• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Taky držím palce - bude to dobré uvidíš...
30. pro 2009 v 16:39  • Odpověz
čus matky!
hlásím se konečně online! :dizzy_face: já si vtipně vzala s sebou na vánoce nb i s internetem, ale jaksi jsem zapomněla heslo.. :sweat_smile: , takže když jsem včera byla na skok v praze, letěla jsem jak magor k sobě domů najít pin.. :grinning:
teda fakt vám řeknu, jak dřív mohli vůbec lidi fungovat bez internetu? já jsem jak bezruká...
jdu vás zkusit dočíst, ale vzhledem k tomu, že miniatura už spí asi čtyři hodiny, tak mi asi moc času nezbývá..
30. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
beranku-ja jsem myslela, ze me dneska klepne...nevim, jestli to mas doma stejne s Beatkou, ale ja mam asi pres tyden problem s Jenou...dneska jsme vyrazili ven na prochajdu, ja a Jena a Maruska...no masakr, po chvili chuze zacal fnukat, ze ho boli to a ono-ja jsem mu to vzdy, kdyz ho neco bolelo-a byl mensi, pofoukala a on se toho chytil a chce vse foukat...takze jsme dorazili dom, do toho jsme potkala po ceste pana, co vencil maleho pejska, Jena chytl totalni hysterak, takze rval jak tur, do toho jsem nesla korbu s Majou a rvouciho Jenu do schodu, doma brecel, ze ho boli dupka,rval jak tur, pak ze chce curat,byli jsme furt obleceni, teda ja uplne, Maja v korbe, Jena uz skoro bez bundy...zkratim to, vztekle jsem mu sundala bundu -sli jsme myt ruce, totalni rev, ze jsem mu moc zmackla ruku pri sundavani...sli jsme curat-delal, ze se mu rozjizdeji nohy, brecel jak zelva, tak jsem ho opet vztekleji posadila na nocnik, pote sel spat...samo, ze v placi...oblikani do pyzama, hruza...stale plac, porad, ze ho boli to a ono a ze chce foukat...odesla jsem...a prichazela k nemu co cca 5min, kdy si porad neco vymyslel a brecel, samo, ze jsem mela uz rovnez rvouci Marus na rukach-taky chtela spat, ale samo, ze to neslo...no proste desbes...jsem myslela, ze me klepne...v zaveru J. usnul, Maja taky... po probuzeni Jenika opet nasledoval rev a ze ho boli VLASY-ze je chce foukat, ze ho boli lulasek, ze ho picha a boli noha, ze se chce nosit apod...proste si takhle vyzaduje nasi pozornost a nam uz z toho lehce hrabe...mate to doma taky tak?? ostatnim se omlouvam za dlouhou story... :frowning2:
30. pro 2009 v 17:04  • Odpověz
veru, myslim na vas, dopadne to dobre!!
30. pro 2009 v 17:06  • Odpověz
ahojky holky, teda co to ctu - verus - drzim moc palce!!! at to dobre dopadne!!!
teda, ani bych nevedela, ze je takova nemoc :astonished: - no hlavne ,ze uz to resi doktori..
30. pro 2009 v 18:22  • Odpověz
tak jsem zpet z nemocnice.. Natalka ma po operaci... vse probihali v poradku.. ted tam chudinka nase lezela ze sondou v brisku a flexilou v rucce,skaredej pohled..porad poplakavala. Jsem rada ze uz vse mame za sebou... Dr mi rikal ze nemam byt tak vystrasena ze je to banalita,no jo pro neho jo.jenze pro nase prvorozene dite ne.. zitra tam jedu zas a snad tam uz zustanu sni ubytovana... to je pech,ze to musi potkat zrovna nas,ale hlavne ze je v poradku. Ani nevite jaky me je smutno. je to tu tak prazdne.. furt brecim kdyz kouknu na jeji veci..
30. pro 2009 v 18:53  • Odpověz
verus - drz se holka, me se chce taky ( solidarne) plakat, ale ted uz bude vsechno lepsi, uvidis!!!!!!
30. pro 2009 v 18:57  • Odpověz
veru, hlavne, ze vse dopadlo dobre, za chvili budes mit princeznu doma! taky brecim, kuba mi prave rekl, ze mu se mnou neni dobre a ze by chtel jinou maminku...tak nevim..
30. pro 2009 v 19:20  • Odpověz
veru všechno bude určo v pořádku, ale chápu, jak ti je, mě je zle jen z představy, že by se malé něco stalo či onemocněla
30. pro 2009 v 19:58  • Odpověz
Tak aspoň že to vypadá dobře, při té smůle...
30. pro 2009 ve 20:25  • Odpověz
Veru,to je dobře že už to má malá za sebou. Držím paluchy ať máte princeznu co nejdřív doma!
30. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
veru...neplakej, malinká už bude v pořádku, nebude blinkat a zítra už budeš s ní. Jste holky statečný....
30. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz
Veru, to je fajn, že Natálka už má po operaci,už to bude jen dobré :wink:

No vidím, že si s 2 dětmi užíváme stéjně :unamused:
Kremb, tvůj popis skoro odpovídá stavu u nás. Beatka mi na vše odpovídá opačně než řeknu já, nechce se svlíknout, sundat plínku, prostě odmítá vše a pořád. Předevčírem jsme měli podobnou scénku venku, jako ty, táhla jsem za sebou plačící Beatku, která chtěla za každou cenu, abych jí postavila druhého sněhuláčka a odmítala jít, protože jsem jí řekla, že ho postavíme u nás před domem, křik a brečení pokračovalo asi hodinu...
Teď nechce chodit spát, ty scénky, které u toho dělá, to je děs, Jáchymek taky nespí celý den, dnes jsem už přinesla do bytu kočár a spal tam asi 30 minut...prostě mám pocit, že spí venku, v autě, na návštěvách, jen doma se mu vůbec nelíbí a celý den běhám od jednoho k druhému. Docela se těším a nemůžu dočkat okamžiku, kdy bude jen ležet a dívat se na nás a smát se :grinning: Doufám, že se toho ve zdraví dočkám :sweat_smile: :sweat_smile:
Pořád si říkám, že nesmím zvyšovat hlas, ale ta zkouška nervů je velká a ne vždy to zvládám :unamused: Beatka dnes dostala na zadek a šla spát po obědě, dobře věděla, že když jí něco řeknu 10x a pořád bez efektu, tak už jsem se naštvala a řekla jí, že se budu hodně zlobit, tak to zkusila ještě jednou a dostala, přikryla se dekou a spala...
30. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz
jonkar: :grinning: no taky to tak nemáme se spaním pořád, např. teď Naty jedla v 8 h, a ještě neusla,takže počítám,že v 11 nakojíme a pak snad bude hajat, už mám vychytaný fígl....malou zavinu dle Karpa, dám jí do zavinovačky, a když nechce spát,tak jí dám dudlíka, zvednu jí okraj zavinky a podložím ho plenou tak,aby jí ten okraj držel dudlíka a ona se ududá :slight_smile:a dudlík jí v podstatě nemůže hned vypadnout...

dneska jsme byly na kontrole v 6 tt, a máme 56 cm a 4610 g, takže malá nabrala za 3 tt cca 800 g, doktorka se mě 2 x nevěřícně ptala jestli opravdu jen kojím:grinning:DDD
30. pro 2009 ve 22:31  • Odpověz
ahoj holky,

dlouho jsem tady nebyla - o svatcich jsme byli u manzelovych rodicu, pak nejake navstevy a dnes jsme poprve vyrazili na spolecny nakup s Nikinkou

preji vsem vse nejlepsi do Noveho roku, hlavne at jsme vsichni zdravi - miminka, maminky a tatinci! :grinning:

Verusa - moc drzim pesti at se mala krasne uzdravuje!

my uz mame pres 5 kg a pred tydnem a pul na kontrole namerili 57cm, ale koukam, ze je to horsi prumer, co se vzrustu tyce.. :confounded:

ohledne ockovani - doktorka mi ani nerekla, ze ty vakciny jsou 2, tak nevim kterou dostaneme. nase doktorka nedela zaraz hexa a tu druhou, jinak by pry mohla dostat teplotu, takze az po dvou tydnech. v pulce unora po ockovani budou nausnicky - moc se tesim :sweat_smile:
30. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz
Verusa, držíme palečky, aby už vše bylo OK :wink:

lilisek, u nás má to zavinování spíš opačnej účinek, takže už ho neaplikuju... docela zabíraj procházky :slight_smile: spí po nich jak zabitej... už jsem říkala Tomovi, že budou chodit na noční procházky :grinning: jenom by to chtělo trochu lepší počasí... dneska usnul v půl osmé, v devět ho vzbudilo bříško, tak jsme ho namasírovali, dojedl se a krásně spinká :dizzy_face: jenom nevím, jak mu rozmluvit to brzký vstávání... :confused:

já mám občas pocit, že má Kuba aspoň dva žaludky, jinak není možný, co všechno dokáže sníst :confused: v noci jí po třech - třech a půl hodinách, ale přes den jí po hodině a klidně tahá i dvacet minut... je to normální?

