• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky. Je normalni , ze me mala od 21.00 spi az do ted??? V 5 se zbudila na jidlo a zase spala
20. led 2010 v 08:47  • Odpověz
Dobré ránko,
tak malá vytuhla 22.30 a spala až do 7hod. Pak kojo a spaly jsme do 8.30. Takže verusa22, myslím, že je to normální, Emička takhle spí už dlouho :slight_smile: je to bájo :slight_smile:

Minulý týden ve čtvrtek jsme přestali dávat probiotické kapky a dáváme jen sap simplex. Předevčírem malá večer řvala 1,5hod. a včera 1hod...... Tak asi najedeme zpátky na probiotika. Holky jakou značku dáváte vy? Díky.
20. led 2010 v 09:45  • Odpověz
zdarec,
ad koupání a brek ... máme to taky ... po koupání řev jak svi.a ...
veru, Ondra mi prospal celej včerejšek ... byl vzhůru jen na jídlo, pak odbrknutí, čtvrt hodinky a spánek ... odpo, když jsme jeli pro Verču do školky, tak spal dokonce od tří hodin, v pět jsme došli domů a spal ještě do šesti ... to se mi ještě nestalo, aby mi po procházce spal tak dlouho ...
ad babičky ... neřešit ... já už se teď obrňuju na sobotu ... Z. má svátek a v pondělí narozky, takže dojede celá jeho rodina (čítá matku, sestru, švagra a synovce) ... se z nich pose.u ... ale to jako fakt ... obzvláště paní doktorka je vždy chytrá jak rádio (chápej sestra) ... no, co se dá dělat ... ještě, že Verunka bude spokojená, protože jí přijede babička ... Ondra je po tatínkovi tvor nespolečenský, takže ten to celý prořve, jako vždy ...
normálně se mi Veronika začíná strašně vztekat když závodíme, hrajeme hry atd. vůbec neumí prohrávat ... no a když mi dnes volala tchýně, tak jsem se jí ptala, jestli malou nechala vyhrávat, když byly spolu a prej jo, vždyť je ještě malá ... no já bych jí v tu chvíli liskla ... holky, tohle si s dětma nikdy nenechte udělat, i když budete hrát pexeso, tak regulerně a žádný jejich výhry, protože to je děs ... říkala jsem to včera i sousedce, protože malá běhala s jejich holkou a zas řev, tak říkala, že to taky napravovala, že si to udělala sama s tím pexesem ...
no takže mě zas čeká převýchova ...
20. led 2010 v 09:48  • Odpověz
jo ještě manduca ... jsem s ní strašně spokojená ... mám 170cm a po porodu stále 68kg ... ale myslím, že i kdybych měla svých 55kg, tak bude dobrá ...
20. led 2010 v 09:49  • Odpověz
Evatk,ty odstříkáváš i dáváš příkrm.,že jo,jak to prosím kombinuješ.Mě malá taky hezky spala a te se čím dál tím víc budí.Kolikátku ti vypije,mě jen 70-100 ale přibírá tak nevim...
20. led 2010 v 10:21  • Odpověz
kokos já odstříkám max na 3 krmení za den(po 80-100 ml), tak jí dám celou dávku mateřského a zbytek dávám umělé, taky po 100... teďka si malá říká většinou i co 2 hodiny, přitom minulý týden, když jsem se snažila ještě o kojení po 2 hodinách, se jí to nelíbilo, tak nevím, co se děje, že by spurt...?
beru to podle váhy, na kojeni.net se uvádí, že by měli vypít 1/6 váhy na den, to mi vychází cca 760 ml/počtem kojení-dřív jsem kojila tak 7x, teď víckrát
tento týden koupím el. odsávačku, třeba to půjde s ní líp
20. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Ahoj :wink:
U nás se zase nespí, klasika :frowning2: Musím jít ven, zima nezima...
Beatka šla k babičce, tak mám doma "jen" jedno nespavé dítě.

K těm nosítkům: manduca by právě měla být pro drobnější rodiče, jak jsem četla, spíš ergo je pro větší rodiče. Ergo, jak jsem teď zjistila, má jednodušší upínání - jako batoh na zádech, manduca mi příjde trochu jako cvičení, kdy člověk musí zapnout oba popruhy a když se rodiče mění, musí si to nastavit každý nově. Ergo se prý jen utáhne nebo uvolní, takže jednodušší. My ale máme manducu, zatím není v provozu.

