• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahojky ... jahod ... ten chlap je úplně mimo ... ale já jsem asi jiná, já bych ho tam spát nenechala ... ať si poňuchňá malýho a jde ... jako mám strach, aby tě nevyužíval, třeba jen na to přespání, ale do té doby než si najde nějakou jinou a ty sis nedělala pořád nějakou naději ... ať se kurňa vyjádří nebo do té Prahy zajedu a rozkopu mu nádobíčko ... sorry, ale mě to dokáže tak vytočit ...
monter, taky na malýho nemáme .. :slight_smile: ... no, ale mezi náma, jestli se to dědí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
tak já se jdu nasnídat ... malej spinká ...
jo ještě včerejšek ... my měli celej den tak hodný dítě, řehtal se na mě, pak spinkal v kočárku, pak doma, jeli jsme pro malou do školky, taky to prospal ... a pak přišla pátá hodina a nám se dítko změnilo v tyrana ... nechtěl jíst, nechtěl spát, nechtěl se nosit, nechtěl ležet a řval a řval ... do toho začala malá, že jí bolí bříško ... tak se mě Z. zeptal, co ti dva snědli, že je to tak trápí ... vím, jak to myslel, ale já jak už byla z toho malýho hotová jsem se začala smát jak blbá a řekla jsem mu, že čočkovou polívku a malýmu, že strašně chutnala ... no a pak si dává jídlo, vidí, že má šopák a zeptá se mě, to je salát? ... tak jsem mu řekla, že ne, že to je krupičná kaša ... mě to tak vytáčí, ani nevím proč ... ale takovýdle otázky čekám od Veroniky a ne od dospělýho chlapa ...
13. led 2010 v 09:42  • Odpověz
jo, ještě holky, včera jsem ve snídani s novou, jak jim běží titulky se zprávama četla, že ty pneumokový očkování jsou v seznamu neoprávněně a že jestli je rodiče budou chtít, tak je musí hradit jak vloni ... nevíte co je na tom pravdy? ... nejdete kdyžtak některá do poradny?
13. led 2010 v 09:44  • Odpověz
Slune,můj má taky někdy pitomé otázky a odpovím stejně jako ty. Taky se to o tom očkování četla. 25.1 deme k dětské tak se chci na to zeptat.
13. led 2010 v 09:52  • Odpověz
monter, taky by mě zajímalo jestli to zdědil lukášek po tatínkovi..? :angry:
slunatko, s popisem tvého muže jsi mě taky pobavila :grinning:
ještě k tomu našemu biootci, já vím, že vypadám jak padlá na hlavu, ale já ještě prostě nevím jak to řešit, tak než něco zkazit, zatím to nechávám jak to je a promýšlím jak se zařídím. musím se s tím nějak sžít, protože když řeším věci ve chvíli, kdy se mnou cloumají emoce, dopadá to většinou v můj neprospěch a tohle opravdu není snadný rozhodování..
13. led 2010 v 09:56  • Odpověz
Jahod,to víš že jo :slight_smile:
13. led 2010 v 10:26  • Odpověz
já ti rozumím, jahod ... ale je to na pos...
13. led 2010 v 10:48  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme byli píchnout ty naušnice - jsem z toho ještě teď hotová, ale malá už se směje, prdelka moje. Jsem se cítila jak zrádce :confounded: , v čekárně byla samý úsměv a povídání a pak takovej šok, manže šel dovnitř sám, jsem srab :pensive: Takovej řev jsem ještě neslyšela, měla jsem připravenej čajíček a hned jak vyšli jsem jí ho dala, okamžitě přestala brečet...asi se víc leknou, než aby je to bolelo... taky mám pěkný šoky z noci, najednou nám načal houkat monitor dechu, je nainstalovanej určitě dobře a malá se z místa ani nehla, vylítla jsem, div jsem se nezabila, to houkání jí neprobudilo, ale jak jsem na ni šáhla, tak se hned začala kroutit a kňourat....jsem z toho docela přešlá, pořád jí hlídám, doufám, že to byl falešnej poplach :cry:
13. led 2010 v 10:55  • Odpověz
Ruzov- malej řval zase jako šílenej před měsícem na očkování. Dokonce z toho skoro zkolaboval, podivně tichej a bledej, až se dotorka zděsila. Bolestí to není, oni jsou jenom hodně lekavý, aby dobř signalizovali, že hrozí nebezpečí a mama zasáhla, neboj.
S tím monitorem- to by mě asi vyděsilo, snad proto radši žádný nemáme. Jako všechny přístroje i tyhle věcičky mají své dny a chybová hlášení, matky bohužel nájezd na infarkt....:slight_smile:
Monter- kde vlastně bydlíte?- ty pěkné lesy...
Slůně- jasně, na blbou otázku blbá odpověď :grinning: :grinning:
Ad obrácená děloha- nekteré mají dělohu tak šikovně obrácenou, že prostě otěhotní jen při poloze zezadu, takže taková vtipná antikoncepce (ale misionáře s jejich misionářskou polohou by asi vzal ďas :sweat_smile: )
13. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Ahoj holky,
jahod -> chápu tě, v klidu si to všechno promysli a pak řádně zakroč :wink:
slunatko -> :grinning: :grinning: :grinning:

ad spaní -> Emička přes den spí hodně, vždycky je vzůru max. 2hod. a pak to zalomí, k večeru vydrží být vzhůru dýl, ale v noci spinká krásně :slight_smile:
13. led 2010 v 11:48  • Odpověz
Slůně - koukám že všude je to stejné
Jahod - on je fakt z jiné planety ten tvůj biootec
Holky byla jsem venku - bude se mě Švarceneger - tam kde je protažený chodík je zase na nájezdu val takže se tam nedostanu kočárem, a kde se dá najet není protaženo. Tak jsem nakonec jela po silnici, ale bylo vidět že řidiči chápou situaci a objížděli mě a smáli se jak já v předklonu rvu kočár rozbř. sněhem.
13. led 2010 v 11:54  • Odpověz
ahoj holky,
ruzovko a kde máš ten monitor umístěný? Pod matrací nebo na ní?
13. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky, zkuste vyrazit do Tesca - u nás probíhají velké slevy na věci pro prcky - plínky, výživa, oblečení. Nakupovala jsem jako zběsilá - 2x body za 75,- (nekup to, když je to tak levný).

Co se týče očkování proti pneumokokovi, Terezku očkovali minulý pátek a doktorka po nás nic nechtěla. Snad to po nás nebude chtít doplatit až s očkováním skončíme.

Jahod, já mám dělohu zakloněnou a s otěhotněním žádný problém nebyl, dvakrát jsme na to vlítli a já byla dvakrát těhotná. Polohu zezadu mi doktor doporučoval, občas opravdu může být problém otěhotnět, ale to jsme nepraktikovali. Kvůli té zakloněné děloze mi poloha zezadu vůbec nevyhovuje. Někde jsem četla, že po porodu se to má srovnat. Tak se musím zeptat na gyndě. Aspoň jste mi připomněly, že se mám objednat na konrolu. Jsem tam tak často jako v těhu - každý měsíc jednou. Ach jo.
13. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
Kvak,bydlíme na dědině cca od Brna. Ruzovka,my máme taky monit a zatím neřval. Máme ho daný na matraci. Jinak malý chrní od 11h na dvoře tak mám chvíli klídek :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
Růžovko, kvůli tomu jsem monitor dechu nepořizovala. Myslela jsem, že nám ho budou hodně doporučovat na nedonošencích, ale doktoři i sestry říkali, že to občas zlobí a rodiče jsou z toho na nervy. A pokud máš velkou postýlku, nepokryje to celou plochu a ztrácí význam. V nemocnici jsme ho měli a já celé noci sledovala, jeslti bliká zelené světýlko. A řvalo nám to tam pořád, protože jsme ho zapomněly vypínat, když jsme vyndaly prcky.
13. led 2010 ve 13:23  • Odpověz
teda, tady je dnes nějakej klid ...
my máme doma kosu jak blázen, ale já se za celej den nedostala do garáže pro dřevo ... musela jsem pustit topení ... malej teď usnul, tak mám na chvilku čas ...
konečně začal jíst jak člověk po třech, čtyřech hodinách ... ještě minulej týden baštil po dvou, po dvou a půl ... tak doufám, že přestane tak růst ... i když ... malá byla taky obr ...
13. led 2010 v 18:13  • Odpověz
ahojky všem,tak jdu zas jen pozdravit,nějak ted nestíhám, asi je to tím,že mám doma i tatínka,protože je nějaký nachcípaný,takže jako bych měla děti dvě :slight_smile:)))

holky máte někdo zkušenosti s manuál odsávačkou a pak elektrickou? měla jsem jedno prso zas jak kámen,tak jsem zkoušela odsávat, bylo to před kojením a vytáhla jsem z něj jen 60 - tku,ale když jsem prso zmáčla,tak teklo mlíko dál. Jen ta odsávačka to už nějak nebrala?

