• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
kvakul, ty zase perlíš... :grinning: :grinning: :grinning: tvůj ,,pasák,, mě pobavil :grinning:
12. led 2010 v 10:31  • Odpověz
holky, nemáte některá zkušenosti s pícháním oušek na naušnice, jako jestli je lepší teď, dokud jsou holky malý, nebo později, mám z toho už teď bolení břicha :frowning2: , ale naušnice bych jí dát chtěla....
12. led 2010 v 10:41  • Odpověz
ružovka-já mám sice taky první mimi,ale mám dobrou dr.a ta mi říkala,že se můžou píchat,nebo nastřelovat už v porodnici,ale mě doporučila,že nejlepší je to v těch 3měsících po prvním očkování. :wink:
12. led 2010 v 10:46  • Odpověz
Ahojky,

jahod -. vem si raději paralen, prý je to lepší kvůli kojení - říkala mi to Dr. Taky se mi to stalo, měla jsem skoro 39 horečku, vzala jsem Nurofen, zabalila do peřin, pila teplý čaj a potila a potila, do 12hod. jsem byla ok.

ruzovka -> bohužel s tím nemám zkušenosti, my budeme naušnice Emičce dávat až bude sama chtít.

Tak už máme klokánka, šupla jsem jí tam, hodila na záda a malá vytuhla do 30min. Dokonce v ní spí i ve vodorovné poloze, což ona přes den nechce. Děsně mě z toho bolí záda..... ale to je nezvyk.
12. led 2010 v 10:52  • Odpověz
Ahojda,
ruzovka- jak píše zuzul. Petrušce jsme je dávali nastřelit po prvním očkování.. Zvládla to dobře, ale já měla taky příšernej strach!
12. led 2010 v 10:54  • Odpověz
holky, díks, já jsem nad volala Dr. a říkala, že do 3 měsíců mají mimča snížený práh bolesti, tak je to asi nejlepší co nejdřív, mám prý jít co nejdřív, aby to měla do očkování zahojený, nebo pak až po očkování - to jí budou ale skoro 4m, asi se dohodnu s manželem a zítra vyrazíma na ušní :confounded: :cry: , pošlu ho do ordinace.....jsem srab....
12. led 2010 v 11:02  • Odpověz
nás poslali s taťkou do čekárny. Oni to mají hnedka. Péťa tam byla asi minutu a plakala jen proto že se lekla a pak už ne. :slight_smile:
12. led 2010 v 11:07  • Odpověz
Jáchymovi nastřelovat náušničku zatím nebudeme :grinning: No i když.....?
Ne, pamatuju si, že nastřelování mě vůbec nebolelo, jen myslím, že se malá lekne, ale to oni se lekají kdečeho a hned jsou zase v pohodě. O tom prahu bolesti je to pravda. Kdesi jsem četla, že židi dělají obřízku právě týden po narození proto, že citlivost na bolest je u chlapečků právě v té době vůbec nejnižší- prostě nechtěli si trápit budoucnost svýho národa, to je jasný...
12. led 2010 v 11:46  • Odpověz
Ruzovka, mám doktorka doporučila naušničky až tak 14 dní po 1. očkování Hexa vakcínou, aby měla Terezka nějaké protilátky. Očkování máme odsunuté až na 4.měsíc, tak Terezce bude už 4,5 měsíce. A poslala nás na nastřelení (vím z vlastní zkušenosti, že to vůbec nebolí).

Kvakul, zkoušej Jáchymka dávat na bříško co nejčastěji (poradila mi to Adajar). Opravdu to zabralo - dávala jsem Terezku tak 6-8x denně a většinou jsem jí i sundala plínu (to miluje). Zvykla si na to a po týdnu začala pást hříbátka. U Terky nevím, jestli je opožděná nebo jen líná. Na rameni drží hlavičku jako profesionál, co se týče úsměvů, smíchů, povídání a reakcí na lidi a hračky je naprosto v normě. Ale co se pohybu týče, nejlepší je to prostě na zádech.
12. led 2010 v 11:49  • Odpověz
no jo mají to vychytaný :wink: . Náušničky jsou detail proti tomu co čeká ty naše hošíky pokud jim nepůjde přetahovat pinďousek... :frowning2: :frowning2:
12. led 2010 v 11:52  • Odpověz
orlik, co očíčka, dobrý?

