• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ruzovko, Terezka má přes obličej deku, jak píše slunatko. Není tam vůbec vidět, má jen malou škvíru. A tvářičky studené nemá. My ven musíme každý den, Terka pak líp večer usíná. Když měla 14 dní rýmu a ven jsme nechodili, byla hrozně protivná a ukňouraná. Koukala jsem na teploměr - máme tu 5 stupňů pod nulou. A to se ven může bez problémů. Já jsem teda dnes Terku vystrčila na zahradu a šmejdím na netu.
6. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
orlik Danysek nema problemi s prdiky od doby co si davam pozor co jim a hlavne jak je na brisku tak si ho masiruje. A davam bifi-form probiotike kapky a mezi 7-8 jde spat a do 30minut spi.
6. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
Adajar, já bohužel nekojím. Psychicky jsem na tom byla v nemocnici hodně mizerně (díky jedné milé doktorce) a mlíčka bylo míň a míň. Ani doma jsem se nerozkojila a pak už jsem neměla nervy na to, jak Terka řve, že nic neteče. Prdíky trápí i děti na UM. Probio kapky moc nezabírají. Na bříšku se vyprdí, ale ta scéna u toho.

Jak si to v nemocnici zvládala ty? S Daníkem jsi toho zažila víc než my a jsi spokojená kojící mamina.To nekojení mě pořád hodně štve (zvlášť u těch našich nedonošenců je dost důležité).
6. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
Tak já teda vyrážim ven, deku s sebou :slight_smile: , snad pak bude doma ještě chvíli spát a stihnu něco uvařit, cestou zajdem do obchodu, to je oblíbená část procházky - hlavně pro mě, kdy vidim taky nějaký lidi, manžel jezdí domu až kolem šesté a mě z toho jůůůů, aááách....a tak k večeru pěkně hrabe :grinning:
6. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
Ruzovka, taky je mi doma smutno. A to my můj chlap odjíždí příští týden na hory. Asi se nastěhuje na ten týden k rodičům, abych nebyla doma sama.
6. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
Orlik ja jsem sla z nemocnice a odsala jsem sotva 50ml za den, ale chtela jsem moc kojit a tak jsme zacala kolotoc kdy jsem vazila kojila vazila dokrmovala a odstrikavala a dokonce jsem odstrikavala po 2 hodinach a pomohlo to asi po mesici kojim plne. No oni deti nedonosene vic trpi na prdiky ja teda davam teplou plinku na brisko kdyz hodne place a plus masiruju prdelku aby se vyprdel. A nam hodne pomaha cviceni. A nam probiotika pomohli az po mesici uzivani. A hele u nas byli sceny na brisku taky a ted to opravdu miluje. Proste hold Terka nato trpi hodne a budez to muset vydrzet.
6. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
Adajar, asi jsem to měla s tím kojením zkoušet dýl, ale už jsem neměla sílu. Vzdala jsem to asi po měsíci a pořád si to vyčítám. Probio kapičky užíváme už 3 měsíc - někdy je to dobrý a někdy mám pocit, že vůbec nezabírají. My dáváme na bříško nahřáté třešňové pecičky a to se jí moc líbí a zabírá to. Už aby se začala trošku hýbat a konečně to přešlo. Ale s tím naším malým lenochem nevím nevím.
6. led 2010 v 15:02  • Odpověz
Orlik hele kazdej to ma jinak a me nutila kojit i moje mamka takze ja mela od rodiny nakazano kojit vis. A me treba sestricky rekli ze plnë kojit nebudu takze jsem mu chtelsa dat aspon tech 20ml co si vypil sam a pak kdyz uz vypil vic jak pulku jsem si rekla ze zabojuji, ale mela jsem chvile kdy jsem to chtela vzdata mit klid a bejt vyspala. A nic si nevycitej spokojena mamina je nejlepsi nez utahana.
je ja mu chtela koupit to hrejive zviratko. A on ma teda sabsimplex a ty bifi-form a super. a treba ted se zacal cvicit s nozickama a super
6. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Tak jsem zpět z procházky, vydržela jsem tam hoďku, jsem děsně zmrzlá, malá byla ale pěkně v teplíčku, jen nos jí koukal :wink: Hodila jsem křídla do trouby - to se dělá samo, jen to nesmim zapomenout vyndat, nechala jsem malou v kočárku v chodbě a pustila jí pěkně pračku do ouška :sunglasses: , snad to chvíli vydrží. Nejhorší hodinku má večer před koupáním, to je většinou pěkně v ráži a nic jí neni dobrý, takže taťka jí vidí většinou v tý "nejlepší" náladě. Jinak s tim kojením by si to neměla nikdo vyčítat, šťastný děti nedělá MM a důležitá je nejenom pohoda miminka, ale taky mamky. Poslední dny taky bojujeme s bříškem a včera už dostala chudinka rourku - to byla pěkná nálož, někdo mi říkal, že bych jí neměla používat - nemyslim si, že když mám možnost jí ulevit, měla bych jí nechat trápit, až jim bříška zesílí a budou se víc hýbat, půjde to samo. Nám teda nic moc jinýho nepomáhá
6. led 2010 v 16:37  • Odpověz
ruzovka pouzivat minimalne protoze pak seti sama nevykaka ten sverac nebude pracovat dobre.
6. led 2010 v 16:58  • Odpověz
ahoj holky-tak jsem vcera myslela, ze zesilim...dve male deti, to je fakt za trest...teda nekdy...
mala vcera od peti vecera nespala az do 23,30-ja jsem uz byla davno tuha, muz se ji pokousel uspavat, no kalamita, ona oci male, jak cinan, ale usnout ani zaboha...dokonce i dudlala dudlik...pak teda prso, ale to ji nejak probralo, takze jsme to takhle kouleli do pulnoci, desbes...ale kdyby aspon byla klidna, ale ona se chce jen nosit-nejlepe cely den, pak uz ani to ne...pomoooooc....¨
pres den jsem ji lupla na balkon do kocaru, ze bude jako lip spat-hahaaaa, fungovalo to cca 30 min a to jsem stihla umyt nadobi a uz byla vzhuru....
a do toho se mi zacina pocuravat starsi dite... :frowning2:
6. led 2010 v 17:04  • Odpověz
Adajar, to víš, že se snažim co nejmíň, jen když už fakt nevíme, jak dál a malá má uplný záchvaty pláče :frowning2:
6. led 2010 v 17:17  • Odpověz
Obdivuju všechny mamky s dětma starýma takhle blízko u sebe, původně jsem si myslela, že bysme to taky zfoukly pěkně najednou, ale už jem to po dvou měsících přehodnotila a to si vlastně nemůžu stěžovat, že bych měla nějak extrémně náročný dítě, jen to bříško....obdivuju, jsem strašnej spáš, těhotenství jsem v podstatě prospala, s tím se pořád nemůžu nějak srovnat :confounded: :slight_smile:
6. led 2010 v 17:21  • Odpověz
Holky s dvěma dětma -> taky máte můj obdiv! A to je Emička strašně hodná.

