• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
(Jo, ale nevím, proč za papír kamenovat - každé má svoje přednosti, myslím, že Kvakul ani já nejsme militantní SUPERMATKY, jejichž dítě bude v látce, plně kojené - to zvlášť, chacha - pak bude živo pouze biostravou a do plnoletosti nepozná čokoládu :grinning: Viděla jsem už takové ženy, ale například já mám obsese v úplně jiných oblastech. :wink: Ostatně, o Vánocích byl Beno taky v papírových plenách, protože mi to přišlo pohodlnější na návštěvě :wink:

Kukuca . a on ječí, když je sám? Já mám dítě na zemi na dece (teď teda zrovna na klíně a píšu jednou rukou, usnul u mě, ale to mu brzo skončí :grinning: , a on kouká a máchá rukama. Když se začne rozčilovat, jdu dělat baviče - mlátím do hrazdičky, vyprávím... Když se chce chovat, tak ho vezmu, ale to Beno moc nežádá, spíš když chce spát. Ale jestli máš doma mamináče, tak doporučuju šátek nebo prostě něco na nošení, hodně dětí to má rádo, bude se u tebe koukat a spát a ty budeš mít volné ruce. Mně přijde, že není ještě potřeba nějaká úplně zásadní rozvíjecí činnost nebo bavení...
7. led 2010 v 09:19  • Odpověz
Hezký den všem :slight_smile: , u nás se taky čím dál míň spí (i když teď pěkně vytuhla a vypádá to na dýl :wink: ), ale taky si myslím,že není úplně třeba, pokud mimčo neřve, nějakého velkého zabavování. Když na mě huláká, jdu si chvíli povídat, pochrastis s hračkama, zacvičit na bříšku...ale jinak je buď v lehátku nebo na dece s hrazdičkou, nějakou dobu to vydží, vykládá si sama a pak si mě zase přivolá. Taky nemám moc chovací dítě, spíš mi příjde, když mám touhu si povídat nebo se mazlit, že jí zdržuju a rozčiluju :angry: :grinning:
7. led 2010 v 09:33  • Odpověz
Kukuc, tak u nás. Ráno přebalim nakojím a šoupnu ho do postýlky v obýváku a pustím mu kolotoč, udělám hygienu a on se dívá jak se tam ty rybičky nakrucujou pořád dokola. Když ho to neba, tak na mě zavolá a povídáme si jeho oblíbené AGGGGG...Potom nakojím, malého mám na ruce odpočívat a juknu se sem na koníka. Odpol. jedu ven tak na hodku dvě, přijedu, malého nechám spát na chodbě (spánek např včera od 13 do 18:30), zatím něco podělám doma, potom kojo, lehnem ke krbu a povídáme. Tak v 21hod. vykoupu, nakojím a spát v 21:30. Položím, usne hned, vzbudí se tak ve 4-5 nakojím a spí tak do 8...(dnes noční spaní s 2x kojením celkem 10,5 hodiny :grinning: ) Taky mezi tím občas zafňuká, ale u nás jinak pohoda a vystačí nám si povídat a koukat na kolotoč a do světla...
7. led 2010 v 09:38  • Odpověz
Rivko,já taky látkuju..
Šátek mám,asi 5 tam krásně usnul,ale poslední dva pokusy v nm dostal přímo hysterickej záchvat,tak mám obavy to zkoušet dál.
Závidím vám že většinou položíte a spí..U nás se uspává tak hodinu minimálně, pořá pobrekává,plive dudlík,pak si ho zas veme atd.Včera uspávání cca 3 hodiny.Totálně mi ujížděly nervy.A protože když je vzhůru jí co 2 hodiny,tak si spojil kojení,o toho ho po jídle tlačívá vzuh v bříšku,tak se kroutil a řev..
Máme novou hrací deku,to mu zatím moc neříká,sám tam moc nevydrží.A když,tak jak je na zádech tak se zakuckává,protože strašně často ublinkává.Látková houpačka občas teda zabírá.

