• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Dobrý večír, opět musím všem poděkovat za podporu a milá slova! Proč já blbá tu týden nebyla, když vy jste taková zlatíčka a tolik pomáháte?!
evit, teda BIO DEBILO mě fakt pobavil! :angry:
pořád promýšlím jakou variantu bio debilo navrhnout, myslím, že v úvahu připadají pouze dvě. a) že vojtu může přijít kdykoliv navštívit, samozřejmě po předchozí domluvě (pokud se mi to bude hodit) a až vojta trochu vyroste a bude-li chtít, může si ho vzít občas na víkend. (bohužel toto zavání opravdu tím, že jemu vlastně nebude nic chybět, vojtu uvidí když jemu se bude chtít a povinnost nikde) b) varianta ala rivka, která se mi teda docela líbí, ale zase si říkám, že musím myslet taky na to, jak to bude nejen teď, ale i až bude vojta větší. co nastane ve chvíli, kdy si třeba já někoho najdu? nebude mi vadit, že pravidelně každé pondělí a středu sem chodí na 3 hodiny BIO otec pečovat o synka? není tedy lepší "odříznout" je od sebe dokud si na sebe nezvykli? mám právo jim toto brát? sakra, já si fakt nevím rady.. :frowning2:
navíc teda, i když se na celou věc dokážu koukat velmi realisticky mám pocit, že je mi pořád hůř a hůř, bohužel teda už i fyzicky. vím, že zase bude dobře a snažím se dívat na budoucnost optimisticky, říkám si, že to pojmu prostě jako nový start, možnost jak vychovávat svoje dítě tak jak chci já, udělat spoustu věcí jinak a lépe, ale přitom mám pocit, že mi pukne srdce.. :cry:
22. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
Růžov- nech si ji u doktorky i změřit, ale váze teda moc nevěř- digi je stejně nepřesná jako obyč- jen je to převedené na digi- já to taky zkoušela- váha bez dítěte a s dítětem- vyšlo mi, že malej nemá snad ani pět kilo a prdlajs, měl 6100- ono se nějak změní těžiště...
Malej měl dneska zase hovíno zelený jak husa:slight_smile:
Ruzov- úplně tě chápu, já jsem taky plašan- napadají mě blbiny a pak nad nimi dumám a hledám info na netu
22. led 2010 ve 22:01  • Odpověz
ahojky holky,

tak malá to snad zalomila,nebo brzy zalomí,takže mám chvilku. No naše malá zas najela na systém,co kojení - to kadění :slight_smile:))) tak uvidíme,předtím to bylo vždy tak po 4 dnech :grinning:

jinak jsem byla včera na zumbě- aerobik míchaný s latinsko americkýma tancema... fakt super,jestli se někdo rád hýbáte na tuhle hudbu,tak doporučuju :slight_smile:))

majda: máme to velmi podobný :slight_smile: malá usíná 22 h - 23 h - 24 h a pak spí většinou do těch 5 - 6 h,dle toho kdy usne :slight_smile: někdy se vzbudí už ve 4,pak dostane najíst a spí zas do osmi nebo devítí... pak dostane najíst,hrajem si, zase si dá hoďku,dvě nebo i dýl a to je i odpoledne... malá prostě docela dost spí :slight_smile:))
22. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
jahod: no těžko soudit, chtělo by to něco mezi tím,aby to nebylo jen na něm,ale aby měl i tu zodpovědnost... no snad si to časem sedne a ty budeš vědět přesně,co dělat, držíme palce...
22. led 2010 ve 22:06  • Odpověz
Růžov- ty asi doma nemáš nějaké UM? Že bys zkusila malou po kojení lehounce dokrmit (a viděla bys, jestlise oranžáda bude opakovat)- jsem zvědavec a hodila jsem "oranž. stolici u miminka" do Googlu a většinou matky říkají, že to měly děti fakt z nedostatku mlíka-třeba ti mudra doporučí malounko dokrmit a rozkojit se víc- odstříkáváním. Podle laktační poradny některá miminka prostě nepláčou, i když nejsou úplně sytá---- teda to jsou úplní světci--- Jáchym by řval jak ďábel :astonished:
22. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
Jahod - třeba bys potom mohla prostě změnit pravidla a šoupnout ho bio na víkend? Že by dělal pána na hlídání a ty sis s novým partnerem vyrazila na večeři, je sice lákavá přestava, ale asi příliš nerealizovatelná. :slight_smile: Za "normálních" okolností bych mu ho vrazila mezi dveřma a ať si jde k sobě, ale do Plzně je to trochu daleko. Ale ostrý řez bych nedělala. Pokud bio vyšumí sám, je to jeho věc a jeho škoda, jenže když bys ho střihla a on dítě časem (nejlíp v pubertě, až budeš ta, co je definitivně sto let za opicema a naprosto nepoužitelná) zkontaktoval a něco mu namluvil? Můžeš taky jednou horkotěžko vysvětlovat, a nakonec bys taky mohla být za tu zlou ty, jako že on prahnul, a tys mu nedovolila stýkat se se synem... V tomhle (bohužel) zas až tolik o tu matku podle mě nejde. :frowning2: (Ovšem mně se to radí, když se mi kulové děje. )
22. led 2010 ve 22:19  • Odpověz
Náš chlapeček má hovínka taky různobarevná - zelená, oranžová, žlutá, jak se kdy podaří. Občas použijeme trubičku, ale už minimálně 2 týdny nepoužíváme ani kapky....
Kvak, náš Jáchymek je taky nepřeslechnutelný, když má hlad :sweat_smile: A o jeho pohybech raději ani nemluvím, neustále sebou mele, není ani vteřinu vklidu, šílené. Ráno ho občas nechávám v posteli, protože nechce spát a nosit a houpat se mi ho nechce a ležet vedle něco je fakt za trest, hýbe rukama, nohama a vydává u toho zvuky něco jako kombinace funícího pejska a chrochtajícího prasátka :sweat_smile: Když to poslouchám hodinu, tak mám opravdu chuť odejít někam do vedlejšího pokoje :sweat_smile:

Riv, kočárek je fakt super. Ale my máme vložnou tašku, vy ne? Sice ne originální, ale hodila se nám tam z jiného kočáru. I 2 děti naprosto super, lehké ovládání, fakt si nestěžujeme :slight_smile:
22. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
Jahod, osobně ti vůbec nedokážu říct, jak bych to řešila, je to opravdu těžká situace a o tom, jestli si dítě vybuduje nějaký vztah ke svého otci, záleží už od mala, jestli se budou stýkat a budou si rozumět a dítě k němu hlavně bude chtít chodit. Není nic horšího než když bude pátek nebo jiný den a ono bude muset jít s tatínkem, ikdyž nechce. Předpokládám, že když jsi chtěla se svým přítelem miminko, že sis ho vážila a měla ráda, tzn. že úplně špatný asi nebude a jestli chceš, aby i Vojtíšek ho měl rád, tak je určitě třeba nastolit nějaký řád. Upřímně řečeno, asi je něco jiného starat se o miminko a později o staršího kluka a vůbec nevíš, jak se jejich vztah nakonec vyvine a jak to tatínek bude zvládat, i po té citové stránce. Ale opravdu není jediné řešení - taky se může stát, že Vojtíšek se k němu upne a bude na tatínka čekat a tatínek bude mít zájem postupně menší, ale to bohužel nikdo netuší, musela bys mít křišťalovou kouli....
22. led 2010 ve 22:38  • Odpověz
Ha, tak to mám doma světce - když se Beno hlady vzbudí, tak řve jak na lesy, ale když je vzhůru, tak si na krmení vůbec neřekne, jen když mu dám prst, tak ho chytí a saje... Zírá na hrazdičku, jakože omylem vyžahne 120 a zase zírá na hrazdičku. :sweat_smile: A to mám ještě kliku - teď se mi často stává, že si vezme z prsa svou dvacítku, pak 40-60 z flašky a dál už nechce. Ale furt se uklidňuju, že vylučuje, jak má, a já ho nevyhladovuju, nutím mu, ale prostě si nevezme. Buď plive, nebo sice drží, ale řehní se do stropu a nic. Tak snad přežije.

Beranku, my jsme ji nekupovali - dali jsme tam jen fusak. Ta jejich vložná taška je malá, něco kolem 60, řekli jsme si, že by z ní za chvíli vyrostl... Četla jsem jakousi dlouuuuuuuhou diskusi o těchhle kočárcích, a pár lidí to tak udělalo, tak jsme se na to taky vybodli.
22. led 2010 ve 22:40  • Odpověz
Riv, my bychom tu tašku taky možná nedávali, ale zase mi to příjde praktičtější, když mám ty 2 děti, že vsunu tašku a nahoru dám Beatku. Když tam není to sedátko, tak je asi jedno jestli tam vkládáš fusak nebo tašku. Ale tašku máme delší než 60cm, naše dítě už má totiž 63cm :sweat_smile:
22. led 2010 ve 22:49  • Odpověz
ach jo, tak já taky nevim.. nechám to radši ještě chvíli uležet.

