. pro 2009 v 18:27  • Odpověz
Marsie, tak to naše detičky vážia a meraju rovnako :wink:
28. pro 2009 v 18:29  • Odpověz
teda... holky lili, marie.. jestli vas to potesi, tak prudu z okoli zazivam taky.. bohuzel, je to ovsem moje mama, ktera vi vse nejlepe a neustale ma tendence mi rikat, jak vse delam blbe... a tchyne? ta by si ji sama od sebe ani nepochovala, s vnucenim asi 10 minut ... ja holt pocitam s tim, ze budu ta besna matka bez hlidani nebo si radsi objednam pani na hlidani nez ty kecy..

jinak vas obdivuju s tim sportem, musim taky zacit neco delat bo jsem tlusta jako prase - plandavy bricho, prdel jak valach a celulitidu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - zitra mi konci 6ti nedeli - :confounded: tak uz se nemuzu na nic vymlouvat :pensive:
28. pro 2009 v 18:46  • Odpověz
marsie: jojo, i mě zítra končí 6nedelí, no hned na to s chlapama vlítnem, co? :wink: :grinning: :dizzy_face: :zipper_mouth: (no nevím, chystám se teprve "podívat" tam dolů, na tu spoušť a pak se uvidí)

My dnes taky byli u doktorky, malá má 4 660g, a 55 cm (narodila se 3 500g a 50 cm). A pač u ní zrovna ublinkávala (byly jsme zrovna po kojení),tak prý se přejídá, ale co jako s tím mám dělat? To ji mám jako odervat od prsu? A jak asi? :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Tak nejdřív jsem kojila málo a špatně a teď zas hodně, no se na to vyprdnu, budu kojit, jak si malá řekne.
28. pro 2009 v 18:58  • Odpověz
lulko - no teda :sunglasses: a to jste o tyden starsi! dyk to rikam furt, ze mam doma zrouta!!!

evit- no, to urcite :stuck_out_tongue_closed_eyes: - vubec si to neumim predstavit! doufam, ze to dostanu... abych tu katastrofu oddalila..
a s tim prejidanim to mam to samy a nedelej s tim nic, proste kdyz chce jist tak ji dej... a utirej blitky... uz to dlouho nebude trvat a zaklopka doroste!! nedelas NIc spatne, bud v klidu!!
28. pro 2009 v 19:19  • Odpověz
Nám malý taky blinká a je mi jasný že z přejezení. Dr.mi to taky potvrdila ale o tom že mu mám dávat míň se nezmínila a já bych ho hlady nenechala. V sobotu mi dorazila první MS po porodu. Vůbec mi nechyběla a po 11měsících docela nezvyk.
28. pro 2009 v 19:41  • Odpověz
monter- to souhlas, taky ji nepotrebuju.. to asi bude mazec, co?
28. pro 2009 v 19:59  • Odpověz
marsie+evit: jj mě taky končí šestinedělí, nechala jsem si napsat antikoncepci,takže si dám ještě nějaký čas,abych měla jistotu a pak se na to vrhnu.... btw to zdržení mi vůbec nevadí :grinning:

marsie: tak moje máti měla tyhle vševědoucí řeči jen v těhu, a to zejména ohledně toho,že jsem chtěla letět letadlem a ještě u něčeho, lezla mi strašně na nervy,až jsem jí řekla,že dneska už je to jinak, než před 30 lety a od tý doby je klid :slight_smile:sice mě to trošku mrzelo,ale pomohlo to :slight_smile:

no já už se těším,až budem dávat i nějaký příkrmy nejen MM,abych mohla např. odejít i na dýl a malou nechala hlídat :slight_smile:

evatk: no tak to moje tchýňová taky,sice mi to dost brnká na nervy,ale na druhou stranu mě těší,že bude hlídat,teda pokud jí to nepustí :slight_smile: nejhorší je prababička, ta by chovala a tak a já mám strach s ní nechat malou,takže s ní je jen pod dozorem,nebo když jsem vedle v pokoji :slight_smile:)))
28. pro 2009 v 19:59  • Odpověz
28. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz
Marsie,příjde mě stejná jako před těhu. Silnou sem ji mívala a bolest podbřišku aby se neřeklo a teď je to stejné. Maminy a tchýně,máti je naštěstí super...nerozumuje a mám v ní plnou důvěru že se o malého když bude třeba postará a tchýně kapitola sama o sobě. Byla u nás jen jednou když sme dojeli z porodky a jinak malého vidí když se náhodně potkáme na dědině.
28. pro 2009 ve 20:26  • Odpověz
ahoj holky-
tak jsme po 6tt kontrole, mala meri 55cm a vazi 4960g, za 14 dni nakynula o 600g-to je maso...
ale zacalo nam obdobi vecernich prdiku-sileny rev, nosime s muzem oba, vozime v kocaru, davame kapky, ale nic nefunguje...to je masakr :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a do toho opruzeni-to je pry z toho, jak hodne ji, tak hodne kadi..no to je kolotoc..
co se tyka dobre minenych rad-tak to radeji nebudu komentovat....tchyne pro zmenu, aby Jenik nerval, tak mu dala v patek dve misky slehacky-pac to pry chtel-ja jsem kojila-taky co bych mohla jineho delat, ze?a vysledek byl ten, ze se za chvili totalne poAA :unamused:
muj otec na jednu stranu nemel strach si vzit novorozene a pochovat si ho-na rozdil ode me, ale co se tyce hlidani Jenika-nyni jiz 2,5 roku, tak to jaksi nefunguje, to strach ma...
:unamused:
beranku-kde je nejvyssi vrch Ostravy?nebo resp. co?? :slight_smile:
28. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Evit taky mi tohle řekla doktorka když jsme tam byly a Sofinka si ublinkla, tak se prý přejídá,, no jenže jako ona mám pocit že se nepřejídá, napije se ode mě, ublinkne si a mám pocit že má dost a nemá, pořád hledá, dneska mi vycucla celý prso a ještě to zapila 100ml odstříkaným, za tři hodiny měla zase hlad, opět moje prso a 60ml Nutroše. A pokaždý si ublinkne, takže nevím jestli se přejídá, ale když jí nedám tak řve hlady :confounded:

Jinak všechny zdravím, nestíhám reagovat, jen dočtu a zase běžím dál. Včera nechtěla jít Sofinka, usnula až v jedenáct, poté co jsem ztratila nervy a vrazila ji manžovi do postele, a šla se sprchovat, tak usnula během pár minutek když ji hladil. Dneska pro změnu nocuje Nelinka, tak doufám že už brzy usne, zatím tam pořád houká :confounded: A to jsem si chtěla dopřát luxus zvaný vana a plno pěny. Hm tak možná až holkám bude deset :grinning:

No a zjistila jsem že jsem si nechtíc Sofinku rozmazlila :cry: před 14 dny měla chudák rýmu tak jsem se jí věnovala víc než se má, no a samo že jsem ji chovala, a ňufala, no a ona potvora si na to zvykla a teď pokaždý když ji přes den položím do postýlky, nebo kamkoliv začne řvát, vezmu jí a je klid. Takže je to nad moje nervy, nechala bych ji řvát ale zase by vzbudila Nelu takže jsem občas hodně vyřízená.

A co budete hoilky očkovat proti pneumokoku? Prvenar nebo Synflorix?
28. pro 2009 ve 21:33  • Odpověz
AHOJKY, tak rádci, to je snad téma samo pro sebe ... tchýně už raději mlčí, ale moje máti má neustále kecy typu ... já vám dávala čaj ... ano, ale proto, žes nekojila ... já tě kojila do půl roku ... tak jo ... za půl hodiny ... no když jsem šla k dr., tak mi říkal, že neprospíváš, tak jsem ti musela dát od tří týdnů sunar ... atd. atd. ... a takhle to šlo pořád do kola ... když jsem jí řekla, že má malej hlad, že máme laktační krizi, tak se mě zeptala, co to je ... pak mi řekla, že jsou to novinky .. že to jsme ani jedna neměly ... (jsme tři sestry, já nejmladší ... nejstarší slavila 40) ...
Lucy, Prevenar budu asi očkovat teprv teď malou, protože nastoupila do školky, jinak mi ho dr. nedoporučovala myslím do dvou a půl roku, že ti prcci mají toho očkování i tak dost, malá není nemocná a do kolektivu nechodí ... takže teď se s ní budu domlouvat, kdy jí to picnem
28. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz
no Lucy teda koukám,kolik toho holky vypijou, to je masakr, já teda kojím a jelikož nemám váhu nemám ani tucha,kolik toho malá vypije.....ale zdá se mi,že u vás je toho hodně :grinning:

jinak holky když jsem četla o tom rozmazlování, nevíte někdy od kdy jsou ty děti už vyčůraný? Četla jsem,že malý děti ( novorozence) se nemá nechat brečet,že to škodí,ale kdy už jsou ty děti jen vyčůraný a zkouší to? někdo ze známých mi říkal,že tak v půl roce,ale to se mi zdá pozdě
28. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz
Ahoj matky!!! Hlásíme se zpátky doma u PC. vánoce náročné kolik přibral Tomášek nevím ale já asi 10 kg. Holky co máte prcky na UM kolik vypijou? Mě vždy tak 120 a někdy i 150 ml ale přijde mi to nějak málo.
28. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
slunatko - taky slusnej material ... ne proste tyhle chytrakya radily proste ignorovat, jinak je to na chocholouska..

lucy - to ockovani jsem zrovna dns resila pry je lepsi Synflorix nez Prvenar. nejsou po nem reakce a pry ho nove cely hradsi i pojistovny. Jen jeste vaham s tiom kdy ji ho soupnout... asi ty 3 od 6 mesicu..ted mi prijde na to jeste malinka
28. pro 2009 ve 22:49  • Odpověz
Kremb, nejvyšší vrchol Ostravy je halda Ema :wink:

Jinak já jsem si taky vyslechla řeči, když jsme jeli na dovolenou při prvním i druhém těhotenství, nebojte, ale nenechali jsme se odradit....
Taky slyším, že my jdeme na všechno moc vědecky, že vlastně je zázrak, že vůbec žijeme, když s námi zacházeli jinak, ale argumentuji stéjně, že před 30 roky bylo vše jinak....
28. pro 2009 ve 23:11  • Odpověz
Lucy, u nás je stejný problém, když Jáchymka nosím, tak se mu to líbí, když položíme, je řev, ale snad už to začíná být lepší a zvyká si i na ležící pozici. Taky nám to vygradovalo po tom, co jsme ho nosili při rýmě....
28. pro 2009 ve 23:13  • Odpověz
ahoj holky,
dlouho se jsem tu nebyla. Nějak přes ty svátky není na net čas. Jinak u nás skoro všechno v pohodě. Akorát, že Robča dostal neštovice, tak jen doufám, že to Aninka taky nechytne. To bych pak měla po novém roce o zábavu postaráno :frowning2: :angry: :unamused:

Jnak co se týče Aninky. Tak ona taky ublinkávala. Ba dokonce někdy po kojení i pořádně blila. Takže jsme už přestaly kojit. Doktorka říkala, že ji možná něco v tom mém mléce vadí. A teď už mlíko skoro nemám. Jinak pořád spinkáme krásně.

