• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
kremb-my byli s Petruškou když ji bylo půl roku a zvládli jsme cestu přes noc..dáš zásobu do lahviček a třeba malej vydrží. Já už se moc těším...taťka bude hlídat :wink: a já relaxovat :grinning:. To jsem zvědavá..ha ha
15. led 2010 ve 21:44  • Odpověz
klííd verusa, my taky nepasem...taky řev.. :frowning2:

přidávám se do klubu krvácejících..se mi po tom fakt nestýskalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. led 2010 ve 21:47  • Odpověz
můj manekýn všem děkuje za výrazy obdivu.. :slight_smile:
je fakt, že se ti naši prckové už pěkně vyloupli, když koukám do albíček, kde máte vyfocený i tatínky, tak je krásně vidět, komu jsou ty dětičky podobný a čím.. třeba naty od lilliska, to je prostě celej tatínek - neuvěřitelná podoba..
evit - čepičky jsou teda prďácký a johanka v nich je neskutečná frajerka!
zase si musím pochválit to usínání, jsem fakt ráda, že jsme najeli na to samostatný usínání v postýlce, protože když nic jinýho, tak mám celý večer sama pro sebe, což je teda fakt bomba! už tak jedeme celý týden a zatím ani jednou nebyl žádný problém, párkrát dojdu dát dudlíka a je klid, dneska jsem tam byla jen jednou. já mám toho mojeho chlapečka snad vážně za odměnu.. :dizzy_face:
15. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
Kremb, Beatka má pořád plínky, chodí na nočník jen občas, prostě nechce přerušovat aktivity, tak řekne, že se jí nechce, my jsme bez plínek ještě nikdy nebyli, o kakání nemůže být ani řeč, to má pořád blok, prostě plínky a plínky, ale zatím jsme to nehrotili, dítě k tomu musí dospět, ale teď už musíme být důslednější, protože budeme jí chtít dát do školky a ona mluví jako starší dítě, ale kaká do plínek....no jo, v něčem je velmi popředu a v něčem pozadu...

S Beatkou chodí poslední 3 měsíce na plavání taťka, jinak já s ní budu chodit do hudební školičky a pak ještě s Jáchymkem na plavání, příp. cvičení, pokud to zorganizujeme tak, aby to šlo...

Ale jdu s ní třeba sama do obchodu, nebo jen tak na hodinku ven, aby věděla. Bohužel to není tak, jak byla zvyklá, dříve tak chodila každý den, teď když to vyjde. Ale jak jsem psala, mnohem horší bude žárlení za pár měsíců, mladší sourozenec už nebude jen ležet a spát (v tom ideálním případě), ale bude třeba ho hlídat při lezení atd. No máme se ani na co těšit. U nás máme takové skryté žárlení, Beatka řekne, dej ho do postýlky a pojď si číst nebo hrát....a pak jsou u nás ty diskuze typu: na vše odpoví NE nebo NECHCI, JÁ CHCI...
15. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
jahod-dotaz...a maly dudla dudlik i pres den??se mi to libi, to tve uspavani....
misko-jenze ja nicmoc neodsaju....mlika mam dost, ale ne nervy na to, abych hodiny odsavala... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
S tím nepasením si nedělejte zatím žádnou starost, dítě začne během chvíle a pak už bude mít hlavu pořád nahoře a nebude chtít ležet :sweat_smile: U lezení je to stejné, dítě se vzteká a vzteká, protože mu to nejde, a pak udělá jeden pohyb dopředu a už leze jen tak....
15. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
Ahojky, teda Spaget já zírám takový ceny :confused: :confused: Kde to jsme sakra, v Německu mají mega platy a my tady máme takový almužny a ještě ke všemu vše šíleně předražený, i např. Next, tady ty věci protoi anglii vyjdou i o 200kč dráž :rolling_eyes:
Jinak my paseme, ale začala se mi Nelinka při pasení přetáčet na záda :angry: No musíme to dopilovat :grinning: Ale už se u toho nevztekají, když jsou unavený tak si cucají ruce :rolling_eyes:
15. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
já si vůbec nevzpomínám, že by s tím pasením starší děti dělaly tolik caviků..musím se podívat :grinning: kdy začaly pást oni.
holky úplně mě odrazujete od braní HA. Já mám teda Cerazette, ale ono je to asi jedno.. U Petrušky jsem brala při kojení taky něco, ale otěhotněla jsem a po dvou měsících potratila.. teď je to asi něco lepšího, ale aby mi začal malej vyvádět, to se mi nechce riskovat. Jinak uspávám stejně jako jahod. Dám do postýlky, udělám tmu a mám od osmi do tří volno. Přála bych vám to všem. Je to moc prima!! :grinning:
15. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
já jsem antikoncepci vysadia, neb dělala špatně mě a kdové, možná malá pila čím dál hůř taky kvůli ní...

