• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Balit, balit...? Ty chceš někoho balit???? :fearful:
Balit na sbírku látkovek??? Holka nešťastná :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 00:46  • Odpověz
Dobre brzke rano:slight_smile: tak se musim pochlubit. My dnes spali od 20.00 do 4.30. Muzu ji tak dlouho nechat spavat? Co myslite? Jsem se hned ted musela nas..t. U nas zas celou noc snezilo a snezi i ted. Doufam, ze silnicari aspon zhrnou chodniky. Lempli jedni :-/
18. led 2010 v 05:04  • Odpověz
Ahoj verusa22 můžu se zeptat je normální,že mi malá p jídle ublinkává a někdy hodně jak moc blinkala Natálka díky a je šikula s tím spinkáním a spinkat ji můžeš nechat prý je ještě horší je budit malá mi taky někdy vydrží i deset hod.a nebudím ji :wink:
18. led 2010 v 07:45  • Odpověz
Balit do, nikoliv balit na. Zlomit hůl o někoho nebo nad někým je také zdánlivě nepatrný, ale přesto dost významný rozdíl :grinning: :grinning: :grinning:

Veruso, buď ráda, že spí. Já zvažuji, že nejenže nebudu balit do, ale udělám něco daleko horšího, neb Beno pojedl ve dvanáct (to ho dokrmil muž, a už u prsu se vztekal), pak se hlásil před čtvrtou, to jsem mu šoupla dudlík, aby získal správný hlad. Před pátou mi připadalo, že už, tak jsem ho vzala - přisál se velmi propagačně, a u flašky se vztekal a vypil jen trochu a šťastně zesnul. Teď vstal potřetí, houkal, že je hladový jak vlk, mámo, pomoooooooooooooooc - přisál se propagačně, a nyní leží, směje se na strop a dělá ehú ehú. Tak já nevím, proč nežere... Přitom mlíko teče, kdyby létali komáři, mohla bych je trefovat v letu :sweat_smile:
18. led 2010 v 08:08  • Odpověz
Zuzulinko. Natalka me neublinkavala, ale blila a nekakala. Ona blila za ze rict ob jidlo a docela dost. Kadila jednou tydne. A byla pak unavena a spava. Pry ze ta pylorostenoza projevujje do 6. Tydny veku ditete. Navic mala nam zacala ztracet na vaze. Ale pokud ti mala mala pribyra ja vaze a neni takova moc unavena tak ze nemusis bat. Kaka ti denne nebo obden??
18. led 2010 v 09:22  • Odpověz
dobré ránko,
tak já si dala v pět rozcvičku, o půl jsme jedli, tak jsem šla pak ven a odmetala sníh Z. z auta, a z cesty ... vezl malou do školky, tak aby mi nezastávkoval ... tady to vypadá, jak kdyby roztrhli nahoře peřinu ... sníh nepadá, ale sype se ...
a musím se pochlubit, že konečně se taky někam dostanu ... včera jsme odvezli moje auto na přezutí (když jsem měla domluvený ten první termín, tak jsem měla tu horečku a zánět) a pak na mě neměl Aleš čas ... takže dnes mi ho soused doveze (aspoň doufám) ... sám má totiž svoje auto rozbitý a neměl by se jak dostat z Brna
Veruš ... lavně nebuď ... malá se nají, jak bude mít hlad ... ona si řekne, neboj ... znám maminky, který se nevyspaly do tří, čtyř let ... protože prcek si na to zvykl ...
18. led 2010 v 09:23  • Odpověz
Zuzulinko a neprejidas ji? Nase mala ji co tri hodiny 100 ml kdyzz vypije vic nekdy to vyblinkne.
18. led 2010 v 09:25  • Odpověz
Zuzu - já jsem na to jako správná vyděšená prvomatka taky koukala, protože Beno si asi dvakrát ublil metr daleko, takže jsem ho juž viděla v rukou chirurga (nakonec to bylo buď jiným mlíkem, nebo flaškou - když jsme se vrátili k původním, začal zase zvracet tak nějak normálně) - zásadní je, JAK blije (pokud si trochu ublinkne, je to v pořádku, ona ta záklopka je taková všelijaká), ale za hlavní bych považovala, jestli čůrá, kadí a přibývá. Jestli ano, mělo by to být v pohodě. (I když ona některá mimina kadí jednou týdně i normálně, mateřské mléko se hodně dobře vstřebává.)
18. led 2010 v 10:13  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my pořád nepaseme, je fakt, že malou dávám na bříško jen 1 denně, ale zase na mém břiše hlavičku zvedá krásně....
Dudlík u nás pořád stejně, já nedávám, manžel občas.
Spí, naštěstí :slight_smile: taky nádherně, usne mezi 22-23hod. a spí do 5.30. V 6hod. vstává tatínek, tak je to fajn, alespoň mu dáme pusu :slight_smile: a pak to zase zalomíme a spíme do 8-9hod.