misko, nestraš..??? :confused:
12. led 2010 ve 12:08  • Odpověz
Ahoj Holky,chodím sem a čtu vás už asi od března jen občas jsem sem něco napsala.No nám je dneska 10 týdnů a náušničky máme od minulého čtvrtka-nechala jsem jí je píchnout u naší dětský doktorky dělá to když rodiče chtějí po šestinedělí.
12. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
Davlu, Terka má očíčko v pořádku - přestalo jí slzet hned druhý den po výplachu. Dostali jsme na týden kapičky Floxal (dneska s nimi končíme). Pokud by nás to postihlo ještě někdy, vyrážím rovnou na oční.
12. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
Holky dotaz - můžou si nás mužové odečítat jako odčitatelnou položku na vyživující osobu když jsme na mateřské nebo ne?
12. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
Holky, máte nějaký odkaz na horoskopy našich dětí? jako jací budou jakožto Štírci, Střelci apod? Můj táta je Štír, tak doufám, že Johani bude po něm tak čestná, pravdivá a hodná duše :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ale chtěla jsem si o tom něco počíst a nenašla nic.
12. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
pokud se nepletu je tam hranice 68 000 příjmu za rok ale nejsem si vůbec jistá.
12. led 2010 ve 12:29  • Odpověz
Nazdárek :wink:
saze, tady jsem ti to zkopčila z daňovýho serveru :wink:
Základní osobní sleva na poplatníka není ničím podmíněna a mají na ni nárok i daňoví nerezidenti ČR. Prakticky představuje nezdanitelnou část základu daně ve výši 165.600 Kč, z čehož 15 % daň odpovídá právě výši slevy 24.840 Kč. Další druhy osobních slev jsou již věcně podmíněny v § 35ba zákona o daních z příjmů.

Novinkou již pro rok 2008, je rozšíření využitelnosti osobní slevy na vyživovanou manželku/manžela. Jednak se limit vlastních příjmů manželky/manžela zvyšuje ze 38 040 Kč na 68 000 Kč ročně.

V praxi bývá nesprávně přehlížena skutečnost, že do vlastních příjmů manželky/manžela se zahrnují veškeré její/jeho příjmy,
a to nejen příjmy zdanitelné, ale příjmy osvobozené od daně nebo zdaněné konečnou srážkovou daní. Nezapočítávají se pouze v zákoně výslovně uvedené příjmy: dávky státní sociální podpory, dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na péči, sociální služby, státní příspěvek na penzijní připojištění a stavební spoření, studentské stipendium, úvěry a půjčky, a od daně osvobozený příjem za péči o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách.
12. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
Co se náušniček týče, moje mamka byla se všema svýma praneteřema(celkem 4), páč dělá v nemocnici a maminky s babičkama byly měkoty.Tam je píchali na dětským, ale chtěli hned po šestinedělí, že prý tolik nebrečí :sweat_smile: Mamka říkala, že nejvíc jim vadilo, jak je musela pevně držet, samotný propíchnutí ne. Jedna dokonce chrněla :grinning:
davlu a misko, co se pinďoura týče, mně v porodce říkali, že do 2 let na něj nemám vůbec sahat :sweat_smile: Není to pozdě?Co říkali vám?
12. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Evito, zatím jsem po horoskopu nepátrala. Nevím ani na jaké znamení bych měla koukat. Tím se Teri narodila předčasně je Váhy (potěš koště - jedny už doma máte a je to občas na zabití), ale měla se narodit na začátku listopadu, a to by byla Štír. Mám několik předčasně narozených kamarádů a žádný neodpovídá znamení, ve kterém se narodili, ale tomu, kdy se měli narodit. Nemáte s tím některá taky zkušenosti?
12. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
v porodnici nám neřekli nic, ale zítra se na to chci zeptat v poradně. Ale u Máti jsme začínali celkem brzy, ještě byl miminko...bohužel si už nepamatuju kdy :frowning2: . Na 2 letech mi přijde dost pozdě.. Snad si zítra vzpomenu a zeptám se
12. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
Holky, objevila jsem na Kojencích zprávu o Nurofenu - mrkněte do lékárniček, jestli ho taky nemáte.

