• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Holky, dala jsem do albíčka Terezku při koupání - ať vydíte, jak vypadá nedonošený dítě. A pro Kvakul - prohlídni si ty faldíky, když je Jáchymek nemá. My se klidně rozdělíme - Terka má nohy jak sloupy do betonu. Hrozím se léta. Nádherné šatičky a z těch jí bude koukat tohle. Asi pořídíme nějaké maxi.
16. led 2010 ve 21:12  • Odpověz
orliku, ty jsi teda! mala je pekny pucí, ale bud rada, ze tak pekne papa :wink:
16. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj holky, nevíte jak je to s těma růstovejma spurtama, jako kdy jsou? Malá mi už tři dny vstává v noci o jedno kojení navíc, dřív vytuhla ve 20h a první kojo kolem druhé - zlatíčko moje, pak kolem půl šesté, teď o půlnoci, ve dvě, kolem páté a sedmé :unamused: :angry: , jsem si nějak odvykla :grinning: . Dneska jsem investovala do laktobacílků, jsou levnější než probiotický kapka, máme s těma prdama stašný trápení, taky mi skoro nekaká, plně kojený děti prý nepotřebujou kakat denně, ale jí to dělá teda šílený problémy. Nemáte s nima zkušenosti, my už vyzkoušeli snad všechno :frowning2: . Na dovolenou jsem letos taky zvědavá, moře si asi netroufnem i když mi to teda chybí, váleníčko na pláži......ááách, piňakoládáááá.... :grinning: dneska mě manžel vyvenčil po obchodních centrech - povánoční slevy, ale tady fakt nic moc, souhlasím s nákupy v Německu, máme tou kousek do Drážďan, tak jsme tam pečený vařený.
Ufff, to jsem se rozepsala :slight_smile:
16. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
no holky dekuji za utechu snad se to nauci.dneska zase pasla ale tim zpusobem ze si u toho zrala ruku :confused:

u nas povanocni slevy vubec....maximalne velikosti S.XS.M ja by jsme potrebovala ted tal L nebo XXXXXXXXXL :rolling_eyes:
ale premysela jsme ze by jsme nekdy zajela nakupovat do Hornu...v Rakousku. Byl jste tam nekdo??
16. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
slyšela jsem, že v Rakousku je to taky výhodný,rozhodně levnější než u nás, já nakupuju kromě oblečení - který je stoprocentně levnější hlavně drogerii a i potraviny
16. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:,
jsme to v tom našem česku moc nevyhráli, co? Jen by nám snižovali peníze a všechno je drahý jako snad nikde okolo nás.. My zase jezdíme do Polska..ale spíš pro potraviny..To Německo by mě lákalo víc, kvůli hadříkům. :wink:

holky vám ty dětičky tak krásně pasou!! Závidíme :slight_smile:
16. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
Veruso, v Hornu jsem nebyla. My jezdíme do Lince. Největší slevy oblečení bývají na konci ledna.
16. led 2010 ve 21:47  • Odpověz
Musím se svěřit s kacířskou myšlenkou - večer jsme byli s dítětem na nákupu, měla jsem ho v šátku a vytuhl, tak jsem ho nevyndavala z kombinézy, jen rozepnula, aby mu nebylo vedro - a dítě chrní doteď, ačkoliv jedl naposledy ve čtyři. Nebudí ho pracičky. Jsem v silném pokušení dávat mu kombinézu na noc :grinning: Muž navrhoval, abychom mu oblečkem protáhli provázky a přivázali je ke šprušlím postýlky, ale to jsem zavrhla jako týrání... :grinning:
16. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
rivko, to není kacířství :grinning: , já navozuju podmínky jako v kočárku při každým spaní, zabalím do deky a na hlavu nasadim čepičku, kterou narazi hluboko do čela ( i když slabou bavlněnou) a to zabírá super :sunglasses:
16. led 2010 ve 22:06  • Odpověz
jinak manžel mi vytuh s Lucinkou, chodim je jen kontrolovat a jsou fakt sladký :dizzy_face: :dizzy_face: mám po dlouhý době volnej večer a - je to asi ne úplně správný - nalila jsem si dvojku červenýho a je mi fajn :grinning:
16. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
ahojky,
tak my byli dnes na nožičkách --- máme široký balení ... ach jo ... normálně se mě i ptal, jestli jsme to někdo měli ... že by to bylo dědičný?
holky, jak je balíte? ... používáme pampersky ... díky ...
dnes jsem ho normálně oblíkla a kalhotky s vloženejma dvouma plínama dala až na dupačky, může být?
16. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
slunatko, já koupila ve zdravotních potřebách abdukční kalhotky - jsou to takový kalohotky s pevnou vložkou, který dáš normálně na oblečení (nebo na plínu) - marwel, tak se jmenujou, stojí kolem 300kč a je to pohodlkný na zapíhání a máš jistotu, že nožičky jsou ve správný poloze,může ti je napsat i dětská dr. na recept, pak jsou levnější,
16. led 2010 ve 22:21  • Odpověz
Růžov- na Jáchyma působí kočár taky narkoticky :grinning: Oproti nosítku, bohužel- jak já bych ho nosila!!! Jenomže jeho najednou venku chytne zachvat, že tam nechce být, že se chce hýbat, prohýbá se- řve, a co s ním, že?Chjooo, třeba se to spraví, až se bude pořádně rozhlížet.
Orli- Terezka je cukrouš- aby ses nedivila, tyhle dětičky začnou lozit a chodit a jsou pak jak vyžlata. Abys pak nechodila s tím, že má nohy jak tyčky :grinning: :grinning:
Spurrrt? To je to nejhroznější!!! To jsou jediný doby, kdy je Jáchym jak blázen-no třeba teď- on CELEJ večer jedl, doslova se přechlastával, blinkal a řval hlady- nevydržela jsem a o půl jedenácté šla obíhat blok a manžela nechala napospas tomu našemu neklidnému kanárkovi- teď ZAPLAŤ PÁNBŮH SPÍ!!!
Riv- kacíř, Herodes??? ne ne- zodpovědná matka, která se chce dítěti uchovat v psychickém zdraví- pro to, aby dítě spalo a prospívalo, je dovoleno všechno.
17. led 2010 v 01:50  • Odpověz
Ahoj holky co to tady čtu jakej puclík viděli jste tu naší a to nemluvím ted jen co sem dám nový fotky to je aspon buřt,ale co hlavně,že je zdravá :slight_smile: :grinning:
17. led 2010 v 07:38  • Odpověz
ahojky všem,