Jestli budu mít čas, tak se sem v nejbližší době kouknu co se děje. Ale kdybych už to náhodou nestihla, tak přeji všem do nového roku hodně štěstíčka, zdravíčka, pohody, lásky a atd. A samozřejmě ať miminka krásně rostou a moc nezlobí :slight_smile:
29. pro 2009 v 08:16  • Odpověz
beranku-ja jsem si to myslela, jen jsem nevedela, ze se jmenuje Ema-to je super jmeno.... :wink:
hele, me se taky zda, ze mi segra malou rozmazlila, ma furt ty kecy typu, ze se mimi ma nosit, apod., jenze to se da delat, kdyz mas dite jen jedno, a ne, kdyz mas deti dve..to je na palici, ale od vcerejska mam v byte kocar, takze ji davam do kocaru a nechavam ji aspon tam-tam ji chvilku spokojena, teda spokojenejsi, nez normalne v postylce, to rve hned-asi jako u beranku doma...ale v postylce ji vetsinou bavi hraci kolotoc-z toho je uplne hin-ale zase ne moc dlouho :grinning:
jinac jsem prisla na to,ze kdyz ji pokladam casto na bricho, tak je taky docela dost spokojena-mudr vcera na kontrole rikala, ze ji pres den mam nechavat takhle i spat, ze je to dobry na prdiky...
mudr rikala, ze jeste neni jasne, kdo bude ty vakciny-prevenar-synflorix hradit, ze se toho chteji vsichni strepat a hodit to na pediatry a ti se samo sprajcujou, ze by to jako meli hradit pediatri,to je teda dost zvlastni...takze bych byt vami jeste vyckala.. :wink:
holky, tak probio kapky, jen 5 kapek denne???
ad dobre minenych rad-my uz s muzem resime letni dovolenou... :grinning: samo,ze s detma... :slight_smile:
29. pro 2009 v 11:10  • Odpověz
ahojky holky...kdy se muze nechat ockovat dite ?? myslim tim prevenarem nebo synflorixem? a budete ockovat vsechny??? my by jsme chteli taky ale nevim..tchyne do me hucela ze je to zbytecny,ze jeji decka taky nejsou naockovany a jsou zdravy,,, jenze tenkrat byla jina doba a myslim ze takovy bakterie a viry jako jsou ted driv nebyli
29. pro 2009 v 11:56  • Odpověz
verus, no je to dobrovolne, jen na tvem rozhodnuti-koukni se, na co to ockovani je a uvidis, jestli nechas malou naockovat nebo ne...ja teda necham...Jenika jsme nechali prevenarem-tehda nebyl synlforix a ted uvidim, cim necham naockovat malou, jeste jsem se na to nekoukala...po vcerejsi navsteve mudr jeste pockam, rikala, ze nejdrive ve 3 mesicich, tak uvidime, jak se to do te doby vyvrbi... :wink:
29. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz
ahojky holky,

tak koukám,že řešíite očkování, no tak ještě neřeším, ale zítra jdem na prohlídku v 6tt tak uvidíme,co nám dr. řekne :grinning:
29. pro 2009 ve 14:00  • Odpověz
lill takže nenechávat zatím brečet? já jsem si to myslela, že na takovouto výchovu je ještě brzy a už jsem uvažovala, kdy na to bude čas... jsem ráda, že aspoň něco dělám dobře :wink:
29. pro 2009 v 15:25  • Odpověz
holky mě před měsícem volala mudra že mám přijít podepsat jestli chci to očkování, že od ledna to hradí stát. Takže jsem musela podepsat papír jestli chci synflorix nebo prevenar. Nemohla mi radit, prý podepsaly mlčící papír že nemůžou poskytovat informace co je lepší. Takže jsem se nakonec rozhodla pro Synflorix a aby jsme to měly hrazený tak nás musí naočkovat hned v lednu když nám budou 3 měsíce, takže společně s hexou :unamused: Nu jenže radši jim to nechám protože manža hodně trpěl na záněty středního ucha takže radši když to máme zadara je naočkuji. Ušetřím takhle při dvojčatech hodně, když nám teda tu mateřskou skrouhnou :frowning2:
29. pro 2009 v 16:05  • Odpověz
lucy, tak to jsem z toho jelen, me v pondeli mudr rikala, ze to proste jeste neni jiste, kdo tu vakcinu bude hradit...
proto nevi,jak se bude ockovat....
29. pro 2009 v 16:16  • Odpověz
My očkování určo dáme, i kdybysme to měli zaplatit (jakože doufám, že to zaplatí stát), protože chcem udělat maximum pro našeho drobečka, přece si ho nenechám ohluchout když proti tomu je očkování....
Naše MUdr dává synflorix, a až s nějakým očkováním dohromady, asi s tou hexou.... takže s tím počítáme. Jinak se platí asi 1300,- jedna várka a jsou myslím 3.
29. pro 2009 v 18:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.