• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Opláchnu vodou nejhorší a lehce vymáčené hodím do zvláštního koše na pleny, peru na 60 v Lovele. Ale je fakt, že to moc nesleduju - oblečení zašpinil Plivník snad jenom jednou, když byl v papírovkách, a látkovky neřeším, jestli jsou sněhobílé. V diskusi o látkových plenách holky hodně používaly žlučové mýdlo, zkus si to najít, nebo mýdlový sliz z něj udělaný - že je to lepší než Lovela.

Ha, tak taky máme pravičácké dítě. Ale on má objektivní příčinu, z levého mu teče míň a hůř zcela prokazatelně. Jak motivovat dítě od raného věku... :grinning:
4. led 2010 v 10:29  • Odpověz
riv no ono motivovat Danyska aby cucel do leva je nadlidsky vykon. natoz kdyby bylo prso. :grinning: :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 10:32  • Odpověz
lilisku, tiše závidím... :wink:

adaj, aha, to jsem nevěděla. jsi statečná ženská. potratit v tomhle stádiu a pak ještě narození Danýska tak brzy. museli jste si zažít své... :cry:

my berem obe prsa, hlavně že to z nich teče :wink:

holky, mažete dětem po koupání něčím obličej?
4. led 2010 v 10:50  • Odpověz
davlu používám kosmetiku od Hipp na koupání a krémem mu mažu obličejík po koupání..
4. led 2010 v 10:54  • Odpověz
davlu ono ti nic jineho neslo delat nez jit dal prece se nebudu zlonbit na celej svet kdyz za nic nemuze.

Jinak my pouzivame nejakej specialni na oblicej primo, ale firmu nevim. A na telo niveu.
4. led 2010 v 11:01  • Odpověz
adaj-koukala jsem na Daníka do albíčka :slight_smile:, je to už kus chlapáka a je moc hezkej! :slight_smile:. Užili jste si teda peklo, ale dobře to dopadlo! :slight_smile: :slight_smile:
4. led 2010 v 11:10  • Odpověz
Marsie- my látkujeme, takže hovna osprchnu a fleky natřu žlučovým mýdlem- mají ho v DM asi za dvacku- je úžasný- pleny jsou úplně bez fleků a peru na 60 stupňů v Excelu (český ekologický prací prášek- mimochodem doporučuju, pere výborně, je eko a levnější než jiný eko prášky- malej ho úplně bez problémů snáší).
Jinak se taky musím pochlubit, že spí i 6 hodin v kuse (bez krmení), balíme podle Karpa- a budu balit, dokud mu to bude dělat dobře- prostě ať máme oba klid- klidně do roka:slight_smile:. Jestli bude chtít z vyčůranosti nosit, tak klidně, jen když to nebude hodinu a bude po tom opravdu spát.
Jáchymek je moc šikovnej človíček, dostal k vánocům páva od Lamaze- říkáme mu pták Lampasák a malej do něj s chutí buší, probírá se těma různomateriálovýma peříčkama-přitahuje si ho a ochutnává- Lamazáci mají ty hračky opravdu vychytaný. Když ho pověsím na hrazdičku (Lampasáka, nikoli Jáchyma), tak si SÁM hraje i hodinu!!!!!Asi fakt platí, že kluci si líp vyhrajou sami- jen se chce občas ujistit, že jsem někde blízko- tak na něj povykuju:slight_smile:. A taky se výborně nahlas řehtá- to umí asi 14 dní a je to výborný- od ucha k uchu a řehot- tím si u mě vyžehlí prakticky cokoli...No však to znáte:slight_smile:
Měřila jsem ho- má 61 cm (13 cm od porodu!!!!šmankote on roste jak bambus!!!)
4. led 2010 v 11:43  • Odpověz
evit - mame to podobne - porodni vaha 3,6 a 29.12. - 4,85 - coz je pred tydnem , takze sacuju, ze pres 5 kilo mame urcite!
no to se mam na co tesit - ja jdu na gyndu zitra, tak doufam, ze bude setrnejsi ...
jinak teda sex stale 0 - a po vcerejsi vymene nazoru, jen tak asi nebude...

evi - :stuck_out_tongue_closed_eyes: zuby ti teda nezavidim! chudero, tak se drz - kdo ti hloda malou? nebo ji beres s sebou?

davlu - no to neni snad ani mozny! my teda mame hovna vsude a jak pise miska i na lopatkach !
4. led 2010 v 11:51  • Odpověz
Ahoj :wink:
Slovo sex ani nevím co to je :grinning: :grinning: Ne že bych měla nějaké problémy, spíš ty naše nespavé a náročné děti rodičům nic nedopřejí, chodíme spát kolem půlnoci a v 7 hod jsme na nohou, přítel samozřejmě v práci, nějak nemáme na nic čas :sweat_smile:

Jáchymek se stále nosí a nosí a Beatka vyžaduje pozornost, u nás nic nového....
4. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
Pokud jde o praní, pereme Lovelou na 40 stupňů.

