• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
evatk -> to je na vraždu, že jo..... prabaka je děsná, furt má nějaké připomínky, když viděla malou v zavinovačce, tak se málem obulila. Fakt mě štve.... A manžel, ten je pohodář, vždycky mi řekne: "klííííd, s tím stejně nic nenaděláš". A má pravdu, ale mě ty její kecy vždycky naštvou :angry:
My máme Nutrilon Extra, malé chutnal, teď už ale nedáváme, stačí jí mlíko.
19. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Ale jaký je rozdíl mezi normálním Nutrilonem a tím Extra nevím....
19. led 2010 v 16:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem ráda, že cucání ruky nemáme jen my. Terezka si ji do pusy občas narve celou - zvedne se mi žaludek, jen to vidím. My jsme dnes byly na návštěvě u kamarádky, která má o 14 dní mladší holčičku. Holky spolu laškovaly, smály se na sebe a pásly spolu hříbátka. A my velký holky jsme spolu pokecaly.

Kamarádka mi půjčila Manducu. Hned ji pořídím - Terka v ní spala naprosto klidně a mě nebolely záda.
Kvakul, nemáš ji náhodou taky? Jsi s ní spokojená?
19. led 2010 v 16:48  • Odpověz
majda: tak já bych taky nebudila :slight_smile:))) malá měla 4,6 kg v 6 týdnech,a dr na nás koukala,že jí docela dost :slight_smile:))) no když říkáš,že prababka obulela zavinku,tak u nás nepřenesla přes srdce cvičení..... na zadní šíjové svalstvo..měla jsem pocit,že zavolá sociálku,protože to okomentovala slovy,že na týrání se dívat nebude :grinning:

verusa: já si taky myslela,že malá má pořád hlad a proto tu pěstičku cucá, tak jsem ráda,že to tak není :slight_smile:)))

eva: jj tak u nás je to velmi podobný.. praděd mi neustále tvrdí,že malá má zažívací potíže, když se takhle kroutíí, rozuměj hejbe :grinning: a když mu řeknu,že ne,že je ok,tak on mi řekne,že na internetu vyčetl něco jinýho.... zabíjela bych :slight_smile:))

a paní tchýňová je taky muchlací,ale už bylo vysvětleno,že budit se prostě nebude a basta,takže když řeknu,že je ospalá,tak je s hraním a muchláním ende :slight_smile:))

kvakul: bulerbyn jsem milovala :slight_smile:
19. led 2010 v 16:54  • Odpověz
lill už jsme tchýňové zatrhli chování, když malá spí či je bdělá, ale nebrečí, a natřásání, když nebrečí, a šišlání... budem holt pokračovat a moje babička považuje za týrání právě to nošení v klubíčku, když ona ji vidí, jak je zkroucenáááá... můžu stokrát omílat, že to tak mám doporučeno on mudry a že tak byla v bříšku, tím pádem je jí tak fajn a je to dobré na bříško... škoda energie
no moje tchýňová je muchlací až moc, já na to nejsem z domu zvyklá
19. led 2010 v 17:21  • Odpověz
drahý mě dočista dojal - koupil mi prsten za elišku :cry: :cry: :cry: , s tím už jsem teda absolutně nepočítala, on, takový praktik :sweat_smile:
19. led 2010 v 18:16  • Odpověz
Malý si cumlá ručičku aji když se mu chce spát...asi ho to uklidňuje. Holky jak tak čtu o vašich pradědách,prabábách a tchýních,tak sem ráda že ani já ani příťa už babi a dědy nemáme a tchýně vůbec nejeví o vnouče zájem. Kdybych ji občas nepotkala na dědině tak malého vůbec nevidí. Malému ani na vánoce nic nedala!
19. led 2010 v 18:33  • Odpověz
Ahojky, u nás prarodiče taky strašně dorážej, pořád by jí ňuchňali a když začne odvracet hlavičku a pokňourávat, motivuje je to ještě k větší akci - jako že jí zabaví, prdí jim na to, odebírám dítě a ukládám k spánku, nezájem, však ji nevidí naposled, jinak mi po třech dnech užívání Laktobacilků kadíme 2xdeně :grinning: včera i dnes, hurááá, po měsíci s rourkou už jsem propadala panice.
19. led 2010 v 18:41  • Odpověz
Já se na to vykváknu! To děcko mi to snad dělá naschvál...po koupání se pravidelně do 30minut posere! Kvak,už mám doma menstruační kalíšek a docela mě překvapilo jak je obrovský :slight_smile:
19. led 2010 v 18:42  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska u nás proběhla kontrola po 6nedělí... já ok, Kuba taky - míry: 60 cm a 5750 g - zajímalo by mě, čím se se v noci tajně krmí :grinning: a kyčle taky v pohodě, takže dneska den dobrých zpráv :dizzy_face:

my v noci poslední týden taky spíme 6 - 7 hod. v kuse a ani mě nenapadne, abych ho budila, vzhledem k tomu, kolik dá práce ho uspat a přes den to zase dožene, to jí tak po dvou a půl hodinách...

žužlání pěstičky u nás probíhá nejvíc, když má hlad, a hlavně ráno tak dává najevo, že je čas na jídlo, přišel na to, že je zbytečný se ráno budit, stačí začít mlaskat a žužlat pěstičku a mamka už ví, že je potřeba naplnit bříško - 10 - 15min pije a pak spinká dál :dizzy_face: jenom tu noc máme nějakou posunutou, usíná kolem 11 hod. a vstává mezi 9 a 10 hod., dneska dokonce až po jedenácté... když náhodou se ho podaří uspat už dřív, po hodině se vzbudí a chce jíst... přes den někdy spí třeba 2 hod v kuse, někdy usne tak na 5 - 10 min. několikrát za den... vůbec žádná :dizzy_face: pravidelnost a všem mým pokusům zavézt nějakej řád statečně odolává :grinning:
19. led 2010 v 19:05  • Odpověz
monterka, to je u nás úplně normální - kakání po koupání je nejlepší :grinning:
19. led 2010 v 19:06  • Odpověz
Holky, která máte ergonosítko Manducu atd., jste s nima spokojený. Chtěla bych malému něco pořídit a nevím jestli Manducu, Ergo nebo Beco. Chtěla bych ho občas do něčeho šoupnout a jít třeba pověsit prádlo, tak potřebuju aby měl kromě nožiček a zad zafixovanou i hlavičku. Orlíku, jdu se zrovna ptát na totéž, nějaká náhoda. Prý je ta Manduca dobrá pro větší ženské. Prý když se utáhne na max. tak menším a drobnějším nosičům je pořád volnější...??? :unamused:
19. led 2010 v 19:21  • Odpověz
ruzovka moji tchýni kňourání taky motivuje... žel bohu
19. led 2010 v 19:50  • Odpověz
ahoj holky-diky za pochvalu male... :wink:
to jsem se nasmala dat babickama, tchynema apod :grinning: :sweat_smile:
manducu mam doma-jen nejsem zatim schopna tam malou narvat...nejak nestiham....
davlu-kdyz tak zajdi a vyzkousej-kazde to nositko ma neco do sebe a muze ti sedet neco lip a neco hur... :slight_smile:
my dneska cely den jime-mam pocit, ze me chce snad vysat...
19. led 2010 ve 20:07  • Odpověz
Ke kadění po koupání- my koupeme v kyblíku, takže malej je celej ponořenej a pěkně prdí (lítají bublinky)- to bude tím, že se mimi při koupání uvolní, takže hovna jedou :grinning: .
Manduca- jsem právě vysoká, sedí mi dobře, ale pokud jste menší nebo máte hodněúzký ramena, tak by to mohlo vadit.
Davlu- radši si obě nosítka (o Becu moc nevím) nech poslat z Brány k dětem- oni ji za malý poplatek na týden půjčí a ty zkusíš, jestli je dítě ochotný v něm být. Jáchym se nosí rád, jenomže ho někdy nečekaně chytne rapl, že tam prostě nemůže být, že se nemůže moc hýbat a začne řev- a co s tím dělat venku, že? Nosím ho tedy občas doma a čekám, až bude jaro a on bude ještě větší a zdatnější a bude se mu líbit koukání.
jinkar- tý jo, Kuba je velkej skoro jak Jáchym ve 3 měsících:slight_smile:
tchýně- no jo, když jsme Jáchyma konejšili podle Karpa (zavinutí, bílý šum, atd.), tak pravila, že si na sebe šijeme bič, tak jsem odvětila, že snad do osmnácti ho takhle uspávat nebudem a že to pro něj dělám ráda. POřád malýho obchází a říká- Radim v jeho věku už....To u Radima nikdy nebylo...Radim uměl na nočník v 9 měsících...
Já Radimovi ve dvou měsících dávala kaši s banánem...V roce čabajku a chleba s česnekem (nekecám!!!). Kupodivu víc to sralo manžela- pravda, když blouznila o jeho kadění, tak se nedivím
Ona taky uznává jen fyzický potřeby mimina- hlad, zima a prdy- asi dle ní dítě nemá duši, emoce.
19. led 2010 ve 21:16  • Odpověz
kvak-tak cabajka vede :sweat_smile: :grinning: se fakt clovek pobavi....
moje tchyne ok-chapu, ze na maju chce zvatlat a sislat-je to mimi a cloveka to svadi....ale proc to tak nejak dela -sice ne tak moc, ale dela i na jenu-to fakt nechapu... :unamused:
manducu mam taky, ale jak jsem psala-zacnu asi opet zkouset pristi tyden-uz jsme preci jen vetsi...
kyblik mam taky-je to fajn, jen u te holky ta hygiena je preci jen jinaci nez u kluku, ale male se v tom libi a taky samo, ze po koupani kadi-takze nasleduje umyvadlo...l:grinning:
bullerbyn-to miluju! :slight_smile:
19. led 2010 ve 22:00  • Odpověz
pomoooooooccccc.... nevím jestli to někomu dělá dítko taky,ale Naty už asi tak týden má po koupání normálně záchvat..... když jí koupu,je ok, když jí vytáhnu a začnu sušit a mazat,tak chytne normálně záchvat breku.....a postupně nabírá.... fakt nevím, čím to je kua :frowning2:((( nemáte na to nějaký fígl......?

