• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Tak Lulko hurááá...zase toho bude víc najednou :grinning:
8. led 2010 v 11:39  • Odpověz
Ahojda mamči :slight_smile:,
já než vás dočetla.. :wink:, jahod malej je fakt šíkula. U nás to je přesně tak jak píše davlu. Chvilku vydrží, pak lehne a cucá celou pěst. Dávám ho teď na bříško při každým přebalování, ale podle jeho reakce ne ne a ne. Místo cucání si lehne a řve. :frowning2:
Na gyndě jsem už byla a dostala jsem prášky. Tělísko jsem měla po prvním dítěti a nedělalo mi dobře. Ale to už je dávno, teď už jistě dělají lepšejší :wink:

A jinak ten stesk po bříšku a těhotnění znám, ale to máme asi zakódovaný někde v hlavě, mám ho totiž i teď po třetím dítěti, ale vím jisto jistě, že čtvrtý dítě nebude :angry:
8. led 2010 v 11:41  • Odpověz
jahodarka -> já chodila na diabetologii potom pořád a dělali mi testy na lačno a po snídani a vždycky to dopadlo dobře. Asi stačilo držet tu dietu.... A vidíš, přitom Emča měla při narození skoro 4kg..... tak nevím.

Chtěla jsem dneska vyrazit ven, no ale co se u nás děje, to je hnus :angry:
8. led 2010 v 11:51  • Odpověz
Tak já taky frčím na tu slavnou pošestinedělní kontrolu. Z tělíska mám strach, protože mamka si ho dala před rokem a měla zdravotní problémy, pak si ho dala teta před půl rokem a totéž, ležela pak týden v nemocnici. Asi to máme v rodině. Teď jsem vás možná vystrašila, se omlouvám, ale někomu fakt vyhovuje viz. Adaj. Takže bych brala asi ty prášky. Ty mě sedly. Jinak kdybych řekla manželovi, že odteď s kondomem, tak už si nikdy netento...ho vidí a při sebevětší snaze z toho nic není... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 v 11:53  • Odpověz
Stesk po bříšku nemám. Od sedmého týdne těhotenství mi tvrdlo břicho, a to brutálně, takže já jsem ráda, že je Emička venku :slight_smile:
8. led 2010 v 11:54  • Odpověz
Mělo tam být od sedmého měsíce :grinning:
8. led 2010 v 11:55  • Odpověz
mne taky bricho nechybí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Mě ani nechybí a ani se nestýská...bylo to hezký, ale bylo toho dost...hlavně ten konec ufff... :sweat_smile:
8. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
Ten sníh mě už děsí. Nás to tady snad úplně zasype. A silničáři to ,,zase nečekali,, Obzvlášť když jedu na tu kontrolu :angry: :angry: :angry:
8. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
Holky, jak dlouho plánujete být s mimiskama doma? 2, 3, 4 roky? Já bych ráda 3, ale ta rodičovská je teda nic moc :unamused:
8. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
tak, a je to tady...
:grinning:

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/188588-umele-mleko-je-stejne-kvalitni-jako-materske-tvrdi-nekteri-odbornici.html

majdi-to je pocasicko, co??se asi nikdy neuvidime :grinning: ...jsem dala maju opet na balkon...
majdi-ja na tri roky, s kazdym miminem, teda s tim prvnim jsem chtela 3 roky, do toho prisla maja, takze zase tri...
8. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
krem-vtipný je, že se ¨k tomu článku vyjadřují jenom chlapi..
8. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
jahod-jako vzdy, ne??? :grinning:
8. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
On to napsal aby uklidnil nás nekojící matky :slight_smile: To je hrůza ten sníh...asi zapadnem :slight_smile: Malému pasení de dobře ale taky má někdy chvíle kdy ho to neba a hlavičku nezvedne a začne si cucat pěstičku. Už 1,5h chrní na dvoře v kočáře.
8. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
Nazdárek,
tak Chodsko hlásí sněhovou kalamitu, páč když jsem vyrazila do obchodu tak už jsem nedělala jenom 3kolečkovou stopu, ale krásně jsem ji zahlazovala tím košíkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do kopce to teda byla pěkná fuška, samozřejmě chodníky prohrnoval až za mnou, akorát jsem zavřela dveře od baráku a on jel :grinning:
S malým plánuju 2letou variantu s tím, že další mimís bude hned po něm s 3letou variantou :wink: Bříško mi teda taky chybí, občas si pohladím ten kožní převis a zastesknu si :sweat_smile:
krem, ten článek je fakt dobrej a diskuse jenom k :grinning: :grinning: :grinning: Bych ty vyjadřující borce chtěla vidět :angry:
jahod, je to šikula, takhle pase Kryštof až teď, teda úspěšný pasení počítám až po minutě. Ukázkově hlavu zvedal dávno, jenom ji udržel chvilku. Ale když ho nosím na ruce vydrží třeba půl hodiny pozorovat okolí a vůbec mu neva, že tu palici těžkou drží zvednutou a ještě se rozhlíží a důležitě se tváří :slight_smile:
8. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Jo ještě jsem chtěla dodat, že pasení teď úspěšně ukončuje tím, že napne jednu ruku a přetočí se na záda, takže prevíta vždycky přidržuju za rameno, aby se hned nepřetočil. Pokud teda nepase na dece, to fakt čučí do toho zrcátka a vydrží dlouho :dizzy_face:
8. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
krembonzur -> jaro to jistí!!! :grinning: No to počasí je fakt hnus. Zrovna s manželem řešíme co nakoupit, aby jsme o víkendu nemuseli vystrčit čumák...
8. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
ahojky holky... jihomoravsko hlasi snehovou kalamitu..je to mazec...na terase mame pulmetru snehu...taklze kdyz jsme rano chtela otevrit dvere nesli... je to hnus..dneska sme byli v brne na vydelavani stehu s natalkou ta cetsa byla horor eli sme celou dobu 50km/h