Holky, hodně často mi tvrdnou prsa, hrudkovatí, může to být HA (beru Azalii)? Nic mi na to nepomáhá, vždy to trvá 1-2 dny a pak je to zas ok, ale odstříkávat po kojení nejde, neteče, teplá sprcha, studené obklady ani masáž - nezabírá....
Zítra jdu na gyndu, tak jsem zvědavá, co mi na to řekne.
18. led 2010 v 10:17  • Odpověz
Ahoj holky, tak po delší době zase tady, ale čtu vás průběžně. :grinning:
U nás nastala velká změna, no jo bájný 3 měsíc :grinning:, už skoro 14 dní je večer bez řevu, v noci spinká pěkně a přes den taky, směje se, paseme, koupeme ve velké vaně, to se jí teda strašně líbí atd atd.
No ale nejsou u nás jen pozitiva, já měla teď pěknou chřipajznu a starat se při tom o malou fakt hrůza, no a včera se mi nezdála už ani malá, ale dnes je snad v poho, tak se ji to asi vyhnulo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a malá má někdy taky svý dny, no ženská no :grinning:

Jo jinak nám hrozně pomohla ta knížka nějšťastnější miminko.. a taky to zavinování na spaní supeer. Díky kvak, že si se o tom tady zmínila, naspala jsem o několik hodin víc :grinning: :grinning: :grinning:

Mám nové fotky v albu.

Azalii mám taky a ještě jsem ji nezačala brát, frekvence tulení je jaksi hooodně malá :grinning:
18. led 2010 v 10:33  • Odpověz
Zuzli jak pise rivka pokud je dite kojene denne kadit nemusi, ale pokud je na UM tak denne kadit musi nebo obden. Ji ak si myslim ze se nemusis bat male jen proste neco nesedi. Jak rikam blila jak sakal, nekadila, byla unavena a jen spala.
18. led 2010 v 10:41  • Odpověz
Mě Dr. říkala, že plně kojené děti nemusí kakat i 14 dní, některé i měsíc. Pokud prdí, neblije a pěkně papá, tak je vše v pořádku.
18. led 2010 v 10:48  • Odpověz
sima máš moc hezké fotečky, malá je krásná šikulka
18. led 2010 v 11:07  • Odpověz
Holky moc děkuju malá je na Nutrilonu koliky a zácpy jí tak stotřicet po třech a půl hodinách a kaká obden prý se to dá kombinovat s tím pérotiblinkacím,ale jak mi mudr.neřekla nevíte
18. led 2010 v 11:33  • Odpověz
Dobré poledne :slight_smile:)))

tak malá spinká a já pracuju,čekaly tu na mě faktury, potvory jedny :slight_smile:))))

tak u nás to začíná vypadat se spaním na pohodu, usne kolem 23 h, a pak spinká do těch 4- 5 h ráno,jak kdy, pak dáme najíst, a spinkáme zas do 8 - 9 h, sice sem tam nějaká vyjímka nastane,ale i tak je to pohoda :slight_smile:

jinak mě Dr. říkala,že plně kojené děti nemusí kakat týden :slight_smile: u nás byla nejdelší doba 4 dny :slight_smile: a ublinkávání vůbec neznáme, ublinkla si zatím jen snad 3 x :slight_smile:
18. led 2010 v 11:58  • Odpověz
Zuzlinka ja jsem to stridala ob davku vzdy. Ale lepsi je nutriton. Zeptej se Dr. na to. Ten je taky proti blinkani a ublinkavami a je na predpis.
18. led 2010 v 11:58  • Odpověz
Verus- Nutriton je i volně prodejný, fakt. Jen možná na předpis u indikací něco hradí pojišťovna..
Sima- ty jo, vy jste tedy holky šikovný!!!
UM bych kombinovala klidně, ale jen v rámci značky- jinak by dítě mělo vypít 150-180 ml/kg váhy- nevím ale, kolik vážíte :confused:
18. led 2010 ve 12:07  • Odpověz
evatk, díky za pochvalu fotek :slight_smile:
holky už jste uvažovaly, kdy začnete dávat příkrmy a jaké ? Já už pomalu začínám koukat po jídelních židlích, ale je jich tolik :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
simi, my to měli s verčou vyřešený ... do urč. doby jsem jí dávala jíst v lehátku a pak až krásně a hlavně klidně seděla, tak jsme měli židličku ... na Ondru to plánuju stejně ... jen židličku koupím tu ikeáckou ... cenově vychází dobře a podle testů, které děllali, když to bylo akt. pro verču vyšla jako jedna z nejlepších .. hlavně je dobře udržovatelná a to potřebuju nej nej nejvíc
18. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
Aha to jsem nevedela , ze je volne prodejny:slight_smile:
Kvakulko natalce jsou 2 mesice a co tri hodiny poje tak 100 ml jo to malo?
18. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
veru musíš to brát na váhu ... ne na měsíce ...
Ondra má šest kilo a kousek a pije 7x denně 150ml ...
18. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
slunatko, no jo ale nemám to lehátko :grinning: Nikolka je hrozně živá, neumím si představit, že bude sedět klidně v židličce už od cca 7 měs, to je fakt. A v Ikee jich mají víc nebo jen jednu ?
18. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
Čau kolegyně :slight_smile:
Víkend byl bájovej, páč v sobotu hlídali naši(přinesli jen na dlabec) a v neděli měl tchán narozky, takže šel z ruky do ruky a ke mně jen na dlabec - ještě že máme společenský dítě :sweat_smile: Takže já jsem odpočatá, že bych mohla probdít několik nocí :grinning: :zipper_mouth:
V sobotu chodíme s manžou opět do tanečních pro velké(schválně nepíšu pro pokročilé :grinning: ), takže jsme po dlouhé době měli jiný neš vzpírací a houpací pohyb a bylo to super :dizzy_face: Taky jsme měli s malým noční výlet, páč tatínek v pátek slavil kolegovo čtyřicátiny a nějak zaspal ve vlaku a probral se až na konečný. Takže já v 1 v noci odškrabávala námrazu z auta, ale jenom chvíli, páč to byl děsnej kravál a já nechtěla, aby mě někdo s malým takhle pozdě viděl(ještě by na mě poslali zlou paní ze sociálky :grinning: ), tak jsem běhala pro kýble s horkou vodou a polívala vozidlo. No asi mi to trvalo trochu déle, páč tatínek ušel aspoň 5 kiláků než jsme ho potkali, ale aspoň nám vystřízlivěl a trochu vysmrádl :sunglasses: To jsou ti sváteční pijáci, nic nevydrží :grinning: Naštěstí Kryšpín nic nezaznamenal, páč jsem ho spícího narvala do kombinézy i sedačky a spícího jsem ho zase odoblíkla a šoupla do postýlky. Spíš mu ta projížďka prospěla, páč chrněl od desíti do šesti.
Jak tu mluvíte o těch příkrmech, minule už jsem se zarazila, jak o nich psala Orlik. Mně doktor říkal, že až od 6 měsíců, že ty mléčný kaše jsou akorát tak dobrý na zácpu :sweat_smile: Tak nevím :pensive: Co řekli vám? Vím, že naše mamky takhle taky začínaly, ale platí to pořád? :sweat_smile:
18. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj holky, dorazila jsem z procházky. Dnes tedy opravdu cvičit nemusím - urvat kočár na nezametených chodnících bylo maso.
Vypadá to, že už si Terka vytvořila spací režim. Usíná mezi 7-9, krmíme mezi 2-3 a pak vstáváme mezi 6-7. Jen už pak ráno nechce spinkat. V noci je to pro mě fajn, ale ráno vážně nefunguju.

