• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Nene, on má brady dvě, jednu po mně a druhou po manželovi....
Tak bych vyrazila s malým v Manduce, ale nemáte strach, že s sebou nějde třísknete?
jinak malej taky tlačí, jak když hodlá porodit žábu :grinning:
11. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
Já bych taky měla strach, že spadnu...

Holky klíííd, taky má Emička dvě brady, no mají se ty naše dětičky dibře!!
11. led 2010 ve 14:16  • Odpověz
jo jo toho se taky bojim, že si dám na hubu. Jinak, holky. jak jste na tom s vlastnim zkulturňováním? já Už se na sebe nemůžu ani podívat, potřebovala bych ke kadeřnici, na ten obličej si taky musim něco pěknýho namalovat, než jdu ven, aby se mě nelekli, ty probděný noci jsou znát.... :angry:
11. led 2010 ve 14:16  • Odpověz
Porodní asistentka mi říkala, že miminka mají mít oplácané tváře a 2 brady. Terezka si to vzala k srdci až moc. Dělali jsme si o víkendu legraci - že jí lezou tváře do očí. Je to hrozný syslík. Ale já i přítel jsme byli taky takoví, Teri to pak vyběhá.

Nevěřím vlastním uším - Terka spí na zahradě už 2,5 hodiny. Dvakrát jsem musela jít pohoupat kočár - opět prdíky - ale zase zabrala a chrní.
11. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj :wink:
Zase nedočítám, Jáchymek od rána nespal, ani nejedl, vypil čaj, který jsem mu zkusila dát, MM odmítá a zkusila jsem mu dát Nutrilon a ten taky vypil, uhoupala jsem ho v tašce do kočárku :unamused: Od včerejška nechce pít, čaj vypije, protože má asi hlad a žízeň, tak nevím, jestli není nachlazený - trochu, protože má červené oči a pořád kýchá nebo mu nechutná MM po použití HA? V noci, když je otupělý, to mu nevadí, ale během dne spustí hrozný křik, jako bych ho chtěla otrávit....
Na očkování jsme kvůli včerejší zvýšené teplotě nešli, půjdeme za týden, proto vám nemůžu dát aktuální váhu toho našeho "drobečka", ale 6,5kg to bude určitě :sweat_smile:
11. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
Jo, a Beatka měla taky velkou hlavu od narození, bylo to docela patrné mezi ostatními dětmi a typovali jí všichni, že je starší, ale kolem toho 1 roku se ty tělesné proporce srovnávají a dnes má myslím hlavu průměrnou :grinning: Zase si říkám, že velká hlava - velký mozek :grinning: :grinning: :grinning: Ale spíš je to dáno tím tvarem hlavy, třeba Jáchym měl při porodu větší hlavu, ale má takovou pěknou vlasatou kuličku a působí to menším dojmem, ale vůbec není...
11. led 2010 v 15:01  • Odpověz
samozřejmě tipovali, tak mělo být :sweat_smile:
11. led 2010 v 15:03  • Odpověz
ruzovka...ja to resim barvou na vlasy kterou si kupuji sama..driv sem chodila mesicne ke kadernici jenze ted neni cas..nebo spis je cas ale nechci malou nechat nekomu na hlidani :unamused: . dneska si napatlam barvu na vlasy a pristi mesic jdu ke kadernici..dneska me volala mamka moje ze me objednala na kosmetiku.. tak pujdu asi se na me uz nemuze divat :grinning:
11. led 2010 v 16:36  • Odpověz
vlasy si taky barvim sama, přemýšlím, že je nechám trochu narůst, přeci jenom culík je nejrychlejší účes, mám tak blbý vlasy, že když je nevyfoukám, vypadám jak pako :angry: Dřív bych nenamalovaná nešla ani s košem a dneska :grinning: , minule mě nepoznala sousedka :angry: :grinning: No co, neni čas, stejně by mi to všechno steklo, jak jsem zpocená, než malou narvu do oblečení :slight_smile:
11. led 2010 v 16:43  • Odpověz
Hihi...řasenka už mi vyschla a pudr žluknul....ještě, že se mě drží lepší pleť z dob těhulení...ježiš, snad nejsem zase těhotná... :grinning: :grinning: :grinning: :astonished: :astonished: :astonished:

Jo, Kuku, Ruzo, šátek zabral super. Byl v něm poprvé. U zavazování řval jak tůr. Vzala jsem si manželovu bundu, zapla ho do ní a spal jak špalek. A nesl se krásně. Tak já doporučuju!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Kvakul, mám strach, ale ještě není silnější než já... :wink:
11. led 2010 v 16:58  • Odpověz
NO tak u nás to dopadlo blbě..Řev a vrtění se doku jsem to nerozvázala..Tak jsem šla nakonec s kočárem a to byl za 2 minuty tvrdej a spal..