holky bavite se tu o antikoncepci..v tehulkovani jsem mela pekny oblicej a ted??? jak kdyby jsem spadla na struhadlo naprostej dalmatin... nemate nekdo nejake zkusenisti s antikoncepci na akne??
8. led 2010 v 16:08  • Odpověz
počasí opravdu mazec... :angry: , taky jsme se vydali nakoupit na víkend, ale byl to horor.
verusa- měla by ti antikoncepce pomoct, na gyndě řekni, že tě trápí akné a jistě nějakou vhodnou najdou :wink:
8. led 2010 v 16:17  • Odpověz
a další věc, měla jsi teď plno stresu, tak to ti taky na pleti nepřidá, třeba to bude teď lepší :slight_smile: :wink:
8. led 2010 v 16:18  • Odpověz
ahojky všem,

konečně mám taky chvíli času...

Davlu: u nás to uspávání není drastický, sice to občas dýl trvá,ale malá nevyžaduje žádnou zvláštní péči, jen třeba hýbat s košíkem,nebo jí strčit dudláka a občas jí za zandat,když vypadne. Nenosím,nehoupu na rukou,to se jí na spaní moc nelíbí :slight_smile:

jinak s tou plínou to děláme uplně stejně,taky takhle zabezpečuju dudáka,jen jí nedávám cíp přes obliček,tak to možná zkusím,až nebude moct zabrat :slight_smile:

jinak naše malá pase krásně a už se přitahuje do sedu, líbí se jí,že v polosedu má prostě větší rozhled než vleže :slight_smile:

evi: u nás tedn systém taky není pravidelnej, a hroutit se z toho teda nebudu, to snad příjde časem, nemáme to moc rozházený,ale malá chce jíst jednou po třech hodinách, jindy po čtyřech a tak,takže to nehrotím :slight_smile:

jinak k tomu pasení a cucání si ruky a vztekání, tak tohle u nás probíhalo,když jsem to dělaly chvíli před krmením, jakmile je najezená a nechaná chvíli v klidu,tak už se nevzteká a ruku si taky necucá:slight_smile:
8. led 2010 v 17:52  • Odpověz
Ahoj holky přišla jsem vás pozdravit, koukala jsem do albíček a dětičky nám hezky rostou :slight_smile: jak jinak bojujete??
8. led 2010 v 18:22  • Odpověz
saronka: ahojky :slight_smile:

ale jo jde to, teď mi malá kouká už půl hodiny na televizi, a povídá si :slight_smile: no jdeme koupat,takže se zas rozloučím...koukala jsem na fotky Sofinky, moc pěkná holčina :slight_smile:))) letadlo jí fakt jde :grinning:DDD
8. led 2010 v 18:30  • Odpověz
Davlu, nepasou!!! teda Jáchyma ba ani ve snu nenapadlo dobrovolně pást, přestože pěkně umí udržet, i dost rovně, pánev u podložky- ale halt je to námaha, tak co to hrotit, že? sleduju ale, že přesto že dítě k pasení moc nevabízím, nebaví mě totiž pak konejšit ten jeho rozhořčenej řev- tak on se jaksi vyvíjí nějak sám od sebe- každý týden pase vždy o doooost líp. Zřejmě si ty svaly pěstuje i jinak než jen samotným pasením (právě třeba na rameni, což se mu samo líbí o dost víc).
Ale Jahod Vojtík pase opravdu na ty své týdny hodně dobře, takhle cca by to mělo vypadat až tak v polovině 3. měsíce- teda podle doktorky- takže snad až tak moc zaostalý nejsme:slight_smile:
8. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
Na rodíčák- 3letý. Člověk míní, Pán Bůh mění, ale chtěli bychom další drobotinu právě až za 3 roky. Bříško mi nechybí vůbec! To tvrdnutí, bolení spony, místo chození valení se, spánek- ufff- no možná kdyby těhotenství trvalo tak do 6 měsíce, tak by se dalo uvažovat, ale ten konec byl hodně tvrdej (no doslova).
Saron- malej taky dělal letadlo, ale doktorka říkala, ať mu to moc nedovoluju, že je to příznak zvýšenýho napětí svalů kolem páteře.
8. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
tak a jsem back, vykoupáno, najezeno, kulturně se Naty podívala na zprávy a teď jí uspávám v košíku :slight_smile:)))
8. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
Ahojky holky, taky zdravím po nějaké době, čtu vás, ale psát moc nestíhám..... dneškem nám SNAD skončil druhý spurt, doufám, že to bude zase klidnější, jedli jsme totiž i po 1,5 hodině, max po 2 hod. (krom nocí, to spí stále krásně), takže to byl nářez. A trvalo to celý 1 týden! UFFF :confounded:
Dnes to ale už bylo po 3 - 4 hodinách, takže dobrý. Stále plně kojíme. Prsa už jsou zahojená. :wink:

Johanka moc zatím nepase, jen ztěží zvedá a drží hlavičku, a taky se docela vzteká :grinning: Ale dostala od Ježíška hrací deku, tak jsme ji dnes poprvé roztáhli a cvičili to pasení, musíme to dělat častěji. Jednak je to dobré asi i na prdíky, že leží na bříšku a jednak kvůli té hlavičce. Taky už ji hezky udrží, když ji mám svisle na rukách, ale to pasení zatím nic moc. Ale to přijde, myslím, že na to má ještě nějaký týden v klidu čas.

Malé se také líbí televize, snažím se jí většinou nasměrovat ať na ni nevidí, je to jako magnet :grinning: :grinning:
Já si dnes a včera i odběhla z domu do obchodu, manžel hlídal malou a byl z toho nadšený, že ji má jen pro sebe, tatínkování ho moc baví, jsem moc ráda, přeci jen je to mladý klučina (26) a na tatínkování se ještě před rokem vůbec necítil :grinning: Teď by ale neměnil za nic na světě, stejně tak já :dizzy_face: :dizzy_face: Je to super, co se za 1 rok změnilo, svatba, těhu, porod, mimi, no mazec :sweat_smile:
8. led 2010 ve 20:56  • Odpověz
verusa22 -> jasně, na tu antikoncepci se zeptej na gyndě, Dr. Ti určitě něco doporučí. Já nemám s takovou an. zkušenost.

krembonzur, kvakulka -> Sakryš holky, vy plánujete rodičák na 3 roky, tak to mě asi nevýjde... :unamused:
8. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
Ahoj :wink:
Jen nahlížím. Dnes jsem v tom sněhu nějak došla na gyn.prohlídku po porodu a dr. se mě ptala při informaci o váze našeho mimča, kde jsem ho měla schovaného :grinning: Jinak mi říkala, že jsem si ten porod asi musela užít a já na to, že to bylo naprosto v pohodě :sweat_smile: Tak mi řekla, že mám na rození ideální předpoklady - že štíhlé a vysoké ženy jsou na tom nejlépe :wink: Zase tak vysoká nejsem, ale takový průměr :sweat_smile:
Mám předepsané prášky na 3 měsíce a pak uvidím. Docela vážně uvažuji o tom hormonálním tělísku. Jen doufám, že mi nebude dělat problémy, ale dr. mi říkala, že je u něj záruka 1 rok, pokud bude způsobovat celý rok problém, že se vyjme a vrátí mi 5 tis. (stojí 6,5tis.)...

Marie, já jsem před 4 roky měla taky nízkohormonální pilulky, stály hodně a musela jsem i při nich užívat přírodní kapky, které zmírňují negativní projevy :unamused:

Krem, my máme s Beatkou taky hrozné problémy s chováním, vůbec neposlouchá, vzdoruje, vše si chce vymoct křikem....ale zjistila jsem, že když mám dvě děti, že najednou přestaneš mnoho věcí tomu dítěti tolerovat. To před nedávnem moje milované dítě mě najednou vytáčí do nepříčetnosti :unamused: No doufám, že se to zase změní, protože mám pocit, že celý den nedělám nic jiného než říkám: nedělej, nesahej, poslouchej mě....
Do jeslí se jdeme domluvit příští týden, ale mám velké obavy, že nám Beatka udělá scénu a nedostaneme jí tam, fakt mám z toho docela nervy. Školka pro tak malé dítě je taky úplně bez šance, začínáme dávat přihlášky do školky od 1.9.
8. led 2010 ve 21:13  • Odpověz
Kvakul, tak dobrý. Si mě uklidnila... :wink:

Evit, já tady psala, že spurt jsem ještě nevypozorovala ani jeden, ale jak píšeš že jste týden jedli co 1,5 - 2 hodiny, tak to je u nás od narození až doteď. Když nespí, tak jí od rána do večera co 2 hodiny. V kočáru teda spí a vydrží i 4-5 h. bez kojení. Noc dokonce jen s jedním kojením, ale přes den nás ty dvouhodinovky neminou...takže jsme vlastně ve spurtu non stop... :unamused:

Jinak dnes kontrola, vše ok, vůbec to nebolelo, dostala jsem antiko (prášky) taky Azalia. ještě jsem si k nim nepřečetla ,,návod,, Už to některá baštíte?
8. led 2010 ve 21:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.