• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
beránku, kolik malej měří? Terka má taky 7kg a pořádně se pronese.

slunatko, Teri se směje už přes 2 měsíce (nejvíc na mě, ale když se rozkouká, tak na každýho) a vyfocenou ji mám asi na 2 fotkách.
22. led 2010 v 10:10  • Odpověz
S tím živobytím je to prekérní, no.. Asi bych ji prostě brala pracovně- funguje?- tak OK, ale žádný kamarádíčkování- je to takový kompromisní, ale jde taky o to, abys měla finanční a vůbec existenční jistotu.
Riv- možná to je dobrý nápad, ale třeba já bych asi neměla na to dát prcka do péče někomu, o kom si myslím, že ho nemá hooodně rád, přišlo by mi to, že ho opouštím- vlastně nechávám Jášíka jen svojí mámě a manželovi.
Jahod, ta nemáš rodiče v Praze? Že by u nich mohl Vojta občas být? Ale stejně mi Bio připadá jak puboš...Navrhuje řešení jak princezna Koloběžka....
22. led 2010 v 10:10  • Odpověz
já to dělám taky tak ... a ještě jsem si půjčila od kámošky takovou tu houpačku na baterky ... ale ta je na prd, tam nevydrží ... takže využívám jen to lehátko ...
včera jsme nebyli vůbec venku, byla tam tak strašná kosa, že se to nedalo ... ale dnes už musíme ... jenže já dostala tak nesnesitelnou rýmu ... doufám, že se to malýmu vyhne ...
22. led 2010 v 10:12  • Odpověz
Kvakul, souhlasím s tebou s tím bio od jahod. Přijde mi, že si nechává otevřený zadní vrátka. Taky bych měla strach nechat Terezku někomu, kým si nejsem úplně jistá. Bratranec mého přítele mi vzal malou před vánoci na procházku (známe se léta, je to spolehlivej fajn chlap), já byla nervozní jako sáňky v létě a nejšťastnější jsem byla, když se vrátili domů.
22. led 2010 v 10:15  • Odpověz
Orli- Jášín má 63 cm a 6 kg- taky mi dřív přišel težší, ale už mám na něj bicepsy :dizzy_face:
Ber- to je fakt drobeček :grinning: :grinning: - si tě jednou hodí přes rameno a vyrazíte :dizzy_face:
Theia- mám taky s Jáchymem takový podobný starosti- sice se radši točí nalevo, ale napravo zvládá i sám, byla jsem s ním na neurologii, dělali takový ty motorický testy podle Dr.Vojty, má podle mudry slabý krční svalstvo, a proto tak bojuje s pasením a nerad to dělá. Bohužel nás na rehab neposlala, máme se jen za měsíc ukázat, jak se vyvíjí- pak se bude řešit dál.
Třeba nechápu, proč někdy vcelku je ochotný nechat se nastavit na pasící pozici a docela dost pěkně pase, ale někdy ho otočím a on leží s nosem vraženým do deky a řve...Když ho chci trochu napřímit- tak řve ještě víc a je takovej napjatej, tak nevím- v pondělí jdeme na Hexu, tak si od pediatričky vymůžu, aby nás poslala na rhb, aby nás viděl odborník s praxi ve cvičení- podle mě, čím dřív se začne, tím rychleji se to vyřeší.
Thei- jak je na tom Vašík se vzpřimováním hlavičky? Je ochotný to dělat a jde mu to?
22. led 2010 v 10:18  • Odpověz
dobré dopoledne :slight_smile:)))

tak jsem dočetla a mám zas o trošku horší náladu...:frowning2:

Jahod: co na to říct,všechno už řekly holky za mě,takže já jen řeknu,drž se a na ty šmejdy nemyslet.... je to fakt na přesdržku...... s firmou je to fakt těžký,takže zatím to nemá asi cenu nějak hrotit,pokud se později budeš cítit na víc práce,není nic jednoduššího,než jí vyšoupnout později... btw když jsi jí dala podíly,tak Ti platila? Pokud ne,tak by jsi jí přeci nemusela asi vyplácet Ty ne? No nebo vlastně záleží o kolik stoupla hodnota firmy,za tu dobu,co je podílník :frowning2:

jinak k biootcovi... no holt si chlapec našel zástupný problém ( tvůj románek ) aby se cítil líp, než kdyby to bylo jen to,že má vztah s tvojí nej kámoškou.... no a už to o něčem svědčí.... je to prostě blb....

