• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holkky tak malej vazi 4400g a meri 53,5cm. Jinak se jdu pochlubit vcera usnul v 8 vecer vstaval ve 2 a pak v 7:15 proste zlaticko moje.

ruzovka jojo odsavacka je dobra vec.
14. led 2010 v 08:51  • Odpověz
ber, já bych pneumokoka taky nedávala, Verča ho nemá, ale pro Ondru ho chci ... protože všichni kluci u nás v rodině trpěli na záněty středního ucha a zápaly plic ... tak pro jistotu ... oni ti kluci jsou takoví křehčí na ty nemoci :angry:
14. led 2010 v 09:35  • Odpověz
Adaj- no to je drsňák- vzdyt on se od narození už víc než zpětinásobil!! Myslím, že máte být na co hrdí (tedy i na koho :dizzy_face: ).Ale na Daníkovi to bylo vidět už od začátku, že je mimořádně silný chlapeček, kterýho jen tak něco nerozhází
jinak se musím taky pochlubit, Jášík zase spal celou noc. Sice usínáme až tak po půlnoci (ale to já vždycky:slight_smile: ale spal až do devítí, jen s jedním krmením... Spí se mnou v posteli a jak už může trochu "cestovat", tak se ke mně vždycky přivine (to je můj nejlepčejší chlap :dizzy_face: ). Já si to společný spaní tak užívám!
Ber- to je tedy fakt síla- 2 nemocný děti a vy k tomu navíc...Držte se, bude líp
14. led 2010 v 09:36  • Odpověz
ahojte mamky

tak nám začali další kolo potíží s kojením a do toho malá za 4 týdny nepřibrala ani deko... domluvily jsme se s mudrou, že budu kojit co 2 hoďky a po týdnu uvidíme, co 2 hoďky se teda malá vztekala, ale nakonec jsem nakojila, ovšem včera zastávkovala, prsa se ani nedotkla, nestihla jsem nic odstříkat, tak jsem dala umělé, do večera jsem průběžně něco odstříkala, v noci zase nechtěla, zas umělé, odstříkávání už bylo o něco lepší, tak ráno dostala z flašky mm+um, a teďka už jsem odstříkala 100 za 15 minut, mám půjčenou mechanickou pákovou odsávačku od aventu
včera jsem to docela ořvala, nejde ani o to blbé pití, to už tu bylo, ale o to neprospívání, že jsem za 4 týdny nepozanala, že je něco špatně :frowning2: :frowning2: , hrozně jsem si to vyčítala, předevčírem a včera teda moje nervy, fakt

původně mi sestra říkala o příkrmu,ale stříkačkou, na což bych se teda vyprdla

!!!!!!HELP!!!!!

vy co odstříkáváte, dáváte to flaškou? já jsem už dřív sem tam něco dala flaškou, um a čaje, a nebyl problém s pitím z prsu...
a kolik dáváte? podle váhy? jsem četla, že se má dávat 1/6 váhy na den a podělit počtem kojení a nebo ještě 150ml na 1 kg váhy a podělit počtem kojení, tak jednou dám 80 a jednou 90
a je fakt, že dnešní noc spala úplně super (cca 20:30-3:00, 4:00-8:00), tak možná si z toho prsu předtím fakt vytáhla málo (a to večer měla odstříkané mm, takže to umělým nebylo)

budu zkoušet přikládat k prsu, snad se to ještě zlepší, ale takový cirkus absolvovat třeba někde mezi lidma či na návštěvě... a doma se mi pořád lapět nechce
14. led 2010 v 09:39  • Odpověz
Ruzov, u nás dr. při píchání náušnic vůbec rodiče do ordinace nebere, píchnou a předají dítě, rodiče čekají v čekárně a je to lepší...
14. led 2010 v 09:42  • Odpověz
lil: el. odsávačka je uplne super, zkoušela jsem obě a fakt pohoda. Chce to trochu cviku, než tam nastavíš prso správně aby nebolelo (měla jsem ale poškozené bolavé bradavky, tak proto), ale jak se to rozběhne, tak hotová dojnice :grinning: Přibývalo mlíčka do flašky fakt strašně rychle.

