• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
tak holky, úspěch, teď je tu tchýně a on se na ni i směje ... ale jen se přiblíží Zdenál, a on ho uvidí koutkem oka, tak začne řev ... tak já vám nevím ... :angry: :grinning:
jinak žárlení neznáme ... ale teď verunka žárlila, protože babička si všímala jen ondry, tak z toho byla taková na rozpacích ...
23. led 2010 ve 14:24  • Odpověz
Ahoj holky,
my ten denní režim máme nějaký pochroumaný, malá teď asi 4 dny přes den skoro vůbec nespala a dneska spí skoro pořád. :slight_smile:
Jinak u nás je taky děsná kosa, zase s kočárkem nevyjedeme....
Pěkný víkend všem :slight_smile:
23. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Jo a malá konečně začala zvedat hlavičku, jupííííí. Jak jí vyfotím, hned sem šoupnu fotky :slight_smile:
23. led 2010 v 15:24  • Odpověz
23. led 2010 v 16:49  • Odpověz
¨holky my tu mame -12 stupnu...hnus....
23. led 2010 v 18:10  • Odpověz
Ahoj holky omlouvám se že vám sem lezu, ale občas sem nakukuju do alba Marsie:slight_smile:
Chci se zeptat jak jste zvládaly první dny, týdny po porodu. Malá je hodná, ale to vstávání mne vyčerpává natolik že už melu z posledního. Kdy se to asi tak usadí a je nějaká vyhlídka na noc kdy člověk spí třeba 6 hodin v kuse??:slight_smile:
23. led 2010 v 18:50  • Odpověz
Lenicko, vše je o zvyku, za měsíc ti to už tak hrozné nepříjde :wink: 6 hod v kuse, no to zatím ani teď nemáme :sweat_smile:
23. led 2010 v 18:52  • Odpověz
beranku-no mozna, kdyby se nam deti narodily pozdeji-tak mozna ti starsi by byli ve vetsi pohode...byli by starsi, ale mozna taky ne.. :grinning: dneska je mala nejaka divna a hodne narocna... :frowning2:
a venku bylo -17bleee
23. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Leni, malej už pár týdnů v noci slušně spí, to sice neznamená, že by v noci nejedl, ale jenom se nakrmí a zase spí, takže celkem nejvýš 15 minut- to už ani nepočítám za nějaký problematický buzení. Usíná po 23 hod a spí tak do osmi. Jedno krmení v noci. Ale některé holky mají prcky, který už klidně od dvou měsíců snad- spí i bez krmení hooodně dlouho.
Leni, nešlo by, aby tě občas v krmení zaskočil manžel? Že by vyfasoval mlíko a vstal? Nevím, jestli kojíte, nebo UM, ale odstříkat by šlo- spíš vždycky nejde od chlapů chtít to vstávání, protože mají třeba choulostivý usínání a nevyspali by se do práce. Buď si ale jistá, že to bude pořád jenom lepší- taky měla docela deprese (no docela dosT:slight_smile:
23. led 2010 v 19:50  • Odpověz
Evi my máme sunar normální, ale nějak mi po tom Sofinka nechce kakat zase, ale je spokojená tak asi než si zvykne. Jinak hnedka jak jsme suanr daly tak bylo líp, žádné vztekání, nic. Když byla na Nutrilonu tak se jen vztekala, vydržela jakžtakž na rukách ale pořád se kroutila a hned jak jsme daly sunar stalo se z ní zlaté dítě :slight_smile: Takže jí po tom Nutroši asi fakt bolelo bříško. Tak to zkus uvidíš, přeji at se to zlepší :wink:

Leni mě holky spinkají od půl sedmé do čtyř nebo do pěti do rána, pak se napapají, a spinkáme do půl osmý když je dobrý den tak do půl devátý :wink: CHce to vydržet, oni ty začátky jsou na palici, ale když malý uděláš co nejdříve nějaký režim že spát se bude chodit v tolik a tolik tak si na to za chvilku zvykne. Sofinka nám spinká hned jak ji položím do postýlky, Nelinka občas vyvádí, jako že si vzpomene po hodině spánku že má ještě hlad, nebo nemůže zabrat ale většinou do těch devíti usíná tvrdě. A to tam jen choím když kňourne že vypadl dudel, nebo že přestala hrát hvězdička atak :slight_smile:
23. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
Ahoj, koukám, že se bavíte o spaní miminek. Tak Táďa je hodnej, ale to spaní...jsem na tom stejně jako Beranek. Večer neusne dřív než v 21-22h. to usne sám, jen řeknu dobrou a jdu pryč, vzbudí se tak kolem 2 nakojim, pak se vzbudí v 5 max. 6 ráno a už ho prostě neuspim, řechtá se na mě ale když ho nevyndám z postýlky a nezačnu mu povídat je řev. A to chodím spát tak v půlnoci. Takže já naspím tak 5 hodin na 2 etapy. A přes den??? Tak to je náhoda, že někdy usne. Nepláče, ale když si s ním nehraju, tak se vzteká. Takže doma jak po boji a já nevyspalá. Ale už jsem si nějak zvykla...

A nějak za váma zaostáváme na váze. na to, že jsme se narodili 4,3 kg a 54 cm, a mezi posledníma, tak teď máme 5,4 kg a 60 cm... :unamused: Pouze 7x za den kojím.
23. led 2010 ve 20:59  • Odpověz
takže drahý koupil v lékárně na radu lékárnice nutrilon comfort, uvidíme, co to s elsou udělá a když tak nakoupíme z polska bebilon, našla jsem tu diskuzi na toto téma, je to totéž co nutrilon, akorát se to jinak jmenuje a na 10 krabicích ušetříme 950,- kč

u nás se spaní zhoršilo, spí po koupání a nakrmení 4, max 5 hodin, ale potom se budí po 2-3 hodinách a to spaní už není tak tvrdé... taky se těším, až se to vrátí do starých koejí, kdy spala 5+4 hoďky, moc se nevyspím, po tom koupání je to na mě moc brzy jít spát, to už čekám na to probuzení a pak spíme už jen krátce
23. led 2010 ve 21:04  • Odpověz
holky děkuji za odpovědi. My jsme půl na půl na UM a mateřškém. Odstříkávám. Malá nechtěla sát já málo mlíka = lahvička.
Lucy a čím je krmíš že spí tak krásně? My dáváme 23,30 a vstáváme tak okolo 4 a pak znovu v 7-8 ráno. Manžel je zlatej a pomáhá já přebaluu on vaří mlíko.
Doufám, že třeba po tom 6ti nedělí bude malá spát 6 hodin. Je to fakt na palici a dotoho ten splín no jediné co mne dobíjí je maličká:slight_smile:))
díky ještě jednou:slight_smile:
23. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
lucy: holky jsou náááádhernééééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
Leni dáváme na večer sunar, holky vypijí plus mínus 140ml a spí :slight_smile: Dneska jsem tam ani jednou nešla :sweat_smile: Ale neboj po tom 6 ti nedělí bude líp a líp, už teď ti spinká krásně :wink:
No a teď jsme koupily Hami tak uvidíme jestli se to kakání zlepší, doktorka nám ho poradila tak ho zkusíme :slight_smile:

No a byly jsme na 3 měsíční kontrole tak Nelinka má 5,65 kg a Sofinka 5,32kg takže rosteme hezky :slight_smile:
Akorát se mi teda Nelinka vzteká u oblékání na ven, teď se začala vztekat i u prsa a u flašky, nechápu, přitom když se přisaje tak tahá, je to potvora vztekací :grinning:

Evit: děkujemeee :wink: Johanka je taky krásná, včera jsem koukala na vaše videa a slzela jsem tady u toho, je to uzasný, jak se krásně směje, jak je hodňoučká, no paráda :wink:
23. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
ahoj holky,probíráte tady kakání po UM, já jsem slyšela velkou chválu na UM od Hipp s probiotiky, dětem prý chutná a neni vůbec drahý, po těch probiotikách dobře kakaj, je ale blbě k sehnání, tady jsem ho viděla v DM drogerii. Jinak to spaní u nás je docela dobrý, v osm usínáme, kolem druhý kojení, pak kolem pátý a v sedm vstáváme. Já má ale problém s usínáním, takže po každým vzbuzení, podání dudlíku...usínám i půl hodiny :angry: , takže zdánlivě dobrý, ale moc toho nenaspim. Ještě že muj zlatej manžel občas zaskočí a já chodim spát do vedlejšího pokoje, teď vyžehlil ooobrovkej koš prádla, musim ho jít pochválit, má to rád.... :wink:
23. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
Tak Emi už pěkně spinká, dneska prospala skoro celý den, tak jsem chrněla s ní :slight_smile:
Zpátky jsme najeli na probiotické kapky, asi to bez nich zatím nedáme.

