• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj :wink:
My máme opět 3 dny bez spaní - Jáchymek spí opět jen v kočárku :unamused: Už to vypadalo nadějně poslední 3 týdny, ale zase je to zpátky...

Prevenarem jsme Beatku nenechávali očkovat, a u Jáchymka o tom taky neuvažujeme. Když jsem se před 2 roky ptala své dětské dr., jestli by to bylo vhodné, řekla, že je to na nás a jestli jsme taky podlehli mediální masáži, za celou svou praxi, je jí asi 60 let se s takovým problémem nesetkala, ale že je to opravdu na nás.... Jinak my jsme proti nadměrnému očkování.
29. pro 2009 v 18:25  • Odpověz
Kremb, my už taky řešíme letní dovolenou, samozřejmě s dětma :grinning: Vidím to dokonce jako světlý bod příštího roku, že se mám na co těšit :sweat_smile: Škoda, že srpen je tak daleko...
29. pro 2009 v 18:41  • Odpověz
Pokud jde o to nechat tak malé miminko vybrečet....nikdy jsem to nedělala u Beatky, neměla jsem na to srdce, ale teď bych Jášíka klidně i nechala, ale četla jsem, že tak malé miminko to ještě nechápe a každou probrečenou vteřinu chápe jako věčnost, proto přibíháme skoro okamžitě, kdy začne brečet. Ale přiznám se, že u druhého dítěte už člověk není tak úzkostný na každé zabrečení, a navíc, když to dítě brečí často, tak už to není takový sprint...
29. pro 2009 v 18:45  • Odpověz
marsie má nové fotečky... líbí, líbí... moc vám to holky u stromu sluší :slight_smile:
29. pro 2009 v 19:00  • Odpověz
dneska jsme pro elsu koupili náušničky, už se těším, až je bude mít v ouškách
29. pro 2009 v 19:02  • Odpověz
holky, jak často krmíte teď drobky, když trošku odrostli?
Když teda se malá prý přepíjí, tak mám dělat větší pauzy mezi krmením, ale to jde docela těžko, sama si pořád říká, když má hlad, přes den to jsou tak 2-3 hodiny, v noci 3-4 hodiny, i 5 hod. to už bylo párkrát.....
29. pro 2009 v 19:04  • Odpověz
Marjá, zaplaťpámbu za Plivníka, ten teď sice po odpolednách houká víc, jak už tolika nespí (taky přišel na to, že nosit se je daleko lepčejší než ležet), ale v noci docela spává... Kde mám nejbližší dřevo na zaklepání? Akorát doufám, že mu nepůsobím životní trauma, protože on jak moc nebrečí, tak nevím, jestli nevolá zoufale maminu i tím svým houkáním, které má do řevu teda dost daleko. To si s ním většinou akorát povídám na dálku... A co zlá máteř taky přiznávám, že k jídlu ho nechávám trochu vycukat, protože že má hlad, hlásí ještě ze spaní, a u prsu pak okamžitě zase usíná, zatímco když ho chvíli nechám hlásit (ale do breku dojde málokdy), tak aspoň chvíli saje, než odpadne. Tak já nevím. Ale zas si říkám, že přežili naši rodiče na "kojit po třech hodinách a ležet, ležet, ležet", a zásadní traumata na nich nepozoruju, tak snad přežije i Beno.