Beco je prý dobré, hodně vysoká zádová opěrka.
20. led 2010 v 10:42  • Odpověz
Hlásím návrat z kardiologie - všechno je v pořádku, prý je tam kdesi mírně zrychlený průtok, ale funkční vada žádná, omezení žádná. Holt má prej větší mezeru mezi žebrama :slight_smile:
Ale užili jsme si včerejšek - kolem půl páté začal Beno chrčet, fňukal, "skelněly" mu oči a naměřila jsem mu 37,2. Pochopitelně mudra už v čudu, tak jsem vyslala po poradě s netem a matkou muže do lékárny pro něco do nosu a srážeč teploty. Vzala jsem si Bena k sobě - ten za deset minut říhnul, trochu se poblil a všechno to přestalo, včetně teploty. TEN MALÝ MIZERA UMÍ ZAHRÁT UŽ I RÝMU!!! :rolling_eyes: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 13:06  • Odpověz
Riv, minulý týden měl Jáchym i 37,6 teplotu a pak se vykadil a taky to přešlo, dali jsme mu několikrát sirup proti kašli, kápli do nosu kapky na rýmu a bylo :wink: Ani jsem nešla k dr., stéjně bych tam čekala dlouho a odešla s tím ať si koupím v lékárně sirup a kapky...... Děti mívají teploty nebo zvýšené teploty jeden den a druhý už o ničem neví :slight_smile:
20. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
Ale hlavně, že zprávy z kardiologie jsou v pohodě :slight_smile:
20. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
Miminka mají obvykle zvýšenou teplotu, ne?! Já to tak slyšela....

Holky, malá vždycky na závěr seřve zvířátka na hrazdičce, včera jsem hrazdičku otočila na bok a zase jí zaujala. Je to jiný uhel, tak je na co čučakovat :slight_smile: Dneska to taky funguje :slight_smile:
20. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Já vyhrála na aukci hrazdičku, máme doma hrací deku, ale velkou, bez hrazdičky, ale už potřebuju něco, na co se bude malá kukat, v lehátku jí sice připinám kolíčkama různé plyšáky a strašně se jí líbí Včelka Mája, ale nevydrží u toho moc dlouho. Tak spoléhám na hrazdičku se spoustou cinkrlátek, že ji to zabaví no.

Včera nosící den, řev, usínání, položím do postýlky, je hned vzhůru, zase řev a furt dokola...... Naštěstí večer je vždy spása (ťukyťuk), najíme se a do osmi usne a spí až do jedné, dvou v noci na kojení. SUPER. Takže jsem včera mohla vytvářet koláže a poslat to online do happyfota k vyvolání.