Davlu,ty seš špatnej příklad :grinning:
7. led 2010 v 09:59  • Odpověz
davlu: teda z Tebe by asi většinu mamin trefilo, já si teda taky nemůžu stěžovat,sice to není tak ideální jako u Tebe,ale není to žádná hrůza :slight_smile:))) malá moc neřve, většinou si po kojení povídáme a cvičíme tak hodinku nebo leží a dělá dispečerku ( máchá rukama a nohama v zběsílém tempu) a pak většinou když začne pofňukávat,tak je čas jí hodit spát :slight_smile:)) přes den spí jak kdy, někdy krásně skoro 3 hodiny, někdy zabere jen na 1,5 h, venku je to lepší :slight_smile:)) zrovna dneska se chystáme na prochajdu do města :slight_smile:,tak jsem zvědavá :slight_smile:

no ale dneska je docela hodná, kojili jsme v sedm, nějak po půl osmý usla,já se mezitím zkulturnila, vyprala a pověsila prádlo,trošku poklidila a teď už i uvařila večeři :slight_smile:)) to bude večer havaj :slight_smile:
7. led 2010 v 10:07  • Odpověz
Davlu, nekamenujeme, supermatka fakt nejsem, prostě mi zrovna látkování nedělá vůbec potíž, naopak mě baví- takže žádnej sebezápor to není. Jáchym spí se mnou v posteli, což se taky považuje za alternativní, ale pro mě je to hlavně příjemnější, přirozenější. malej je klidnej, ví, že jsem nadosah
Kukuc, nemá prcek krapet reflux? to, co popisuješ, tomu odpovídá. z refluxu dětí pěkně šílí, pro kojené se zahuštuje Nutritonem, postupem měsíců se to hodně lepší, malej musel ze začátku spát v zavince opřený v polostoje o polštáře, aby se mu mlíko nevracelo.
7. led 2010 v 11:05  • Odpověz
Kvakulko,asi je to reflux..V pondělí se na to zeptám doktorky.ALe minule jsem jí už o tom říkala a ona mi na to řekla že je to normální,že musíme vydržet.Malej krásně přibírá a to je prý to hlavní, kolem 3.měsíce se to prý spraví.Postýlku máme taky hodně vyvýšenou a víc udělat asi nemůžem :frowning2: Zajušťování Nutrilonem když plně kojím?Aby se mi nepřestalo dělat mlíko..
7. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Ahoj, tak jsem včera přežila první hodinu spinningu (první výrazný pohyb po 11 měsících). Na začátku mi to připomínalo porod, ale u toho jsem nevěděla, kdy skončí. Po 2 písníčkách už to bylo bezva. Skvěle jsem se odreagovala. Ale zato doma - Terezku opět chytly prdíky a tatínkovi plakala asi 3/4 hodiny. Chudák zkoušel všechno, ale nic nezabralo. Ona byla Terka asi i otrávená z toho výplachu. Čekala jsem, že mi tatínek cvičení zatrhne, ale on ne, dokonce souhlasil, že můžu chodit 2x týdně.
7. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Holky vam bere kolotoc??? Danysek se ho boji takze jsme ho zrusili.
7. led 2010 v 11:34  • Odpověz
Ahojky,vítám nové maminy.Já malého ven oblékám do bodýčka,polodupky,ponožky a na tom má zateplený kabátek a kalhoty a je ve fusaku a na tom deka.Teď se douklízela a on spí od 10h na dvoře v kočáře.Včera večer pojedl o půl6...usnul a vydržel až do půl4...pojedl a chrněl do 8h.Někdy má problém večer usnout,takže uspávám na rukách aji 2h,páč když ho dám do postýlky po 10min.je vzhůru a jede se nanovo
7. led 2010 v 11:51  • Odpověz
Ahoj maminky,
adajar -> kolotoč u nás zabírá, ale na uspání to není. Spíš kouká a povídá si.
davlu -> na látkové pleny jsem taky srab :wink:

Oblíkání - doma bodýčko s dlouhým, dupačky a ještě ponožky - máme doma kosu, nějak to nemůžeme vytopit.... :frowning2:
A na venek, bodýčko, dupačky, rukavičky, ponožky, čepičku, kombinézu a fusak.

