• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Kremb - zinková mast je, bohužel, na novorozenecké akné. Na předpis od doktorky. Plivník má ksicht jak v pubertě a začalo se mu to stěhovat na ruce :angry: Do včerejška měl ještě báječně zaplevelenou hlavu, neb se mu loupe a já se bála s těma šupinkama něco pořádně dělat, jak nejsou srostlé kosti (taky byla ta kůže pod nima červená, když jsem jich pár odlupujících se obrala), ale doktorka pravila, že bát se netřeba, tak jsme to včera po olejové kúře odřeli. Tu je náš malý indián! http://malke.rajce.idnes.cz/Dite_na_valecne_stezce/

Šátek mám, ale nepoužívám. Beno je zatím strašně samostatné dítě, buď spí, nebo kouká (když se zrovna nekrmí a nepřebaluje), a chovat se chce v podstatě jenom občas na uspání, tak ho nechávám tak a chodím mu chvílema dělat společnost, eventuálně mu šoupnu hrazdičku a on mlátí do postranice, protože nahoru ještě nedosáhne :grinning: - musím vymyslet, jak to snížit. Šátek čeká na svou příležitost, až sleze sníh - do toho se mi s ním nechce, ale potom mě nikdo s kočárem do MHD nedostane. Lidi jsou naprosto neuvěřitelní. Jezdíme vždycky ve dvou (bo já kočár nahoru tahat zatím nemůžu a slyšela jsem takové věci, že dokud nebude mít dítě čtyřicítky, tak si o pomoc prostě neřeknu), a zdá se, že nejoblíbenější zábava všech lidí je nacpat se před kočár při nastupování. Tuhle jsme jeli 215 z Kačerova, těsně nám asi jedna ujela - zkrátka byli jsme tam první. Samozřejmě do další se nastřádalo hafo obyvatelstva, které se suverénně začalo rvát před ten kočár, muž je tedy požádal, že chce nastoupit - kočár už držel v ruce, a myslíte, že někdo uhnul? Chá. Vtipné na tom bylo, že dítě tou dobou zrovna mělo hlad jak herec, takže já tam stála a v náručí hojdala ječící mrně, muž nastoupil, a za ním se zase dav zavřel, ačkoliv viděli, že tam stojíme spolu, takže do mě strkali, když jsem s Benem šplhala nahoru. A kdyby jednou, ale to je fakt při každé jízdě. Že jsou lidi nevšímaví, to je mi u řiti, ale že jsou takoví hulváti... Včíra večer jsme vystupovali taky z busu, na zastávce důchodkyně (sama, nikdo ji nemohl předběhnout, autobus poloprázdný) se postavila doprostřed dveří, ale tu jsme prostě převálcovali, neb první se vystupuje, že... Já nevím, jestli čekala, že s tím kočárem zase zacouváme dovnitř, aby si mohla nastoupit? Že si lidi v prázdném autobuse sednou nebo stoupnou na místo určené pro kočár a odmítají se hnout, to už je jen třešinka na dortu. (Ech, to jsem se zase rozlítila!) No zkrátka Beno bude cestující opička na mámině srsti - a až sleze sníh, začneme si taky s mužem dělat řidičák a koupíme si auto, na ekologii zvysoka kálím.
4. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
beranku-vas vystup n emu-hihi :grinning: opet mam prisavku na sobe...me klepne...
manducu mam-doufam,ze pouziju
mam babaslig-takovy vak,jen tam maju davam asi blbe,pac desne rve...achjo,takze nepouzivam...
zinkova mast-uz chapu,pokud se to nelepsi,navrhnu mudr...
orlik, viz ip, ale neboj, hl.,ze bude mit ocko ok,ne?
beranku-lehatko mam,tam lezi maja tak cca max 5 min...
4. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
rivka-to je pakarna s lidma... :angry: my jsme s jenou busem jeli poprve snad ve dvou letech...bych to sama s kocarem v busu nedala... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
Riv, o cestování v MHD ti můžu napsat romány, cestovala jsem s Beatkou neustále, vlastně až do porodu. Máme auto 3 měsíce a zatím neřídím, tak jsem zvyklá hlavně chodit pěšky nebo MHD, je to vše zvyk.
4. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Jinak já jsem s břichem nosila golfky i s Beatkou do busu i trolejbusu většinou sama, nikdo mi nepomáhal....
4. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
my mame sice auto celou dobu, ale ja jsem zastydla ridicka, ridim, jen kdyz je muz fofo a to se jeste musim desne premlouvat a pak se z toho roky lecim...ale budu to muset zmenit...ale to musime mit jeste jedno auto..a to nevim, kdy poridime...haha
4. led 2010 v 15:48  • Odpověz
dekuji vsem za zkusenosti ohledne prani hovnousu...

rivko - do MHD bych vlezla jen v krajni nouzi... nastesi jsem mobilni diky vozu :wink:

beranek, krem - to je to porad takhle strasny s tema vasema rvounkama??? u nas se to teda trochu sklidnilo (tukam!!!) ma nekdy sve momenty, ale uz takove to strasne rvani preslo. Je fakt, ze pred prostudovanim Karpa, na vsechny jeho poucky jsem prisla intuitivne a je fakt, ze zabiraji..
4. led 2010 v 16:23  • Odpověz
marsie-sem s tim Karpem...
beranku-mame takovy polstar, ve tvaru slunicka, i s paprsky, ma tam vysity oblicej-smejicic se, mala s nim povida-docela dlouho ji to vydrzi a druhy polstar-tam je oslik, taky ji to bavi-teda samo, ze chvili...no a bavi ji i kolotoc v postylce...ale vse jen chvili...
marsie-ona furt nerve, to zas ne, ale musim ji porad nosit, kojit...neumi byt sama...
4. led 2010 v 16:51  • Odpověz
krem - karp posilala Rivka i udelala vycuc z ca 400 strankove knihy ..posilala to sem na diskusi nekdy pred vanocema - pockej zkusim to najit

holky- ja si pripadam jako hrdina dne nebo jako superwoman - krom pece o dite (my zeny narozdil od chlapu vime co to obnasi) jsem dnes uklidila barak, vyprano, vyzehleno.. narvala jsem kalru do auta a jely jsem nakoupit, dojela jsem si nechat spravit pichly kolecko u kocarku (bo chlap nejak nefunguje :angry:) a za odmenu jsem si dala v Starbuggs koffee :slight_smile:)) a mala spinka od pul 1!!!! takze vecer muzu jistojiste ocekavat cirkus.. :cry:
4. led 2010 v 17:05  • Odpověz
Nazdárek Listopadky,
můžu se k vám přidat? Sice mě děsí vašich jednadvacet tisíc příspěvků, (všechny je číst nebudu :wink: ) ale mám s váma jedno společné...dítko, co přišlo na svět v listopadu :slight_smile: A někdy potřebu promluvit (i když třeba jenom virtuálně po síti) s někým jiným než s nemluvnětem :slight_smile:
4. led 2010 v 18:44  • Odpověz
já jsem dneska při jízdě autobusemn právě uvažovala, jak bych se tam motala s kočíkem, bo jedna paní si sedla na to sklápěcí sedátko, které je na místě pro kočárky a pochybuju, že by ji trklo, že si má přesednout... ale spoléhám na to, že na malém městě jsou snad lidi trošku ohleduplnější a že do busů nízkopodlažních bych se nějak dostala, ale samože se budu snažit pohybovat pěškobusem
4. led 2010 ve 20:01  • Odpověz
holky MHD, to je samostatna kapitola :grinning: ale pze nemam ridicak, neda se nic delat, opet plati, jedno dite (jeden kocar), zadny dite :grinning:, nevadi mi si vynest kocar sama, kdyz neni nikdo pobliz (delala sem to tak i tyden po cisari, pze proste nikde nikdo), jinak mi nevadi si rict o pomoct a nebo at mmi uhnou a nevim, cim to, ale zatim mi lidi pomahaji i uhybaji, horsi to je, kdyz musim nejak s obouma, to nevim, co driv :frowning2:
4. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
tak teda MHD jsem ještě nezkusila,a vzhledem k tomu,že mám auto,tak doufám nezkusím, né že bych měla něco proti hromadné dopravě,ale občas jsem zažila Ty lidi tam a byla to dost hrůza :_)))
4. led 2010 ve 22:08  • Odpověz
Riv- hrazdičku jsme snížili tak, že jsme vyvýšili Jáchyma- prostě pod něj něco- deka, zavinka a obložit ho a nohy hrazdičky mimo tuto pagodu- dívala jsem se na vaše fotky- ten je zulíbání!!!!