Á, dovolená! Letos jsme byli v březnu v Egyptě koukat na rybičky, protože nám tu byla strašlivá zima, a pak jsme chtěli jet ještě do Zlína na pár dnů, ale na to už nedošlo, bo jsme se nejdřív nezmotali, pak muž ochořel a pak já jsem se stala nechodící (zaplať pámbu, že se aspoň ta pánev spravila hned po porodu :rolling_eyes: )... Ale plánujem zase Egypt, tentokrát zářijový. Je to velmi baby-friendly a nenudili jsme se ani ve dvou, takže ve třech budeme mít o zábavu postaráno. Já bych možná radši vyrazila na cesty, ale jsme neřidiči, a po vlastní ose si to teda ještě netroufnu. A já možná ještě pojedu s našima do Chorvatska, jestli nás přiberou do svého karavanu. Ďjó, móře... Už aby to bylo :slight_smile:
29. pro 2009 v 19:20  • Odpověz
Evit - Plivník si zkracuje pauzy. Předtím jsem ho horkotěžko budila po čtyřech hodinách od konce posledního kojení, teď jí přes den tři až čtyři hodiny od začátku posledního kojení (takže podle sester v porodnici vlastně ideál, po kterém prahly), v noci čtyři až pět. A první ranní kojení (kolem čtvrté nebo páté ráno) si teď nově nedává dokrm (respektive třeba dneska vyžahl třicítku, kterou okamžitě stejně vyhodil), ale pak se budí zhruba po dvou hodinách a chce zas. Asi už něco vypije, ale prostě málo. (Jo, a občas vydrží i těch pět, ale spíš tehdy, když je pořádně uvázaný, řekla bych. Což moc často nedělám, pokud není příliš nervní a nebudí ho každé máchnutí ruky, nechávám ho volně.)

COŽ mi připomíná otázku na kojící matky: nechávám ho pít, dokud aktivně saje, pak mu bradavku odebírám. Ale mlíko ze sebe furt v pohodě vydoluju (nevím kolik, teď neodstříkávám, jen jsem zkoušela, jestli na slabý stisk něco teče). Je to normální, nebo to znamená, že saje blbě a lstivě čeká, až dostane dokrm?
29. pro 2009 v 19:29  • Odpověz
rivka: to nevím, já mám prso vždy úplně prázdné, vypité, na omak měkké, ale mlíko je tam nějaké asi pořád ne?

Hele holky, nezkoušel jste některá toto na tx prdíky? LEFAX
http://www.lekarna.cz/lefax-1x50ml-suspenze/
29. pro 2009 ve 20:08  • Odpověz
Ahojky.
Jdu vám popřád krásného silvestra a do nového roku hodně zdravíčka a pro mimísky to samé hlavně zdravíčko aby bylo.
:wink: :slight_smile: :slight_smile:

A taky jsem vám chtěla že už víme výsledky z té TOPLASMOZY a malej ŠImunek jí nemá je zdravej ale ještě jedny testy nás čekají ale podle mého to vyjde zase sobré.

Tak kočenky zatím ahojík a mějte se pěkně po novém roce se tu zase ukážu moc času nemám a taky sem něja nechodím mám tu pořád máti takže to nějak nejde sem zavítat.
Pá.
29. pro 2009 ve 20:19  • Odpověz
chjo ...my uz cely den blijem...co davka to jde hned ven nevim proc..je mi z toho na nic..nevite cim by to mohlo byt? zitra si skocim k dr... vodu prevaruji kojeneckou.davam jen sab simplexa nutrilon a vigantol nic jinyho... myslite ze je trba lepsi beba???
29. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz
Holky,kamarádka chtěla naočkovat roční dcerku a dr.jí řekla že když netrpí na záněty středního ucha nebo záněty průdušek tak že je to zbytečné. Takže se zeptám dr.a uvidíme co řekne a pak se rozmyslíme.
29. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz
evita: já jsem ze začátku ten Lefax zkoušela v kombinaci s probio kapičkami, nebyl špatný, ale mám pocit, že baby calm nám vyhovuje více - ten dávám ob1 kojení

Jinak všem přeji pohodový vstup do nového roku a v něm hlavně zdravíčko pro vás i vaše drobečky !!! níže posílám PF