My máme taky trubičku a používáme jí, když je fakt nejhůř...
6. led 2010 v 18:36  • Odpověz
Ahoj nově příchozím :slight_smile:

Minonka - on ti každý doporučí něco jiného :wink: Tož po řadě: plenky všechno v jednom jsou sice krásné, ale drahé a podle mě nepraktické. Jestli nemáš kde sušit, vůbec bych o nich neuvažovala (respektive ne jako o základu výbavy), pomalu schnou.

Počet plen - já mám 12 Haipa-Daipa Pastelka (bacha, obyčejné HD jsou prý menší, takže někdy nemusejí stačit do úplného "odplenění"), neurčitý vysoký počet čtvercových plen (tak 40 určitě, ale já je mám ještě po mně a ségře, nekupovala jsem je - na jeden cyklus jich otočím tak dvacet: pět až sedm složených na novosklad + tentýž počet složených na osminu, aby to dítě nepročůralo tak rychle - prostě ať skládáš jak skládáš, vždycky dvě čtvercové pleny na jedno přebalení + těch zbývajících šest až deset na ostatní věci - pod hlavu, na přebalovák... jako všichni :slight_smile: ). K tomu mám čtvery svrchní PUL kalhotky velikosti S, troje považuju za minimum. ALE já mám sušičku - kdybych ji neměla, myslím, že bych potřebovala na dvoudenní prací cyklus tak o čtyři plíny (respektive 8 čtvercovek) víc, aby to stihlo uschnout.

K tomu (ke všem, ať už si vybereš cokoliv) jsou zapotřebí tzv. separační pleny, které drží stolici od látky, já používám papírové. Když se dítě náhodou nepokadí, dá se to párkrát vyprat.