drž se holka, Vojtíšek je úžasnej, a to je teď to největší sluníčko,co Ti může pomoct :slight_smile:
22. led 2010 v 10:24  • Odpověz
Jáchym má asi 63cm :wink:
Já jsem byla venku i včera, musím, aby spal, zima nezima, mám na sobě termospodky a termotričko, jak na horách :sweat_smile:
22. led 2010 v 10:24  • Odpověz
A úsměvy se fakt blbě fotí, já jsem byla na jedné straně a foťák jsem měla jen tak ve vzduchu na druhé straně :grinning:
22. led 2010 v 10:26  • Odpověz
Tak já mám štěstí v tom, že naše děti nemají příbuzného, který by je neměl rád, navíc jsou jediné děti v rodiče a patřičně opečovávané :sweat_smile:
22. led 2010 v 10:28  • Odpověz
v rodině....tam mělo být :wink:
22. led 2010 v 10:29  • Odpověz
Kvak, nos v dece a řev máme taky, mně to příjde normální, ale uvidíš co ti řekne dr. U Beťky jsme taky mysleli, že nikdy nezačne a pak najednou dítě zvedne hlavu a už jí nechce nikdy položit :wink:
22. led 2010 v 10:34  • Odpověz
Slunatko, nic si z toho nedělej - Beno se na nás směje výjimečně, daleko častěji se řehní na strop, a když ho chci blejsknout, okamžitě se zachmuří. Je lstivý! :slight_smile:

Kvakul - já bych taky byla nervózní jak sáňky v létě, o tom žádná. Dokonce i manželovi jsem volala, když jsem ho nechala s Plivníkem samotného :wink: Ale zcela racionálně - bio jistě za tři čtyři hodiny dítko nezahubí. Ono zas tolik nejde o to kafe, ale uvidí, že Jahod se nehroutí (i kdybych měla ze začátku ty tři hodiny proplakat ve sklepních kójích, tak z domova budu odcházet namalovaná a s hlavou vztyčenou, a domů přijdu zrovna tak!) a může si zkusit přejmout část zodpovědnosti za to, že si upletl dítko - alespoň tak, když jinak se chová jako nezodpovědný kretén. Dle mého světonázoru to je dobrý základ pro otce, který není, když se JEMU chce ("vím, že jsem ti slíbil, že pojedeme na hory, ale tatínek má zrovna moc práce", překládej "ale zrovna toužím jet na Mallorku, pít s přáteli, whatever..."), ale když je to zapotřebí. Prostě "chtěls pomáhat - toto je pomoc, tak se ukaž". (Můžu se ovšem mýlit, ale takhle bych to prostě zkoušela řešit já.)
Ale s firmou určitě souhlasím - co funguje, nerozebírat, aspoň zatím, akorát si holt říct, že kamarádi už teda nebudem. I když pěním při představě té "kamarádky"... Do svatosti mám daleko, ale tohle je třída. :angry:
22. led 2010 v 10:56  • Odpověz
Já bych to udělala taky jak píše Riv, klidně bych dítě svěřila tatínkovi na pár hodin, ať se ukáže. No vůbec všem tatínkům, kteří si myslí, jak je to jednoduché, bych to klidně udělala :sweat_smile: Já to dělám běžně a dítěti se nic nestane, jedu i na pár dnů pryč a na dítě (měli jsme jen jedno....) jsem ani nepomyslela, ale protože vím, že má péči na 100%.
22. led 2010 v 11:02  • Odpověz
Riv, jak jste vůbec spokojení s kočárkem? My hodně :slight_smile:
22. led 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahojky mamky, prosím pěkně, jak dllouho vám vydrží prckové vzhůru, říkám si, jestli jí nenutím spát moc často? kojím cca po 3 hodinách, ale po půl hodině, maximálně po hodině hraní začne být protivná a nic jí není dobrý, tak si myslím, že je unavená, ale se spaním teda fakt bojuje. ráno vstane kolem půl osmé, nakrmíme přebalíme, pohrajeme a kolem deváté jí položím do postýlky a skoro okamžitě usíná a tak hodinu spí, pak se probudí, půl hoďky je schopná se sama zabavit, nakrmíme a kolem tý jedenáctný už zase šílenej řev, červený oči, nic jí nebaví ale spát nechce??
22. led 2010 v 11:17  • Odpověz
Ruzovka, to spíte ještě královsky. Teri vstává mezi 6-7 a další spaní je na programu kolem poledne (ale to musíme s kočárem na procházku). Vydrží spát 2-3 hodiny a další spaní je až po koupání kolem 7-9. Někdy si schrupne tak na 10 minut dopoledne a 10 minut odpoledne, ale to už musí být. A protivná je taky. Má asi pocit, že by jí asi něco uteklo, kdyby usnula. Dnes mi dopoledne chrněla 1,5h v nosítku a ještě jsem u toho musela skákat na míči. :grinning:
22. led 2010 v 11:40  • Odpověz
Beranku, tak to máme stejně velké děti, jen Teri je o měsíc starší.
22. led 2010 v 11:41  • Odpověz
orlíku, tak to by mě kleplo :confounded: :grinning: , asi teda můžu být fakt ráda :wink: Já jen, jestli jí třeba dlouhou "vzdělávací činností" nepřetahuju, tak jak poznáte, že chtějí spát :unamused:
22. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Jů, oba Jáchymové jsou stejně dlouhý!!! Ale kilo rozdíl :sweat_smile: .
Večer bývá synek hodně přetažený, takže usne jen a pouze po uspávacím rituálu, "svázanej", houpanej- ale rituálek je nanejvýš tak čtvrhodinový, takže poho- a dneska dokonce vydržel celou noc bez mlíka- spal od půlnoci do osmi:slight_smile:
22. led 2010 ve 12:27  • Odpověz
Hoj holky, tak my bojujeme s prdíkama, Emi začala prdět ve 3.30 a jede pořád..... bobek, ale je statečná.

