• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Jinak s Jáchymkem bych chtěla zůstat jen 2 roky, ale teď jsme se domluvili, že si požádám o 3-letou variantu a pokud to půjde, tak půjdu do práce dříve. U Beatky jsem měla taky 2 roky. Ale teď se docela bojím toho, že jedno dítě by bylo ve školce, druhé by muselo do jeslí, jestli bychom to vůbec časově zvládali, a hlavně práce na zkrácený úvazek v naší zemi stále nějak není, což mě štve ze všeho nejvíc.

A hrací deka u nás moc úspěšná nebyla, nejdřív Beatka jen ležela, pak se dívala na hračky, které jsem jí kolem rozestavila a pak už lezla a na dece nebyla :sweat_smile: Jediné co jí fakt zajímalo, bylo zrcátko, do toho hleděla a prohlížela se :grinning:
8. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Azalia mám taky, návod jsem nečetla, před chvíli jsem do sebe jeden hodila :grinning:
8. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Mě těhotenství vůbec nevadilo, ani jedno, teda teď ten poslední týden jsem měla místo břicha kámen, klučík se vyvalit, no aby ne, když byl velký a moje břicho malé :sweat_smile: Ale co mi fakt vadí a nějak se s tím těžce srovnávám, tak to je to roční období, nějak mi ten podzim a zima nesedí. Kdybych si mohla vybrat, tak určitě jaro a léto :grinning: Nebaví mě sedět doma a ven, když je hnusně, taky nemůžeme jít, brzo tma, no fakt mě to nebaví :sweat_smile:
8. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
Beránku, bacha to zavání zimní depresí...
8. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
Ahojky,
tak včerejší noc byla nakonec celkem šílená, Kuba se vzbudil v půl dvanáctý na jídlo (a to v devět dostal nutrilon extra, aby spal dýl, tak nevím... :sweat_smile: ) a byl vzhůru do půl třetí do rána, vždycky když se mi ho podařilo uspat, tak se vzápětí pokakal a to ho probudilo... je hrozně čistotnej, po každým kakání vyžaduje okamžitý přebalení :grinning: včera to bylo třikrát během krátké doby a pak ještě dostal hlad... ráno se vzbudil ve třičtvrtě na šest a uspat se mi ho podařilo v půl osmé a spali jsme do půl desáté, kdy dostal hlad a pak usnul až před pátou a vydržel skoro dvě hodiny, tak jsem vytuhla vedle něho :slight_smile: teď už půl hodiny spinká a já doufám, že se nebude ta noc opakovat... :confused:

evit, u nás je to podobný, Tom si to tatínkování taky užívá - přebaluje, koupe, procházkuje, krmí z flašky, když je Kubino nedojezenej a já vycucaná, hraje si, uspává a hlavně se chlubí, jakýho má krásnýho kluka :dizzy_face:
8. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Davlu, deprese doufám ne, ale spíš je to těžší s těmi 2 dětmi, kdybych měla jen to miminko, tak jsem klidně venku celý den, to mi nevadí, ale co s Beatkou, kdy je tam zima a sněží...v létě je přece jen více možností :wink: No a taky se hrozně těším na léto a dovolenou :sweat_smile: Doufám, že to vyjde a nakonec pojedeme.
8. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Můj přítel taky vše dělá kolem dětí, ale my jsme už trochu po těch 2,5 letech otupělejší :sweat_smile:
8. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
beránek-taky bych brala radši jaro, nebo léto. Nebaví mě to doma, radši bych jezdila venku :frowning2:, prý má zase začít pořádně mrznout..ach jo :angry:

doma chci zůstat 3 roky. Jeto naposledy, tak si to chci užít :wink:, s Máťou jsem byla 2 roky a s Péťou jen rok :frowning2: a to už nechci..
8. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
davlu -> ty prášky se začínají brát hned jak skončí šestinedělí, ale ty už máš po, ne?