Simo, na příkrmy se chystáme příští týden. Teri je na UM a to se příkrmy můžou začít dávat od ukončeného 4. měsíce. Našla jsem nějaké stránky na netu, tak pojedu podle toho. Budu vařit doma - kupované je zbytečně drahé. To pořídíme tak na cesty. Začneme s mrkví, pak brambora, brokolice. Naši Terce zkusili dát trošku bramborové kaše a baštila jí dobře. Tak to snad zvládneme. Krmit budeme v lehátku.
18. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
simi, tuhle židličku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20140047
a spaget, když je prcek na um tak od ukončeného čtvrtého měsíce a když je kojené, tak od ukončeného šestého měsíce ... ale určitě ne kaše ... začít pěkně se zeleninkou ...
18. led 2010 ve 13:16  • Odpověz
Simo, mrkni na tyhle stránky: http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/
Je to sice psané až od 6. měsíce, ale to zas tak nevadí.
18. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
No tak jsem z toho zase jelen, tam píšou, že jedno z kritérií zavedení příkrmu je překročení 6 kg, což má malej teď a nejsou mu ani 3 měsíce :sweat_smile: No nechám to zatím bejt, páč přibývá a že bych nějak zvyšovala počet kojení se mi nezdá :slight_smile: Uvidím, co mi řekne mudrák na 3 měsíční. Recepty se hodí, sice mám celou knížku, ale kdyby tam nebyly aspoň mu zpestřím jídelníček :slight_smile:
Malej bude mít židličku po mně, mamka totiž schovala takovou tu dřevěnou, co jde pak přestavět na stoleček se židličkou, tak ji jenom přetřu na jinou barvu(vůbec teda netuším, kde se kupujou nezávadný barvy, ale snad mi v drogerce poraděj) a máme poklad zadara :dizzy_face:
18. led 2010 ve 13:57  • Odpověz
Veruso - pokud vypadá spokojeně a přibývá, tak bych se tím množstvím jídla řídila jen orientačně. Naše mudra taky vždycky s kalkulačkou hlásí, kolik toho má Beno zožrat, a já tajemně pokyvuju, ale co mám dělat - teď jsem napočítala, že sní taky tu stovku (a to ještě jak kdy), jednou za tři až čtyři hodiny, maximálně jí 6x denně, takže podle ní mu minimálně stovka chybí, prý by měl jíst sedmkrát. A co - mám ho budit? Jak jsem tu psala ráno, když nemá hlad, u flašky se kroutí jak had a u prsu se nechce chytit vůbec a jenom šťastně hýká. Nač nás oba trápit. Přibývá ukázkově (i když děti na UM občas tloustnou víc, tak možná proto se jí to nezdá), vypadá spokojeně - tak mu prostě zkoušíme dát víc, a když si vysosne, vysosne si, když ne, ne. Však oni by si řekli...
18. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
Spaaget, pokud plně kojíš a Kryštof přibírá, tak příkrmy neřeš. U dětí na UM je to trošku jinak, ale určitě se nemá příkrm zavádět dřív než po 4. měsíci.

Taky jsem u rodičů objevila poklad - starý knížky po mě se spoustou říkadel, básniček a krásných obrázků. Četla jsem je asi hodinu Terce a ukazovala obrázky - ta se tomu smála, moc se jí ho líbilo.
18. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Dr. známé říkala, že pokud kojí, tak ať kojí do 6 měsíce, pak začali s příkrmem - zeleninové kašičky. Malému to moc chutnalo. Tak mu to chutnalo, že se u toho radostí třepal :grinning:
18. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.