díky za rady ohledně MM .-)))) uvažuju o té elektrické odsávačce,tak abych byla informovaná :slight_smile:)))) Včera jsem byla ve fitku a bylo to super :slight_smile:)))) konečně chvilka klidu :slight_smile:))))

Kvakul: tak dneska v noci vydržela malá bez jídla 7 h, no doufám,že se jí to časem bude prodlužovat i přes ten den :slight_smile:)))

ruzovka: no s tím kakáním nevím, malá teď kakala po 4 dnech a už jsem z toho taky byla nesvá,ale asi je to ok. Jinak na prdíky dáváme preventivně Baby Calm a asi to docela funguje :slight_smile:
17. led 2010 v 10:00  • Odpověz
Kvakul, prosím tě, co že to používáš za plínu na noc? Beno začal dobře usínat po nočním krmení a mně je líto ho budit na přebalování, když jen čůrá a neprudí se, ale od půlnoci do rána má tu plínu durch, tak aby mu bylo veseleji.
17. led 2010 v 10:12  • Odpověz
rivko - :slight_smile:))) no provazama bych ho zrovna nesvazovala, ale jinak je vse povoleno :grinning: :wink: - ja teda na spani porad svazuju trojcipou plenou a to prakticky od uz od porodnice... je klidnejsi, rukama nesermuje a spinka .. teda nekdy :sunglasses:
17. led 2010 v 11:24  • Odpověz
holky, dnes jsou nam 2 mesice :sunglasses: :grinning:
17. led 2010 v 11:29  • Odpověz
Riv- jednovelikostní Baby BeeHinds- podle mě snad nejcucavější ze všeho (na diskuzích o látkovkách se na tom obvykle shodují), jde dobře upravovat v pase, sedí i stehnisek- v poho vydrží celou noc. je to bambuska, takže přirozeně antibakteriální. Stojí na Bráně asi 420 Kč, v Praze ji mají i v obchodě. Podle mě je dobrý mít dvě, ale když denně pereš i sušíš, tak vyjdeš s jednou. Jsou v ní 2 vkládačky, všechno ze stejnýho materiálu- bambusovýho flauše. Jen se nelekni-jestlis ještě nebalila do bambusu, tak on při namočení (ne jenom při počůrání) tak divně, spíš zvláštně páchne- halt příroda :sweat_smile: . Jo a jestli to chceš ještě podšprajcovat, aby se malej cítil ouplně v suchu, tak na noc je dobrá fleesová separačka (ta stojí snad 15 korun), neb i při namočení je "suchý pocit".
Taky se snažím kvůli přebalování nebudit, takže dokupuju kdeco z bambusu a cpu do čtverců. Holt už spí o dost delší etapy než coby novoš.
(mám prefoldy, twofoldy-BabyIdea; HempHour Strap, nějaký Kikka)
Kvůli průbežnýmu odpařování je taky dobrý postupem času přejít na vlňáky (když mimino už tak nehrozí častým prokaďováním)- myslím, že pořídím Loveybums Jersey, ale tyhle ve mně vzbuzují mocnou chtivost- v létě jen s trikem...http://www.branakdetem.cz/babyidea-wool-patentky.htm
17. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
Ahoj :wink:
Kremb, běž pryč říká Beatka i mně, když jí občas pustím Pepinu a říkám jí, že to je poslední a pak si půjdeme hrát. Dětičky v tom věku budou všechny hodně podobné...