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3648748&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
29. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás radí prababičky..... :angry: vraždila bych!!
Na očkování taky půjdem, i kdyby jsme to měli platit, myslím, že to za to stojí.
Málá se chce taky pořád jenom nosit.... na rameni v pohodě a když usne a my jí dáme do kolíbky, tak otevře kukadla a nespí. V poslední době usne buď u prsu nebo na rameni. A začala strašně dlouho pít. Z levého prsu tak 10min. a z pravého 45min. až hodinu..... tak nevím
30. pro 2009 v 09:56  • Odpověz
katula: díky za radu, krááááááááásné přáníčko, malý je rozkošný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sweat_smile: :dizzy_face:
30. pro 2009 v 10:00  • Odpověz
Ahoj maminky,
nějak jsem nestihla popřát hezké svátky...tak přeju až teď hodně zdravíčka a štěstíčka vám i drobečkům :slight_smile:

rivka-je to normální, malej dělá totéž, mlíčko je pořád.. oni se tím prsem vždycky móóc hezky uspinkaj :wink:

pneumokoka nebudu dávat očkovat a podle dr. se to onemocnění zase tak často nevyskytuje, navíc podle lékařů od nás z práce je to hlavně dobrej tah firem..všechny ty reklamy.. Já trpěla na záněty v uších a děti ho nikdy neměly. Taky nejsem pro očkování navíc, je to pěkná darda do toho tělíčka, podle mě stačí ta povinná, ale jasně, že záleží na každém jak se rozhodne..

ad radílci-mamka mi do dětí nemluví, ale tchýně má někdy dost zvláštní nápady a rady, pouštím to jedním uchem tam a druhým ven, ale někdy mám co dělat abych to ustála.. :confounded:

a dovolená? Už se těším jak malý děcko.. Plánujem zatím jen Chorvatsko, moře milujem všichni a moc :slight_smile:

Jinak zatím jen kojím, malej prospívá dobře, za týden cca 200g, je spokojenej a v noci spí krásně. Ve 3 kojení a přebalení a pak až ráno okolo 6-7 hodiny. Občas si blinkne, ale asi z přejedení. Přes den moc nebrečí, spíš jen tak brouká. Kapky už nedáváme, prdí dobře i bez nich a nějak to neprožívá. Jen je to lenoch, na bříšku nechce zvedat hlavu. Prostě leží a cucá si ruku a ani ho nenapadne se namáhat Tak to trénujeme na mým břiše, to se trošku snaží. Když ho držím na ruce, tak hlavu drží docela pěkně..tak snad neva, že nepaseme :wink:
A hrozně rád jezdí autem...to vydrží koukat i dvě hodiny a ani nehlesne. Byli jsme v Krkonoších vyvenčit dětičky na čerstvý vzduch a bylo to fajn. Pro mě naprostej relax, malej to prospal v kočárku a ostatní si zalyžovali.. :slight_smile: :slight_smile:
30. pro 2009 v 10:25  • Odpověz
ahojky všem -)

tak se musím pochlubit,jakou jsme měli pohodovou noc, jako už dlouho ne, malá dojedla v 23 h, po půl dvanáctý usla, a spala až do půl šestý :slight_smile:)))pak se najedla a spala skoro do devíti, no to byl povánoční dárek :slight_smile:))