krem+kvak: no tak Lasse,Bosse, a Olle to byli frajeří .-)))))
19. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
Davlu, já jsem docela prcek, ale drobnější moc ne. Chtěla jsem si taky nějaké nosítko nejdříve půjčit, ale kamarádka Manducu zatím nepoužívá, tak mi ji půjčila. Ona měří něco přes 1,70 a je drobnější, ale hodně si ji chválila. Já jsem ji dnes zkusila prvně a Terka hned usnula a chrněla 1,5 hodiny. Sice se 2x vzbudila, ale to byly klasicky prdíky. Jen jsem na sobě měla teplejší mikinu a Terka byla spocená jako myšák. A pro mě to bylo skvělé na záda - je už docela těžká a tak dlouhou dobu bych ji na ruce už neunesla.

Co se prarodičů týče, naši taky pořád k Terce běhali, když zakňourala. Ale teď u nich přebýváme od soboty a najednou je to jinak. Pochopili, že se to vážně nedá. Taťkovi rodiče jsou v pohodě. Naštěstí mi ani jedni do ničeho moc nemluví, spíš se mi snaží pomoc hlídáním atd.

Odpoledne nám volal tatínek z hor z Francie - dnes si na sjezdovce vyhodil rameno. Má to zafixované asi na měsíc a já budu mít doma další mimino, o které se budu muset starat. Já ho vážně zastřelím.
19. led 2010 ve 22:13  • Odpověz
Lilisku, mám s Terkou stejný problém. Koupání si užívá, ale sušení a oblékání je naprostý horor. Ječí jako hysterka. Nevím, co s tím. Ale ona se vzteká i když oblékáme před cestou ven. Dnes už to rozčílilo i maminu a prvně jí řekla Terezo (vždycky to byla Terezka, Terinka, Terísek).
19. led 2010 ve 22:18  • Odpověz
Lilisku a orliku mam stejny problem. U koupani ok a jakmile ji vytahnu rev jak prase. Ale myslim si, ze je to tim, ze jim je zima.
19. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
orlik: jo jo ona taky řve při oblékání ven,ale tohle začla u koupání dělat teprve teď, jinak byla ok,tak nevím čím to je...:frowning2:

verusa: no já vždy vytopím pokoj,aby tam byl hic, tak nevím,co dělat víc :slight_smile:)))
19. led 2010 ve 22:33  • Odpověz
Já oblékám rovnou v koupelně a tam je hic (mám tam ještě přímotop). Terezka to začala dělat taky až tak kolem 2 měsíce - říkám jí, že je to moje fiflenka a nesmí se na ní sáhnout. Příští týden začínáme chodit na kurz masáží miminek - zkusím se zeptat, jestli není nějaká masáž na uklidnění.
19. led 2010 ve 22:40  • Odpověz
orlik: nebo se tam pozeptej na to,čím to může být :slight_smile:))) třeba tam někdo bude mít nějaký zkušenosti...:slight_smile:

no nic pomalu se rozloučím a letím do hajan, dneska jsem zaktualizovala albíčko,tak mám zas na chvilku klídeček :slight_smile:)))

dobrou a hlavně klidnou noc :slight_smile:
19. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
pridavam se-u nas stejny problem.... :wink:
dalsi fota v albu...
19. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
My to máme s koupáním úplně na stejno, ve vaničce je Emi spokojená, ale jakmile ji vytáhneme, tak řev jak by jí na nože brali.... uklidní se až u prsu.... taky by mě zajímalo, čím to je.

Tak vidím, že si každá z nás alespoň trošku "užívá" rodinných příslušníků :confounded:

Letím do peřín, pápá
19. led 2010 ve 23:29  • Odpověz
No jasně! A Lasse chtěl být sakumprásk inžinýrem- mankote, já to četla snad dvacetkrát :dizzy_face:
Lill- Jáchym řve jen když mu myju i hlavu, jinak skoro ne- oni hlavičkou ztrácejí asi čtvrtinu tělesnýho tepla, takže je jim prostě šílená zima- radši už myju hlavu nanejvýš jednou týdně, protože ten ryk je fakt hroznej. Ještě nám pomáhá ho okamžitě dost na fest zabalit do ručníku, aby se zahřál. Jestli vám to řvaní až tak moc neva a malá se rychle sklidní, tak bych to neřešila, jen je prostě sebezáchovná a tak se ozve- Jáchym po koupání báječně spí (naše akce-masáž, koupání, pevný zavinutí a trochu mlíka- a je tuhej).
20. led 2010 v 00:46  • Odpověz
Ahoj holky,můžete mi poradit? Jak to máte s příkrmama? Co dáváte Bebu / Nutrilon? Jakou láhev používáte? Když mimču dáte příkrm z láhve chytne se vám i k prsu nebo už jen odstříkáváte? Mě malá sice přibrala za 11 dní 320g ale byli jsme na vážení a vypila jen 70 dr říkala at ještě týden počkám s příkrmama a přijdu ji zase převážit.Ona by totiž kolikrát mohla jíst á1h. V noci spávala 19h-4h ranní a ted se opět budí ve 23h, 3h, 6h.
Nevim co s ní.Díky koukám jak prťata pěkně rostou...mějte se
20. led 2010 v 07:22  • Odpověz
Verussa,tak z toho mám hrůzu nemůžu uvěřit,že to můžeme mít taky dr.říkala,že pokud se dnes po dvou dnech nevykaká a bude unavená půjdem do nemocnice vydrží vzhůru tak hodku a pak spí a pořád blinká já mám strach
20. led 2010 v 08:05  • Odpověz
dobré ranko:slight_smile:))

ufffff jsem ráda,že u hodně z Vás dětičky taky řvou,když je vytáhnete z vany, to totiž vypadá,že je to normoš :slight_smile:)))

kvak: to já taky, žrala jsem to hodně, asi jsem nenormální,ale tak před půl rokem jsem uvažovala,že to musím někde vyštrachat a znovu přečíst :grinning:

tak já včera zkoušela koupat po jídle,jestli to není,že by malá řvala hlady... a není... řvala stejně.-)))) ale vytuhla po koupání od 22 h do 4:30 ráno, přičemž jedla naposledy ve 20 h :slight_smile:))))) maso, probudila jsem se asi ve čtyři a už jsem byla nesvá,že to dítě pořád chrápe a nebudí se :slight_smile:))))))))))
20. led 2010 v 08:22  • Odpověz
naše elsa brečí před koupáním a po koupání odjakživa, výjimka byla včera, to se culila peřd i po akci... takže u nás standartní situace
20. led 2010 v 08:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.