Jinak Jáchym je taky introvert a poustevník- začal si opravdu hrát a ZKOUMAT- jenomže on si hraje a zkoumá klidně dvě hodiny a já ho spíš chodím otravovat, neb mám výčitky, že se dítěte nevšímám... On mě žádá jen na ukojení potřeb- jídlo, přebalení, brknutí či vykadění (má hnusnou zácpu a týden už kadíme s trubičkou i přes protizácpovým krokům)... Prostě chlap- chce servis :grinning: (nosit nechce, jako malilinkej spával na bříšku na mně- teď ani náhodou nechce- on radši sám zkoumá anebo blbne- zpívám mu semaforský písničky s příslušným dramatickým doprovodem a jsem oceňována aplausem- já ho prostě miluju
V noci je Jáchym pravidelně podle Karpa zabalenej a spí po mumijovsku
MHD- jezdím, když někdo sedí, kde mám být JÁ s kočárem, tak jedu směrem na něj a on většinou včas uskočí :angry: ----jsem totiž zuřivá mateř..
Minon- jasně přidej se!!!Potřebu popovídat si naprosto chápu- ono se těžko žije z opakování zvuků--oje, oje, ojeje, ea ea, hééééiiiiii
5. led 2010 ve 02:16  • Odpověz
Kvakul - ha, utemovat po stranách, to je řešení mého problému! :slight_smile: S poustevníkem jsem ráda, že na tom tak nejsem sama, jsem si říkala, jestli Beno není jakýsi divný. Kouká do knihovny, máchá rukou a hovoří - a když jsem se ho několikrát pokusila příliš vyrušit (to jest krom povídání jsem si ho vzala na klín), se zlou jsem se potázala. :sweat_smile: Jemu se tak líbí, když jsem v dosahu, a komentuju ("uí" - "všechno nám to pověz, ano, eh, kchrrrrrrrrrr", rozumím tvému stanovisku, e!, ano, eeeeeee, neboj, máma je tu!" :grinning: ), ale zasahovat do osobního prostoru, to teda prr :grinning:
5. led 2010 v 06:06  • Odpověz
dobré pozdní ranko všem :slight_smile:))

riv + kvak: koukám,že děti jsou všechny stejné :slight_smile: i když oproti těm Vašim, naše asistence při povídání a tak je vítaná :slight_smile: vydrží i sama,ale když jsem u toho,je to asi větší sranda, když si s ní povídám víc se řeže... asi jí připadá směšný,že jejím výrokům, které jste již ostatně zmiňovaly :grinning: úplně nerozumím :slight_smile:))) ale je to tolerantní dítě a zatím se rozčilovala jen málo kdy,že má tak nechápavou maminu :slight_smile:)))

ale úplně největší prča je ,když jí mám na skrčených nohou proti sobě, chytne se miě za prsty a když jí trošku pomůžu, přitahuje se do sedu jako blázen a moooc se jí to líbí :slight_smile:))) asi to nebude žádnej povaleč :slight_smile:
5. led 2010 v 09:10  • Odpověz
Holky, Lukáš je od 5.hod vzhuru a stále len plače, vobec nemože zaspat- už som zrelá na Bohnice
na noc mu idem kupit Sunar alebo nejaké iné UM, lebo spat v kuse len 2.hod už nezvládam- ked mu nepomože ani to, tak asi fakt skočím v blázninci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 v 09:45  • Odpověz
téééda, Lilis, to je fakt šikulka- Jáchym nějaký riskantní cviky ani nezkouší- sice by už dovedl pást a kdovíco, ale nebaví ho to a unavuje, takže si vystačí s lehem na zádech a hlavně s dostatečnou inspirací před očima- když je hrazdička ověšená kdečím, v jeho blízkosti svítí lampička (do které může zírat) a má volnou ručičku, kterou zkoumá a strefuje se palcem do tlamky- tak si spokojeně vypráví a NERUŠIT!
