• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
miska, no snad se to casem kapku urovna... :wink:
5. led 2010 ve 13:21  • Odpověz
kremb- to určitě jo :slight_smile: jen už aby to bylo, viď :wink:
5. led 2010 ve 13:23  • Odpověz
Sunar je už doma :slight_smile: tak uvidím a zajtra podám news- ked sa neobjavím, tak ma už odvezli do blázninca :slight_smile:

Lukymu zrovna min.týžden nahnisalo to rameno, teraz tam má taký strup a pod ním hnis.
Nat nemala nijakú reakciu, tak snad je to ok. Mudre ideme zase na budúci týžden, volá nás každé 2-3týždne.

Včera som sa konečne dokopala zavolat gynekologičke, že sa objednám na kontrolu po 6.nedelí a ona tam končí, takže si mám zavolat až v unoru, to tam bude nejaká nová. Takže budem mat kontrolu až po 3.mes po porode. Ale som po císaři, takže mi to až tak nevadí.

čo sa týka toho spaní- Luky zaspí večer okolo 20.30hod a spí do cca 23.hod(ked má lepšiu noc, tak až okolo polnoci) nacucá sa a....nespí, ale si mnouká, brouká, plače a zaspí až o takú hodinu. Spí nejakú 1-1.5.hod a už sa zase budí na jídlo..a takto sa to opakuje až do rána.
Ešte min.týžden krásne zaspal po každom nočnom kojení a teraz toto. A cez den je to tiež o ničom- to vlastne zaspí až pred obedom, spí 3.hod a do večera už nezaspí, len si zdriemne pri kojení. Už som z toho vážne na cvokárnu, takto malé mimi a skoro vobec nespí!!!
5. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
Evito, Terezce se taky udělal po očkování stroupek a po každém koupání odpadl a udělal se zase druhý den. Ale tak to má opravdu vypadat. špatně by bylo kdyby se vám ten strup neudělal.

Krem, díky za info ohledně výplachu. Zítra jdeme na oční, tak to snad zvládneme. A v pátek očkování proti pneumokokovi. Terezka si opravdu užije.

Vy máte ale aktivní děti. Terezka pást koníky vůbec nechce, hrozně se u toho vzteká a pak si lehne a začne si cucat ruku. Když ji mám ale na rameni, drží hlavičku docela dobře. Asi to bude lenoch, převracet se taky moc nechce a neustále vyžaduje naši pozornost. Momentálně je v kočárku na zahradě, ale každých 10 minut tam lítám ji znovu uspávat - prostě nebude spát když se nejezdí. Chůvičky byly zbytečná investice (naštěstí to byl dárek od prarodičů)
5. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
krem :slight_smile: je to mazec nad mazec, vid? :grinning: fakt ne nadarmo se rika, ze jedno dite, zadny dite..a ja tomu neverila :slight_smile:
dneska uz je kuba ve skolce, ja mam doma jen malou a po tech 14 dnech, kdy byli doma oba, se proste NUDIM!!! :slight_smile:
5. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
evita_ij -> stroupek je ok, když tak řekni Dr., nám na to předepsala Framykoin v prášku.

orlik -> tak to jsme na tom s koníkama stejně :wink:

Jinak já čtu jak das :grinning: Emi dlouho pije a pak usne, takže si u toho čtu. Když totiž vstanu, tak se malá vzbudí a vyžaduje si pozornost.
5. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
Doporučuji knihu: "Jak na svět přicházejí mámy -- 50 porcí dobré nálady pro těhulky a maminky" od Dorothee Nolte. :wink:
5. led 2010 v 15:33  • Odpověz
Orliku me vysvetlovala neurolozka ze kdyz dite place pri paseni nebo tak je to tim ze to nezna a musi si nato zvyknout poznat to. Jinak Danysek pase jak divej , ale je fakt ze na brisko davam kazde prebalovani, jenze my ho musime obracet a je to pro nas pasivni cviceni co mame delat ř-6x denne.
5. led 2010 v 15:35  • Odpověz
Ahoj holky. Tak jsme doma a Nemocnice. Mala krasne papa a kaka uz neblinkame nastesti.jizva je asi 10 fn velka. Jsem rada ze uz je vse v poradku.