Taky mě ta zima neba, vždycky jsem měla zimu ráda, jezdili jsme na snowboard, ale to teď nehrozí :slight_smile: takže bych se bez sněhu klidně obešla.
8. led 2010 ve 22:44  • Odpověz
majdi-tak doufam, ze se jeste na jare uvidime.... :wink: :slight_smile: s mym muzem jeden nevi, co bude zitra... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tady dneska prsi-nadhera...
beranku-ja si myslim, ze jenikovi hodne veci odpoustim, ale to, co predvadi ted-tak to je masakr.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: on je hrozne citlivyrekla bych az precitlively,tak nechci udelat chybu....
uz zjistuju skolky, ale chtela byc jen na dopoledne-svagrova mi to nedoporucuje na dyl-byv. ucitelka MS
ber.-a kde pracujes?-ip
:wink:
9. led 2010 v 08:37  • Odpověz
Pasení? Já nevím, kde na to berete čas - Beno se buď vzbudí a řve, že má hlad, takže se logicky snažím uspokojit tuto základní potřebu, nebo je zrovna po jídle, takže nepasem, nebo usíná :grinning: Občas se mi to povede, ale velmi zřídka. Teď se probudil v osm a jen koukal, tak jsem ho šupla na břicho a chystala se na řev a kojení, a to dítě usnulo a chrní od té doby. Vím, že by na břiše spát neměl, ale když ho hlídám, tak se snad nic nestane.

Jinak už je dva dny nervózní jak pes - v noci (zapálím svíčku v kostele, přísahám) naštěstí spí slušně, ale přes den neví, co by rád. Je přebalený, relativně nedávno nakrmený, chovat se nechce, povídat si nechce, hrát si nechce, prostě PRUDÍ :grinning: . Dám mu prso - odpadne za pět minut (a protože už máme váhu, tak vím, že si vypije tak dvacku maximálně :angry:) a spí, ale když ho položím, vzbudí se. Chvíli kouká a pak nanovo. Dám mu flašku - něco vypije, ale cuká se. Odložím flašku, rozeřve se a hledá, že má hlad. V šátku řve jak tur (jediná výjimka je, když jsem s ním poskakovala po kuchyni, ale zas takový sportovec nejsem, abych tu několik hodin pro potěšení svého děcka hopsala :grinning: ). Mám dojem, že nechce, abych pracovala, protože vždycky když odejdu něco dělat (hromada prádla mi tu stále leží), tak začne vyžadovat pozornost. Jak si sednu třeba k jídlu, je andílek, ale nedej Bůh, abych pomyslela na to, že uvařím večeři. Svoje výhody to ovšem má - večer jsem místo plánovaného žehlení dřepěla na gauči s dítětem v náručí a četla si - když jsem se ho pokusila odložit, do pěti minut se rozječel, takhle si slastně pomlaskával a tvářil se ze spaní velmi lstivě...
9. led 2010 v 09:15  • Odpověz
krembonzur -> tož snad jo :slight_smile:

Malá v noci spala 8,5hod. :grinning:

Holky, ti cestáři jsou fakt ko...., nahrnuli nám na parkoviště sníh z celé ulice :angry: :angry: :angry:
9. led 2010 v 09:20  • Odpověz
dobre rano holky...
zavidim tem co deti spi tak dlouho napr.tobe Majdo 8.5 hodiny co ja by jsem za to dala :angry:
Nase mala pres den vydrz bez jidla 3 az 4hodiny jenze v noci se budi po 2hodinach.... :astonished: Vcera nam zase zacla blinkat :rolling_eyes: dvakrat se poblila...ted zatim zas neblije..my se toho bliti nezbavime :zipper_mouth:

Jinak ted sme zhrnul snih a to jen na terase,jsme spocena jak.... zajimalo by me zda se ten barak zriti...prej na terase kdyby sme si napustili bazen tak ta terasa nevydrzi a spadne... a co snih??? mame ho plnou terasu muzu si tu udelat iglum a navic je to prosakle vodou cele...tak jsme zvedava zda ti pod nama vydrzi :sunglasses: no ale ja se moc smat nebudu ti nad nama maji terasu kde my mame obyvak s kuchyni :grinning: tak snad tu nezahynem .