tady jsou fotečky z porodnice a další Kubíkovi fotečky :dizzy_face:
http://johankar.rajce.idnes.cz/4.12.2009_7_55_a_dal.../
http://johankar.rajce.idnes.cz/Kubino_-_prosinec_2009/
30. pro 2009 ve 23:25  • Odpověz
jonkar: kráásné fotečky, malý je sladký a hezky se směje! :dizzy_face: :dizzy_face:
Ty se jmenuješ Johanka? Jako naše malá? :sweat_smile:
Víš co, s tím ranní vstáváním, já vstávám na kojení kolem jedné a pak v pět a v těch pět už se malé nechce moc ustínat, takže když neusne vedle mě v postýlce (mám ji hned u postele, a trpělivě dávám vyplivnutý dudlík zpět do pusiny...),když se tam vrtí,tak si ji vezmu do postele, dám ji na postel bez polštáře, sesunu se k ní tak,abych měla hlavu ve stejné urovni jako ona a zavřu oči, ona mě většinou napodobí a usne. Taky ji dám několikrát ten dudlík do pusy, pač se brání, anebo sebou šije, ale většinou dřív nebo později usne a spíme klidně do půl deváté, i do půl desáté. Tak to taky zkus :wink:
31. pro 2009 v 09:04  • Odpověz
Veru, to je dobře, že je Natálka v pořádku. Klidně plakej, aspoň se ti malinko uleví. Taky jsem se pořád snažila držet pláč, když Terezka ležela v ikubátoru s těma všema hadičkama a infuzema, ale sestřičky mi říkaly, ať se radši vybrečím než abych to držela v sobě. TaK ať jste holky brzy spolu.
31. pro 2009 v 09:04  • Odpověz
verusa22 -> drřím pěsti!!

Holky, tak naše dlouhé krmení pokračovalo, včera večer 2hod. z jednoho prsu, tak jsem zajela pro Nutrilon :frowning2:
31. pro 2009 v 09:05  • Odpověz
ahojky holky,tak jsme dočetla..

Verusa: držím moc a moc palečky,ať jste co nejdřív spolu doma... držte se... budem na Vás všechny myslet

Jonkar: taky jsem myslela,že bude malá po zavinování řvát,ale zatím ok,tak doufám,že jí to dlouho vydrží :slight_smile: no jinak procházky taKy docela zabírají :slight_smile: hezký fotečky...

majda: ty jo,to celou dobu aktivně sosá??? to si nedokážu představit.....:slight_smile: malá saje kolikrát 20 min. a už se jí zavírají oči.. a ani jí dýl jak 25 min. nenechávám,protože dle dr. přibývá moc hezky,až moc,tak by z ní byl otesan :slight_smile: a když si jako hladově cucá prsty i pak,tak pomůže dudlík

No holky, dneska bude mazec,takže všem přeju Krásný Nový Rok 2010, co nejvíc splněných přání a hlavně,ať se Vám a miminkům daří co nejlépe :slight_smile:))))
31. pro 2009 v 09:27  • Odpověz
Holky vše nej v roce 2010 a všem broukům a broučičím přejeme s Tomem aby se měli mooooc dobře a krásně spinkali a neměli důvod plakat.
Veru - tobě moc moc síly a malé pevné zdravíčko.
31. pro 2009 v 10:14  • Odpověz
Nazdárek děvčata,
tak jsem poslala chlapy ven, abych aspoň trochu poklidila a připravila si pomazánky na chlebíčky. A místo toho tady čučím a dočítám :grinning: :sweat_smile:
verus - držím palce, ať jste brzo pohromadě :wink: Nesmutni, blinkání skončilo, až se malá uzdraví, bude moooc spokojený miminko :dizzy_face:
Takže všem přeju do nového roku jen to nej a s prckama jen samé krásné chvíle :dizzy_face:
31. pro 2009 v 10:22  • Odpověz
evit s tím nočním spaním to máme velice podobné... i ten postup odpovídá :wink:

já se sem tam s malou zvážím na osobní dig. váze a akorát mě to znervózní... připadá mi, že malá moc nepřibývá, ale to bude asi zaokrouhlováním té váhy na 1 des. místo

před svátkama jsme byli na kyčle, jedna je hraniční, máme dávat 2 pleny (1 pap.+1 látková), ale pak jak viděl jak malou balím do papírové, řekl prý něco v tom duchu, že stačí jen ta jedna, asi když viděl, jak je široká... nevím, jsem ho moc neslyšela, a drahý si není jistý... tak jí tu látkovku navíc dáváme jen na noc a to ani ne na 1/3, ale na 1/4, i tak mi to připadá dost široké, de facto o širokém balení ani nic neříkal
31. pro 2009 v 11:21  • Odpověz
Taky přejeme do nového roku hodně zdravíčka a štěstíčka, ať se vám daří vše, na co sáhnete.
31. pro 2009 v 11:45  • Odpověz
lillisek -> no já právě nevím co si mám o tom myslet.... prvních 10-15min. pije náruživě, pak začne klimbat, a možná, že i spí, ale pořád cucá, sice s přestávkama, ale cucá. Když jí chci prs odtrhnout, tak to nejde.... a když už se to podaří, tak začne řvát a hledat dydy. Vememe jí na rameno a ona ho začne cucat, tak zpátky prs.... a tak to bylo včera 2hod. Pak chňapla po Nutrilonu. Dudlík nepomáhá :unamused: V levém mám asi zánět, tak jsem na Ibalginu a odstříkávám. No je to paráda. :frowning2:

Holky, taky všem přeji hodně štěstí a hlavně zdraví do nového roku!!
31. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz
evit, jmenuju :wink:
my dudlík moc nepoužíváme, když je najezenej, tak ho do pusinky nevezme a když má hlad, tak po dvou potáhnutích zjistí, že z něj nic neteče a pak se vzteká... takže akorát když na něj přijde hlad v autě, tak mu ho držím v puse, dokud ho společně s jízdou neuspí... :sweat_smile: v posteli se mnou usnul akorát jednou, jinak to je taky bez úspěchu, musím na něj mluvit a nesmím zhasnout lampičku a to ho dlouho nebaví, protože tam nemá takovej rozhled... prostě když ráno neusne u kojení, tak mám smůlu :confused:

dneska se vzbudil o půlnoci, dostal nutrilon, protože za celej den jsem byla úplně vysosaná... a usnul až v půl druhý... vzbudil se v půl šestý a za čtvrt hodiny byl zase tuhej a spal skoro do devíti, což sice bylo fajn, ale vzhledem k tomu, že mě nenechal spát večer, se to jaksi minulo účinkem...

před chvilkou jsem je vyhnala na procházku, abych taky měla trochu klid... a místo abych aspoň něco udělala, se mi vůbec nic nechce, ani hýbat... :grinning:
31. pro 2009 ve 12:17  • Odpověz
přeju taky všechno nej do nového roku, hlavně zdraví, ostatní si musíme zařídit sami... :slight_smile: a to hlavní jsme dostaly už letos!
31. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
všetko naj do nového roku a hlavne Natálke prajem, nech je brzy v poriadku

Krem a Beránku, doma máme to isté ako vy- Natalka má každý den nejaký ten záchvat vzteku a dost často to nevydržím a naplácam jej po zadku, to sa začne vztekat ešte viac- potom sa vyplače a je to ok....tiež na nu nechcem kričat, ale fakt to nejde :unamused:
31. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
Maminky a miminka,všechno nejlepší v Novém roce...hodně zdravíčka,štěstíčka,lásky a peněz!
31. pro 2009 v 15:00  • Odpověz
Ahoj :wink:
Lullko, vidím, že to máme doma jako přes kopírák všechny, co máme stéjně staré děti....no jo, ale určitě je to přejde :sweat_smile: Aspoň doufám.... :grinning:

Holky, přeji všem krásného silvestra a Nový rok :slight_smile: :slight_smile: Oslava žádná nebude, ale to nevadí, raději se snad i vyspíme :grinning: :grinning:
31. pro 2009 v 15:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.