S těmi Pastelkami jsem hodně spokojená - jsou to tzv. tvarované pleny, což znamená, že se přizpůsobují dítěti (mám třeba ještě kalhotkové jednovelikostní Popolini, které se ale na novorozence nedají vůbec použít - to tady nehrozilo), ještě se mi nestalo, že by protekly (na rozdíl od papírovek), práce s nima není prakticky žádná (akorát se přeloží) a dobře schnou.
S čtvercovkami je o něco větší práce (ale žádná katastrofa - celá manipulace se všemi plenami se vejde do dvaceti minut, když počítám očišťování od stolice, manipulace nutná k vyprání a usušení a skládání), schnou ještě rychleji. Složené na novorozenecký sklad taky dobře drží stolici (tuším se mi stalo, že dítě proteklo do těch svrchních kalhotek, ale na oblečení nikdy nic).
6. led 2010 v 19:17  • Odpověz
ahojky holky,

tak dneska jsem jela na kyčle a když jsem tam přijela,tak jsem myslela,že umřu, před svátkama a mezi nima prostě nemakali,takže to dle toho vypadalo. Bylo tam narváno, na řadu jsem se dostala až po hodině a něco. no naštěstí jsme v pořádku,tak mám radost,že nemusím dávat spešl balení :slight_smile:))
6. led 2010 ve 20:34  • Odpověz
Ruzovka- pridávám se k tomu, co psala Riv- jen jsem ještě dokupovala bambusovou kalhotovku Baby BeeHinds- Jáchym známý učuránek vydrží v noci v suchu i 7 hodin- fakt neuvěřitelná plenka!!! Mám dvě- točím je- stojí něco slabě přes 400 Kč. Když budeš chtít nějakou radu poradu ohledně plínek a budu moct posloužit svýma zkušenostma, tak ráda poradím- napiš do IP.
Vše v jednom mám jednu fešáckou- Itti Bitti- fakt je to spíš frajeřinka třeba k doktorovi nebo na léto, kdy může mít jen plenku a triko.
Ráda balím do zavazovacích Disan- nacpu do nich ledasco- bambusovou žínečku, čtvercovku, vícevrstevnou Popolinku a drží to báječně a prdelatej je v tom taky tak přiměřeně- ale hlavně ten velkej zadeček nijak nevadí, spíš mi připadá zvláštní, jak má malinkou prdelku v příležitostné jednorázce. Mimochodem- jsem bláznivá látkařka, nebo jste si všimli i vy, že děti v jednorázkách pořád divně smrdí? musela bych malýho přebalovat tak co hodinu, aby ty čůránky nezačaly smrdět jak hovniska. Takhle v látce nesmrdí ani pěkně počůranej, fakt. Jo a ještě se v papírovce dost paří a vlastně z ní měl jedinkrát nájezd na opruzení, ale konopná plína ho ozdravila:slight_smile:.
6. led 2010 ve 23:18  • Odpověz
ahoj holky, já tenhle týden vůbec nic nestíhám, trošku pracuju, trochu se starám o nemohoucí část rodiny a do toho máme další kolo růstového spurtu.. :rolling_eyes:
už trvá tři dny, přitom nám bylo včera sedm neděl, tak ho máme trochu zpožděný. uf, uf, uf, ať už je zítra dobrej.. prosííííím...
no nic, mám dotaz, odcházejí ještě některé z vás očistky? ze mě to pořád teče!!! je to normální?
6. led 2010 ve 23:44  • Odpověz
no jahod, já se taky čistila dooost dlouho, myslím celý šestinedělí- možná je to císařem?
Jinak ráda bych nadhodila téma oblíkání dětí- z hrůzou zjišťuju, že svého potomka asi nehorázně mučím, možná jenom otužuju- ale já se fakt držím pravidla, že by dítě mělo mít na sobě o jednu vrstvu víc než my, páč se nehýbe.
Takže třebas včera měl na sobě bodýčko s dlouhým, tepláky, tenčí mikinu, tlustší mikinu flísovku- samozřejmě čepici, rukavice...No a je v beraním fusaku. Mně to přijde habaděj, ale vídám naprosto obludně nabalené děti taky ve fusacích, z kterých ale koukají jen eskymáci- mají snad 20 vrstev.
I doma je to podobný- je zavinutej, nebo pod tenkou dečkou, což považuju za vrstvu, takže má obvykle jen balík latkovky, fusekle a triko s dlouhým. většinou bez tepláků, ty mu nandám, až když si hraje a není přikrytej. Když máme náhodou hodně vytopeno, tak bývá i jen v látkovce- nahatej(s fuseklema). Často ho nechávám rozbalenýho, aby si kopal. Z nějakýho důvodu to zbožňuje- takže to pak je jen v tričku a nic k tomu.
