• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
už zase píšem ako tatar :grinning:
včera sme boli na preváženie, lebo za posledné 3.t pribral Luky ina 250g a tak som začala kojit častejšie a za 6.dní pribral 200g, takže príkrmy nebudú...váži 5300g
21. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
lulka-toz uzivas si...siroke mame taky-te trochu potesim,ze v tom nejsi sama...to ti zavidim, ze mas s natalkou klid...my teda bojujem skoro u vseho...ted chtel spat u me v loznici, tak se tam prestehoval, za cca 10 min chtel zas do sve postele, tak sel tam...pak chtel kakat...potom prisel, ze chce jit spat se mnou, jenze ja jsem kojila, tak zustal a cekal...pak jsme si sli teda lehnout...a tak furt dokola...ale todle je aspon bez place, u spousty veci breci, a dal radeji nepisu... :frowning2:
21. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
to Nat tiež plače, hlavne ked sa jej niečo nedarí urobit, takže radšej jej hned pomožem, lebo ked začne plakat, tak spustí aj Lukáš a to je fakt na palici
21. led 2010 ve 21:13  • Odpověz
lulka: tu Vojtovku cvičím s Tomíkem taky, ze stejného důvodu jako má tvůj Lukášek. Prostě mají oblíbenější pravou stranu. Dneska jsme byli po3. Dostali jsme nový cvik, který je už je docela těžší. Prý se to má cvičit 4x denně - kolikrát to zvládáš ty. Nám se 4x někdy zadaří, ale spíše tak3x za den. S 1 očičkem máme taky pořád problémek - příští týden jdeme na kontrolu, tak uvidíme, co na to paní doktorka
21. led 2010 ve 21:15  • Odpověz
Katula, my sme na rehabilitácii boli dnes 1x a to odpoledne, takže som to stihla doma 2x- inak máme cvičit 4x denne
ja sa ten cvik musím poriadne naučit, potom to už bude ok,ale dnes som z toho paf
21. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
Lullko, to s tím očíčkem jsme měli taky. Terezka měla očíčko zalepené hnisem nejvíc po probuzení. Dostali jsme kapičky, masírovali. Hnis zmizel, ale očíčko jí pořád hodně slzelo, tak jsme byli na očním na výplachu. Pak jsme ještě týden kapali kapky, ale už je to v pořádku. Jen pozor na tu masáž, dětská říkala masírovat několikrát denně, ale oční říkala, že to není dobře dělat to často, stáčí pouze 1x denně.
Točení hlavičky jsme měli taky (Terka má docela dost placatou pravou stranu hlavy), ale prý je to normální a pokud by se to nesrovnalo po 3.měsíce, následovala by rehabilitace. To mi říkal primář v rizikové poradně (a to jsme předčasně narození) a i naše dětská. Koukám, že každý doktor na to má jiný názor.

Holky, dotaz ohledně očkování. Příští týden máme jít na hexu. Naočkují nás, pokud bude mít Terka rýmu? Všichni kolem jsou nastydlí, mě je taky nějak divně a nevěřím, že to Teri nechytne.
21. led 2010 ve 21:21  • Odpověz
Teda holky,
ty trable s prckama vám vůbec nezávidím. Popravdě, ani nevím jak ta vojtova metoda vypadá.

ad druhé dítko. Tak jak jsem musela během těhu ležet, syn se více upnul na manžela. Takže teď si bez něj pomalu ani ......Nejhorší to je, když je manžel na odpolední. To je schopný klidně na něj čekat dokud nepříjde. Přes den si hraje většinou sám, takže mám klid na malou. Ale musím se přiznat, že si připadám trochu odstrčená.
21. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
Orlik, mne práve povedala oční, že mám masírovat 3x denne a o výplachu nehovorila nič, len mi dala kapky na 1.mesiac dopredu. A detská mi ukazoval uplne inú masáž ako oční mudra...

S tým očkovaním...myslím, že ked je rýma, tak sa neočkuje - ja si to už poriadne nepamatám, Nat naposledy očkovali pred rokom
21. led 2010 ve 21:27  • Odpověz
že vraj po to cvičení deti dlhšie spia- Lukáš sa zobudil po 30.min :grinning: také mám ja dítko doma :grinning:
21. led 2010 ve 21:29  • Odpověz
ja dnes asi končím, som nejaká unavená
dobrú noc a sladké sničky, hlavne tým našim miminkám :wink:
21. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
slunatko99 -> my to taky jednu dobu měli-prdíky, hlavně, když jsme vysadili probiotické kapky, teď už je to lepší.