Manduca, nosítka?Nechcete to někdo vyfotit do alba?Asi půjdeme na jaře do něčeho takovýho a šátek vrátíme :confounded:
11. led 2010 v 17:32  • Odpověz
tak jsem dala do alba to nosítko, já se toho šátku bála, jsem docela levá a nevim, jak bych to dokázala zavázat :angry:
11. led 2010 v 17:40  • Odpověz
Taky se malého přeměřila...obvod hlavičky 42cm (po porodu 35,5),měří 64cm a váží cca 6kg. Plíny používáme vel.3 a ven v takovém hnusu nechodíme. Dávám malého do kočáru na dvůr kde dokáže chrnět 4,5h. Taky se hlásím do klubu chrápajících chlapů.
11. led 2010 v 17:46  • Odpověz
Díky růžovko
11. led 2010 v 18:36  • Odpověz
Já budu mít klokánka dneska, tak jsem zvědavá....
11. led 2010 v 18:57  • Odpověz
Holky jak se vypočítává ta "možná" výška našich dětí...nevíte?
11. led 2010 v 19:19  • Odpověz
ahojky holky,

nestíhám dočíst, dneska byl dost fofr, dělala jsem poklady pro DPH a připravovala šanony a složky na nový rok a tak... teď mě čeká ještě žehlení,takže letím jen pozdravit a snad nakouknu zítra...

takže všem dobrou a klidnou noc :slight_smile:
11. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
Výpočet předpokládané výšky dítěte v dospělosti na základě výšky otce a matky za použití speciálních, tzv. predikčních rovnic.
Známe jich několik, uvedu alespoň jednu:
Chlapci = (výška otce + (výška matky x 1,08)) : 2
Dívky = ((výška otce x 0,923) + výška matky) : 2
11. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
Kvakul díky moc! Příťa nevěří že něco takového existuje.
11. led 2010 ve 21:43  • Odpověz
Existuje, jen se k tomu dodává, že to je průměrná výška, kt. dítě dosáhne. Při špatné výživě nebo jiných negativních okolnostech se udává, že asi o 8 cm méně. Nicméně mi vychází, že by měl mít Jáchym 190 cm... :frowning2:No tak ještě 130 cm a má to v kapse
Jo a dala jsem ještě 2 fotky do alba, fotím jak ďas, neb Jáchymovi se líbí, že foťák vždycky červeně předblikne - tak mu bliká a on se řehtá...Kůň jeden.
Dneska jsem taky vyrazila v Manduce- líbilo se celkem, jen venku spustil povyk, strašnej řev- potvora ne kvůli jídlu, ale kvůli kajdění- prostě nechtěl kadit vsedě!!!!
11. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
"Koncem 3. měsíce se dítě naučí ovládat pohyby hlavy. V době bdění již převládá držení hlavy ve střední poloze. Když necháme miminko „pást koníčky“, dokáže se vzepřít na ručičkách bez toho, aby se lokty dotýkalo podložky – paže má úplně nebo téměř zcela natažené, takže ramena i horní část hrudníku jsou nad podložkou a hlava je vztyčená."