Stažení léčivého přípravku NUROFEN PRO DĚTI JAHODA.

Na základě opatření držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Reckitt Benckiser Healthcare International Ltd., Velká Británie, se stahuje z úrovně zdravotnických zařízení léčivý přípravek:
NUROFEN PRO DĚTI JAHODA, por. sus. 2000 mg/ 100 ml, kód SÚKL 101113, č. š.: 909263, použitelnost do 04/2012.

Stahování léčivého přípravku je z důvodů podezření na závadu v jakosti (nerovnoměrná koncentrace léčivé látky v suspenzi).

Odbor inspekce

08.01.2010

ODKAZ, který potvrzuje pravdivost této zprávy:

http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-08-01-2010
12. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
spagetko - díky , zrovna se připravuji že dám dohromady papíry na daně.
12. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
Nám říkali ohledně pinďoura- nepřetahovat, předkožka má u nich ochrannou funkci kvlůli infekcím močových cest. Zatím nic nedělám, bo to stejně nejde, maximálně mu jde odkrýt taková špičička, stahovat nejde vůbec. Prý se to v současnosti neřeší vůbec snad do 3 let a pak snad chirurgicky cosi, ale nevím to jistě.
Orlik- já myslím, že děti nejsou líný, jen dělají to, co je právě nejvíc zajímá (ať je to pohodlné nebo naopak náročné)- takže jediná cesta je, udělat jim ty "neoblíbený polohy" zajímavý
Zkouším s Jáchymem na gymnast. míči pást (jakoby na trakaře- to se mu líbí- cvičí krček a přitom má rozhled), potom taky ho našteluju do vzorovýho pasáčka dlaní mu podpírám hrudníček a zadeček naopak přidržuju u podložky- on se tak může rozhlídnout a poznat slasti pasení- docela to na něj psychologicky zabírá
Trénujeme totiž na "tříměsíční reprezentaci"- uf, v pondělí nás to čeká + další hexa, ale aspoň se dozvím, kolik fakt váží a měří
12. led 2010 ve 13:44  • Odpověz
Holky, som bohatá!! :grinning: - na účet mi dorazila materská za 3.meisace- konečne :grinning: :grinning: :grinning:
12. led 2010 ve 13:48  • Odpověz
Orlik,já ten Nurofen doma mám. Co s ním teď?
12. led 2010 ve 14:05  • Odpověz
ahoj holky,
kvak, tak jsem si spočítala výšku těch mých potomků podle toho tvého vzorce. No a asi budou oba pěkní prcci. Malý by měl mít asi 165 a malá tak 156. Ale to se asi dalo čekat při mé výšce 154 cm :grinning:

Já jsem malému začala přetahovat předkožku od 1 roku. A ségřin doktor říkal, že to má taky dělat až od ročku.

lullka, tak to teď můžeš konečně pořádně rozšoupnot. :grinning:
12. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
ono se všechno pořád mění. To co bylo před pár lety "nutné", se najednou dělat nemá. U Matěje jsme se poctivě snažili, ale moc mu to dolů nešlo a pak mu to doktor na urologii doslova strhnul. Musel pak čůrat do lavoru s teplou vodou, jinak by mu to ani nešlo a po tom zákroku nemohl ani chodit. Tak z toho mám už teď hrůzu.. :cry:
12. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
holky nevíte jak je to s tou krví když má dítě pozitivní a já negativní, myslím že mi říkali že si mám pak dojít nechat vzít krev ale nemůžu si na to vzpomenout.
12. led 2010 v 15:10  • Odpověz
monterka - vrátit do lékárny
12. led 2010 v 15:37  • Odpověz
Miska dík,napadlo mě to. Saze,mě v porodnici píchli injekci a za půl roku na gyndu na přeočkování.
12. led 2010 v 15:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.