Jáchymek sám vůbec nevydrží, v bdělém stavu stále není klidný, až na pár výjimek, jinak pofňukává a chce se nosit, to je jeho nejoblíbenější činnost stále... :unamused:

Přírůstek máme od narození velký :sweat_smile: Zjistíme příští pondělí, jdeme na očkování a kontrolu. Snad nedostaneme vynadáno...

A na gyn. kontrole jsem stále nebyla - MS, dovolená během svátků, volno prý mají až v druhé půlce ledna, tak uvdiíme...
4. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

my máme dneska měsíc... to snad ani není možný! :confused: se mi zdá, že to nějak moc rychle utíká... dneska jdeme k dr., tak jsem zvědavá, kolik jsme přes Vánoce vyrostli :dizzy_face:
nějak se nám prodlužují intervaly mezi kojením, tak už nejíme po hodině, ale tak po dvou a půl, což je fajn :slight_smile:
my měli problé s kojením z pravýho prsu v porodnici, ale co jsme doma, je to v pohodě a je nám to celkem jedno, hlavně že z toho něco teče :grinning:

marsie, my teda taky kakáme jen do plíny :grinning:
4. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
ahoj,
souhlasim s berankem-sex-co to je???? :sweat_smile:

spani Maji-jen na rukach, brise...vcera jsme vecer uspavali cca 4 hodky...sama na brichu vydrzi chvili, na zadech jeste kratsi chvili...kocar doma mame,vozime,ale nijak to nepomaha, venku spi, jen co jezdim...takze trosku dost pakarna...

do toho Jenik, ktery je ufnukany, porad rika au au-to abychom se bavili s nim...a starali se i o neho...coz samo delame...

vcera jsem byla s majou a jenou venku-tp je fakt makacka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dneska necekane dopo dorazil muz a uvaril, jinac byhom asi nejedli nic.... :unamused: brambory s mlikem....teda

gyn.KO-snad ve ctvrtek....bleeee

prirustek- minule to bylo pres 600g za 14 dni...takze z toho plyne nas opruzeny zadek-ma ho jak opicka, pry hodne ji a proto i hodne kaka a ktomu vecerni koliky ....

evit-at te to u zubare moc neboli.... :frowning2:
4. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
beranku-jak dopadl vystup na Emu??

taky peru v lovele nebo batoleti....plinka a po AA hadriky macim v kyblu se studenou vodou, pak na 60 ci 90 st.

zlucove mydlo se kupuje v Dm drogerii

sliz na prani se tusim dela z mydla-Jelen a dalsi prisady....kouknete na MK do diskuzi, da se to tam najit....
4. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
jee,jsem si nevsimla,ze uz kvakul napsala to zlucove mydlo :sweat_smile:
holky to baleni podle Karpa-uz to tady probhlo?nejaky strucny srozumitelny navod??diky... :dizzy_face:
4. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
Adaj - tož na prso ho dostanu, stačí bradavku přisunout dostatečně blízko a dítě začne lovit. Má na to takový půvabný žraločí pohyb :grinning:

A mažu zinkovou mastí... :angry:
4. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
rivka-zinkovou masti mazes co???kde se to kupuje,jak se to jmenuje??
ad kakani....ted totalne po kakane dite... :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
Kremb, teď jsem myslela, že píšeš o stavu u nás doma. Jáchymek taky spí jen v jezdícím kočárku, ale jak píšeš, s druhým dítětem, které brečí a pořád kňourá, to je něco :unamused: Beatku jsem teď uspávala hodinu, dostala u toho i na zadek a nohou jsem houpala lehátko, ve kterém ležel Jáchymek. O nějakém obědě si můžu nechat jen zdát, nemám šanci si uvařit normální jídlo. Beatce vždy uvařím tu trochu, kterou potřebuje, ale normálně jíst u mě fakt nehrozí...
Kočárek jsem měla minulý týden už i doma, ale spal tam po celou probrečeném dni jen 30 minut, asi dětičky poznají, že nejsou venku. My už jsme ve stavu, že když někam jedeme na návštěvu a Jáchymek spí v autosedačce, tak ho vůbec nevytahujeme a normálně strčíme na balkon, líbí se mu asi studený vzduch a spí dobře :confused: Bohužel v současném bytě nemám balkon, jinak bych ho dala do kombinézy, aby mu jako připravila podmínky na venek a strčila v tašce tam....
Výlet na Emu bohužel nebyl moc kvalitní, protože byl hrozný smog, ale museli jsme aspoň na chvíli ven, protože s Beťkou to nebylo k vydržení a dostali jsme pamětní listiny, neviděli vůbec nic, protože všude byla mlha, Beatce jsme řekli, že jsme na Emě, ale byli jsme na vedlejší haldě, na Emě bylo hrozné bahno a pořadatelé stéjně stáli dole :sweat_smile: Přidám fotku z "výstupu" :grinning:

Zavinování u nás bohužel úspěšné není, Jašík má evidentně rád svobodu. U Beatky se nám hodně osvědčilo....a do kdy zavinovat? To je individuální, ale myslím, že to každý pozná, až se to dítěti přestane líbit, příp. k tomu i něco řekne, tak je třeba skončit :sweat_smile:
4. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
Pokud jde o opruzení, neměli jsme problém ani u jednoho dítěte a v podstatě, až na pár výjimek, nevíme, co to je...Jáchymka skoro nemažu.
4. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
Maminy, a používáte některá šátek na nošení??? :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
tak jsem dojeli domů, i přes umrtvení jsem to cítila, bolestí jsem se úplně třásla, naštěstí jsem se rozbulila až v autě, no fakt radši celou noc rodit než toto... jsem oteklá, ale to je samozřejmě to nejmenší

marsie malou hlídala paní tchýňová... moc jsem z toho nadšená nebyla, ale bylo lepší, aby jel drahý se mnou tam i zpět

nadopovala jsem se ibalginem, jdu ležet
4. led 2010 ve 13:52  • Odpověz
Davlu, šátek nepoužívám, kdysi dávno jsem o něm uvažovala, ale přešlo mě to, nějak bych zápasila s těmi úvazy. Máme doma zatím nevyužitou manducu....
4. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Evatk, to sis teda užila.... :unamused:
4. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Ahojky, když čtu vaše přírůstky, nechápu, proč doktorka řešila Terčinu váhu - ve 3 měsících měla 6kg. Já ji tedy neřeším, jsem ráda, že to prcková dohnala.

Přes svátky jsme léčili zánět slzných kanálků. Kapičky bohužel nezabraly, tak máme zkusit masáž očička a když to nezabere, tak na výplach na oční. Ne že bych přála něco špatného ostatním miminkům, ale říkám si, proč zase Terezka. Myslím, že už si toho vytrpěla dost. Nemáte s tím některá zkušenost (co máte druhé prcky)? Docela se toho výplachu děsím.
4. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
Orliku, zánět slzných kanálků je velmi častý problém. Já osobně jsem se u svých dětí s tím nesetkala, ale kamarádka to měla u obou dětí a prý to vůbec nebolí, jen je to asi nepříjemné, ale ne bolestivé. Nemusíš z toho mít strach, je to fakt hodně časté, ale samozřejmě chápu, že vidět své miminko při nějakém zákroku je nepříjemné spíš pro rodiče....
4. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
orlik-napisu do ip ohledne vyplachu...jen muim nekam odlozit spici dite-ovsem,ze na me a rychle pouklizet, aspon tak nejak povrchove :confounded: :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
Dítě při takových zákrocích spíš brečí z toho důvodu, že ho sestra a dr. silně chytnou, než že by to bylo z bolesti...
4. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
Orliku, taky se výplachu nevyhneme. A Dr. říkala, že to absolutně nebolí, ani to není extra nepříjemné. Trvá to jen pár sekund. Dospělý člověk to prý ani necítí a děti prý opravdu pláčou spíš z toho tesného sevření a ještě před výplachem. A časté to tedy opravdu je. Zatím s kým jsem mluvila a má už děti, tak téměř každé mimi na tom bylo. Lepší výplach a pak už je to fajn, než to věčné kapání, které k ničemu nevede a malý má pořád ulepené očíčka...tak se neboj. Budou asi horší věci... :frowning2:
4. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Orlik, a co kapete? My kapali Kanamycin a ten vůbec nic. Potom Oftaquix a po něm 14 dní bezva , ale najednou se to vrátilo... :frowning2:
4. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
Holky díky, Terezka už zalepené očíčko nemá - na to ty kapky zabraly. Ale hodně jí slzí. Asi se vyprdnu na masáž a zavolám rovnou na oční. Jen si nejsem jistá, jak to tam zvládneme. Terezka je hrozný rarach a chvilku nevydrží v klidu. Už ty kapičky byl zážitek - do oka šla tak každá 4.
4. led 2010 ve 14:23  • Odpověz
Taky jsme měli ten kanamycin.
4. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.