Já jsem s ní dnes byla v loutkovém divadle a taťka měl doma Jáchymka, spí ještě venku v kočárku a taťka se snaží odhrabat sníh..

Jinak v noci vůbec nepřebaluji, ale jen proto, že mám Pampersky, u látkovek by to asi nešlo.
Kvak, jak jsi psala o těch ekologických plínkách z DM....tak jsem je kdysi taky měla, ale byla hrozně nespokojená, během chvilky byly pročůrané a Beatka neustále mokrá. Používala jsem je jen doma, ale nadšení žádné....
17. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
Kvak, taky jsem si u Beatky říkala, když byla miminko, co s ní budu dělat, nemluví, nereaguje, bylo mi blbé, že je tam jen potichu, tak jsem jí četla :grinning: :grinning: A zůstalo nám to dodnes :sweat_smile:
Ale jak si vzpomínám, vytvářet zábavu takového půlročními dítěti je fakt náročné, ale asi záleží hodně i na povaze dítěte...
17. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
Ber- no já ze začátku dávala taky občas Pampersky a Jáchymovi se vždycky povedlo je nějak pročůrat, prostě nejdou tak utáhnout kolem nožiček jako některý látkovky- speciální látkovky v pohodě vydrží celou noc :dizzy_face: .
Ty z DM jsou fakt takový jen na chvilku- dávám je Jáchymovi na dopoledne- on kadí skoro vždycky ve stejnou dobu, tak mu předtím dám tuhle jednorázku a už neřeším hovňousy. Ale ty Alany z DM sajou fakt málo, mnooohem míň než dobrá bambusová látkovka, takže jediná jejich výhoda je, že se dají vyhodit, což právě využívám u kadění
17. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
beranku-no asi budu muset s nim zacit nekam chodit, protoze to se jinak neda...nejak se to nelepsi....
a manzel ted zjistil, ze ma vysoky krevni tlak-a jejda, zacina nam starnout a je z toho pekne nervni... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja v noci prebaluju, ne pokazde, ale vetsinou v noci kadime... :grinning:
17. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
Kvak díky za odkaz na Bránu. Objevila sem tam menstruační kalíšky který si chci pořídit a zjistila že je prodejna aji v Brně.
17. led 2010 v 15:27  • Odpověz
marsie a lil: vše nejlepší ke 2 měsícům - my dneska taky!!!!!!!!! Jupííííííííííííííí, je to paráda, jak to letí a jak nám ty dětičky rostou co? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Zítra jdeme na 2měsíční prohlídku, tak jsem zvědavá na míru a váhu.
17. led 2010 v 16:26  • Odpověz
Monter- v bráně mají parádní vychytávky- kalíšek je fakt zajímavá věcička- hlavně je oproti tampónům dobrý v tom, že se ke krvi nedostane vzduch, takže tam neprobíhají nebezpečný pochody. Mám taky docela averzi vůči vložkám, hrozně moc se mi z nich dělaly různý kvasinky- je to prostě umělina...
A MY DNESKA SLAVÍME 3 MĚSÍC!!!
17. led 2010 v 18:35  • Odpověz
vse nej vsem oslavencum :grinning:
beranku-jenik mel plinky uz jen na spani, naucil se ve 2 letech chodit sam na nocnik, vse bylo v poho, az do te doby, nez se narodila marus... :unamused:
dneska opet bil babi a dokonce do ni chtel kopnout :angry:
17. led 2010 v 18:44  • Odpověz
Kvak,koupí mi ho neteř která jezdí do Brna na VŠ a jakmile se oteplí nasednu na vlak a zajedu se do Brány mrknout a prošmejdit. Na netu na fotkách to vypadá na obr obchod. Tampony používám od 18let,takže po porodu sem s vložkama trpěla! Sem na ten kalíšek hooodně zvědavá a myslím že s ním nebude problém.
17. led 2010 v 19:47  • Odpověz
marsie + evit + kvakul: tak tedy vše nej těm našim miminkům :slight_smile:))))))

jinak já používám taky jen tampoše, z vložek jsem šílela,jediný kdy jsem za ně byla vděčná bylo při krvácení po porodu :grinning:
17. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
Kvakul - tak si představ, že já BLBEC mám normálně dvě prefoldky doma ve skříni, a zapomněla jsem na ně... Eště že jsem nezapomněla, koho do toho můžu balit :grinning:
17. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.