beranek -> ten váš klučina je už pořádný chlap :slight_smile:

ruzovka -> naše malá spí přes den strašně málo, teď např. mlátí do hrazdičky už dobrých 45min. :grinning: a usne jen při kojení. Večer to zalomí kolem 22-23hod. a spí do 5-6hod., pak kojo a spíme spolu v pelíšku do 8-9hod.

Jahod -> radit nic nebudu, hlavně se drž, ono se časem ukáže, co je nejlepší a uvidíš sama..... držím pěsti!
22. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
Pár tanečních kreací Johanky:
http://www.youtube.com/watch?v=C9Xgbet8wU0
22. led 2010 v 17:34  • Odpověz
eviz malá je hotová baletka :grinning:

jahod no tak to je chuťovka, co na to říct... drž se!
22. led 2010 v 17:58  • Odpověz
Evit, Johanka má sladěný pobyt s hudbou :wink: :slight_smile:
Ale je ještě hodně klidná, vám někdy natočím toho našeho akčního chlapa :grinning:
22. led 2010 v 18:06  • Odpověz
Beranku - kočárek je super :slight_smile: I s jedním dítětem - lehký, výborně se s ním manipuluje, zatím jsem nepřišla na jedinou závadu... Snad jedině mám trochu divný pocit, jak na schodech dítě drží jenom za kšíry, že tam oproti klasickému hlubokému není žádná zábrana - ale to na funkci rostlináře nemá vliv. I vzít do autobusu ho můžu sama (teda mohla bych, kdybych zvedala) - no prostě ideální. Co s dvěma, jak funguje?
22. led 2010 v 18:49  • Odpověz
Evit- já úplně zjihla z vaší Johanky!!!Dívala jsem se i na to, jak jste pásly, jak povídá s Májou- ta je neuvěřitelně klidná!!! Takový pokojný děťátko- jsem si představila Jáchyma, co by v takových situacích dělal, kopal a mlátil, hýkal, a při pasení? Předstíral by dušení v dece, pak taky to, že jsem ukrutnice, která ho týrá a chce po něm neco, co prostě NEEEJDEEEEE UÁAAAAAAAA.
Jáchym zbožňuje, když může do nečeho mlátil a vydávala to nějaký hrozný zvuk- nejradši to provozuje nohama i rukama najednou... Jo a novinka: zjistil, že má lulína a dosáhne si na něj- asi by chtěl si ho strčit do pusy a ochutnat, jako to dělá ostatně se vším :grinning: . No tak se během celýho přebalování osahává a nechce, abych mu dávala plínu

Riv- na co je narážka "funkce rostlináře"???
22. led 2010 v 19:09  • Odpověz
Kvakul - teď možná nerozumím. Každopádně - chtěla jsem tím říct, že to, že v kočáru není zábrana (kterou je u klasického hlubokého stěna korby), je jen vizuální vada, dítě je pevně připoutáno kšírama, takže nemůže nikam sklouznout.

Jinak mám dva hluboké zážitky - první, že nechápu bezplenkovou metodu. Nechala jsem Plivníka patnáct minut větrat na podlaze na dece, a během této doby se stihl dvakrát počůrat.