Jsem tyranka, nebo je to aspoň trochu normál?
Mívá občas studený packy, ale teplota se zjišťuje podle krku, tam nikdy studenej není.
7. led 2010 v 00:19  • Odpověz
tak jsem dočetla, ale už si zase skoro nic nepamatuju.. ach tak zamlíkovaná hlava..
dneska jsem byla na obědě s kamarádkou, která má o deset týdnů starší holčičku než je vojta (mmch, vojta je větší a těžší a dneska jí zbil :angry: ) a ta mi tvrdí, že nakonec je to s mateřskou tak, že snižovat se bude pouze matkám od nového roku nastupující, tzn. nám by zůstala v původní výši, že prý to takhle nakonec změnili, ale nevím, jestli tomu můžu věřit, tak se asi necháme překvapit, i když, bylo by to rozhodně pozitivní!
ad domácí práce - já nedělám skoro nic, na úklid a žehlení mi chodí jednou za 14 dní paní (teď přemýšlím, že to budeme muset zintenzivnit), pere pračka, myje myčka, vařím tak 2x do týdne, mám nedaleko babičku, tak se zvu na oběd :angry: a nebo se jenom něčím odbydu. Ono je to asi taky jiný v tom, že já doma nemám toho chlapa, to by mě možná trochu nutilo abychom měli co jíst..
Jinak, když jsem u chlapa, tak u mě s koncem šestinedělí, jak mávnutím proutku, skončila moje nádherná euforka a jsem bohužel zpět v reálu, což mě teda dost štve, zahormonovanost mi dost vyhovovala, byla jsem rozhodně šťastnější.. :wink: Takže už zase vidím, že biootec není nijak vyjímečně úžasnej, protože to že miluje svýho syna je asi normální a jinak se téměř nic nezměnilo. Naposledy jsme se viděli v sobotu, přijede prý ve čtvrtek v noci přespat, takže se stejně ani neuvidíme a o víkendu si prý musí odpočinout, takže bude v plzni a my s vojtou v praze.. zajímavý je, že mě je to nějak jedno, naopak je to tu bez něj tak nějak pohodlnější..
jinak vítám nově příchozí!
7. led 2010 v 00:21  • Odpověz
Riv, prima je na látkovky toto:http://www.branakdetem.cz/fixacni-pruhy-na-tricko.htm- vlastníš? V létě se to bude hodně hodit, dnešní bodýčka holt s látkovkovým balíkem moc nepočítají...
7. led 2010 v 00:21  • Odpověz
kvakul, buď v klidu, i já si občas kladu stejnou otázku, vojta chodí oblečenej přesně jak píšeš, beru to tak, že jedna vrstva navíc je fusak. taky občas mívá chladnější pacičky, ale bříško má teplý, tak si myslím, že je ok
7. led 2010 v 00:24  • Odpověz
Kvakul - jo, u dítěte v jednorázovkách jsem nikdy nevěděla, kdy je jen počůrané (teda pokud jsem to neviděla, ehm :grinning: )... Ad oblékání - doma má tričko (klidně i s krátkým), většinou je v takové jakojazavinovačce, ale nedopnutý, jen aby se mu hřály nohy. K tomu podle potřeby - dost často mu dávám navíc jen ponožky (má z HM takové až na stehna), takže z dupaček mi roste, aniž bych je upotřebila. Dneska mi bylo jedněch od tchýně tak líto, že jsem mu je narvala a zas nemá tričko. Na ven má tričko, kalhoty (nejsou to dupačky, materiál je něco jako tričkovina - prostě lehké), ponožky, a protože mi kvůli plenám bleskem vyrostl z kombinézy i krásných fleecových věcí (up to 3 month, chá!), má náš malý Tweety od tchýně pletený svetr a pletené kalhoty, které ještě chvíli vydrží, a kabátek (od tří do šesti měsíců, tak ten snad chvíli vydrží :slight_smile: ). No a fusak. Takže v zásadě je taky oblečený jako já, fusak počítám jako tu vrstvu navíc. Rukavice dávám jak kdy - když je nad nulou, balím mu ruce jen do svetru, beztoho je má zababuchané ve fusaku (ale beru je pochopitelně s sebou). Teplotu měřím podle nosu, jak kázali v porodnici, občas mi doma lehce vychládá :grinning:, ale žádná tragédie to není. Nejdřív jsme hodně topili, teď už se snažím to snižovat, abychom se neupekli a Beno si nezvykl na život v tropech, připadá mi, že už má lepší termoregulaci.

