• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Jáchymek právě spal svých 15 minut a je zase vzhůru :unamused:
21. led 2010 v 10:18  • Odpověz
Misko, my zkoušíme během dne různě uspávat, houpat v náručí, v tašce, lehátku, na míči, ale většinou nic nepomůže, občas usne sám a spí třeba 10 minut....když ho položíme, tak to je úplně bez šance :unamused: Svazujeme ručičky, pouštíme hudbu, no zkoušíme vše, ale spí většinou jen v kočárku, to klidně i 3hodiny....je to fakt nespavec...ale podle dr. je to prý v pohodě, že kdyby to měl v noci, že to je horší :unamused: No jo, co naděláme....
21. led 2010 v 10:27  • Odpověz
ahoj holky,tak jsem si to tady pročetla.Můj Filípek je fakt hodný,ale dnes je teda uřvaný.Včera jsme měli návštěvu a byl na rukách a dneska se vzteká a chce být zase jen na rukách.Tak ho nechávám vyvztekat,ale rve mi to srdce.Závidím všem maminkám,kterým mimčo spí v noci.Ten můj musí mít přísun mlíka co 3-4hoďky.Ale jsem šťastná,že kojím.
21. led 2010 v 10:57  • Odpověz
beranek - Adámek spí taky nejlíp v kočárku, klidně 3,4 hodiny. Teď když se nedá projet s kočárem venku, tak ho dávám na balkón. V postýlce tak hodinu, dvě. Pustím mu moře a delfíny a je tuhej, jo ještě plínku přes čumáček to má hrozně rád.. :slight_smile: :slight_smile:

verus - kamarádka taky používá tuhle odsávačku a nemůže si jí vynachválit :wink:
21. led 2010 v 10:58  • Odpověz
Beranek nic si z toho nedělej my taky nespíme ve dne vlastně jo v náručí na míči pak dám do postýlky a tak deset minut si dá pak řev a chování,ale zase spí celou noc,tak se to dá přežít. :wink: Aspon,že po jídle vydrží sama na zemi třískat do hrazdy tak hodinku a pak usne něky v náručí někdy ne.

Holky,kterou ručku si vaše mrnata žerou mi levou a když jí nainstaluju do rukou chrastítka,tak v levý drží v pravý ne myslíte,že to má už ted vliv,jestli bude peavačka,nebo levačka :slight_smile:
21. led 2010 v 11:08  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

tak jsme se vrátily z kontroly očkování na TBC a je to v poho, tak jsem ráda :slight_smile:

veru: naše malá snáší tu odsávačku v pohodě, máme taky na lux,tak třeba žádný řev nebude, to chce klídek :slight_smile:)

zuzulinka: naše malá si žere střídavě obě,tak nevím, co z ní bude :-d
21. led 2010 v 11:22  • Odpověz
Zuzul- malej taky levou, ale podle neuroložky to neznamená, že bude levák, jen má levou stranu těla zralejší:slight_smile:včera jsem četla článek od dost rozumnýho pediatra, který mluvil o nešvaru srovnávání miminek, že všechny děti, které se vyvíjejí (to znamená, že dělají nové a nové věci), se prostě jednou dobe vyvinou a není potřeba to hrotit, jestli to udělají ve dvou, třech nebo čtyřech měsících, ale důležité je (a to mě zaujalo), aby to dělali správně- myslel tím správné postavení a napětí svalů u pasení, plazení, lezení atd., aby si prošly všemi stádii vývoje- jestli začnou dobře chodit v roce nebo v roce a půl nebude ve školce nikdo řešit (a ještě dobrý bonmot: žádný dospělý není neschopepný lézt nebo sedět, ptotože by se to snad v dětství nenaučil)- takže jsem se rozhodla, že nechám Jáchyma žít a vyvíjet se tempem, kterým bude chtít, jen mu budu dávat podněty, abych ho nebrzdila.
Ještě zmiňoval, že některé děti mají prostě takovou povahu, že něco začnou dělat až tehdy, když to mohou zvládnout dobře, neradi se pokoušejí a dělají něco "napůl"- takoví ti týpci, kteří ze dne na den třeba začnou lézt...Některé jsou "snaživci" a dělají všechno, co jen trošku jde, i když to jde ztuha a ne moc kvalitně- prostě každé dítě se vyvíjí v jedinečného člověka a je to znát od narození
21. led 2010 v 11:29  • Odpověz
:grinning: Kvak asi jo asi máš pravdutak to má asi jen tu ruku silnější,protože při pasení je na levou stranu vratká :grinning:

Asi mě z ní klekne,už zase se chová u maminky rozmazánek můj :slight_smile: už mě z ní ruka bolí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2010 v 11:38  • Odpověz
Styl- to bude výhoda toho, že je droboučký- nedělá mu takovou práci sebou pohnout. Jáchym se sice narodil ve 37 tt, ale teď má hlavu 43 cm a nějak to nestíhá :grinning: :grinning: :grinning: - ale jak jsem psala, nebudu ho srovnávat, jasně že je v něčem pozadu, v něčem napřed, ale co s tím? Hlavně, ať je šťastnej, zdravej a veselej a stojí třeba na hlavě :dizzy_face: . Tchýně považuje za svůj osobní úspěch, že její syn dělal všechno dřív- ale už jsem psala, že ho nutila na nočník, když ještě skoro sám neseděl, aby chodil, tak ho tahala za ručičky a on jak loutka hopkoval s ní- hodlá teď Jáchyma s ním srovnávat a je už předem jasný, jak to vyjde- nehodlám na synovi páchat tahle zvěrstva, takže ho tchýňová označí za zaostalce.
Jo ještě pravila, že její syn lezl ve 4 měsících a přetáčel se na bříško už v porodnici- jak ho tohle naučila, to tedy nevím :grinning: :grinning: :grinning: . Teda mě ta baba ale štve... :angry:
21. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holky,

kvakulka -> máš pravdu!! Ono potěší, když je miminko v něčem napřed, ale když ne, tak co.... svět se přeci nezboří a někdy se to naučí :wink:
Když se mě prababka (zdravotní sestra v důchodu) zeptá, jestli Emi dělá to, a tamto, tak jí všechno odkývu, i když to třeba není pravda, babku uklidním a je to! V duchu si pomyslím: "však Emi to někdy udělá až příjde ten správný čas....." :slight_smile:
21. led 2010 v 11:58  • Odpověz
Majda- asi to taky tak budu dělat- když ho bude "přezkušovat", tak jí řeknu, že to normálně dělá, ale teď že asi nemá náladu :grinning:
21. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
Ta ruka v puse ještě o ničem nesvědčí...a ani teď nepoznám u našeho 2,5 letého dítěte, jestli je pravačka nebo levačka - děti klidně jí i malují oběma rukama, někdy i současně :grinning:
21. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Pokud jde o to, v čem je dítě popředu a včem pozadu.....já nic nehrotím a nedělám násilím a říkám si, že mě se třeba nikdy nikdo neptal, kdy jsem chodila na nočník nebo měla dudlíka :grinning: :grinning: :grinning:
Naše Beatka řekla na cvičení v 16 měsících jména holčiček: Justýnka a Juliánka a ještě teď má plínky....prostě v něčem ty děti jsou popředu a v něčem jako mimina :wink: Akorát člověk musí neustále poslouchat řeči příbuzných, jestli už chodí na nočník...no chodí, ale násilím ji tam nemůžu držet 3hod a teď si to sami zkouší, když to samé dělá i u nich. Nejlepší obrana je si nebrat k srdci "dobře" míněné rady...
21. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
pampusik: máte krááááááááásný kočárek a malý je moc hezoučký!!!!!! Taky mi rve srdce, když malá pláče a málokdy ji nechám no :frowning2:
21. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
ahoj holky-jen poznamku a pak doctu...

prave jsem se odhodlala jit po 6 nedeli na gyndu-oblikla jsem decka-ufuf, sebe, muz se oblekl teda sam..a vyrazili jsme, venku kosa jako prase a jelikoz jsem debil, ktery se boji ridic, tak jedem cela familije...no a co se nestalo...
jsem si nevzala s sebou propousteci zpravu...takze jsem opet doma a bez kontroly...bych si nejradeji namlatila...takovy jsem DEBIL....

ted se uklidnuju cokoladou a kavickou....
21. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
docetla jsem-si udelam asi rychlokurz cteni a dalsich veci, neb jedno dite spi v autosedacce a druhe je stale s otcem v aute...

ja taky jenu do niceho nenutim a nenutila jsem...ji obema rukama a stejne tak i kresli -asi jako u beranka... :wink:
na nocnik jsem ho sice posazovala,ale odmital a pak jednoho dne zacal chodit na nocnik sam, takze ony si ty deti vetsinou reknou, ze uz je cas....za to ted ho vylozeni do curani musim nutit, zacal se totiz pocuravat, je mu uplne jedno, ze je mokry...ale kdyz ma plinku na noc, tak to vola, ze chce curat, no kalamita, ale to je z duvodu narozeni marusky-sourozenecka zarlivost... :unamused: :wink:
21. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Jsem dneska zlá matka. Terku venku v kočárku trápily prdíky - jak byla zabalená, tak nemohla kopat. Vzala jsem ji s kočárkem domu, odsvlíkla a nechala na chodbě. Na kočár jsem pověsila Lamazáka. Už se tam vzteká asi 10 minut a já zatím vydržela. Doufám, že se tím řevem unaví a konečně usne. Rve mi to srdce, ale nechci z ní vychovat malýho vzteklouna. Chudák kocourek - ten by se nejradši někam zahrabal, jak se toho řevu bojí.
21. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Beranku - zatni zuby a vydrž! Třeba máš geniální dítě, podle tohohle to bývají nespavci :slight_smile: http://www.novinky.cz/zena/deti/189313-jak-poznat-ze-je-vase-dite-genialni.html
21. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Kvak: na tchýňový kašlat a je to :slight_smile:)))