Emča dneska spala zase 7hod., dokonce přes 7 :slight_smile:
A denní rituál? Jak kdy, většinou vstává kolem 6hod., kojo a spí se mnou v pelíšku tak do 8.30, pak zase kojo a hrajeme si nebo s ní chodím po bytě a něco jí povídám. Pak usne i na 3hod., kojo, hrajeme si a tak je to do večera :slight_smile:
Kolem 19hod. vykoupeme a usne kolem 23hod.
V poslední době nechce Nutrilon, mlíko jí stačí, tak jsem ráda :slight_smile:
7. led 2010 v 11:51  • Odpověz
Kukuca - a do čeho balíš? Čtverce, nebo jsi taky propadla šílenství kravičkových kalhotek? (Já jsem si neodpustila jedině tyhle: http://www.branakdetem.cz/bummis-svrchni-kalhotky-brite.htm - přímo ty modré. Krásná psychedelie :grinning: )

Já jsem se látkování taky bála. Meditovala jsem nad tím asi tři měsíce. Pak jsem koupila výbavu za sedm litrů a nebylo cesty zpátky :grinning:
7. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj děvčata :slight_smile:
Dítě řádí na Chytráčkovi, no položila jsem ho k francouzskému oknu, vytáhla asi po měsíci žaluzie a on čučí už hodinu na pokrývače u sousedů a žádná hrazda ho nebere. Popravdě se mu nedivím, páč já taky čučím s úsměvem na partu pokrývačů v kanárkově žlutých montérkách :grinning: Ale myslela jsem si, že tak daleko ještě nevidí, jenže on fakt jezdí očima podle jejich pohybu :sweat_smile: No asi z tý nudy snad i vyžehlím prádlo, páč když na něj promluvím, dá mi na jevo, že ho vyloženě otravuju a ruším :grinning:
Kryštůfek je pořád zlato, kojíme cca po 3 hodinách, už ho ani nevážím, kolik vypil, jen jednou týdně před koupáním. Oblíkám ho doma do dupáků a bodýčka a ponožek, páč mi přijde, že má pořád studený nohy(což teda já krajně nesnáším :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), postupně snižujeme teplotu a momentálně topíme na 22st. Ven má dupáky, bodýčko, svetřík, přes to flaušový kabátek a flaušové kaťata, rukavičky, čepičku a fusak. Deku už nedávám.
A náš denní režím je, že ve 4 ráno kojím u nás v posteli, dá si půl hodinky přestávku a sosá do 3/4 na 5, v 5 probudíme tátu, páč vstává na vlak a jede do práce. Nechám si ho u sebe v posteli a kolem půl 8 se vzbudí na další krmení, ale ležíme dál a vstáváme až kolem 11 - ta rána já prostě miluju :dizzy_face: Pak se nasnídám, nakojím a hrajeme si(teda malej si hraje, já buď dělám věci do práce, nebo poklidím či vařím, bo se nudím jako teď a brouzdám na netu). Za chvíli nakojím a malej si tak hoďku schrupne, pak si hrajem, nakojím a v půl 4. jdeme tátovi naproti k vlaku. Na zpáteční cestě někdy nakoupím, někdy si uděláme procházku a vracíme se kolem 5. Malej pak ve verandě chrní při otevřeném okně klidně do 8.Pak nakojím, chlapi si chvilku hrajou, obden koupeme. Pak si buď zase hrajou nebo malej vytuhne. Kolem 10 opět krmím, pak jdem spát až do 1 hodiny, pak zas ve 4 ráno... a tak dokola. Výjimkou jsou víkendy, kdy občas spíme u naši, kde, ten prevít, chrní od 10 až do 5 do rána :angry: Asi to bude tím vzduchem :sweat_smile:
jahod, já se tak čistila 6 týdnů, ten sedmej týden byl takovej narůžovělej výtok, šla jsem k MUDře, udělala utz, nic tam nenašla, prej to někomu trvá dýl. No a od 8.týdne dobrý. Nechala jsem si napsat antiko, ale zatím k poporodním hrátkám nemám co říct :grinning: Stějně tak k úklidu domácnosti - prostě v sobotu dopoledne s manžou vrazíme malýho babče, ona ráda kočárkuje a my luxujem, vytíráme... Jinak teda taky myje myčka, pere pračka, já to občas pověsím a žehlím jenom malýho věci a to jenom ty, co peru na 40 :sweat_smile: Naše oblečení se mi tu kupí, tak to asi protřídím na nutno vyžehlit a "nemačkavé" :grinning:
7. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
Malý chrněl až na dvoře až do 13h. Já zas snad začínám menstruovat a to sem přitom před 8dny skončila. Holky,poraďte prosím...malý má od úterka brčálově zelený hovínka. Mám začít vyšilovat?
7. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