Druhý je z místního supermarketu - v poklidu tam tak jdu, Plivníka na hrudi, a najednou mi někdo zafuněl do ucha Jé, ten je roztomilej (a pokud jsem se nepřeslechla, tak něco jako Takovýho bych chtěl taky). Myslela jsem, že k nám na periferii zabloudil nějaký známý, tak jsem se otočila a zjistila, že tam stojí úplně cizí chlap, asi třicátník, culí se jak Jezule a zírá mi tam, co mám normálně výstřih, a nyní tam spočívalo chrnící dítě slinící mi na svetr. Mrkev v zimě, sáňky v létě, to jsem v životě neviděla, něco takového. Že to dělají ženské, no prosím, ale chlapi???
22. led 2010 v 19:53  • Odpověz
:angry: evita ta je kouzelna..tancuje do rytmu...

dneska me dr rekla ze je mala lenosna na levou stranu ze ju mam v postylce obracet..holky ona je mega lenosna...paseni koni je u nas tabu... hned si zere ruce :angry: a rve jak kdyby ju na noze braly---

holky dneska rano jdu krmit polozim malou na sedacku na zadicka..pak slysim takove funeni.kouknu a ona se prevalila na bricho :grinning: jenze ruce nechala dole takze mlatila hlavou do pohovky
22. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
Kvakulko, Vašík je ochotný vzpřimovat hlavičku, tedy někdy asi nemá náladkun a zaboří nosánek do deky a rozčiluje se, asi jako u Beranky. Všimla jsem si, že i někdy preferuje spíš vzpřímení a otočení hlavičky doleva, kam mu to samozřejmě jde lépe.Když spinká, tak má vždy hlavičku doleva, tak jsem přistoupila na nenucené nucení otáčení hlavičky na tu stranu, kam mu to nejde. Došlo mi, že to asi bude tím ochablým krčním svalstvem, tak zkusím při masírování zádiček nepatrně masírovat i šíji a krční svalstvo, ale abych mu zase neuškodila :confounded: . Počkám na kontrolu u pediatričky ve 3. měsíci a nehnu se od ní, dokud mi neporadí.
No a co se týká Jahod, nemůžu na to přestat myslet :frowning2: Nevím, jestli bych byla schopná odevzdat Vojtíška s plenkama , mlékem a starej se, ať víš o co kráčí. Nevím, na kolik by byl zodpovědný, aby tím netrpěl více Vojtíšek, než BIO DEBILO jak ho mimochodem výstižně nazvala evita :frowning2: Nevím sama co bych dělala, kdybych se ocitla v takové strašlivé situaci, nejspíše bych za ještě "dobrých mravů" kdy se chce podílet na výchově Vojtíška, což mi přijde momentálně jako čištění špatného svědomí, tak bych s ním sepsala dohodu ohledně výživného. Radši do budoucna. No a co se týče skvělé kamarádky a jejího nehorázného chování, kdy ještě ke všemu ví, že máte s bio otcem tak krásného kloučka, tak bych jí přesto zatím neodvolávala (zase by jsi tím trpěla Ty přemírou práce) ale dala bych jí nechat pěkně zabrat! Ale chce to přemýšlet, což chápu, že momentálně to prostě nemůže jít. Na střídavou péči bych taky nepřistopila, ale holt právo ho navštěvovat má :frowning2:
Jahod drž se!!!
22. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
ahojky, já si prostě musim najít vždycky něco, čím se budu trápit, ten můj miláček mě s tím kaděním utrápí: :frowning2: , už jsem myslela, že jsme s probiotikama tenhle problém se zácpou vyřešily, dneska tak tlačila a strašně plakala, že jsem nevydržela a pomohla jí rourkou, to co z ní šlo, to jsem neviděla, stašně hustá temně oranžová kaše, kterou chudinka nemohla vytlačit, nechápu to, je jenom kojená a navíc jsem jí dneska převážila (digi váha manžel+dítě, jenom manže)l a vyšlo mi, že přibrala jen 100g za dva týdny, v pondělí naběhnu k dr. ,Malá vůbec nevypadá,že by měla hlad, naopak je poslední dobou, až na to kadění, veselá, spokojená.... :frowning2: :frowning2:
22. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
ruz: to je fakt nějaké divné.... :angry: to je fakt málo 100g za 2 týdny..... :angry: chudáček malý Luci, bobeček.... to taky nechápu, je kojená,tak co to způsobuje? Asi ty střívka ještě naši bobci nemají furt dovyvinuté,tak je to tak trápí..... Taky se mi dnes Johani kroutila, i když berem babycalm a probiot.kapky, a celkem taky uz nemivame problemy, tak dneska docela jooooo.... tak uvidime no..... My naštěstí kakáme normálně, několikrát denně, ale pláče spíš, že nemůže prdět no...... :confounded:
22. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.