No tak to nemáme šanci... Vždyť on se sám pořádně nesešteluje ani s opřenýma loktama! Herdek, čím to je?
11. led 2010 ve 22:32  • Odpověz
čus holky, mám prso jak šutr, celý den nahřívám, masíruju, odsávám a nic, prostě šutr! lupla jsem si jeden ibalgin proti zánětu, tak snad to do zítra vydržím a zítra mám kontrolu u OG, tak snad mi s tím nějak poradí.. auau..
jsem dneska vyloženě talent, jak jsem odsávala, tak se mi nějak rozpojila odsávačka či co, a všechno odsátý mlíko zkončilo na podlaze.. grr, bych se zabila, pak jsem si šla nahřát pecky do mikrovlnky, abych si to jako nahřála a normálně jsem je spálila!!! smradu jak v cařihradu! no děs běs. :unamused:
11. led 2010 ve 22:34  • Odpověz
holky, když dáváte miniatury do nosítka na ven, není jim zima? říkám si, že v kočáru má kromě kombinézy ještě fusak a přes to deku, tak aby mi nezmrznul, když si ho dám na břicho.. :unamused: ale jako dost by mi to pomohlo, protože takhle se ven skoro nedostanu.
11. led 2010 ve 22:36  • Odpověz
jahod, na Jáchyma mám bundu na nošení, takže si ho lupnu pod ní.
11. led 2010 ve 23:47  • Odpověz
Kvakul - dyť Jáchym je narozenej trochu dřív, ne? Třeba se to taky odečítá jako u nedonošeňat... A krom toho holt každý dítě je jiný. Já si pamatuju historky naší máti, jak jsem v mluvila a pobíhala v raném věku, zatímco sestra seděla ještě v roce jak pecka. A jaká je pěkná! :grinning:
12. led 2010 v 01:13  • Odpověz
No jó no, já vím, počítá se, že je mladší o 3 týdny, ale mám jakýs výčitky, že jsem ho násilím nenutila na břiše vydržet- ale on při tom buď řve, nebo se jakoby plazí, ryje čumákem, nebo prostě usne. Já nevím jestli je to možný, ale jeho baví jen to, co se týká ručiček a koukání- eventuelně povídání- na to je fakt dost šikovnej, i na ty 3 měsíce- ale sportsmena dělat nechce---ňáký indigový dítě, či co :grinning:
12. led 2010 v 01:24  • Odpověz
To my máme doma toho sporstmena - zřejmě bude po tchánovi, který se co vysokoškolský učitel tělocviku a zakladatel poloviny sportovních sdružení v republice (někdy mám dojem, že i Sokola a Orla :grinning: ) vždy táže, po kom že mám svou neladnou postavu. Teď se dítě kupříkladu drobnými housenčími pohyby (na zádech) dokázalo napůl vyhemžit z deky na zemi, takže na ní má jen hlavičku. A to je zabalený v pleteném spacím pytli, kdyby nebyl, zřejmě by doputoval na druhou stranu pokoje. Ale koně zatím taky nic moc - nejdřív zvedal hlavu pěkně, ale teď většinou jen leží a houká, občas ji dá narovno, ale zase mu spadne zpátky. Ztěžkla, potvora.
I když - další jeho oblíbenou zálibou je zírat s vyvrácenou hlavou na cokoliv (překvapuje mě, že ho vůbec netrápí, že si nemůže do hrazdičky bouchnout - zkoušela jsem mu tam dát polštář, aby dosáhl, a jen se vztekal, když ji má vysoko, leží, kouká a občas si spokojeně broukne), obzvlášť na strop, na tu hrazdu a na hřbety knih v knihovně. Rozhodla jsem plnou vahou své osobnosti, že je to známka přemýšlivosti. Bude kulturista - intelektuál! :grinning:
12. led 2010 v 07:23  • Odpověz
dobré ránko, Jahod, mě moc pomohl zábal z tvarohu - normální ve vaničce z lednice naplácáš na prso, překrješ igelitem a obmotáš plínou - mezi kojeníma. Do druhýho dne jsem to měla dobrý
12. led 2010 v 08:23  • Odpověz
Kvakul: Jáchymek je úúúúúúúúúžasný, strašně hezký chlapeček!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
12. led 2010 v 09:08  • Odpověz
Evit- díky :dizzy_face:
Ode dneška ho budu sportovně trápit, bo je lenoch
Riv- my v rodině nemáme snad žádné sportsmeny, tak to bude asi tím :grinning:
Jinak Jáchymek mě úžasně šanuje- spal od devíti do půlnoci (trochu se najedl), pak už jen s jedním krmením kolem šesté ráno až do devíti. no není zlatej. probudil se a začal šmejdit očima, kde co je, pravila jsem: šup s tebou na břicho, budeš pást- a on na to- jé, skvělá poloha, dík! A usnul....Takovýmu pasákovi by všechny ovce nebo lehké děvy vzaly dráhu...
12. led 2010 v 10:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.