Holky, tak teď jste mě postrašily s tím cvičením, snad nebudeme muset chodit... malá se už točí na obě strany i spí na levé i na pravé, ale hlavičku na té jedné straně má víc proleženou.
21. led 2010 ve 21:31  • Odpověz
Lulka: neboj, není to tak hrozné. Přeju ať se vám ve cvičení oběma daří. Tomík vždy vymyslí něco nového čím to cvičení komplikuje. Před týdnem to bylo, že tělíčko pak dával do oblouku - což je špatně - musela jsem na něj více tlačit. A tento týden cpe zase ruku do pusy. Zítra začnu ten nový cvik - tak jsem zvědavá :slight_smile: . Jaký máš cvik - my ten první měli že mačkáš bod na pusince, za ouškem a pod prsečkem a on má zvedat nožky a rozevírat ručičku
21. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
lullka: já malou vážila včera a měla 5,120 g :slight_smile:)))) jinak malá taky má oblíbenější stranu pravou, hlavně když pase,tak jí tu hlavu musím trošku natočit,aby věděla,že je i levá strana a dr. zatím nic neřekla. Snažím se to spravit tím,že jí tu hlavu točím při spaní na druhou stranu pomocí jednoho klínu :slight_smile:))) tak uvidíme,třeba to vyjde..:slight_smile:

jinak moje dítě dneska má hroznej den, pije z prsu tak 5 - 10 minut,a pak začne ječet, když jí dám zas prso,tak si z něj cucne a hned se pouští... druhou si vezme,ale taky jen na chvíli...tak nevím,doufám,že má jen špatný den a že to není reakce na antikoncepci.... už jí beru ale 3 týdny,tak by se to projevilo asi dost pozdě ne?:frowning2:
21. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj maminky, miminka,
doufám,že je tu vše v pořádku, dočítat určitě nebudu.
Nemám teď na nic myšlenky, tak se spíš hlásím, že jsme s Vojtíškem v pořádku, živí a zdraví. :slight_smile:
Ukázalo se, že nějaký můj románek nebyl jediným důvodem pro odchod našeho biootce. Už několik měsíců má totiž vztah s mojí nejlepší kamarádkou, která je navíc mou společnicí ve firmě. Je mi z toho opravdu mizerně.
Úplně mi to podkoplo nohy, nevím co mám dělat dál. Kvůli Vojtíškovi se nehroutím a je to právě on, kdo mě drží na nohou. Snažím se k němu žádný stres nepustit, ale samzřejmě ze mě neklid cítí, tak obas mívá takový ošklivý záchvaty pláče, kdy pomůže jenom přitisknout ho pevně na prsa a u toho mu vysvětluju jak to je. Jinak je to brouček a pořád nejhodnější dítě jaký jsem jen mohla povít.
21. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
Ježíši Jahod,to mi líto! Je to velká zrada jak od biootce,tak aji od kamarádky. Promiň mi ten výraz ale kamarádka je převlečená za pořádnou svini! Ještě že máš Vojtíška který tě drží nad vodou.
21. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
monter, co na to říc, snažím se v sobě najít sílu, abych jim byla schopná odpustit, ale zatím se mi to nedaří.. :cry:
21. led 2010 ve 23:13  • Odpověz
Teda, Jahod, jak píše monter- to jsou prasata- oba- bio i "nejlepší kamarádka"- s tím odpuštěním, to nejde hnedka, člověk má prostě emoce a musí si tím zdravě projít, vztekem, zoufalstvím a až nakonec je, když se to podaří, smíření. Hlavně si emoce přiznávej, máš na to právo, protože to, co se ti, děje, je opravdu mimořádný zápřah- podle toho, jak tě odtud znám, se zdáš jako pořádně silná ženská, navíc máš báječnýho syna, takže předpoklady pro to, překonat to. Jinak neboj, i kdyby Vojtí něco cítil, tak by i cítil, že to nemáš proti němu, že máš jen nějakou těžkost- děti mají na tohle radary- to mu neuškodí, stejnak se všechny naše děti jednou setkají s tím, že život je holt náročný, ale když máme někoho, komu věříme a kdo nás má rád, tak se dá vydržet prakticky všechno, však víš...
Orli- hexu nám mudra dala, ptala se, jestli malej nemá rýmu s teplotou, pokud jen rýmu, tak neva, to by se děti snad ani nikdy nemohly očkovat, protože mají skoro pořád něco:slight_smile:
Luulka- Jáchym je taky takovej levotočivej, ale mudra pravila (po konzultaci s neuroložkou), že to není nijak strašný, že děti velmi často preferují jednu stranu a zatím na rehab. nejdeme- docela bych nějaký cviky brala, zvlášť na posílení pasení( má podle mudry slabý krční svalstvo), ale prostě nás nechali být, tak uvidíme. Každopádně za měsíc jdeme na kontrolu.
Jáchym kupříkladu při přitahování do sedu (mudra ho jakoby z lehu táhla za zápěstí do sedu) má hlavičku pořád zvrácenou dozadu a už by měl mít ve svém věku v jedné rovině s tělem- to tedy nemá ani náhodou:slight_smile:

Teda ale ta "dobrá kámoška" je, Jahod, opravdu nechutná, když může vůbec mít nápad mít něco s partnerem od těhotný kamarádky, navíc nejlepší. To chce fakt žaludek... :angry:
22. led 2010 v 00:10  • Odpověz
Ahoj holky,
strašně dlouho jsem tady nebyla a tak konečně jsem se sem jukla, přiznávám, že vás nedočítám, páč to bych fakt nezvládla :grinning: A ta poslední stránka mi stačí. Píšete o točení hlavičky na jednu stranu, což řeším také, ale jsem řekla bych na začátku, páč jsem to tak před týdnem zjistila a snažím se hlavičku pokládat na druhou stranu. Ale jak tady čtu chodíte na nějaké rehabilitace? To vás poslala doktorka? Tak to jste mě pěkně znervoznily. No a velkou tečku za mým čtením tady udělala jahod. To mě tedy zvedlo mandle, to je jak z nějakého blbýho filmu :frowning2: Vůbec se Ti jahod nedivím, že nemáš náladu, je to sprostý, ale jsem ráda, že jsi tady pro Vojtíška a že jste oba v pořádku!! Koukala jsem na fotky a je prostě nádherný!! Musím přiznat, že u jedné fotky jsem si myslela, že máš fotku mého chlapečka... jsou si trošku něčím podobný :grinning:
Tak holky, co mám dělat s tou jeho hlavičkou... :frowning2: :frowning2:
22. led 2010 v 00:51  • Odpověz
Jahod proc by jsi jim mela odpoustet, kdyz te oba tak podrazili?? Vykasli se na ne. Jsou to pekni blbci!!! Verim, ze to musi byt hodne tezke, ale ty to musis zvladnout kvuli Vojtiskovi.
Jahod drz se.
Je mi to lito.
22. led 2010 ve 04:36  • Odpověz
Jahod, držím palce, ať to zvládneš. Řekla bych ti, ať se na ně na oba zvysoka vy.ereš, ale nemyslím si, že by ti v tuhle chvíli číkoliv rady k něčemu byly... Prostě - drž se, jak to nejlíp půjde.
22. led 2010 v 05:56  • Odpověz
(Jen - souhlasím s Kvakul, že teď na odpouštění není moc dobrá chvíle. Chce to čas... A je dobře, že Vojtovi vysvětluješ, že za to nemůže, i když tomu nerozumí. Já si nějak myslím, že to v těch dětech na nějaké úrovni zůstane, že to nejsou ony, kdo je problém, i když přesně nevědí, co se jim říká.)
22. led 2010 v 06:05  • Odpověz
Ono to bohužel není tak jednoduchý, jako dokud jsme byly slečny bezdětné.. To bych asi moc neřešila co s tím. Jenže D. bude pořád otec mého dítěte. Tvrdí, že ho chce se mnou vychovávat.. Jak, to prý nechá na mně. Jak chce proboha SPOLEČNĚ vychovávat dítě, když tu není? No, zkrátka nevím s jakým řešením mám přijít, na střídavou péči nikdy nepřistoupím a na model jezdi sem každý večer ať vidíš, jak se koupe, na to zase nemám já. Takže co zbývá, můžeš přijet na návštěvu, když se předem domluvíme? Až bude Vojta větší a bude chtít, můžeš si ho vzít někdy na víkend? Fakt nevím.. :frowning2:
Další věc je co firma, "kamarádce" jsem v létě dala podíly a udělala z ní druhou jednatelku, sice mám většinový podíl já, ale stejně. Asi bych jí mohla odvolat, jenže možná by chtěla vyplatit, nehledě na to, že když se s ní rozloučím, tak kdo to bude dělat? Já? Já teď nemůžu, resp. nechci jít tolik pracovat. Další věc, když jí "odstraním", D. s námi úzce spolupracuje, bez jeho pomoci by bylo velmi těžké pokračovat..
Zkrátka a dobře, je to příliš zásadních rozhodnutí na jednu zamlíkovanou hlavu.
22. led 2010 v 08:46  • Odpověz
Ahoj jahod, to je teda sviňárna (promiň, ale jinak to nemůžu nazvat). Chlapi mých kamarádek pro mě byli vždy tabu. Kdyby se jednalo jen o chlapa, nechalo by se to zvládnout líp, průšvih je že se ti jedná i o živobytí. Nech tomu čas (vím, že se to líp říká, než dělá), ale unáhlená rozhodnutí nebývají nejlepší. Můžu říct jen drž se.
Máš velkou podporu ve Vojtíškovi, už nejsi sama. Děti jsou hodně citlivé, když jde o jejich matky. Při té naší krizi s přítelem (ale to byla vážně prkotina), byla Teri hodně ubrečená. Ale když jsem ji držela v náručí, všechno ostatní mi přišlo malicherné.
Držíme palečky a myslíme na tebe, ať to dopadne co nejlépe pro tebe a Vojtíška (mimochodem u nás v Táboře je to teď nejoblíbenější jméno pro kloučky :wink:
22. led 2010 v 09:35  • Odpověz
Ahoj :wink:
Tak my naštěstí nemáme problém s otáčením hlavičku na jednu nebo druhou stranu - otáčí je na obě, ještě to by mi chybělo ke štěstí.