evatk: no to je teda mazec, jak to že nepřibrala? Za měsíc? To je ale divné,že. To určitě doženete. My měli problémy na začátku, když jsem měla bolavá prsa a nevěděla, jak moc jí dávat z flašky...a pak se zase nechtěla chytat prsu... Vy máte ale jiná případ, tak snad se Eli umoudří a začne hodně papat. Držím palce!
14. led 2010 v 09:55  • Odpověz
Ty jo Evi to je mi moc líto, ale malá to dožene pokud to nepůjde kojením tak UM. Tom už je jen na UM a je v pohodě spokojený a zdravej. Hlavně nebuď smutná a drž se
14. led 2010 v 10:23  • Odpověz
Slunatko, když o tom tak přemýšlím, tak Jáchymek už je od narození podruhé nachlazený, možná o tom prevenaru přece jen budeme přemýšlet, asi jsou kluci fakt nějací méně odolní. Beatka byla velmi zdravá, nějaká odolnější :wink:
14. led 2010 v 10:29  • Odpověz
My máme zase problémy s odmítáním MM :unamused: Poslední 3 dny to máme půl na půl, prostě když je otupělý v noci a ráno, tak je kojený a jinak většinou nechce....nevím jestli je to tou HA nebo v lékárně říkala lékarnice, že by se neměly ani kapky proti rýmě před kojením, že to dítěti taky nechutná, tak fakt nevím...

Adaj, Daneček má krásné míry :dizzy_face:
14. led 2010 v 10:31  • Odpověz
Holky také se ty vaše ratolesti tak hodně smějí já kdykoli mluvím na Toma tak se řechtá - je to kouzelné a nejvíc se řechtá když se mu podadí dobře naplnit plenu. to je pak tak spokojený. :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 10:33  • Odpověz
Evatk, to je přechodné období, určitě to bude zase dobré. Každé dítě je jiné, jedno přibyde hodně, některé minimálně. Každopádně vůbec nezáleží na tom jestli se jedná o MM nebo UM :wink:

Mně to teď taky mrzí, protože kdyby nebylo mlíko, je to něco jiného, ale Jáchymek odmítá MM, které je....taky si připadám trochu neschopně, ale vzhledem k tomu, že doma máme pořád plno práce kolem obou dětí, tak to moc neřeším. Když je to první dítě, tak člověk vše řeší úplně jinak a vše hodně prožívá, teď už to je opravdu o něčem jiném....
14. led 2010 v 10:35  • Odpověz
Prosím vás má někdo z vás takovýhle případ:Zatím beru mateřskou kterou mi o dubna vyplácí práce.Tam mám ale smlouvu na dobu určitou která vyprší v září 2010,ale už jak jsem ocházela,měli zástup.Mám nárok na dvouletý rodič.přísp.,asi toho i využiju,ale kdybych otěhotněla ještě než to vyprší,ty dva roky, musím mít na druhý jen 4letou variantu?Kyž to bude takhle navazovat a před mateřskou jsem 5let nepřetržitě pracovala?
A kdybych ještě těhotná nebyla,a jelikož tu nejsou jesle,šla na pracák,z čeho mi budou vyplácet peníze z pracáku?(než např. otěhotním,ale to jim říkat nebudu )Z mateřské nebo z bývalé práce?
Přemýšlím nad tím,jestli je tím pádem lepší dvou,nebo tříletá..
14. led 2010 v 10:57  • Odpověz
beranek no právě, kdybych mlíko neměla, dám um a je to, ale když ho mám, a evid. dost, když ho odstříkám, tak to zamrzí a člověk si připadá neschopně, jak píšeš
dr. mi právě napřed říkala o dokrmování, ale pak ji napadlo zkusit mi odstříknout z prsu, ze kterého jsem naposled kojila a podle toho, co vyšlo, usoudila, že mléka je dost, malá si ho asi neumí vytáhnout, přitom kojím furt stejně jako dřív, a to přibírala
14. led 2010 v 11:53  • Odpověz
evi - netruchli, proste udelej co ji dela dobre a pokud je to UM, tak budte na tom.. hlavne se nestresuj.. a neboj ;) zacne nabirat! treba mudr doporucuje ten nutrilon extra - nevim.. my teda kojime jen obcas vecer zacne blbnout... strasnej rev pritom se ale odrtrhuje od prsu.. po hodine to vzdavam a jdu pro nutrilon.. najednou je klid, spolkne 100ku a jdeme spinkat..
jasne ze se snazim davat MM, ale kdyz to proste nejde tak to nejde.. hlavne to neni duvod proc se nervit!!!
drzim palce!
14. led 2010 v 11:53  • Odpověz
Přátelé, tak dneska vedu jednoznačně já :angry: Na kontrole u mudry se jí nelíbilo, jak Beno vtahuje hrudník, prý poslechově je dobrý, ale poslala nás na kontrolu ke kardiologovi. Když k tomu připočtu, že mu už můj gyndař chytil jednou těch 180 při kontrole tepu, jsem neveselá až truchlivá.

