• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
18. led 2010 v 15:42  • Odpověz
holky díky za odkazy, já kojím a dokrmuju, tak kdy začít? Zeptám se dr, ale myslím zlatá střední cesta po 5. měsící, přeci jen je Nikča nedonošená a kdy bude mít 6kg :sweat_smile: teď má asi 4600g :grinning:
18. led 2010 v 15:45  • Odpověz
Ahoj :wink:
Dočítat budu později, až mi usne mimino :sweat_smile: Byla jsem s ním na kontrole a váží 6,75kg :confused: :grinning:
Jinak info k Prevenaru, očkují se děti od 2.8.2009 narozené a druhá dávka je mezi 1-2 rokem, ale největší sranda je, že se nesmíte do té druhé dávky přestěhovat nebo změnit pojišťovnu, jinak se obě dávky hradí a první musí vymáhat dr......no úplně postavené na hlavu, to zase někdo něco vymyslel a nemyslel realizaci :unamused: Docela chápu, že jsou dr. naštvaní. Pokud se rodiče rozhodnou, že dítě nechtějí očkovat, musí podepsat psaní, že nesouhlasí s očkováním, nejedná se totiž o povinné očkování, jen hrazené zdr.pojišťovnou.
18. led 2010 v 16:06  • Odpověz
Já jsem u Beatky začala s příkrmy po 4 měsíci, ale to jsou takové začátky - jedna malá pidilahvička mrkve stačila na 3 dny, "snědla" 3 lžičky a tvářila se jako bychom ji chtěli otrávit. Nejprve pouze zelenina. Naše dr. doporučuje do 1 roku jen lahvičky,já jsem je používala ještě déle. Teď začnu později, Jáchymek je zatím převážně kojený, tak ho nechám déle na MM... No už jen to, že si představím, že budu krmit 2 děti jinou než tekutou stravou, mě od toho docela odrazuje :sweat_smile: A asistent žádný :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 16:13  • Odpověz
Sim, Nikolka je krásná :dizzy_face:
18. led 2010 v 16:13  • Odpověz
Židli z Ikey používáme stále, příjde mi naprosto nejlepší, na plavání byla vždy první zabraná, ty velké nejsou nic moc, dítě dělá blbiny, naklání se atd.
18. led 2010 v 16:16  • Odpověz
Ahojky,
takže na dnešní 2měsíční prohlídce vše ok, Johani měří 58,5 cm (nar.50 cm) a váží 5,29 kg (nar. 3,5kg).
Hezky se na doktorku smála a mumlala :slight_smile: Tak jí paní doktorka moc chválila, že jde vidět, že si s ní povídáme, že je moc hezká a správná. Tak jsem ráda.

Začala jsem jí kojit z obou prsou. Brečela mi po kojení, tak druhý prs to většinou vyřeší. I tak někdy pobrekává, ale jak ji zvednu na odříhutí, většinou přestane. A ty kříčící záchvaty už nemívá (ťuk ťuk), tak možná to fakt bylo z té antikoncepce..........ach joooooooo :rolling_eyes:

Mám celé 3měsíční balení AZALIA na prodej v tom případě :angry:

Nové fotečky - Johanka 2 měsíce
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3706689&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
18. led 2010 v 17:53  • Odpověz
beranku takze ted to ockovani si hradi sami??? nebo jak?nejak nechapu :cry:
18. led 2010 v 18:02  • Odpověz
Verus, očkování hradí pojišťovna, ale pokud mezi první a druhou dávkou Prevenaru změníš pojišťovnu, resp. pojišťovnu dítěte nebo změníš bydliště, tak podle současných pravidel bys musela obě dávky platit, ale jak říkala moje dr., jak asi bude vymáhat zaplacení, když se jí pacient odstěhuje, no fakt děsný systém.
My dostaneme první dávku za 2 týdny a tu druhou mezi tím 1.-2. rokem. Kdyby to pojišťovna neproplácela, tak bychom ho nenechávali očkovat, ne kvůli penězům, ale prostě nechceme příliš očkovat děti....
18. led 2010 v 18:10  • Odpověz
Náš Jáchym už asi překonal chuť MM i s HA, navíc jsem dostala i MS, takže chuť mlíka může být hodně zajímavá :sweat_smile:
Ale přikrmujeme Nutrilonem asi 1-2x denně, když třeba odejdu s Beatkou do divadla, to bych pak nemohla ani opustit domov.
18. led 2010 v 18:12  • Odpověz
Jo na to očkování (Prevenar) jsem se ptala, a u nás to půjde bez problémů, platí stát, začnem už příště, s první hexou.
18. led 2010 v 18:23  • Odpověz
Evit, Prenenar neplatí stát, ale platí dr., kterým to zpětně proplácí pojišťovny, dost dr. se proti tomu bouří, no aby ne, když nemají jistotu, že jim to pojišťovny uhradí v normální době....
18. led 2010 v 18:26  • Odpověz
Ale přeneseně to hradí stát, protože pojišťění za děti platí on :wink:
18. led 2010 v 18:30  • Odpověz
S tím Prevenarem je to zajímavé. My deme k dětské dr.příští pondělí a chci se na to zeptat tak sem zvědavá co mi řekne.
18. led 2010 v 18:36  • Odpověz
Naše doktorka je super, řekla, že to normálně ona nakoupila a dává dětem, že to zaplacené stejně dostanou a o čas tady jde hlavně u těch dětí, ani ne tak u doktorů. Tak jsem ráda, že to tak bere. Vím, že jinde jsou na prvním místě prachy, tak zaplat panbu ze u nas zrovna ne. :rolling_eyes: :dizzy_face:
18. led 2010 v 18:43  • Odpověz
My jdeme na Prevenar 28.1., podle toho co mi říkala Dr., tak jim ty očkovací látky příjdou 18.1., takže to bude mít asi nakoupeno dobředu.

evita_ij -> moc pěkné fotečky :slight_smile:
18. led 2010 v 19:04  • Odpověz
hojte kolegyňky

máme za sebou vítání občánků, naše elsa byla vyloženě nespokojená, probrečela to tam, až si ji paní zapamatovala i jménem... aspoň že pak v hospodě, kde jsme to byli zajíst i s prarodičči, to bylo v pohodě, to se i smála, holt hospodský typ

a zítra jdeme na převážení, snad to bude ok, odstříkávání jde jak kdy, střídavě oblačno, zítra jdu pro el. odsávačku, snad zase nastane stav, kdy množství odstříkaného mléka bude převažovat nad um, i když dnes jsem nakojila, ovšem malá se kroutila, po 13 min se pustila a už nechtěla, stejně bylo třeba dokrmit z flašky, to už mi přijde lepší celou dávku z flašky, aspoň vím, kolik vypije, takto těch 13 minut stejně nepila naplno

tož nám držte palce
18. led 2010 v 19:47  • Odpověz
Evatk, u nás bylo vítání občanků takové o ničem - myslím u Beatky, vůbec se nám to nelíbilo :sweat_smile: Ale přestěhovali jsme se a teď půjdeme jinam, zatím nevíme kdy, protože nemáme žádnou pozvánku, ale moc velké iluze si nedělám :grinning:

Jinak Jáchymek mi to dělal taky - 20 minut "předstíral" sání a pak brečel a vypil 100ml UM :confused:
18. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
beranek předstíral :grinning: , ta naše je taky taková héééérečka, lenivec lenivý nechce tahat a teď už si navíc zvykla, že to z flaše teče samo, ale uklidňuje mě, že to dělala i předtím, kdy o flašce nic netušila, de facto už v porodnici, že by o pití z flašky snila již v prenatálním věku? :wink:
18. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
holky dotaz - ted mi kamaradka rikala, ze se po porodu nemaji barvit vlasy!?? ze pry muzou vypadat nebo se znicit! slysely jste o tom?? mam jit v sobotu ke kadernici na melir, tak nechci to mit na Hálu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a jak je to se solarkem? smi se?? bych se sla teda ohrat .. uz jsem tak zblbla, ze se radeji ptam na vse :wink:
18. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
Marsi ja si vlasy od porodu barvila 2 krat. A zatim vlasy mam:slight_smile:
18. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
Já jsem byla na melíru i barvení a nic, a chodila jsem i po porodu Beatky, sice mi skoro vše vypadlo, ale barvením to nebylo :sweat_smile: Vlasy padají více po porodu normálně, bohužel :unamused:

Solárko je podle mě úplně OK, jedině, že bys byla zase těhotná :sweat_smile: Na mlíko by to asi vliv mít nemělo :wink: :grinning:
18. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
marsie já jsem taky ještě vlasatá a kvalita stále stejná i po porodu - minulý týden jsem byla na melír, spíš jen ať o tom kadeřnice ví, ať ti melír víc hlídá, jestli ti to teďka nechytá nějak jinak - rychleji apod.
18. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
Evatk, tak to závidím stejnou kvalitu vlasů i po porodu :wink: Mně se vrátila "kvalita" vlasů před otěhotněním, tzn. vlasy nedrží, rychle se mastí, atd. Brala bych těhotenství na celý život právě kvůli vlasům, protože to bylo úplně bez práce, držely, nemastily se....ach jo :sweat_smile:
18. led 2010 ve 22:00  • Odpověz
já bych potřebovala, aby mi polovina vypadala, s tou mojí hustotou, spoléhala jsem na těhu a nic... ba naopak :cry:
18. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem už byla tak zoufalá z toho našeho nekakání ( plně kojená, ale nespokojená a pořád tlačila na prázdno), že jsem koupila Laktobacílky baby, bereme je tři dny, včera celý den prďákovala ostošest a dneska se 3x pokadila, doufám, že to bude zdárně porkačovat a konečně jsme našli něco na to bolavý břicho :wink:
18. led 2010 ve 22:12  • Odpověz
Evatk, teda ty mě chceš naštvat :grinning: :grinning: Ostříhej vlasy a pošli :sweat_smile:
Tady je vidět, že nikdy nejsme spokojené s tím co máme, každá to chceme úplně jinak :grinning:
18. led 2010 ve 22:13  • Odpověz
beranek klíďo a ještě jeden zájemce se může ozvat - podle holičky mám vlasů na 3 hlavy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
Orli, jojo, budeme za měsíc taky začínat příkrmy, přiznávám, že mu občas už teď zahustím mlíko Rýžovou krupicí od Nestlé- odvar z rýže se dává už novorozencům na průjem, takže v poho- řešila jsem takhle tříměsíční spurt- jedl v jednom kuse, už mu zblunkalo v zaludku a necíil se sytý- tak dostal zahuštěno a spal. Takže kaše spíš podle potřeby na dosycení, ale za měsíc začneme kvůli pestrosti zeleninu, pak ovoce...
Děti na UM začínají obvykle už s ukončeným 4.měsícem s příkrmy.
18. led 2010 ve 22:42  • Odpověz
Orli- starý dobrý knížky pro děti, co vycházely za totáče jsou poklady, fakt, zrovna dneska sem se pro radost fívala na leporela a jediný, co mi přišlo pěkný, s nějakou úrovní, byly vlastně přetisky různých Krtečků, Lady, hrubína, ilustrace od Zmatlíkový (tu jsem milovala- děti z Bullerbynu- klasika, co?). Současná dílka pro děti jsou docela nevkusný a hloupý- ale výjimky jistě jsou
Taky jsem strašně nazěšená na čtení, ukazování obrázků
18. led 2010 ve 22:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.