veru...tak super, už jste doma, malinká je šikovná :dizzy_face:, hezky jste to zvládky holky :wink: :slight_smile:

My jsme byli dneska i s taťkou na kyčličkách a máme ohromnou radost, máme je v pořádku!!! Pan doktor říkal, že je to ukázkové učebnicové miminko. :dizzy_face: Ukázal nám jadýrka na ultrazvuku a kontrolu máme ve 3 měsících. :slight_smile: Já už na kontrole pošestinedělí byla a dobrý. Akorát mi přišlo divný, že když mi dělala ultrazvuk, že tam nebylo už miminko. :grinning: Mě zase ještě nejsou prstýnky, přitom jsem na své váze a doktorka mi říkala, že je to normál, že za to může ještě prolaktin a že mám vydržet... Další kontrola za půl roku. :wink:
Jo a první tulení bylo super :wink: :slight_smile:

slunatko...teda vy jste velcí :wink: :slight_smile:
7. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
monter...myslím, že hnědý hovínko někde psali, že znamená jakoby "hladový". Ale raději jukni na internet...
7. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
Ahoj :wink:
Nestíhám dočíst, Beatka je nachlazená - rýma a kašel a z toho hrozně hysterická, nespali jsme celou noc :unamused:

Látkovky se mi líbí, ale jen u druhých :grinning: Já raději jednorázové plínky, vidím v tom mnoho výhod. Ale každý si to udělá podle svého :wink: Jednorázovky mi velmi usnadňují život, protože při představě, že jedu na dovolenou a tam budu prát látkové plenky, tak to fakt ne...Hodně chodíme ven, na různé aktivity, a tam bohužel s látkovými plenkami člověk moc nemůže....
7. led 2010 v 15:33  • Odpověz
Tak my jsme dneska byly u Dr. a Emička váží 5,60kg (po porodu 3,98kg) :slight_smile:

monterka -> bohužel s těma hovinama nevím....
7. led 2010 v 15:36  • Odpověz
Monter, já si myslím, že to nic není...

Na kontrolu jdeme v pondělí a váhy Jáchymka se děsím. Včera nám ve školce, kde jsme se byli podívat s Beatkou hádali 4-5 měsíců :sweat_smile: 6kg má určitě :wink:
7. led 2010 v 15:39  • Odpověz
monter a kojite?? protoze na umelce muze byt nazelenale hovinko pry.
7. led 2010 v 15:39  • Odpověz
Monter, s tou MS to je teď rozhozené, já jsem měla první 6.12. a teď nic, no těhotná nejsem, ještě totak, ale to tělo ještě normálně nefunguje... Zítra jdu na kontrolu po šestinedělí, tak budu řešit nějakou antikoncepci. Původně jsem chtěla ještě 3.dítě, ale přítel málem omdlel :grinning: , tak docela zvažuji to tělísko na 5 let....
7. led 2010 v 15:43  • Odpověz
beranek telisko je super vec jsem spokojena.
7. led 2010 v 15:48  • Odpověz
Ad nekojím,malý je na UM a na netu sem se dočetla že to může být že v UM je přidané železo. Ber,no s MS je to hrůza. Já ji dostala 26.12 a dnes znovu :(
7. led 2010 v 16:31  • Odpověz
monter jsem si myslela ze mate UM je to normos presne tak. Jinak ja ms mivam ale datumi si nepisu to fakt nejak zapominam. Ja sebe vlastne dost zanedbavam.
7. led 2010 v 17:15  • Odpověz
ahojky holky...
monter: kdyz mala byla v nemocnici a mela zeleny hovinka tak me sestricky rekli,ze to jsou hladovy hovinka,ale pokud ji a kaka normalne tak nejspis hladecek nema.