ruzovka -> manžela určitě pochval, potěší ho to a možná vyžehlí znovu :wink: Můj manžel je taky zlatíčko a patřičně ho chválím :slight_smile:

evatk -> foto s pejskem je luxusní!

lucy82 -> holky jsou krásné!
23. led 2010 ve 23:34  • Odpověz
3:44 - dobré ráno! :grinning: Beno teda v noci šest hodin v kuse nespí ani omylem (respektive někdy ano, ale nic na světě ho nepřinutí, aby vynechal noční chuťovku, kterou si podle momentální nálady dává od dvou do čtyř, a aby nevstal v 5 až šest, podle toho, kdy si dal noční chuťovku a kolik jsem ho donutila zožrat :grinning: ). Krmíme vždycky tak hodinu, když to spočítám se vším všudy. Ale nějak mě nenapadlo považovat to s jedním dítětem za zásadní problém - dospím přes den (zaplať Bůh je klidný, takže si maximálně povídá), nebo spím večer do posledního krmení (tzn. zaléhám v osm), a hlídá muž, pokud je koho (Beno spává). Manžel je, nebožák, zvyklý. Když jsem chodila do práce a měla směny od sedmi od rána, jako kovaná sova jsem první čtvrtrok usínala hned po příchodu domů, takže od pěti nebo šesti měl utrum. Žena spala:sweat_smile:
24. led 2010 ve 04:00  • Odpověz
Ahoj :wink:
Davlu, Tadeášek už je taky pěkný chlap, podle fotek vypadá hodně veliký a moc hezký :dizzy_face:

Lucy, holčičky taky nejsou žádní drobečkové :confused: Naše Beatka měla v 5 měsících přesně stejnou váhu jako má teď Jáchymek a já jen doufám, že se jeho váha zastaví, protože nevím jak ho budu nosit a hlavně s tou jeho oblíbenou činností - noste mě a já se budu rozhlížet :unamused: Jáchymek se vzteká prakticky jen z toho důvodu, že je tam sám, jen leží - nejraději by už asi někam šel :grinning:, ale oblíkání, svlíkání, mytí mu vůbec nevadí, na některé činnosti je naprostý flegmatik :wink:
24. led 2010 v 08:11  • Odpověz
Lenicko, každá mamka si prošla tím, čím procházíš ty, opravdu. Je to opravdu náročné hned po porodu, ale opravdu to bude lepší a lepší, já jsem taky myslela, že to nepřežiju u prvního dítěte, pak to už bylo v pohodě a máme druhé a opět jsem si myslela, že to už teprve nejde přežít, no a teď je to spíš rutina :wink: Taťka musí pomáhat a pak vše jde :slight_smile: Já jsem byla u Beatky tak zničená, že jsem v noci občas drcla do přítele, když plakala a dělala, že spím, a on vstal a dal jí jídlo :sweat_smile:
24. led 2010 v 08:14  • Odpověz
dobre rano :slight_smile:
lucy-holky jsou krasne!!
beranku-vaha jachymka-no to snad no comment... :grinning: sikovny chlapik!ale je fakt ten, ze to musi byt dost zahul..my uz jsme trosku na tom lip s nosenim, ale uz se tesim, az zprovoznim manducu, doufam, ze tam bude chtit byt... :wink:
jinac noci posledni dobou desbes...jenik se k nam pravidelne stehuje, dneska jsem byla totalne rozlamana, nevyspala, pac mala se rozhodla, ze sice vydrzi prvni 4 hodky po takovem tom vytuhnuti...ale potom ,je to co 2 hodky kojo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
oblikani-no to je trosku drama...jinac marusku strasne bavi koukani na lednicku, kde jsou vselijake magnetky a hl. koukani na svetla... :sweat_smile:
24. led 2010 v 09:04  • Odpověz
Dobré ránko,my dnes spali celou noc...malý usnul v 22h a vzbudil se o půl8! Včera sem byla s kamarádkama v hospůdce a po 1,5h mi zoufalý přítel volá že malý už hodinu řve a není k utišení. Dovalila sem domů na malého promluvila a byl klid...asi to ty děti vycítí že matka není doma.
24. led 2010 v 09:16  • Odpověz
monter-super!! :wink:
u nas byla vcera navsteva-teta s bratrancem-kouknout na Maju a Jenu a Maja mela nejaky blby vecer a teta ji chtela furt nosit,at si jako spocnu,ale Maja u ni furt rvala-a kdyz jsem si ji vzala ja nebo muz-tak byl hned klid :sweat_smile:
24. led 2010 v 09:52  • Odpověz
Tak náš Jáchymek zatím neprojevuje touhu být jen u rodičů....ale to příjde...
24. led 2010 v 09:55  • Odpověz
Malý řval páč za celý den spal jen 1,5h,takže se mu chtělo spat a nemohl usnout. Do půl hoďky co sem přišla malý usnul ale za 20min.byl vzhůru a pak usnul v 22h a chrněl až do rána. Dnes to vypadá že zase ven nepůjdeme takže toho zase moc nenaspí a bude protivný. Chjooo...ať už je teplo!!!
24. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Monter, taky chci teplo, sedět doma mě opravdu nebaví, spaní žádné, to je pak den :sweat_smile: Já musím prakticky vždy Jáchymka uhoupat, jinak doma ve dne neusne, 20 minut houpu v tašce a on usne, ale jak dlouho bude spát, to je ve hvězdách...
24. led 2010 v 10:32  • Odpověz
Jášín je taky docela společenský- nějak mě nepreferuje, zatím, jen má rád toho, kdo s ním jedná tak jako já- takže zaučuju "hlídače", aby to s ním uměli:slight_smile:
Holky, kolik ti vaši "prckové" měří? Mně přijde J. tak dlouhej (asi o to víc, jak byl mrňavej)- u doktorky nejde sestře pořádně natáhnout, bo se vzteká, takže naměří o pár cm míň než doma, ale on už má doma těch 65 cm nejmíň!!!! Mimochodem po dlouhý době jsem mu změřila tu jeho tlapku a tu má skoro 11 cm...
Jáchym se čím dál víc projevuje jako nenosící dítě, že manducu pomalu vzdávám. zato pořizujeme přes MMB lehký sporťák, do kt. ho co nejdřív nacpu, ať už se někam dostanu (Bébécar High Trek).
Jinak mě dostala tchýně, naléhavě se mě ptala, jestli už malého konečně učím, aby spal sám v postýlce- tak jsem si zaprudila a odpověděla, že ho od sebe nechci vyhánět a že třeba kolem roka a půl bude sám chtít pryč a když ne, tak prostě zůstane- jí totiž leží všechny moje alternativy dost v žaludku
24. led 2010 v 10:47  • Odpověz
Kvak, s tchýni si nic nedělej.....my, když jsme někomu řekli, že máme Beatku prakticky každý den v posteli, tak nám každý řekl, že se jí nezbavíme několik let, no jo, to se všem říká, když tu situaci nemusí sami řešit. A nakonec se to vyřešilo samo, koupili jsme jí ve 2 letech vlastní velkou postel a od té chvíle do naší postele naopak odmítá chodit. Takové rady už vůbec neřeší, každé dítě je jiné a i rodič je jiný...
No já s manducou pořád nevím, Jáchymek v ní nechtěl být, tak zase zkusíme a uvidíme....ale v kočárku se mu evidentně líbí hodně.
Váš Jáchymek taky má být po kom velký, my jsme takový český průměr a má taky 63 možná i 64cm :wink:
24. led 2010 v 11:04  • Odpověz
A ten sporťák jsem se dívala a vypadá moc dobře, my máme prakticky něco podobného, jen má asi 10kg. Já už oceňuji i váhu, čím lehčí, tím lepší :slight_smile:
24. led 2010 v 11:06  • Odpověz
Malý má rád společnost a povídání...nerad leží sám. Teď si schrupl na 30min.a taky nikdy nevím jestli vydrží spát 10min.nebo třeba hodinu. Zítra jedem do poradny tak se váhu aji výšku dozvíme,ale myslím že 6,5kg má.
24. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.