cekam az se mala zbudi mela jist v 9..rikala jsme si nakrmim a pujdu nakoupit a vezmu ju taky at se provetra,jelikoz mame tichou domacnost tak si ji radeji vezmu :wink: no jenze lejdy usla :confounded: no nevadi obed bude az odpoledne...hlady nezemrem :slight_smile:
9. led 2010 v 09:27  • Odpověz
Hezkou sobotu přeju, já jsem úplně náhodou konečně přišlka na to, jak uspat prcka přes den - a vlastně i večer a v noci :grinning: , blbě nám topi topení - úplně paráda v týhle zimě a tak jsem jí včera narvala na hlavu takovou slabou bavlněnou čepičku, která má širokej lem, tu jsem jí stáhla až těsně nad oči a ona byla do dvou minut tuhá, tak jsem jí dala i večer po koupání a zase. Usnula v půl osmý a vzbudila se v půl třetí a pak až v půl sedmý, teď už je zase tuhá - kouzelná čepička :grinning: připadá si asi nějak schovaná, okamžitě se zklidní a usíná - doufám, že v létě jí už nebude potřebovat, aby se neupekla :grinning:
9. led 2010 v 09:55  • Odpověz
ahoj - vubec vas nestiham ... manza byl zase dva dny v trapu, takze jsem to mela nonstop bez chvilky oddychu. Nevim, cim jsem si to zaslouzila, ale maly tyran proste neusne a nechce spat mimo mamincino telo. Takze nakojim - uspim a jakmile ji sundam z rukou, do 3 minut (to me necha dojit vycurat) rev jako krava. Ach jo - co delam spatne? Ja proste nemam na to ji nechat rvat... tak ji vezmu do naruci - uz mam uplne vytahany ruce, zapesti a takovyty divny svaly bolej jak krava. Mam pocit, ze ma minimalne 6kg
A paseni? presne jako Rivka - nevim kdy mam past? bud spi, pak rev kvuli hladu a po jidle by se akorat tak poblila..
9. led 2010 v 09:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme včera absolvovali očkování proti pneumokokovi - Terka byla zbytek dne dost ukňouraná, nechtěla spát a pořád se budila. Na konci ledna nás čeká hexa vakcína, tak se máme opět na co těšit.
Tělísko Mirena mám už přes měsíc - pokud mi nebude sedět, vrátí mi peníze. Zatím ale snad dobrý, jen pořád špiním, ale to je normální (může to trvat až půl roku). Ta cena se mi vyplatí, i kdybych ho měla jen 2 roky. Mám problém s pilulkami a musela bych je opět změnit a poslední možnost jsou ty nejdražší.
Vy už přemýšlíte o 2.dítěti? Já spíš uvažuji, že žádné druhé asi ani nebude. Další předčasný porod bych už asi nezvládla (ujišťování, že se to stává většinou jen jednou nevěřím). A taky nám to doma nějak neklape - pořád se hádáme. Terka pořád kňourá a vyžaduje pozornost, já jsem podrážděná a odnáší to přítel. Ten přichází dost nabručený z práce (rodinná firma je snad prokletí) a hádky jsou na denním pořádku. Nějak uvažuji spíš o rozchodu.
9. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
orlik...taky se porad hadame doma s pritelem... ale ja to nejak neresim..on se teda snazi..nekdy na neho vyjedu fakt nepravem tak se pak musim omlouvat a sekat latinu :wink:

jinak ja by jsme druhe dite chtela ale az nekdy za 5let a strasne by jsme si prala chlapecka...
9. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
marsie -> já to mám přes den stejně, malá neusne jinak než u mě a když jí položím, tak jak píšeš, do 3min. je vzhůru. Zkoušela jsem stavět různé bunkry z polštáře atd., ale zbytečně :slight_smile: V pondělí budu mít Klokánka, tak snad už moje ruce tolik trpět nebudou.
Ale v noci spí fakt krásně a v kolíbce, tak snad jí ty 8hodinovky vydrží.