Ted spinká v postýlce, přes den je to čím dál větší boj uspávat. Máte to taky tak??? :angry: Zkoušela jsem čepičku do očí (nezabralo), ale svázání ručiček a plena před obličej a k dudlíku á la DAVLU - zabralo! Tak snad vydrží aspon hodinku dvě spinkat. Už jsme byli dopo 2 hodiny venku v kočárku, ale stejně byla ospalá a akorát se vztekala, že ji to nejde lehce usnout. No je to boj - a bude asi hůř :sweat_smile: :dizzy_face:
20. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Majdo, jojo miminka občas mají teplotu a nic to není, dokonce i větší děti.
20. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
My bojujeme s nespaním od narození, spí prakticky jen v kočárku a občas se zadaří i doma, ale většinou se jedná o minutovky... :unamused:
20. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
Jo a teplota u starších miminek - 6 měsíců a víc může být způsobená růstem zubů, to bude dobré téma, už se na to osobně "těším" :sweat_smile:
20. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
evit jsem na tom s denním nespaním stejně a trošku se to zhoršilo i v noci, zůstal jeden 5-ti hod. interval - 8-1 - a pak už po 2, max 3 hodinách, i přes den chce teď krmit po 2 hodinách, tak fakt jen krmím, přebaluju, chovám, míchám nutrilon a nemám ani kdy odstříkat mlíko, snídala jsem s malou v náručí a to jen díky tomu, že jsem si už večer nachystala kafe do hrnku a otevřela mlíko, na oběd jabko, pomeranč, tvrdý sýr, šunku, postupně samozřejmě...
beranek na zuby se taky těším... sotva skončí bříško, začne další cirkus
20. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
My jsme právě včera konstatovali, že náš Jáchym má za týden 3 měsíce a taťka prohlásil, že teď konečně dozraje a začne spát a já to, že to určitě, než začne normálně spát, tak začne období, kdy dítě už normálně spí 1x nebo 2x během dne. Tak u nás bude nespní snad napořád.... :sweat_smile:
20. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
Evatk, já obvykle držím Jáchymka na ruce a druhou strhám Beatce do pusy jogurt nebo něco jiného...já většinou jít ve stoje u linky...tomu se říká kultura stolování :grinning:
20. led 2010 v 15:00  • Odpověz
ahoj-beranku a evi-to mate teda fakt prima... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
ja to tady radeji ani nekomentuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: beranku-jeste tyden a snad budu vedet, jak na nej... :pensive:
20. led 2010 v 15:29  • Odpověz
Ahoj holky,my sme chrněli celou noc. Malý o půl9 pojedl a vstával v 8h. Teď je od 11h na dvoře v kočáře a spí jak zabitý :slight_smile: Rivka super že ste dobře dopadli na kardiu!
20. led 2010 v 15:31  • Odpověz
monter neprovokuj ano...? :confounded: :confounded:
20. led 2010 v 15:43  • Odpověz
Kremb, pak mi napiš, co jste se dozvěděli :wink: Budu ráda za každou informaci. 'Taky tě štve ten sníh? Já bych šla ven, ale v tom sněhu a 2 děti k tomu, to je fakt něco...
Jinak se omlouvám za překlepy, píšu děsně....
20. led 2010 v 16:11  • Odpověz
Evi promiň...už se to víckrát nestane :slight_smile: Já v tomto počasí taky nevylízám z domu pokud to není nezbytně nutné. U nás silnice sou děs a o chodníkách ani radši nemluvit. Tlačit kočár ve zmrzlé břečce odmítám,takže šupnu malého na dvůr a hotovo.
20. led 2010 v 16:22  • Odpověz
Holky, radši nikam nechoďte. Dnes jsme byli na procházce a vedle nás spadl sníh ze střechy. Ještě že jsme šli na straně blíž silnici. Od zítřka zase dávám kočár na zahradu.
20. led 2010 v 18:00  • Odpověz
Orlik,ještě že to nespadlo na vás! Je to hnus to počasí...už to stačilo. Zimu mám ráda ale jak já se těším na jaro! Žádný babůlání sebe a malého a posezení na zahrádce u pivečka :slight_smile:
20. led 2010 v 18:14  • Odpověz
J8chym je poslední dobou taky docela spavec- hodně dovádí, tak asi ho to vždycky zmůže, začne nakrabovat, tak mu dám přes obličej plínu a on spí, přes den samozřejmě ne moc dlouho, ale určitě tak 4-5 krát po půl hodině.
MOnter, se máš, že jde malého dát na dvůr, já bohužel musím občas prcka vyvětrat, ale dneska jsem se na to bodla, protože mám už vážně strach z zěch střešních lavin...
Riv- to je bezva, že jste OK, k té teplotě- myslela jsem, že do 37,5 to u nich ještě teplota není, ne? Jinak Jáchym neodbrknutý taky chrčí, jako by měl rýmu, pak odbrkne a je OK- nechápu to, ale má to taky tak...
Jinak, Riv, pořídila jsem dítěti první vlňáky Loveybums jersey- jsou výtečný a tenký, vydrží velikostně snad do roka, on kadi už jen tak jednou denně, takže prokadění nehrozí. Musí mu to být i moc příjemný na nošení, pomalu opouštím PULky...:slight_smile:
20. led 2010 v 18:49  • Odpověz
Já bohužel chodit ven musím, je třeba vyvětrat děti i sebe...
20. led 2010 v 19:21  • Odpověz
Ahoj holky. jdu vás pozdravit. tolik jste toho načvaňhaly, že vás nemám šanci dočítat. jem jsem koukla na reakce na ergonosítka, tak vám díky moc...asi koupíme to Beco. Zkusím si ho nejdřív půjčit.

Jinak malý se ve 13h. najedl, do tří byl na vychajdě v kočáru, nespal, jen se díval,potom jsem ho položila do postýlky a on se v ní od 15h do teď jen tak dívá do tmy a dudá dudana. Je to normální? Buď je jako beránek, nebo prořve celej den...
20. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
Kvakul, tady vedle na reklamním panelu je nějaký extendor na bodýčka. Aby je to zvětšilo na látkovou plínu...jestli by se to tobě a Rivce nehodilo....?
20. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
ahojky všem,

tak jsem se vrátila z návštěvy,udělala véču a jsem nějaká mrtvá :slight_smile:))

jinak dítě mi přes den spí, většinou tak hodku,někdy i hodku a půl mezi kojením, někdy dokáže spát i 3 h,takže jsem ráda,stihnu aspoň uklidit, jako např. dnes, a připravit si věci večer na večeři :slight_smile:))

jinak k té teplotě - Mudra mi říkala,že od naměřené teploty bych měla odečíst 0,5C, že prý děti prostě mají tu teplotu trošku zvýšenou.... takže pokud má do 37,5 tak by to mělo být v pohodě :slight_smile:)))¨

riv: super,že kardio dopadlo ok :slight_smile:

monter: teda ty jsi vážně provokatérka :grinning:DD
20. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.