Bude to kavárenský povaleč
Lull, neboj- jestli jde jen o hlad, tak se nabaští a bude pokoj! Existuje i Nutrilon Extra- pro velké jedlíky- je tam cosi přidané, aby to víc sytilo. Já se přuznám, že když malej měl spurt (nemáte šestinedělní spurt? Jáchym tehdy taky jedl jak pomatený prostě pořád), tak jsem mu do mlíka dokonce přisypala Hami rýžovou kaši- je to vlastně jako rýžový odvar, jen s tím není práce- byla to taková řídká kašička do flašky- vytuhnul ještě při jídle a spal- no jak nemluvně:slight_smile:
5. led 2010 v 10:04  • Odpověz
Riv- na Rajčeti mě nadchla fotka Psycho- nějak tak to je... Jak je to vyrobeno? Photoshop?
5. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Kvakul - dvojexpozice. Večer jsem dočítala 1. díl pamětí Václava Černého a tam ta zatrhnutá věta, při které jsem si vzpomněla, jak mě kdysi Hoffmann setřel, že přece Škvorecký vychází jedině a pouze z Hemingwaye, když jsem mu tvrdila, že v jeho pracích je dost silný poláčkovský moment (hlavně teda u lehčích prací - Ze života ... společnosti a v těch jeho detektivkách). A vida, JÁ a nějaký Václav Černý si myslíme totéž :grinning: - No, a ráno jsem se rozhodla, že je třeba začít používat i obyč čtvercovky jako sichr, protože bych se uprala - těch HD mám jen dvanáct, a pak Popolini, jenže ty nesedí na novorozence, takže jsem vyráběla novosklad, který jsem v těhotenství jako extrémně netechnický typ vzdala. Když se povedl, tak mi došlo, že je to pro mě výhra na zhruba stejné úrovni, jako že jsem se s tím Škvoreckým nepletla - což mě lehce vyděsilo :grinning: :grinning: :grinning: Dneska jedem novosklad a Binarovu Hlavu žáru :dizzy_face:
5. led 2010 v 11:00  • Odpověz
kvak: no šikula to je, včera pásla koníky 3 minuty v kuse a koukala u toho na TV :slight_smile: docela jsem zírala,asi jí tam zaujaly barevný obrázky a zapomněla,že pase či co :slight_smile:)))) ale raději bych,aby byla typ ležícího dítěte, takhle vyžaduje často blbiny a brzo bude vyžadovat víc :slight_smile:))

i když dneska dopol. jsem stihla vše vyžehlit, trošku poklidit, svléct povlečení a přichystat pár věcí na večeři,tak to celkem šlo :slight_smile:
5. led 2010 v 11:20  • Odpověz
Ahoj holky,
já taky peru hovina tak na 2x až 3x v Lovele, někdy to pustí hned jindy ne, asi záleží na tom, po jak dlouhé době to dám vyprat.
Sex zatím u nás nic moc, jsem po císaři, ale stejně mě to nějak bolí.... :frowning2:
My používáme po koupání všechno možné, hodně jsme toho dostali darem, naštěstí to Emičce nedělá problémy.