já se snažím odsávat, dneska ráno to teda nešlo, jsem chytala nerva, ale teď navečer už líp - kolem 19 hod 125 ml a teďka 75, tak mám na dvě krmení, pak dám asi umělé, a jdeme na návštěvu k našim, to asi nestihnu odsát do zásoby a nedovedu si představit brát ten aparátek ssebou a zalézt si u našich do ložnice a pumpovat... takže umělotina opět
i když dneska se mi podařilo 1x nakojit, asi zázrakem , i když s kloboukem, tím pádem byla malá cvela popatlaná a já taky

a zítra snad zakoupím el. odsávačku, jinak mi upadne ruka
15. led 2010 ve 22:39  • Odpověz
!!!!!!!!!!!!!
kdybyste náhodou některá chtěla, prodám 2 celé platíčka azalia, + příp. cca 10 ks z načatého, poštovné zaplatím, na ceně bysme se dohodly, jistě výhodněji, než v lékárně
15. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
Kremb- dudlik máme jako takový uklidnovadlo, rozhodne není takovej ten dudlikovej maniak.
Jak píse Miska-přála bych vám to taky všem, je to fakt super a doufám, ze nám to vydrží. Jinak na tyhle věci by se pry měli mrnousci zvykat pry ideálně prave kolem toho druhého mesice..
Já jsem skoro ve všem, co se týká mého synka velmi nedusledna, tak si říkám, ze když už se mnou spí v posteli, tak alespoň tohle je úspěch hlavně pro mě.. :sweat_smile:
15. led 2010 ve 22:44  • Odpověz
Evatk, my máme taky problém s kojením u HA a užívám stejné. Budu ráda, když vůbec nějaké plato použiju...Ale po tom týdnu se to snad začíná zlepšovat, už tak nevyvádí, UM měl dnes 2x....tak snad si zvykne....
15. led 2010 ve 22:48  • Odpověz
Tak ideální usínání, jak píšete, nemáme doma ani u jednoho dítěte, obě chtějí aktivní uspávání nebo zničit rodiče? :sweat_smile:
15. led 2010 ve 22:49  • Odpověz
Mam taky dite, ktere mezu 20 a 21 hod usina a hudi se kolem pul 4 na jidlo a pak spi do 7. Jenze vetsinu dne pak nespi tak si hrajem a vymyslim ruzne podnety. Aby se smala. Jateda kolem 21 hod padam unavou do postele.
16. led 2010 ve 04:51  • Odpověz
jahod-ja jsem naprosty mekous a nedusledna taky....mala spi se mnou v posteli...ve sve postylce asi jen omylem...jenik spal rok a 7 mesicu taky se mnou v posteli...a pak dostal velikou a od te doby spi v ni...dudliky mame, ale dudla jen ve vzteku-asi omylem... :grinning:

beranku-hracky maje furt nejake cpe, kosticky, lego, plysaky, ale tak, ze ji to da primo do obliceje, furt by s ni chtel spat, lozi kolem jeji hlavy-z toho jsem na nervy, ze ji prislapne...takhle je zatim v pohode, ale k ostatnim je to mazec, naposledy porad rikal babicce-VYPADNI a bil ji penovym puzzlem po zadku... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2010 v 08:13  • Odpověz
dobre rano a hezky vikend-jsem chtela v uvodu napsat a uz k tomu nedoslo....

taky budu konecne muset zajit na gyndu-po tom 6 nedeli :grinning: , k zubari, ke koznimu, na pedikuru a hl. s jenikem na nejake cviceni, at se poradne vyblbne :grinning:
16. led 2010 v 08:42  • Odpověz
Krásné dobré ráno, můj malý princ spal dneska od 0,30 do 7,30 hod.! :dizzy_face:
16. led 2010 v 09:30  • Odpověz
Jahod - šťastná to žena. Beno taky vstává na žraní v pět, a já už pak neusnu, takže musím (a zaplaťbůh můžu) dospávat ještě jednou odpoledne. Ale usíná naštěstí sám, už tak dva týdny - nějak se to naučil (respektive prostě občas usnul jen na rukou, a čím dál tím víc odpadal bez houpání)... Jsou to geniální děti :grinning: Jen aby nám vydrželo... :sweat_smile:
16. led 2010 v 09:43  • Odpověz
Dobré dopolko,malý vytuhla ve 21h a vzbudil se o půl6,pojedl a chrněl do 9h!! Jen to usínání večer je hrozné...jinak než s řevem a na mých rukách neusne. Dudlík mu dávám často ale většinou ho vyplivne...došel na to že cumlat si pěstičku je lepší.
16. led 2010 v 10:16  • Odpověz
Krásné sobotní odpoledne, jsem nakýblovaná u rodičů a užívám si klidu. Naši skákají kolem Terky a mě odstrkují, že si ji chtějí užít sami. Rozhodně se nevnucuji.

