• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
lill a ty jsi druhá! :wink:
20. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
eva: dobrá dobrá,tak já tedy taky mlčím :slight_smile:)))))
20. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
Holky,ale u nás to tak není každý den. Malý v postýlce toho přes den moc nenaspí...tak 2-3krát po 10-20min. Nejdýl fakt spí venku v kočáře. U nás je někdy problém večer s usínám. Na malým je vidět jak se mu chce spát ale nemůže zabrat,takže řev a já uspávám v náručí. Abych ho dala do postýlky,dala mu cumel,řekla dobrou noc a on spal tak to u nás nehrozí.
20. led 2010 ve 21:12  • Odpověz
beranku-napisu, doufam, ze mi pomuze...
20. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
Monter, Terezka spí úplně stejně jako Lukášek. Na Terce je i vidět jak jí padají víčka, ale bojuje s tím a nakonec zvítězí :slight_smile: Tak málo spánku jí samozřejmě nestačí a je pak ukňouraná. Večer máme pevný režim - vykoupat, nakrmit, položit do mé postele a lehnout si k ní. Většinou sebou hrozně mrská a tím se budí. Tenhle týden jsme zjistili, že zabírá pevně ji chytit ručičku a ona se uklidní. Když jdu spát, přenáším ji do postýlky. Všichni mi říkají, že si na sebe pletu bič, ale přece ji nenechám bulet.
20. led 2010 ve 21:23  • Odpověz
stylly • 1d • Včera v 18:35
Ahojky náš maličký se narodil v listopadu,..máte tady někdo taky listopadátko?

jankanej • 2d • Včera v 19:01
stylly my máme...12.11. sebarunka narodila, vůbec se jí nechtělo a ted už spěchá na všechno zvedne vleže hlavičku, paseme koníčky a umí se krásně smát, je to super fakt si jí užívám

stylly • 1d • Včera v 19:19
janke:Tak to jste šikovní,..my se sice narodili v 34tt ale tohle všechno děláme taky,dokonce se už začínáme otáčet

akvy • 1d • Včera v 19:38
Ahojky, taky jsme listopadový. máme holčičku Michaelku, porodní váha 4230g-52cm. Taky se smějeme a děláme blbiny.

stylly • 1d • Včera ve 21:02
akvy:Zdravím tě ...téda vy jste byli macíčci,...jak si rodila?

jankanej • 2d • Včera ve 21:52
ahojky my jsme měli 49cm a 3200g a ted už máme 4600g a 59cm, hrozně to letí a roste jak z vody, počítám že je to poslední dítko tak si to užívám a na nic nespěchám

stylly • 1d • Dnes v 09:58
NO holky my měli 1850g a 40cm a dneska máme 3225g a 51cm.....

jankanej • 2d • Dnes ve 20:16
stylly tak to je krásný

pampusik77 • 1d • Dnes ve 21:05
taky se přidávám.Filip se narodil ve 37týdnu-9.11.- a měl 3kg a 50cm .Teď už se krásně směje a zvedá hlavičku.Je to radost.

bobulka2009 • Dnes ve 21:09
ahoj, tak vidím, že jsme pěkně pozadu, Barunka se narodila 5.11 49cm a 3,200 a koníčky teda ještě nepasem a o otáčení se taky nedá mluvit

bobulka2009 • Dnes ve 21:11
jo, ale zato spíme celou noc
20. led 2010 ve 21:28  • Odpověz
Tak to my malého ještě do postele nedali. Máme malou postýlku na kolečkách takže když du spát tak jen postýlku převezu. Někdy usne bez problémů a z toho by chtěl ale nejde mu to. Možná taky nedělám dobře že ho uspávám v náručí (není to pravidelné) ale řvát ho třeba hoďku nenechám.
20. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Monter, Terezce se v mojí posteli líbí, protože z povlečení cítí mě. Četla jsem, že je dobré dát dítěti do postele třeba svůj šátek. To jsem tedy nezkoušela. Nás večer hodně trápily prdíky, tak jsme běžně uspávali taky v náručí, v posledních 14 dnech se to hodně zlepšilo - dneska byl rekord 20 minut. Ale Teri spí stejně nejraději někomu v náručí. Dnes odpoledne jsem ji uspala v Manduce - měla předtím hysterický záchvat, ale jak se přitulila, okamžitě usnula a spokojeně chrupkala, aniž by sebou škubala.
20. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
orlik to jsem dělala u první dcera že když nemohla spát, sundala jsem si svojí noční košili a ona chrupčila celou noc spokojeně...ale ta druhá cácorka...byla jsem hotová vstávat na kojení v noci tak jsem jí nechávala va svý posteli ale zjistila jsem že jak mě cítí tak chce častěji mlíčko, tak musím vstávat a dávat jí do postýlky a vydrží mi spinkat minimálně 5hodin někdy i sedm :slight_smile:
20. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
ahojky
20. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
Jankanej, já bych s ní klidně spala v posteli, ale vždy tvrdě usnu a k tomu jsem náměsíčná, tak mám strach, abych jí neublížila. Naštěstí, když ji přenáším, tak se nevzbudí.