Při té příležitosti se chci optat - ptala se, jestli je dítě unavené při krmení. Ono je, ale považovala jsem to za normální - takže kdo máte zhruba ty šestitýdenní, jak vypadají při kojení? Byly vždycky plně bdělé? Usínají někdy?
14. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
Ahojda,
rivka- my končíme spánkem skoro každý kojení. Někdy vytuhne po pár minutách sosání, nejde vzbudit, dám do postýlky a třeba do půl hodiny je vzhůru a dožaduje se toho co jsem mu uzmula..

teda dneska koukám samý starosti... :frowning2:
14. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
evatk- a nemohla ti ji minule nějak blbě zvážit? Přece by musela mít hlad a hodně by ti brečela..
14. led 2010 ve 12:29  • Odpověz
U nás je spánek skoro neznámá věc, jen za naší aktivní účasti, tak bohužel nevím. U nás máme opačný případ, neusne nikdy, jen v noci...

Riv, tak hlavně, aby to nic nebylo...

Jinak já neodsávám, to bych už nezvládala dělat nic jiného, bohužel, občas dáme MM a pokud to nejde, tak UM...nedá se nic dělat, jinak hrozně křičí.
14. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
ahojky
evatk-a o kolik vyrostla?
14. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
Ber neomlouvej se...chápu to,máš toho moc. U nás malý taky neusíná u jídla. To už se mu fakt musí chtít hodně spát aby usnul. Ad,malý krásně roste...šikula.
14. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
Čauves,
dítě hýká na kolotoč, tak mám zhruba hodinu čas, než ho to přejde, takže snad začnu i žehlit :sweat_smile:
evo, pokud nepřibyla na váze o kolik vyrostla? Náš MUDr. vždycky říká(já mu věřím, páč určitě nebyl primářem na dětským pro nic za nic...), že daleko důležitější je, jestli roste do délky(cca 1 cm/týden). Třeba má déle trvající laktační krizi a je prostě líná tahat :wink:
My měli nejspíš stejný problém jako beranek, páč mi přišlo, že malýmu to mlíko po HA prostě nejede a 3 týdny se u kojení děsně ksichtil a kroutil :pensive: Už jsem přemejšlela,že snad načnu tu Bebu, co mám ve špajzu, ale pak jsem si přečetla, že se musí do 14 dnů spotřebovat, takže jsem byla hroozně krkavčí matka a nutila mu cecek střídavě s odsátým :pensive: No a předevčírem rezignoval a nejspíš si na tu novou chuť zvykl :sweat_smile:
Jo a zjistila jsem, že mi začaly padat vlasy :pensive: Máte to některá, nebo to mám taky přičítat té antiko? :angry:
riv, my měli na monitoru taky jednou 180, ale přičetli to tomu, že ho vehementně budili. U kojení usíná a je vyčerpanej, někdy ho vyloženě otravuju, když ho zvedám na krknutí.Pokaždý se vehementně protahuje a tváří se děsně ublíženě :wink:
14. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
No aspoň že tak... díky. Ona se taky tvářila, že by to mělo být v pohodě, ale říkejte to matce, že jo. :sweat_smile: Jinak na cestu jsem vzala Bena do šátku, sice jsem se bála, ale kočár bych tam sama nevytáhla (a zapomněla jsem si včas zjednat odvoz, koza - teprv ráno mi došlo, že o auto si musím říct minimálně den předem, jinak s ním máti vyrazí do práce), takže jsem nabalila dítě do kombinézy, což byl trochu horor, protože je mu mírně malá (ze všeho mi vyrostl kvůli látkovým plenám, takže do kočáru dávám kabát a pletené věci od tchýně, ale to teď nešlo), zatáhla úvazy a vyrazila. Cestu tam prospal, cestou zpátky prudil v autobuse, ale když jsem ho lehce usyčela, taky usnul - neklidný vlastně byl jen když jsme se nepohybovali. Takže na cesty k doktorům ideální řešení, sláva, a já jdu koupit kombinézu na tříměsíční dítě. Sice v tom bude plavat, ale hlavně když mu bude teplo :slight_smile:
14. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
Spaaget, já taky doufám, že náš mladý si nakonec na tu chuť zvykne nebo přestanu užívat HA, fakt nevím :unamused:

Padání vlasů je bohužel zcela normální, taky mi už začínají padat, ale myslím, že mnohem horší to bylo po prvním porodu....akorát člověk může čekat až to přejde. No já jsem z toho byla už tak špatná, že jsem užívala vitamíny, ale spíš je to asi psychická pomoc než skutečná. Jak všude píši, 9 měsíců vlasy prakticky nepadají, tak pak vypadnou ty, které tam už vlastně neměly být, ale je to děs.
Používala jsem vitamíny Revalid, ty jsou přímo na vlasy a pak to přestalo, ale opravdu myslím, že to přestalo přirozeně....jinak mi chyběla jedna řada vlasů nad čelem :unamused: Ale vše dorostlo :wink:
14. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
beranek- prosím, jaký používáš dudlíky na krmení malýho z lahvičky. Potřebuju se vzdálit z domova a malýho nemůžu vzít sebou a tak mu chci odstříkat mlíko. Zkoušela jsem NUK lahvičky s dudlíkem č.1, ale malej se mohl pominout, ani náhodou to nechtěl. Řval jak tur! Zkoušela jsem mu vzít prso a podstrčit dudlík, ale po chvilce tahání z dudlíku se začal vztekat :frowning2: ..
14. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
misko, malýmu naprosto vyhovuje Avent, krmila jsem ho tak už od porodky, páč neměl sílu tahat a po stříkačce mi přišel děsně zavzdušněnej, takže jsem ho pak krmila flaškou a vlastně dodnes, když někam jdu.Zrovna za chvilku razíme do němec na nákup a mám v lednici odstříkanou zásobu pro babču. I dudlíka máme avenťáka, ale toho spolehlivě plive, páč po chvíli zjistí, že nic neteče :grinning: Ale řekla bych, že je to různé miminko od miminka, každému vyhovuje něco jiného :sweat_smile: Budeš muset zkoušet :wink:
14. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
díky, zkusím to. Po stříkačce se mi vždycky děsně poblindil, lemtá s tím taky hrozně vzduchu a pak to všechno vyhodí :frowning2:

spaaget, s tím pindíkem jsi měla pravdu, už se to nedělá, mohla by se jim ta kůžička potrhat. Řeší se to až okolo 3 roku..
14. led 2010 ve 14:14  • Odpověz
Ahoj, boli sme v poradni, Luky pribral za 3.t iba 250g, takže o týžden ideme na preváženie a ked pribere málo, tak um to istí, čo mi až tak nevadí :slight_smile:
začal teraz jest už po 2.h aj v noci a nejako z toho nepriberá...
poslala nás aj na rehabilitáciu, lebo stále točí hlavu iba do prava a aj na očné, stále má trochu zapálené lavé oko

S Nat som na nijaké extra vyšetrenia nechodila, tí chlapi sú fakt nejaké citlivky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 v 15:12  • Odpověz
miska - taky mě to s tou váhou napadlo :slight_smile: , malá byla trošku neklidná, ale to už i předtím, když přibírala a připisovali jsme to prdíkům a když jsme ji chytli do klubíčka, uklidnila se, což si myslím, že mít hlad, tak by řvala i tak a bůhvíjak pít beztako nechtěla

spaaget, lucie - povyrostla o 4 cm za 4 týdny, měří 59 cm, tak se tím uklidňuju, že snad není tak zle a s tou leností tahat to tak bylo už v porodnici

a pokud jde o krmení stříkačkou, malá mi u toho hned na začátku taky vše vyplivala a vyblila, proto už to nehodlám zkoušet, ať mi sestra u mudry radí co chce, přinejhorším si zvykne na flašku tak, že už tím tuplem prso chtít nebude, ale hlavně, že bude pít a poroste
14. led 2010 v 15:35  • Odpověz
evatk-přesně tak, hlavně když budete malá i ty spokojená! :wink:
14. led 2010 v 15:47  • Odpověz
riv - vojta usíná téměř při každém kojení, dokonce už ho nedávám ani krkat a rovnou ho takhle uspanýho dávám do postýlky, tak doufám, že tě zbytečně děsí.. Kdy jdete na tu kardiologii?
já byla dneska koupit dárek pro přítele mojí matky k padesátinám a tý příležitosti jdrm di koupila boty, sportovní podprsenku (abych se konečně mohla začít hýbat), dvě tuniky a 5 čokolád.. :grinning:
holky, neuspořádáme nějaký ten sraz? já bych vás tak ráda viděla! jenže kam bychom se nacpali s tolika kočárkama, co? možná to bude nejlepší nechat na léto, kdy uděláme nějaký megapiknik někde v parku. :dizzy_face: jéééé, to jsem se teď sama nadchla, to jsem ale hlava! :grinning:
14. led 2010 v 18:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.