Jahod, s tou "kamarádkou" to je děs, to opravdu člověku přidá :frowning2:

Viz druhé dítě - Beatka se neupíná ani na jednoho z nás, bere všechny, kdo s ni chce být, ale každého zaměstná na celý den, pořád chce něco komentovat, s něčím pomáhat atd.
22. led 2010 v 09:36  • Odpověz
Jahod - a co ho nechat, ať si v tom trochu vyráchá čumák? Jestli chce vychovávat, klidně bych mu šoupla dítě na hrb už teď. Strčila bych mu odstříkané mlíko a zásobu plen a ať si taky užívá rodičovských radostí. Chce se podílet, tak ať se podílí. Pohladit dítě po koupání umí každej, ať se taky postará. A já bych si vyrazila, abych přišla na jinší myšlenky...
22. led 2010 v 09:55  • Odpověz
ježiš,... no já nemám slov ... Jahod to jsou sorry, ale ku.vy ... jak toto může někdo udělat ... holka drž se ...
Beránku, můžeš mi vysvětlit, jak to děláš? ... malýho je pořádnej kusanec a ty jsi takovej drobeček ... furt ho nosíš?
Vám se ty miminka tak krásně smějou ... Ondra jen na mě, a než stihnu vytáhnout foťák, tak je po smíchu ...
22. led 2010 v 10:00  • Odpověz
Dobré ránko,Ber malý je hezučký a to háro! Jahod,je těžké radit co dělat,ale třeba vyzkoušet co napsala Riv. Holka,s tebou se život fakt nemazlí!
22. led 2010 v 10:03  • Odpověz
Jahod: no to je teda silný kalibr, to je ale chcípák!!!! A jak ses to prosím Tě dověděla? Se Ti aspon přiznal? :angry: :angry: :angry: To je fakt jedna z největších nočních můr všech ženských, vdaných nebo zadaných, to je jedno.... chlap zahne a ještě s "nej"kámoškou............no mazec...... Je mi líto, že tím musíš procházet....... :frowning2:
Na druhou stranu máš Vojtíška a to je zase pravý opak: největší štěstí, co může ženskou potkat. :dizzy_face: Takže když dáš ty dvě věci dohromady, tak se musíš upnout na tu šťatnou část, a to děláš, tak jen tak dále. :dizzy_face:
A boží mlýny melou.........měla bys teď potkat nějakého super chlapa a ten tvůj BIO DEBILO by se chytal za pačesy, pozdě samozřejmě..............
22. led 2010 v 10:03  • Odpověz
Slunatko, nosím, ale asi je to vše zvyk, dříve mi připadal těžší :sweat_smile: Ale už si pomáhám hodně lehátkem, houpu ho tam, i teď sedím u stolu a houpu nohou :grinning:
22. led 2010 v 10:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.