Nemáte s tím někdo zkušenost? Jestli ta elektrická třeba není lepší?
13. led 2010 v 18:15  • Odpověz
lilisku-elektro je pry super...lepsi, nez manualni... :wink:
13. led 2010 v 18:43  • Odpověz
krem: :grinning:DD no já jen jestli si nemám dělat starosti,že to bylo tak málo... pak jsem trošku ždímala i druhou,ale jen malinko, vysála jsem 90 - tku dohromady, chtěla jsem vyzkoušet,kolik toho malá vypije :slight_smile:)) vyžahla to,a pak si vzala stejně ještě prso.. mám dojem,že rčení dr,že dítě se samo pustí,až bude mít dost u nás neplatí :grinning:DD
13. led 2010 v 18:53  • Odpověz
ahoj, ten monitor mám pod madrací na pevný podložce, celkou dobu to bylo ok, když to začlo řvát, malá ležela přesně uprostřed postele - takže akorát na monitoru a byla uplně klidná :frowning2: , doufám, že se to nebude opakovat, nevim, má trochu rýmu, jestli neměla ucpaný nos a pusou třeba zapoměla dýchat :astonished: .....
13. led 2010 v 19:19  • Odpověz
lil, já mám elektrickou a jsem fááákt spokojená ... manuál mi právě nic nevytáhl, tak jsem to jakoby dojila ručně ... a pak jsem se naštvala a koupila tu elektrickou ... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18567734 .. mám tuto a fakt si nestěžuju ... minulej týden jsem dala z jednoho prsa 120 ... při zkoušení kolik to dá ... jinak vždy odsávám, když malej nechce a já mám prsa jak balony
13. led 2010 ve 21:35  • Odpověz
slunatko: :slight_smile:))) takže normální jsi nevytáhla nic a elektrickou je to ok? přemýšlím,jestli jí pořídit nebo ne :slight_smile:
13. led 2010 ve 21:45  • Odpověz
Holky, nemáte nějaký chytrý nápad, co by se dalo zavěsit na hrazdičku? Jášíka nějak Lamazáci otravují, tak půl hodiny ho těší, ale pak je začne jen flegmaticky otáčet a kouká, kde by bylo něco na zkoumání. On je strašně hodnej, dneska si kupříkladu v bdělým stavu prakticky pořád sám hrál, ale jde o to, že ho to musí fakt zajímat, zaujmout.
Slyšela jsem, že úspěch mají třeba mikrotéňáky nafouknutý a pověšený...napadá mě taky zrcátko. Něco, co by bylo zajímavý na dotek, zvuk, ale aby to nebylo nebezpečný :sweat_smile:
14. led 2010 v 00:47  • Odpověz
Dobré ránko holky,
lillisek -> mě Dr. říkala, že mimi vysaje víc než odsávačka. Já mam doma manuál a taky mi příjde, že toho vymáčknu málo. Uvažuji o el.

Malá spí, táta spí, a já pádím do Prahy, pápá
14. led 2010 v 05:25  • Odpověz
Ahoj :wink:
Nešel mi koník, Jáchymek má kašel, je nachlazený, chytil to od Beatky, já mám taky rýmu a celkově nic moc. Nějak si s druhým dítětem "užíváme" to, co jsme s prvním nezažili, ach jo, prostě toto roční období mi opravdu nevyhovuje, nemůžeme ven, už z toho šílím...
Nestíhám dočíst a prohlédnout si fotky, někdy to snad doženu :sweat_smile:
14. led 2010 v 07:29  • Odpověz
Jinak o očkování na pneumokoka nestojíme, pokud bude povinné, tak ho naočkují, jinak ho dávat nebudeme.

Kvakul, na hrazdičku můžeš pověsit prakticky cokoli, zrcátko má velký úspěch, ale asi u staršího dítěte, zatím v tom zrcátku asi nic nevidí :grinning:
14. led 2010 v 07:31  • Odpověz
Odsávačku nepotřebuji, Jáchymek odmítá pít MM, tak už napůl kojíme, napůl přikrmujeme, ale štve mě to, protože kdyby nebylo mlíko, tak to je pro mě jednodušší, ale takto.....nevím jestli to může být tou HA, protože to začalo právě tím...
14. led 2010 v 07:34  • Odpověz
Monter, konečně vidíme tebe i Tomáška :dizzy_face: :sweat_smile:
14. led 2010 v 07:35  • Odpověz
Tak jsem to prolétla a jen reaguji na Jahod, já bych taky chtěla někam k moři :grinning: :grinning: A jak... :sweat_smile: Obecně se nedoporučuje letět první měsíc dítěte, pak už to je na rodiči...Ty malé miminka bývají podle našich zkušeností mnohem hodnější, než takové dvouleté a starší dítě :sweat_smile: My uvažujeme v létě o chorvatsku, tentokrát poprvé autem, ale uvidíme, ještě to je daleko...škoda :grinning:
14. led 2010 v 07:39  • Odpověz
A omlouvám se, chtěla jsem napsat Lukáška od Monterky :wink:
14. led 2010 v 07:46  • Odpověz
dobré ráno, k té odsávačce - malá tak asi před měsícem odmítala prso (neteklo jí podle představ a byla líná tahat), tak jsem koupila el. odsávačku od Farlin - ručně jsem neodstříkala skoro nic, mechanickou stěží 50 za strašně dlouhou dobu. Teď "nadojim" i 150 za čtvrt hoďky, ale malá už se naštěstí zase chytá, je už větší, tak má sílu tahat (ťukťuk). manžel se při odsávání vždycky hrozně tlemil, co mi má prý pustit za hudbu, aby to šlo líp (Viz Slunce seno...) :angry:
14. led 2010 v 08:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.