tak nas ritual denni: v 7.30 budicek.nakrmime,pak do 12hod kouka nebo povida nebo place. potom nakrmime a jdeme ven -venku sme tak 3hodiny... nekdy teda jen chvilku jelikoz nevim kam uz mam chodit ana prochazky :slight_smile: jak dojdem z vychazky nakrmim vetsinou uspim a spi... pak koupem nakrmime a v noci spi 4hodiny a pak az do rana po dvou az trech hodinach jak kdy..

nase mala z kolotocu nad posylkou zacla silhat..porad hrochum koukala na zadky a nez zaostrila tak silhala takze sem to zriusila..jinak dneska sem ji pustila medveda je tam takova vesela pisnicka a mala se tomu desne smeje.nechapu teda proc :slight_smile:
7. led 2010 v 17:17  • Odpověz
ale muzu vam holky rict ze po te operaci je hodnejsi... spojenejsi... ja mam ted radost z kazdeho hovinka :grinning: da se rict ze tedtady to krmeni co tri hodiny a kakani denne prozivam uplne poprve..jak byla nemocna tak jedla spatne a kakala jjen jednoiu tydne a to tuhy hovna
7. led 2010 v 17:18  • Odpověz
holky, jak to děláte, že vám ti prcci tak dlouho spí? :confused: my máme rekord v noci 4 hodiny a to se stalo asi jen dvakrát třikrát, že se zapomněl... a ten hlad potom :grinning: jinak v noci tak tři hodiny přes den tak dvě, dvě a půl...
ale posledních nškolik dní fakt stojí za to... včera se ho podařilo uspat už v jedenáct, noc před tím v půl čtvrtý ráno, ale to nevím, vytuhla jsem o půl druhý, vzbudila se před půl šestou a divila se, kde ti dva jsou... spali v obýváku, resp. malej spal, velkej tak na půl... přes den toho Kuba moc nenaspí, takže se to nedá nějak nahnat... ale jsme nachlazení a máme rýmu, tak snad je tím a zase se to zlepší...

v pondělí na kontrole u dr. měl Kubík míry 60 cm a 5170 g :dizzy_face:
7. led 2010 v 17:23  • Odpověz
ahoj holky,
před chvílí jsem dorazila z práce, uff, už mě to nějak neba.., miniaturka to skoro celý prospal, to bylo fajn.
já bych chtěla taky tělísko, ale nevím jestli se mi vyplatí, chtěla bych dalšího mazlíčka klidně hned, což teda po císaři asi nemůžu. za jak dlouho po císaři můžu přijít do jinýho stavu?
asi jsem divná, ale mně se normálně stýská po tom břichu.. :sweat_smile: a to jsem se tak těšila až ho shodím..
spaaget nebo někdo kdo byl taky na inzulínu, držíte dietu? já mám v propouštěcích papírech napsáno, že bez inzulínu, ale pořád na dietě, ale dietu teda fakt žádnou nedržím a co hůř, sežeru minimálně tabulku čokolády denně..
davlu - biootec žije v plzni a já v praze, nějak jsme to zatím nedokázali skloubit dohromady.. :unamused:
7. led 2010 v 17:32  • Odpověz
jahod, mezi těhotenstvím by prý měl být min. 1 rok i při normálním porodu, aby se tělo zregenerovalo :wink:
7. led 2010 v 17:45  • Odpověz
verus co jste meli za operaci??

jonkar ja jsem trenovala od mala ne polozim v 7 a spal vcera do pul 2 a pak do 5 a v 7 vstaval.

Jahod ty se z te prace jednou zblaznis vis to?? A co jinak?? Jinak p cisari rok bez tehu.
7. led 2010 v 17:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.