Holky, to je mi líto, že se doma hádáte, na síle to rozhodně nepřidá. My jsme naštěstí v pohodě, ono je fakt, že Emička je moc hodná, takže my ani nemáme podněty k hádkám. Jen na dudlík mame každý jiný názor. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
ahojky všem v sobotu :slight_smile:))

Marsie + Riv: tak u nás je ta výhoda,že malá po nakojení neusne... tak půl hodinky až hodinku si povídáme,nebo si jinak hrajeme a v tuhle dobu i paseme :slight_smile:))))

majda: no tak malá dostala v 10 h večer najíst a pak jedla až v 5 h ráno,takže 7 h bez jídla :slight_smile:))) ale spala jen tak od těch 11 do těch 5 ,ale i tak těch 6 h spánku je príma :slight_smile:pak dostala najíst a spala až do devíti :slight_smile: takový noci bych brala pořád, vcelku se pak vyspím :slight_smile: ale 8,5 h to je prostě sen :slight_smile:

orlík: to mě mrzí, že Vám to neklape,ale třeba se to zlepší,nezoufej,... s rodinnou firmou mi povídej, přítel má vlastně 3 firmy a občas z toho lezem po zdi oba :slight_smile:
9. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj...

Taky nenáme čas na pasení, přesně jako vy :frowning2:

Jinak dnes noc supééééér...13 hodin spal jen se dvěma kojeníma...maminka ho pochválila, ale hned mě ukázal jeho horší stránku...od 9 do 12 řval řval a řval...už jsem nevěděla co dál, tak šel do kočáru a zase spí...

Orlíku, Veru, vše se zase spraví. a bez hádek by to ani nešlo... :wink:

Majdi, ty prášky jsem ještě nečetla, tak nevím, musím to naštudovat... :wink: Bere Azalii někdo při plném kojení?
9. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
Přijde mi, že přítel na Terezku žárlí, vyžaduje moji pozornost jako kdyby byl malé dítě. Ale malou naprosto zbožňuje - pořád nám přes den volá, co děláme, když má čas, tak zajede. Nevím, proč se k sobě tak chováme. Za týden vyráží na hory, tak si od sebe aspoň odpočineme. A pak uvidíme.

Jsem teď u rodičů - mamina dala Terezce ochutnat trošku bramborové kaše. Ta ji okamžitě zblajzla a mlaskala a otvírala pusinku, že chce ještě. V únoru začínáme s příkrmy - snad se zasytí a nebudu pořád tak kňourat.
9. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
ufff... tak jsem si konecne sedla a dala kafe
byly jsem nakupovat - v tesco - abych klare koupila body pac nam prdka fakt roste a vcera pri pohybech ji praskaly patentky :grinning: ... teda jizda autem na zlicin nic moc, jela jsem jak posrana ... nejak mi doslo, ze mam dite v aute (jinak jezdim jak prase :zipper_mouth: )
a pakjsem asi hodinu a pul odklizela snih pred barakem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ptate se proc to nedela tatinek? bo je zase v trapu :angry:
verus/ orlik - u nas to taky neni idealni, pricitam to tomu, ze je vse nove, mimino, rezim a povinnosti a ze az si to sedne tak to bude lepsi!!!..
Co ovsem delat do te doby abyhcom se doma nezabili - to nevim :unamused: :pensive: :grinning: vydržte!!
9. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
Marsie, doufám, že máš pravdu s tím, že se to spraví. A taky si to moc přeju a přeju to i vám ostatním. My jsme se nikdy moc nehádali a když tak o kravinách. Bavila jsem se o tom s maminou a ta mi říkala, že se s tátou hádali taky vždy jen kvůli mně a bráchovi. Takže je to asi normální. Ale už mi z toho trošku hrabe, potřebovala bych víc mezi lidi a ne se jen zabývat plínami a krmením. Už aby bylo vážně to jaro.
9. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
Marsie, tak kde to bývaš? :wink: som ta odhadovala na Letnany, ale odtial by si sa si netrepala autom až na Zličín
na jaro sa tešííííííííííííííííííííííííím tiež :slight_smile:
9. led 2010 ve 14:36  • Odpověz
davlu: já beru Azalii při plném kojení, zatím 5 prášků a ok