Ad fixace - tak už vím, pro co do Brány :grinning: Počítala jsem s nákupem extendoru, ze všeho roste jak z vody (56 mu kvůli plenám byla taktak už po příchodu z porodnice, teď se do ní nenarve ani omylem, ačkoliv by mu jinak vyhovovala), ale tohle vezmu taky a dál pojedu v tričkách místo v body. Teď dítě vypadá jak chudý příbuzný - buď v tom plave, nebo mu z toho nahoře čouhají ramena. Ale ona mamina taky není úplně ažůr - posunula jsem si už v těhotenství na kabátu knoflíky a nosím ho tak, nový se mi kupovat nechce. Ne že by vypadal, že je mi akorát, holt sedm kilo navíc je sedm kilo navíc. Ale funkční to je, tak jednu zimu přežiju - a synek nechť je též skromný, pokud bude chtít být módním guru, ať si to vybojuje sám. :grinning:
7. led 2010 v 01:34  • Odpověz
Jakojazavinovačka je pochopitelně jakozavinovačka. To mám z toho, když v noci vstávám. :slight_smile:
7. led 2010 v 01:45  • Odpověz
Jo, a včera jsme poprvé upotřebili šátek :dizzy_face: - dítě mrčelo, tak jsem si ho vzala k sobě, začal řvát jak tur, ale když jsem mu dala zbylou desítku Beby, tak zmlknul a spokojeně v šátku pospával dvě hodiny, zatímco já jsem vařila večeři a skládala plíny :slight_smile:
7. led 2010 v 07:22  • Odpověz
jahod, hele to je divny, ze jeste porad spinis, bylas na gynde?

kvak, ja malou na ven fakt dost balim,pze jak je lezak, tak se nedoakze zahratk, navc takhle maly mimi jeste nemaji vyvinutou termoregulaci, daham ji na zatylek, podle toho poznam, esi ji je vedro bo zima

a doma je mam bud jen v body a zavince a nebo body a teplaky
7. led 2010 v 07:49  • Odpověz
Ahoj holky...

Jahod, nám v porodce říkali, že cca 14 dní jasná krev, dalších 14 dní hnědá, potom tak týden čpinění a poslední týden už normál výtok...radši se na to pozeptej... :unamused:

Jinak rřůstový spurt jsem u nás ještě nezaznamenala...malej přibejvá na kojení fajn, a přes den jí co cca 4 hodiny, v noci pouze 1x... :slight_smile:

Oblékání...musím malému dávat o 2 vrstvy míň, protože maminka je zhejčkaná a má ráda teplo. Malej se zebzak dost potí i když je evidentně oblíklej přiměřeně. Takže doma totéž co vy. Body + tepláky+ ponožky. Ven Body, punčocháče, mikina, tepláky, bunda + do -5st. do fusaku. Jo a čepice :wink:

Jahod, co to máš za chlapa? On je pryč pracovně? Promiň že se tak ptám, ale to se moc nevidíte... :frowning2: Švagrovka to má taky tak. Bydlí u nás na vsi a její přítel za ní a malým jezdí pouze 1x za 14 dní. Bydlí u maminky a k ní se mu nějak nechce :angry:

A ty látkovky...obdivuju vás, ale já vím, že bych na to neměla. Neodhodlala bych se to prát a žehlit. Přijde mi, že i tak nestíhám. A to mám doma obr sušárnu, ale lenost je větší než já..teď mě ukamenujte :frowning2:
7. led 2010 v 08:39  • Odpověz
Holky,jaký máte denní program s tak malými miminky když nespí?M už nějak dochází síly.Čím dál míň spí a sám se jetě neumí moc zabavit.Takže ho mám třeba hodiny na kolenách a sedím.Uf.A kde vám spí v obýváku přes den?
7. led 2010 v 09:03  • Odpověz
ahojjy všem :slight_smile:

Jahod: tak s tímhle moc nepomůžu,já to měla fakt jen chvíli :slight_smile:

Kvak: no hele já si taky nepřipadám,že bych jí nějak balila, většinou má body,polodupky,kabátek,kombinézu a pak v kočáru deku, teď snad konečně upotřebím i hl. kočár a fusak, většinou jezdíme všude v autosedačce, je to pohodlnější a já většinou pak stejně lezu do auta :slight_smile: no a nemám pocit,že by strádala :slight_smile: doma má to samý ale bez kabátku....
7. led 2010 v 09:03  • Odpověz
Davlu - pere pračka a pleny nežehlím :wink: Ale je fakt, že nevím, jestli bych se odhodlala látkovat bez sušičky, bo já zas k smrti nerada věším :slight_smile: Je fakt, že se sušičkou se trochu ztrácí šetřicí i ekologický moment, ale to nebylo to, proč jsem balit do látky začala.
7. led 2010 v 09:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.