Taky balíme podle Karpa a nosíme, nehrotíme to, když se jí nošení líbí, tak budeme nosit. Jen doufám, že mi neupadnou ruce :grinning: Malá často usne na rameni, tak s ní sedím i 2hod. V noci spí i 7hod. :wink:
Šátek nemáme, manžel nechtěl, že je v tom dítě prý moc pokroucené.
Váhu zatím nevím, vážila jsem doma, ale nějak se mi to nezdá. K Dr. jdeme ve čtv., tak pak se snad pochlubím.
MHD - zatím ne, máme auto a kdyby bylo nejhůř, tak asi vemu taxika.
Hrazdičku máme a Emi jí miluje, vydrří u ní 30min. a 1hod. a povídá si. Zajímavé je, že vibrační sedátko jí moc nezajímá.
Koníky moc pás nechce, zaboří hlavu do deky a chlame se. Ale na rameni zvedá hlavičku krásně. A na KO u Dr. se předvádí a koníky pase nádherně :grinning:
minonka24 -> vítej!
5. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
ahoj,
holky, my co mame 2 deti, to snad mame za trest, ne??
dneska se me uz zmocnovala nejaka psychoza....nic mi nevychazi, mala nespi, je neklidna, doma bordel jak v tanku-POMOOOOOC :frowning2:
5. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
nove holciny samo zdravim! :dizzy_face:
5. led 2010 ve 12:13  • Odpověz
Ahoj,
chvilku jsem si sedla k netu a čtu, co tady probíráte. V podstatě nemám moc co dodat :
MHD nejezdím, pže jsem z vesnice o 700 obyvatelích, plenky neperu, pže používám jednorázovky (ale látkovky bych ráda zkusila, až budu mít kde sušit) a k tomu sexu taky nemám moc co dodat :grinning:
Krem, bordelem se moc nezalamuj,pže se říká že bordel v bytě, šťastné dítě :wink:
A chtěla jsem se zeptat - Rivky - i ostatních: vy stíháte i něco číst??? :astonished: Já si koupila na vánoce tři knížky, ale jsem ráda, když si u jídla stihnu prohlídnout v časopise obrázky, víc nějak nestíhám :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
majda: tak téma sex bude asi častý, já byla včera u dr,a vše ok,tak jsem se těšila na večer a ouha, normálně pěkně blbě bolelo,že z toho ve finále ani tak úplně moc nebylo :frowning2:(( jen doufám,že se to brzy zlepší :slight_smile:

minonka: tak já stihla přečíst jednu knížku a druhou dočíst.... čtu totiž i ve vaně, což je hrozná neřest,když tatínek hlídá,nebo když malá přes den spí a já mám náhodou vše uděláno :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
kremb-já si vždycky přála mít děti za sebou, aby si spolu hráli atd. Nezadařilo se a tak mám vlastně 3 jedináčky.A když tu čtu tebe a beránka, jsem ráda, že to tak je. Starší děti jsou ve škole, odpol.mají kroužky. A ten nejstarší už ty mladší i ohlídá, nebo nakoupí a tak. Můžu si tím pádem užívat jako kdybych měla jen jednoho prcka. Horší to mám jen v tom žehlení a vaření, když už nás je 5 :grinning: :grinning:
5. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
A co se týká sexu-po předchozích porodech hrůza..fuj.. a teď po císaři jsme na to hupli hóódně brzy a dobrý:wink:. Tím že máme spací miminko, tak u nás není problém :slight_smile: :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
HOlky, jak u vašich miminek vypadá očkování proti tuberk.? Nám to ted jakoby hodně zčervenalo, předtím tam byl bílý bobanec, ale ted je to tmavě červené a jakoby to Johance v noci prasklo, bylo trochu krve na oblečení a má tam jakoby stroupek. Je to tak v pohodě? nemam mam volat MUDr?
5. led 2010 ve 13:16  • Odpověz
evit-v porodce nám říkali, že to tak má vypadat. Nám se to zatím neobjevilo..
5. led 2010 ve 13:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.