orlik: hlavu vzhůru, snad se to vše uklidní až dítko povyroste, je to ted náročné pro všechny

verusa: proti ublinkávání zkuste Nutriton, doporučovala mi to děts.doktorka, ale nám se to zlepšilo samo, tak jsem to nekupovala, stojí to kolem 200,-
http://www.nutrilon.cz/cs/reseni-kazdeho-problemu/ublinkavani/nutriton/
http://www.lekarna.cz/nutriton-1x135gm-roztok/
9. led 2010 v 15:02  • Odpověz
davlu -> já beru Azalii už druhý měsíc a taky v poho.

lillisek -> taky dobrí s tím spánkem :slight_smile: Jen se občas v noci vzbudím a poslouchám, jestli náhodou nebude nějaké zakňourání, že bych hned vystřelila :slight_smile:
Malá spí dneska celý den, tak jsem zvědavá na noc, jestli to zase zalomí na 8hod.
9. led 2010 v 15:37  • Odpověz
já beru azalia skoro 3 týdny a asi jsem vychytala všechny vedlejší účinky... jsem úplně nemožná, uvažuju, že vysadím
9. led 2010 v 15:47  • Odpověz
Orlik - já si taky myslím, že je to normální. My jsme se za ty čtyři roky, co jsme spolu, pohádali snad čtyřikrát, oběma je nám většina věcí tak nějak prostě jedno, takže nebylo kvůli čemu :grinning: - a co jsem doma z porodnice, hádali jsme se jednou, ale připadá mi, že je to znát. Ten první týden, co jsem byla doma a muž taky, jsem byla nabroušená snad půlku času, respektive měla jsem vždycky strašně málo do toho, aby mi něco lezlo na nervy. Bodejť ne - potřebuješ si zvyknout, nespíš, nevíš, co přesně máš dělat, jestli je všechno v pořádku, a do toho přijde on a NEDRŽÍ POŘÁDNĚ dítěti hlavičku, mor a blesky na něj! (Jasně že drží, ale co kdyby - holt mám než jedno, že jo, tak ho neposkytnu na testování odolnostě.) A to jsem vcelku v klidu, protože muž dítě miluje a pomáhá s ním, kdykoliv je zapotřebí, Beno je stále víceméně samosprašný a má duše po ničem netouží, protože ani před porodem jsem nemilovala dlouhé rajzování za jakýmkoliv účelem nebo večery přeplněné hřejivou lidskou společností - prostě si nepřipadám ani přetížená, ani omezovaná, a stejně je těch třecích ploch víc.
9. led 2010 v 16:15  • Odpověz
marsie: krásné fotečky :dizzy_face: malá je velká kočka!!!!!
9. led 2010 v 17:14  • Odpověz
Hojky holky,malý včera pojedl ve 20h a vydržel až do půl6 :slight_smile: Dnes sem ho dala pást koníky a nebude trvat dlouho a sám se překulí. Dopolko sme byli na pohřbu kamarádovi tak hlídali naši. Dítě ukázkové takže ho asi budem dávat na hlídání častěji :slight_smile: Hádky,za těch 8let co sme spolu,tak kvůli blbostem a co je malý na světě tak zatím jen jednou. Marsie,fotky krásné a malá taky...příjde mi hrozně dlouhá.
9. led 2010 v 17:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.