Když čtu o těch slevách v cizině, asi přemluvím tatínka a vyrazíme do Rakouska (do Lince to máme tak za 2,5 hodiny a je tam obrovské nákupní centrum). Loni jsem se tam ještě jako netěhotná hodně vyřádila. Mají tam opravdu naprosto jiné věci než u nás a slevy 50-70% jsou skutečností.
Rozčilujete se, proč je u nás tak draho. Poslouchala jsem na toto téma loni rozhovor s jedním ekonomem. U nás je menší kupní síla než třeba v Německu či Rakousku, protože nemáme tak velké platy. A obchodníci musí z něčeho žít. Proto jsou ceny u nás podstatně vyšší - když prodají míň, je na tom aspoň větší marže. Jen nechápu, co u nás dělají se starou kolekcí - v Rakousku se jí opravdu vždy zbavují - chtějí všechno prodat, aby měli místo na kolekci novou (loni jsem si koupila džíny zlevněné ze 150 eur na 20).
16. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
ahojky všem,

tak jdu Vám vylíčit včerejšek a naše kojení, kojila jsem ve 3h ráno,pak v 9h ráno,pak v 1 h odpol, pak ve 4h. a pak v 10 h večer :slight_smile:))) tudíž jsem zjistila že malá vydrží i šest hodin nejen v noci :slight_smile:)))) masakr :slight_smile:))

dneska jsem byla poprvé v posilovně a byl to mazec,ale jsem ráda,že jsem se konečně dokopala :grinning:
16. led 2010 v 16:56  • Odpověz
marsie: pěkně pasete koukla jsem do albíčka :slight_smile:
16. led 2010 v 18:17  • Odpověz
holky mám prosbičku, jak zacházíte s odsátým mlíkem, necháváte ho v ledničce? a jak dlouho ho tam můžu nechat,když ho nechci zamražovat?
16. led 2010 v 18:18  • Odpověz
lilisek, v ledničce může MM zůstat 24 hodin... :wink:
16. led 2010 v 18:27  • Odpověz
marsie nadherne pasete koniky..zavidim
16. led 2010 v 18:38  • Odpověz
verusko - chapu, ze mezi tema vsema nadanymi a nejsikovnejsimi detmi zde se ti natka zda zaostala, ale bud v klidu!!!! my jsme zacaly past teprve dnes :slight_smile:) to zvaldnete holky :slight_smile:

lil - ano dekuji, je to cerstvy dnesni ulovek :wink: . mlicko 24 hod v lednici a pak ho muzes soupnout do mrazaku a klidne ke zmrzlemu se muze prilevat cerstve nadojene - rikala to ta porodni asistentka co jsem ji tu mela na navsteve..
16. led 2010 v 18:58  • Odpověz
Marsie,jojo pasete parádně!
16. led 2010 v 19:04  • Odpověz
No Verus!!!jaký zaostalá- jak říká marsie- máme tu přece všechny nejvíc nejúžasnější děti, takže Natálka je taky zázračná- :dizzy_face:
Lil- tý jo, vydržet 6 hodin bez žvance, to teda Jáchym ani náhodou! pije 150ml flašky a dýl jak 4-5hodin v noci nevydrží. což mě taky překvapuje- on jí opravdu dost- a nějak nepřibírá. v pondělí jdeme na tříměsíční prohlídku a mám děsy- podle mého měření má možná jen tak slabě přes 5 kg (před měsícem měl 4800)- ale zato hrozně vytáhl (asi o 6cm..)- chjo, no vlastně jěště že jsme na UM, jinak by mi mudra snad zatrhla kojení- takhle se halt nedá nic dělat, když prcek vypije skoro litr mlíka a je jak šindel.
jinak vidím, že i nekojenci mají pěkně veselý růstový spurty- on teď asi 2 dny jí prostě v jednom kuse užužlává flašku tak hodinu, a za hodinu téměř další- jediná výhoda oproti kojení je, že mám pořád dost mlíka...Zato nemůžu při krmení usnout, neb by mu flaška upadla (takže fifty fifty)
No a taky se pochlubím, abych tu zapadla- cca týden pořádně dávám Jášina na bříško, našteluju ho do ukázkovýho pastevce a dneska už pásl jak z učebnice- pravda, že ho to až tak moc neba (četla jsem, že dětem, který blbě pasou, je dobrý dat pod hrudníček přibližně pod prsíčka srolovaný malý ručník, aby vznikl takový buřtík a dítě nemělo s držením těla takovou práci- smysl je v tom, že neryje jen nosem v dece, ale něco i vidí a může ho to tudíž bavit a motivovat)
Jáchym spí pravidelně tak od půlnoci do devíti (s jedením tak před pátou), dopoledne tak hodinu a odpol tak 4 hodiny- takže taky zlato :dizzy_face: . Hlavně je ale zlato zlatý, že si sám hraje, musím se přiznat, že bych asi dýl než tak hodinu v kuse nedokázala dělat miminku zábavu, je to vlastně docela únavný- jo takhle třeba s dvouleťákem sládat kostky aněco povídat, to už je asi jiná.
Jinak mě nadchl Jeník od Kremb- představila jsem si, jak by Jáchym za pár let tohle udělal mojí tchýni- svojí babičce- určitě by myslela, že jsme ho navedli :grinning: :grinning: :grinning: a že ho strašně špatně vychovávám
16. led 2010 v 19:50  • Odpověz
kvak- :grinning: diky,ja z neho ted dost kvetu... :unamused:
16. led 2010 v 19:55  • Odpověz
krem - maly me teda faaakt hodne pobavil :grinning: :grinning: - pak to ale vysvetluj, vid??
16. led 2010 ve 20:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.