rivka: hele já teď dávám malý pít zhruba mezi 20 - 30 minutama, nesaje aktivně celou dobu, kroutí se u toho,povídá si,občas se pustí a pak tu bradavku zase chytá a mlíko mi v tom prsu taky zůstává a nezdá se mi,že by malá měla nějaký extra hlad. Ale je fakt,že si jí dám na rameno a ona si kolikrát cucá ruku,ale v klidu usne,takže hladem to asi nebude :grinning:
30. pro 2009 v 10:40  • Odpověz
lilisek, docela závidím takovou noc :wink: Kubino poslední dobou usne až mezi devátou a desátou večer, kolem půlnoci se budí na kojení a do dvaceti minut je tuhej, další kojení probíhá většinou mezi třetí a čtvrtou, ale to je vždycky minimálně na hodinu, po jídle sice usne, ale jak ho dám do kolíbky, tak se probudí, občas pokaká a kouká a vyžaduje pozornost, takže chováme, povídáme a uspáváme... a vstáváme mezi sedmou osmou, ovšem včera jsme byli vzhůru od půl šestý... přes den moc nespinkáme, když je vyspinkanej, tak si povídáme a když je unavenej, tak se místo spinkání vzteká a když se ho podaří uspat, tak max. na půl hodiny... bílej šum zabírá v noci, přes den to nějak nefunguje... :frowning2: občas už nevím co s ním, aby spinkal, když je unavenej... :frowning2:
30. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj holky, moc vás všechny zdravím a doufám, že jste si užily krásné vánoce :wink: :slight_smile:
My jsme se právě vrátili od paní doktorky, kde jsme byli na kontrole v 6-ti nedělích a asi kojím rovnou pribiňáčky, malá přibrala za 14 dní 580g, máme 5050g a vyrostli jsme o 5cm na 57 cm. :slight_smile: :dizzy_face: A to mi malá spinká celou noc jako od 23.00-06.00 hod. už 10 dní, takže ani v noci nepapá, musím odstříkávat, jinak by mi ty prsa asi upadly... :grinning:
30. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz
ahoj holky... tak to nase blinkani uz ma pricinu... natalka ma pylorostenozu...je v nemocnici a jeste dneska ji budou operovat :frowning2: strasne se o ni bojim... je na JIPce takze tam sni byt nemuzu,zavolam si kolem 15hod na to jak dopadla a potom za ni pojedem. Je to strasny to cekani,porad brecim a myslim na ni,,, je to strasny tak maly miminko a uz ho budou operovat,,, ma to vrozeny a projevuje se to do 6tydnu veku...jsem rada ze sme to podchitili vcas,uz chci aby to mela beruska nase za sebou a mela sem ji doma...
30. pro 2009 ve 13:30  • Odpověz
verus-držím moc palce Natalce!!!! Ať už to má za sebou, vše bude dobrý, hlavně že se na to přišlo včas!!
30. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz
Ahoj :wink:
Verus, je mi hrozně, když čtu, že Natálku budou operovat :frowning2: Držím moc moc palce, vše bude v pořádku a problémy už nebudou :wink:
30. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz
Jinak u nás jedno dítě se vzteká a druhé nespí :unamused: Zase klasika - Jáchymek celý den nespí, pokud není v kočárku. V postýlce skoro od narození během dne nebyl, protože tam nikdy nespí jen tak...
30. pro 2009 ve 14:14  • Odpověz
Misko73, souhlasím s tebou s tím očkováním,mám na to stejný názor. Ale opravdu je to na každém rodiči, jak se rozhodne :wink:

Riv, ani nevíš, jak strašně se zase těším k moři :sweat_smile: Jela bych hned :grinning: A to jsme byli naposled v srpnu. Nějak mi chybí ty dovolené :sweat_smile: :sweat_smile:
30. pro 2009 ve 14:17  • Odpověz
verus-drzim moc palce!!!!
30. pro 2009 ve 14:31  • Odpověz
Verus...myslím na vás, držte se, holky!
30. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
Verus, držím palečky, ať to dobře dopadne. Vím, jak se cítíš, když malé něco schází a ty jí nemůžeš pomoct.
30. pro 2009 v 15:12  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem lehce dočítala vaše přírůstky. My byly před vánocemi v poradně ve 3.měsících a Teri váží 6,10kg a měří 59 cm. Prý hodně jí, ale podle tabulek je pořád v průměru.
Terezka je teď úžasná (ve 3 měsících je úplně jiné miminko), pořád se směje a hrozně kecá - už umí skoro celou abecedu. Moc si to s ní teď užívám. A už přestala plakat - bečí jen když ji bolí bříško (prdíky stále přetrvávají) nebo když má hlad.

Marie, díky za radu ohledně lehátka s vibracemi. Terka ho dostala k vánocům a je z něho nadšená. Kouká na hrazdičku, povídá si s hračkama a většinou tam i usne.
30. pro 2009 v 15:18  • Odpověz
moc vam dekuji za podporu
30. pro 2009 v 15:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.