vojta dnešek skoro celej prořval, už jsem celá bolavá, protože klid je jenom u mě na rukou, ve vaničce nebo u prsa - kojím třeba i po hodině, uff.
začínám se bát, že mě celou sežere..
nekakal už několik dní a vypadá, že ho to celkem trápí, tak možná někam dojdu koupit tu rektální rourku.. :confounded:
jinak teda v. přes den vůbec nespí, schrupne si max na deset minut a je vzhůru, jedině kočárek venku občas zabere. v těch mrazech, co se na nás ženou zase ale asi nevylezem.. :unamused: jo a nebo taky spí když si vlezeme spolu do postele, ale já tam musím ležet s ním a nesmím vstát, takže to taky není moc ideální řešení, sice si odpočinu, ale přes den prostě nic neudělám.
v noci spinká ukázkově, do postýlky ho dám v osm, kolem půlnoci až jedné si ho beru k sobě do postele a vstáváme tak v osm. kolikrát za noc pije bohužel vůbec netuším, protože se přisaje kdy se mu zachce, mě to většinou ani neprobudí :slight_smile:
22. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
a když jste u těch velikostí. vojta se mi nevejde do vaničky a v hluboké korbě kočárku je úplně narvanej! :zipper_mouth: od kdy můžou být děti ve sporťáku?
22. led 2010 ve 22:53  • Odpověz
Ahoj :wink:
Jahod, tak to spaní máme obdobné...

Ve sporťáku...no záleží jaký máš kočár, ale v poloze ležmo už od narození, ten náš kočár, co má i Riv, žádnou korbu nemá a dítě je tam už od narození ve fusaku, třeba. Beatku jsem měla ve sporťáku od 4 měsíců, dokonce jsem jí už musela trošičku zvednout, protože neviděla a vztekala se, byla zvědavá od mala :sweat_smile: Děti by ale měly ležet, no pokud to zvládnou a nechtějí vše vidět...

Já právě musím chodit ven, i když je zima, jinak by nespal vůbec...
23. led 2010 v 07:32  • Odpověz
No a vaničku už rušíme, vůbec se tam nehne, přejdeme na lehátko do vany....
23. led 2010 v 07:33  • Odpověz
ahojky
my vaničku ani neměli ... ani u Verči ... Zdeněk si dělá večerní rituály, vysprchuje se a bere si ho k sobě do vany ...
ale teď máme problém, že mladej začíná mamkovatět a nechce nikoho jinýho, ani Z. kolem něj nesmí projít, jinak se začne strašně vztekat ... prostě ho snese jen v té vaně ... vůbec nevím, jak z toho ... mám ruce vytahaný jak opice ...
u nás je teď -17stupňů ... musím jít vytřít a pak chystat chlebíčky a jednohubky ... Z. má v pondělí narozky a dnes dojede jeho rodina ... ach jo
23. led 2010 v 08:00  • Odpověz
Slunatko, tak brzy chce být jen u tebe? :confused: :frowning2: Ježiš, mě by asi kleplo...takové to období, že jen maminka jsme měli u Beatky kolem 9 měsíce a bylo to strašné....
23. led 2010 v 08:46  • Odpověz
ahoj Maminy :wink:
Tak mě to nedalo a objednala jsme tu hrací deku,toho chytráčka??? Strašně se mi líbila tak jsem nemohla odolat. Natálka je malinko zaostalá mě přijde :unamused: furt ji zajímá jen pravá strana o levé snad ani nevi. Držení hlavy?? Po 5sekundách strašnej řev. Jinak přeju všem krásný víkend...Jahod myslím na tebe.
23. led 2010 v 09:02  • Odpověz
dobré ranko :slight_smile:))

slunatko: tak to by mě asi švihlo..ani se nedivím,že máš ruce jak opice :slight_smile:))) i když naštěstí naše Tálinka na nošení moc zvyklá není :slight_smile:

no tak mám skoro celý byt kromě obýváku ( kde spí malá) uklizený, je vyluxováno, utřený prach, vytřeno,umyté wc,takže mi zbývá jen vyluxovat a vytřít obývák a umýt vanu a mám za sebou úklid :slight_smile:)))to je ta výhoda,když člověk nemůže zabrat :slight_smile:)))

holky už jste některá byla na vítání občánků? nás to čeká ve čt, tak jsem zvědavá,jak to bude malá snášet :slight_smile:)))
23. led 2010 v 09:04  • Odpověz
lill my už jsme byli a malá to snášela blbě... soudě podle toho cirkusu, co tam předvedla, byla jsem rudá a zpocená až na pr....