Dneska nam pokadil notas tak pisu z mobilu. Jsem ted jak bez ruky. Jinak jak jste tu resili sex tak u nas to je taky takove divne takove suche:(
5. led 2010 v 15:55  • Odpověz
Verusa - sláva! :dizzy_face:

Ad čtení - no, já mám fakt samosprašné dítě (kéž by nám vydrželo! :grinning: ), takže času mnoho... Vždycky tak hodinu okolo něj skáču a pak mám minimálně dvě hodiny času - pere pračka, suší sušička, myje myčka, takže toho moc nezbývá. Ale je fakt, že jiné koníčky v podstatě nemám a v péči o domácnost se nevyžívám, dokud to jde, tak ji neřeším. Teď například již několik dní sbírám morální síly na velké žehlení - dosud jsem nesebrala. Místo něj jsem si dneska naordinovala dvouhodinovou procházku do lékárny (aneb jak ze mě nechuť k MHD učiní sportovce :grinning: ). Ale manžel si mě takovou bral, on taky není hysterický, co se prachu týče :grinning: V podstatě vyžaduje jenom, aby doma bylo co jíst, což znamená, že když mám náladu, tak je teplá večeře, když ji nemám, tak dostane bojový úkol koupit chleba a vymyslet, co si koupí k němu, nebo ho dostane s medem.
5. led 2010 v 16:46  • Odpověz
Orlik, napiš nám jak to na výplachu dopadlo. Budeme vám držet palečky, ať je to hnez za váma. My půjdeme asi příští týden :frowning2:

Riv, s tou večeří je u nás totéž. Dnes jsem teda stihla uvařit. Dokonce i víc chodů (kuřecí polívka, bramboky a kuřecí závitky a štrůdl)...ale jinak je to o chlebu a vodě... :wink: A čtení...to stíhám sotva dočíst vás...odborná literatura to je, alespoň pro mě... :wink:
5. led 2010 v 19:00  • Odpověz
Holky tak abych pravdu rekla mhd nejezdim ani nam to nedoporucovali (kvuli snizene imunite) Jinak teda cist stiham u kojeni. Jinak jsem totalne lina delat veci kolem domacnosti, ale je fakt ze celej den s Danyskem cvicime a hodne si s nim povidam a tak ted zacl zvatlat.
5. led 2010 v 19:00  • Odpověz
riv: teda jak já musím říct,že se v domácnosti taky nevyžívám,ale když nemám delší dobu např. týden vyžehleno,tak mě to pak hlodá,takže většinou vydržím vzdorovat max. 3 dny :grinning: úklid je takovej průběžnej,ale opravdu povrchovej, a luxování teď přebrala drahá polovička... a co se vaření týče,tak já vyvařuju, no ale taky se stává teď častěji,že nestihnu,tak je studená véča :slight_smile:))
5. led 2010 ve 20:47  • Odpověz
ahojky - ja mam zlaty dite!!! dnes jsme litaly po doktorech a ona skoro cely den spinkala :slight_smile: - takze predpokladam, ze vecer a v noci bude peklo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak mudr mi rikala, ze vsechny ty stahovaci kalhotky a pasy jsou na prd a ze to chce cvicit :stuck_out_tongue_closed_eyes: - to jsem teda faakt slyset nechtela..

s tim hnisavym puchyrkem - hnis je v poradku, to tak ma byt.. mudr mi rikala, ze se to ma jako pomackavat ca 2cm okolo, aby to jako prasklo.. po koupeli jsem to zkusila a hnis rupnul ven, ted tam mame krasny stroupek..