Ahoj stylly, jak si užíváš s Andýskem doma?
20. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
Ahojky Stylly a Janka! Orlik,no zkusím to vyzkoušek jak zase bude řvát a nebude moc usnout. Stylly jak máš v albíčku fotku malého jak čučí na noťas,tak malý hrozně rád sleduje televizi.
20. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
zdravim nove mamky a mimca!
ja spim s malou v posteli-spala jsem tak i s jenou...proste jsem leniva davat do postylky a brat pri kojeni zpet a zas tam... :slight_smile: a litat za jenou do druhe mistnosti... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 ve 22:21  • Odpověz
Tak malá vytuhla ve 21.30, tak jsem zvědavá, jak dlouho bude spinkat.
Jinak, já taky Emi nedávám přes den do postýlky, většinou usne u kojení, tak jí nechám na gauči.
Taky vítám nové maminky :slight_smile:
20. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
Holky,maly usnul ve 21h,tak to du taky zalomit. Brou a klidnou noc :slight_smile:
20. led 2010 ve 22:38  • Odpověz
ahoj holky,,dnesja je den D !!!! mala vubec nechce jist.Ma rymu.Kasle. No des..cely den pospava..ted usla tak snad bude az do rana...
20. led 2010 ve 22:59  • Odpověz
Beranku - já vím, ale aby to přešlo za třicet minut bez léků? :grinning:
Majdo - měly by mít do 37, pak to ještě není žádná katastrofa, ale už jsem zvažovala, jestli ho tahat ven, do těch 37,5 - teprv pak bych to začala nějak řešit...
Kvakul - já jsem ráno prubnula odsávačku, zdálo se mi, že zas "nahlas" dýchá - no, něco tam měl, ale žádná tragédie, ani jsem mu nenakapala. Spíš mi přijde, že si tam občas natáhle trochu mlíka, a jak má lehce zahleněno, tak se to někdy prostě nesejde dobře a vadí mu to.
Jinak do Brány se chystám buď zítra nebo pozítří, pro ten extendor a držák na trička, asi vezmu i ty BBH, jestli budou, ať není dítě v noci zapařené - fakt krásně spí. Přes den mám někdy dojem, že už mu ty pročůrané (eventuálně jinak znečištěné) plíny začínají vadit, mrčí, když chce přebalit, ale jen někdy. V noci vůbec nic. Ale na vlňáky se zatím nechystám, PULky mi vyhovují - Beno se neprudí (a to ho moc nemažu), všechno to drží, a nejsem zrovna přítel lanolinování (i když na čtverce jsem se taky původně netvářila, a jak pěkně i s mužem balíme :grinning: ). No uvidíme.
Hlavně jsem se zamilovala do šátku, jinak už ani nechodím - Beno v tom spí jak nemluvně :grinning:, všude se dostanu bez problémů - skoro jsem začala uvažovat, že vyrazím někam po galeriích, abych zužitkovala volný čas, když mě nebaví ty procházky. Už aby mi dorazila ta objednaná velikostně dostačující kombinéza, abych Plivníka nemusela rvát do "up to one month", připadám si trochu sadisticky, když se mu snažím ohnout ručičky :sweat_smile:
20. led 2010 ve 23:17  • Odpověz
Mala mela dnes 37,4 v zadecke, ale tam se 0,5 odecita takze v pohode.
20. led 2010 ve 23:20  • Odpověz
Riv, jak já ti závidím, že je malej ráa v šátku. Já se snažím Jáchyma přesvědčit o kráse nošení a o tom, jak to mají miminka rádi- nějak vzdoruje- on fakt radši kočár!!!! Ještě že můžu látkovat, jinak bych snad musela rezignovat na všechno, co jsem si předtsvovala- kojení, normální porod, nošení.
Jinak BBH v Bráně ještě v pondělí měli, na vlňáky je Beno ještě malej, podle mě se u nich hlavně využívá toho, že se skrz vlnu moč trošku průběžně odpařuje- ale lanolínuje se jen když se musejí vyprat pokaděný.
Jašín mi taky vzdoruje při oblíkání, tak mu musím lámat oudy jak v Kladivu na čarodejnice:slight_smile:
Orlik- Jáchym taky větří, jestli jsem poblíž, tedy jen když polospí a má zavřený oči- prostě čmuchá jak ohař a když natáhne mou vůni, tak se blaženě usměje a spí dál-
21. led 2010 v 00:54  • Odpověz
Kvakul - a nemůže mu vadit, že ho nosíš jenom doma? Beno v něm taky doma houkal, zjistila jsem metodou průzkumu bojem (neměla jsem ho jak jinak dostat k té doktorce, tak jsem se já starý krkavec nadechla, narvala ho do šátku s tím, že tu cestu prostě kdyžtak prořve, a až mi praskne první bubínek, začnu to řešit - a ejhle, Plivník hýknul - a do dvou minut chrněl), že když není naložený, tak nemá rád, když se stojí. Když už v šátku, tak koukej běhat, mamino! :grinning: Domácí práce takhle nehrozí (ale on je naštěstí hodný odložený, takže je to fuk). Když už usne, tak spí, ale jak na moc dlouho zastavím za jeho bdělého stavu, tak kouká, co se děje, a hýkáním mě popohání kupředu :grinning: Teda nebulí, ale je nedůtklivý :grinning:

Nebo nelíbil by se mu víc šátek než manduca? Taky jsem někde četla v diskusích, že se to někomu stalo. V Bráně, tuším, jsou předváděcí kurzy, kde se to dá vyzkoušet, třeba by ho měl radši (nebo se můžem sejít a cvičně Jáchyma zauzlovat).
21. led 2010 v 06:30  • Odpověz
Dobré ránko

orlik:No super,..akorát je to takový andílek s dáblíkem v těle :grinning:

Holky co už dokáží vaše miminečka???
My otáčíme hlavu,jak na bříšku tak na zádech,paseme koníčky déle jak 20s,otočí se na bok(zatím jen pravý),udržuje krásný oční kontakt :dizzy_face:
21. led 2010 v 08:56  • Odpověz
JO a cestujeme po postýlce :grinning:
Ahoj :wink:
0,5 stupně se odečítá jen při měření teploty v zadečku. Já jsem volala před týdnem dr. a říkala, že má 37,6 po odečtení a žádnou tragedii z toho nedělala, u miminek až nad 38 st. je horečka.
Náš Jáchym chce taky spát v noci v posteli s námi, během dne nejraději nikde...
21. led 2010 v 08:59  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:,
beranek ten váš Jáchymek je teda nespavec! Jeden by čekal, že to nevydrží a jednou prostě vytuhne, ale on ne. Máš můj obdiv, už bych byla asi mrtvá...
Náš Adámek zase vůbec nechce být u nás v posteli. Nakojit to jo, ale pak se mrská a kroutí a chce do svý.. Jsem na jednu stranu ráda, měla bych strach, že ho zalehnu, spím hrozně tvrdě..
21. led 2010 v 09:11  • Odpověz
Dobré ránko, mě v lékárně říkali, že teplotu srážet lékama až když je ke 38, Malá jí má pořád v zadečku naměřenou 37. Nějak jí nemůžu "donutit" aby se víc zajímala o hračky, v lehátku teda na ty závěsný čučí, ale že by se pokusila do nich bouchnout....? To si narve ruce až do krku - fakt se při tom i dáví :confused: , ale vesele pokračuje :grinning: Já jí přes den dávám spát do postýlky, ale je to boj, zjistila jsem, že když jí dám dřív, než je fakt unavená, tak řev, když je už dobře načatá, usíná téměř okamžitě, ale jak je naoak přetežená - řev. Ta hranice mezi tim je teda hoooooodně křehká a je to fuška poznat :angry: . Závidim všem, co spí v noci, dneska od půlnoci mám naspaný dvacetiminutovky, mezi tím sice spala, ale hekala, vyplivovala dudlu a chtěla ho hned zpátky... :angry:
21. led 2010 v 09:21  • Odpověz
ruzovka:Normální teplota je do 37,3 :wink:
21. led 2010 v 09:22  • Odpověz
Dobré ráno, k té teplotě u miminek - do 38 stupňů se nemá nic dělat. To ještě není horečka. Ptala jsem se na to po očkování doktorky, co dělat, kdyby měla teplotu.

Stylly, prcek je šikovný, cestování po postýlce znám taky - Terka se takhle hrabošila už v inkubátoru (a proto ani necvičíme Vojtovku, protože byla tak akční)
21. led 2010 v 09:56  • Odpověz
tak jsem zpet od dr. Mala ma virozu. Mane kapky do nosanku. Nurofen a tusin. Jeste jsem koupila odsavacku na vysavac. To bude rev.
21. led 2010 v 10:06  • Odpověz
Verus, odsávačka na vysavač je dobrá věc, kupovali jsme ji až teď pro Jáchymka a bez ní bychom tu jeho hustou rýmu nezvládli.
Orliku, s tou teplotou je to tak, jak píšeš. My jsme se dívali, že je dají použít jen čípky, od 3 měsíců a 6kg, už jsme si mysleli, že je použijeme, ale teplota klesla sama :wink:
21. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.