jinak od středy je u nás opět veselo, elsu zřejmě bolí břicho z nutrilonu, jinak si to neumím vysvětlit, 100% už nezabírá ani klubíčko, máme ji většinu dne na rukou a brečí i tak
na nutrilonu už je převážně, já přes den, když jsem s ní sama, vlastně nestihnu ani odstříkat, když mi usne na rukách a dám ji do lehátka, za dvě minuty řev, to je tak na vyčurání... ach jo
23. led 2010 v 09:11  • Odpověz
Ahojky,
Evi naši Sofinku taky trápilo z Nutrilonu bříško, nebyla na něm sice celý den ale tak dvě tři dávky denně a pořád jen plakala a vztekala se a my po 14 dnech zjistily že je to od tý doby co jsme daly Nutrilon, vyměnily jsme to za Sunar a od tý doby je zlatíčko :slight_smile:
23. led 2010 v 09:27  • Odpověz
Evatk, zkus to UM vyměnit, třeba to fakt pomůže... nošení znám, ale my už si právě pomáháme tím lehátkem, jen musím pořád houpat nohou. Jáchymek už má taky asi 50% UM, často odmítá MM, no a taky jsou zkoušela odstříkávat a už ho moc ani není. Je to jak přes kopírák, u Beatky ve 3,5měs. taky došlo mlíko a od té doby už měla jen UM...

U nás je -15st., bohužel v tom mrazu už nepůjdeme ani ven. Včera bylo -10st., to jsem ani nevěděla a byla tam 2hod, ale dalo se to, ale -15 už je hodně :unamused:
23. led 2010 v 09:35  • Odpověz
lucy právě pátrám na netu, co s tím, zase z ní nechci dělat pokusného králíka a ještě k tomu je manžel alergik, takže bysme měli dávat umělé mléko ha...
a jaký sunar? za jak dlouho bylo líp?
23. led 2010 v 09:36  • Odpověz
My jsme taky dávali sunar a úplně v pohodě, dokonce mi příjde, že lépe chutná, když jsem ho zkoušela. Zase ho budeme kupovat.
23. led 2010 v 09:41  • Odpověz
dobre rano-holky,ty problemy s mlikem nezavidim....my tuktuk kojime....uz vidim ten odstav pozdeji a ten rev s tim spojeny... :frowning2:

u nas spise opet problem s Jenou a jeho zavislosti....v noci se stehoval ke me do postele, predtim jsem k nemu jeste 2x letela,pac brecel...k ranu jsem se probudila, on lezel nastorc,nohy u Majiny hlavy-malem me kleplo....do toho e Maja pokadila,tak jsem lehce rozsvitila lampicku, at ji prebalim, to probudilo i Jenu,tak zacal hystericky natahovat - no paradni noc.... :angry: a rano me Jenik budil s tim-maminko vstavej-jsem myslela,ze padnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

o vcerejsi akci telocvicna-cviceni-to radeji ani nebudu popisovat-desne psycho.... :frowning2:
23. led 2010 v 09:53  • Odpověz
Kremb, naše dětičky ty sourozence těžce nesou, ale už nám nezbývá nic jiného než vydržet....

Cvičení bylo špatné? Nebo spíš Jeník nechtěl nic dělat asi, že?
23. led 2010 v 10:02  • Odpověz
No a teď si představ, že by se nám děti narodily před nástupem staršího dítěte do školky, to si vůbec nedokážu představit, já doufám, že do září se to nějak urovná....my už nemáme takové žárlivé scény, ale zase musíme u ní být, když usíná, v noci se budí, ale nechce do naší postele...jeden z nás si musí lehnout do její (má 160cm)...
23. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Ber,takže ty si byla včera venku v takové zimě. My máme jít za přítelem k jeho rodičům na zabijačku. U nás je -9,5st.a chodím se pořád dívat jestli to stoupá a přemýšlím jestli jít.
23. led 2010 v 11:46  • Odpověz
Ahoj, vy máte všechny u vás takovou zimu? V Táboře je -6, tak jsem Teri zachumlala a dala na zahradu. Mám rýmičku, tak se mi nechce ven. A hlavně potřebuji uvařit, večer se nám vrací tatínek se zafixovanou rukou z hor. Další dítě do baráku :grinning: Ještě že je malá teď docela hodná (když pominu to spaní). Ráno vstávala v půl 8 a já měla ještě půlnoc. Tak jsem ji dala pod hrazdičku, ona si hrála a kecala a já vedle ní spokojeně chrupkala až do 10.
23. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
Jojo, včera jsem byla venku, bylo asi -10st., ale přežili jsme oba bez újmy :wink:
23. led 2010 ve 13:14  • Odpověz
Tady se to vyšplhalo na -8,5 a du nás nachystat ven. Malý od rána do teď spal jen 10min.a v kočáře fakt spí líp jak v postýlce.
23. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.