lulko - zkus ten NUtrilon Extra - zasyti a usne po nem i traktorista!! hlavne ne do Bohnic !!!
5. led 2010 ve 21:35  • Odpověz
Lillisek - moje maminka, svatá to žena, má taky hlodání. Vstává v pět, spát chodí v jednu, v práci je deset hodin denně a ještě dělá doma, a do toho neustále něco šúruje, protože si tak vychovala rodinu (zářným příkladem této situace bylo, když ona s přetrhanými vazy v obou kolenou a horečkou lezla na židli, aby utřela prach nahoře na skříních, a když jsem se jí ptala, proč to kurvadrát neudělá otec - já jsem byla tuším už v tom, nebo jsem měla nějaký jiný slušný důvod, proč tam nelézt - tak pravila, že on po tom netouží, a konstatoval, že to tedy dělat prostě nebude). To mne z hlodání zcela vyléčilo již v poměrně raném věku. Od mých heroických dob, kdy podlaha v mém pokoji nebyla k nalezení, jsem se sice již trochu vylepšila, ale... :sweat_smile:
5. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
ahojky, nešel mi opět net, ale vzhledem k tomu, že mám doma i Verču, tak mě to až tak netrápilo ... daly jste mi ovšem dnes pěkně zabrat :slight_smile:
Minonku zdravím a vítám, odkud z B. jsi?
zítra jedem na kontrolu s Verčou, tak s sebou beru aj malýho, pže příští týden jsme měli jít na poradnu, tak ji zkusím přemluvit, že když už jsme tam, tak by nás teda jako vzít mohla :wink:
v sobotu jdem na nožičky ... gyndu jsem ještě neřešila, zatím je to zbytečný :grinning: ... kvůli malé spím s malým dole ... budil ji ... a Zdeněk spí s malou, takže třetí dítko určitě nebude :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
já čtu taky ve vaně ... min. týden jsem si koupila Jamese Pattersona, miluju jeho detektivky, takže pokud se ani jedno dítko nevzbudí (což se nám poslední dobou stává málokdy, tak sjíždím knížku) ...
tak já zas padám, pže předvčírem malej spal v noci tři hodiny, přes den krásně (ale to si s ním lehnout nemůžu, pže Verča je doma) a dnes spal asi pět hodin ... a přes den zas dobře ... tak jsem zvědavá na dnešek ... achich ...
5. led 2010 ve 23:26  • Odpověz
já považuju z domácích prací za potřebný snad jen vaření- ostatní nějak vyhnije, nebo to v mánii nějak zfouknu...a vařím poměrně dost ráda, neb mi to příjde tvůrčí (manžel ostatně vaří taky, dřív i častěji než já). čtu taky, ale měním žánry, protože jsem bazálně rozlítaná- ideální jsou pro mě Reynkovy spisy a Chesterton... nejlíp se čte v autobuse- fakt- malej naprosto spolehlivě spí a já nemůžu nikam odskakovat.
jo a a jěště ohledně úklidu- manžel je toho názoru, že přespříliš pořádkumilovné ženské jsou frigidní, bo jsou obsedantní a obsese jsou projevem potlačenýho libida---- :grinning: -no vzal si mě jako mnooohem větší bordelářku, než jsem teď---mankote, z toho ale plyne, že frigidním?????
6. led 2010 v 01:08  • Odpověz
Holky snizila se vam uz materska???
6. led 2010 v 01:48  • Odpověz
kvak, ale to má pravdu, já tu studii někde četla ...
já už ani nevařím ... chodím tu do školy pro oběd, který stojí 35,- a najíme se všichni a většinou je to i jedlé, sice se stane, že bych ho někdy nedala ani psovi, ale to jsou fakt jen výjimky ...
teď jsem odklízela sníh před barákem, máme postaveno v zatáčce a dál je kopec, tak aby mi neskončilo nějaký autí v baráku a to vám je takovej relax .. jedno dítě spí, druhý čučelo na jen počkej (ve snídani s novou) a já relaxovala na silnici :grinning:
6. led 2010 v 07:49  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

riv: jo jo já to vidím doma taky, máma maká jako šroub, vaří,žehlí, uklízí a táta remcá,když jednou za měsíc musí náhodou vynést koš... hrůza...... takže taky proto do úklidu zapojuju drahou polovičku :slight_smile: jeho to samotnýho nenapadne,tak mu to holt vždycky naordinuju, i když to luxování, to je jeho iniciativa, kupodivu :slight_smile:)) ale zas musím říct,že jsem totální bordelář na svoje auto,takže to mi udržuje v čistotě on :slight_smile:)))

slunatko: relax při uklízení sněhu mě pobavil :slight_smile: no já měla relax,než má drahá polovička odcházela do práce, a protože se chtěl podívat na malou,tak jí blikl lampičkou, a ona se vzbudila... měla jsem chuť ho rozčtvrtit,protože pak jsem dalších 30 min uspávala nanovo :grinning:
6. led 2010 v 08:26  • Odpověz
dobre ranko, u nas je to s uklidem asi jako u rivky, moc se teda nepertrhnu, ne ze bysme tu zili ve spine, ale nejak to pro me proste neni nejdulezitejsi, ten viditelnej bordel uklizime a zbytek proste pocka, nastesti muzik ma stejnej nazor :slight_smile: a s tim varenim, ted, co je kuba ve skolce pres den, tak si sama sobe nevarim obedy, obcas uvarim veceri, nebo neco muz sjede koupit, pizzu, cinany, v tescu ve food courtu, nebo proste udelame jenom tousty a tak....vari me celkem i bavi, ale je mi lito casu, kterej u toho stravim :grinning:

veru, mne jeste materrska neprisla, ale pze to chodi zpetne, takze ted v lednu dostanu davku za prosinec, takze by mela byt jeste nesnizena, v unoru uz bych za leden mela dostat min...stejnak jsou to svine s tim snizenim, ne, ze bych mela malou materskou, ale stejnak
6. led 2010 v 08:32  • Odpověz
lili, ty nasi chlapaci maj obcas fakt napady, nechapu,kam na ne chodi, myho napadlo neco podobnyho, mame takovou hracku, kohouta, kdyz zakokrha, tak se mu otevre huba a sviti a jeho napadlo to dat do ruky starsimu ditku, at to dela na mimi... :unamused: :grinning: ...jinak je to vysoce inteligentni clovek :slight_smile:
6. led 2010 v 08:35  • Odpověz
marie: no tak to bych mu asi kohouta narvala do krku :grinning:DDDDDD to jsou fakt nápady za milión :slight_smile:)))) a ty se pak starej,až z toho bude mít mimi hysterák,co? :slight_smile:
6. led 2010 v 08:37  • Odpověz
lili :grinning: ja bych mu ho narvala jinam...ale je fakt, ze sem ho servala, hnedka prestal, nevim, proc mu to prislo jako dobrej napad...a jeho argument, dyk maly se to libi :D
6. led 2010 v 08:42  • Odpověz
Ahoj :wink:
Nějak nestíhám, klasika :sweat_smile:

No mám pocit, že jsme se taky sešly s 2 dětmi takové, co mají to druhé dítě nespavé a ukřičené :unamused: No snad to nějak překonáme.
Taky si říkám, že jedno dítě je vlastně pohoda, nějak nechápu, že jsem byla úplně hotová, když se nám narodila Beatka a já myslela, že to nemůžu zvládnout....ale to člověk pochopí až časem, že se zvládnout dá všechno :grinning: :grinning:

MHD je můj hlavní prostředek, hned po chůzi, a nosím kočár většinou sama, snažím se jezdit nízkopodlažními spoji, ale ne vždy to vyjde. O tom, že bych si někdy sedla, si nedělám iluze už vůbec....většinou na místě pro kočárky někdo sedí a takoví puberťáci se nechtějí ani pohnout z místa pro kočárky. Ale nějak se nerozčiluji....

Jinak Jáchymek sám nevydrží ještě vůbec, jen ráno má takové chvilky, kdy se dívá na světlo, to se mu velmi líbí, ale po 30 minutách ho to přejde a pak už vyžaduje celodenní pozornost. Já v těch 30 minutách musím udělat vše, tzn. můžu se podívat i na koníka :sweat_smile:

Dnes se jdeme podívat do jedné školky a případně tam Beťku zapsat, školky máme hodně přeplněné, tak musíme co nejdřív zjišťovat info a dávat přihlášky :unamused:
Zítra se s ní jdu podívat na ukázkovou hodinu hudební školy yamaha a budeme tam chodit, baví jí moc zpívání a říkánky, tak ať se vyžije :wink: Pokud nebude nemocná, protože začíná mít kašel :unamused:

Jáchymkovi jsem už koupila plavky a měli bychom začít plavat ve vaničkách, pořád si říkám, že není možné, abychom ho neunavili a on nezačal normálně spát :slight_smile:
6. led 2010 v 08:48  • Odpověz
Verus, to je fajn, že jste už doma a hlavně, že dcera je v pohodě :slight_smile: :slight_smile:
6. led 2010 v 08:48  • Odpověz
Mateřská by za prosinec měla přijít normální, jak píše Marie, až v únoru za leden by měla být snížená. No jo, co naděláme :unamused: Ta snížená mi vychází asi jako u Beatky normální mateřská.
6. led 2010 v 08:53  • Odpověz
Rivko, já jsem zvyklá chodit s kočárek klidně i 4hod, naopak je to pro mě relax, už jsem nachodila veeeelmi hodně kilometrů, i proto, že obě děti spí, když kočárek jede :sweat_smile: Kde jsou mé idealistické představy před 3 roky, kdy jsem si myslela, že budu sedět v parku na lavičce, dítě bude spát v kočárku a já, kdysi velký čtenář, si budu číst knihu....hahahaha :grinning: :grinning: Nestalo se to ani jednou, dokonce jsem už jezdila s kočárkem po parku pořád dokola a u toho přečetla časopisy za chůze :grinning:
6. led 2010 v 08:56  • Odpověz
Dobré ráno,
tak Sunar nezabral- Luky zaspal o 20.30hod - zobudil sa o 23.45 na jídlo a hned zaspal- potom sa zobudil o 2.hod, dostal jídlo a do 4.hod bol vzhuru a plakal- zaspal na 1.hod a o 5.hod sa zase zobudil- dostal cucat a zaspal do 7.hod- to sú naše noci
6. led 2010 v 08:56  • Odpověz
ja som materskú nedostala ešte ani jednu :angry: (od 8.10. som na materskej mimochodom)
6. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.