Orlík: i zlý maminky jsou maminky:grinning:DDD

krem: tak to bych se asi taky musela uklidňovat:slight_smile:))))
21. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
Riv, to jsem četla a samozřejmě :grinning: jsem usoudila, že i to první dítě je geniální, nicméně pak mi došlo, že tak posoudí své dítě asi 90% rodičů a statisticky je jen 3-4% geniální a co z toho plyne, že pravděpodobně a statisticky asi geniální děti nemáme :grinning: :grinning: :grinning:

Já jsem byla venku 2hod a myslela, že Jašík bude spát i doma, ale ouha, otevřel oko hned po příchodu domů, tak už zase nespí....

Kremb, Jeník kaká do nočníku? Beatka má zatím hrozný blok a opravdu nechce a když ji posadíme s křikem, tak stéjně nic z toho.....
21. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
Tak jsem nevydržela - po 20 minutách řevu jsem ji vzala do náruče. Nechtěla se vůbec uklidnit. Strčila jsem jí flašku, něco vypila, klasicky mi usínala. Tak jsem ji dala zpátky do kočárku. Teď si žere ruku, ale aspoň je zticha.
21. led 2010 ve 13:04  • Odpověz
Kvak, není manžel náhodou jedináček? Jejich maminky to s oblibou dělají, že připomínají, kdy syn lezl, chodil atd. :grinning:
Já osobně, kdybych si to nezapsala, tak už to nevím :grinning:

Orliku, Jáchyma můžu nechat řvát klidně i hodinu a on neusne, řval by až by byl celý rudý, ale neusne.
21. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
Orlíku,jsme na tom podobně.Teď jsem malého nakojila a jsem zvědavá.Taky jsem byla venku a byl v pohodě,pak mi dal ještě 10minut doma-to jsem se stihla najíst :wink: no a teď budu jen čekat.Odpoledne vyženu manžela s malým na procházku a já budu vegetit.
21. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
beranku-jenik mel silene problemy s kakanim obecne,tk pred 2 rokem veku, 1x za 3-4dny, a jen do vany :stuck_out_tongue_closed_eyes: apod...dali jsme homeopatika i casem se to spravilo,ale i tak kadi 1x za 2 dny...vyjimecne kadi jinak, kdyz je u babi a narve do neho slehacku a spol :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ....kadi do nocniku-v soukromi..musime jt pryc :grinning:
21. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
Kremb, tak aspoň tak, u nás je to zatím dost problém...kdyby chtěla soukromí, tak jí klidně i zavřu dveře do pokoje :sweat_smile: Aspoň bych měla chvíli soukromí já :grinning:
21. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
holky mám dotaz: 4.den beru HA - Azalia. a zhruba 2 dny se malý neskutečně vzteká při kojení. Je přisátý tak 5minut a začne řvát a odtahovat se - tudíž další pití je vyloučeno. Byla jsem donucena sáhnout po Nutrilonu - přece ho nenechám hladného. Jen mě zajímá jestli to má spojitost s těma práškama???
21. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
Přesně tak, nelepší je se na příbuzné vyprdnout. Manžel mi to pořád říká, já se snažím si toho nevšímat, ale kolikrát to i zamrzí.... :frowning2:

krembonzur -> chodíte na procházky do toho lesoparku? Jak tam vypadají cestičky? Asi poprosím manžela, ať rozšíří korydor u baráku a vyrazím, už potřebuji i já vyvenčit :grinning:
21. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
katula.ov -> Azalii beru už druhý měsíc, a nemám žádné problémy. Ale u tebe to může být jinak. Nevím :unamused:
21. led 2010 ve 14:02  • Odpověz
Katulo, já mám úplně stejný problém :frowning2: Určitě to z toho je, my to máme přesně od okamžiku užívání HA, některým dětem to asi nechutná, ale já pořád doufám, že to snad překonáme, částečně musíme taky dokrmovat Nutrilon, ze stejného důvodu jako ty....
21. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
Měli jsme teď 2 dny, kdy vůbec neprotestoval, ale včera a dnes zase, v noci je otupělý a vůbec to asi nevnímá.
Jinak mám ještě MS, takže kombinace báječná....
21. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.