• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
jo a koukala jsem na fotečky. Takže vás musím všechny pochválit. Moc se vám ti prcci povedli :slight_smile:
25. led 2010 v 09:09  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:,
musím se pochlubit, že jsme konečně začali pást koníky. Pořád dělal jako že tohle teda ne, to dělat nebudu a řval jak tur, ale včera jsem ho dala na bříško a ejhle! Hlavu udržel snad minutu a ještě se rozhlížel! Tak nevím co to na nás hrál za divadýlko :grinning: :grinning:

Davlu-kojení mi taky trvá už jen do 10 minut, v noci ještě míň..a ten bolavej reflex mám taky... :unamused:

Co se týká HA- vyzvedla jsem si ji, ale nejím, jelikož po vašich zkušenostech mám taky strach o mlíčko.

A máme necelých 6kg a 64cm.. :slight_smile: :slight_smile:
25. led 2010 v 09:20  • Odpověz
misko a kolik jste měli při narození?
To Aninka je takový nás malý prcek. Ve 2 měsících měla 4,60 kg a 55 cm.
25. led 2010 v 09:29  • Odpověz
My meli 4,37kg a 54cm :slight_smile:
25. led 2010 v 09:32  • Odpověz
davlu: já před kojením trochu mlíka odstříkám do plenky, pač když jsou prsa moc nalitá,tak ho špatně chytá a nebo to moc teče. Tak zkus trochu vždy odstříkat. Hlavně v noci, když jsou ty pauzy mezi kojeníma delší,tak jsou prsa obrovská a tvrdá, tak to kolikrát stříká samo! Jak vodotrysk! :grinning: Tak se nedivím, že se to mimčům pak blbě polyká, když si to nemůžou korigovat. Myslím, to odstříkání ten největší tlak zmírní a pak je to ok.
A ano, délka kojení se fakt zkracuje, nevím to přesně, ale kolikrát je to pod 10 minut a prso totálně vyžahlé :sweat_smile: Někdy naopak dýl a není to tak poznat, tak nevím no. Asi taky záleží na hladu :confused:

veru:držíme palce, at jste brzy FIT :frowning2:

u nás je nachlazený tatínek, včera šel spát ke svojí mamce, at nas nenakazi, tak snad to nechytnem no :angry:
25. led 2010 v 09:38  • Odpověz
Davlu, taky ho omlouvám, že je docela hubenej- 64 cm a 6 kg- hlava taky 42.
Lucierob- mně vůbec neva, že se za piňdu tahá, je to spíš legrační, vůbec to neřeším, jen to bude asi řešit tchýně- chichi :grinning:
25. led 2010 v 09:44  • Odpověz
Kvakul....hurááááááá..................PASEMÉÉÉ...Teď jsme ho s manželem položili a pásl jak o život...Už tu kebuli uzvedne...
25. led 2010 v 09:59  • Odpověz
davlu- :grinning: :grinning: tak super!
25. led 2010 v 10:03  • Odpověz
Evit, já bych odstříkala, ale malý evidentně na ten proud čeká. Začne tahat, ale jak mu to nezačne hrčet do pusy, tak začně dělat ehm ehm???? jednou jsem odstříkla a on tahal pil, ale furt se mě ptal jako kdy to začne konečně téct??? je mazanej jak liška.
Tak taťku nepouštět dom, je karanténa...!!!
25. led 2010 v 10:06  • Odpověz
zuzu díky za ifo, malá prdí, ale přesto se kroutí, naštěstí jen přes den, večer a v noci je to celkem ok, dávám baby calm a laktobacílky baby... asi to bude ta kolika
a to píšou na té krabici? jsem to nějak přehlídla
25. led 2010 v 11:03  • Odpověz
Jsme zpet. Natalka ma prej virozu. Musim odsavat nosanek 3 krat po sobe, aby jsem poradne vysala tu rymu. Chudak se u toho vzdy krouti jako had. Porad teplotuje a ted nejak moc kadi asi ju moc drazdim teplikem:slight_smile: jinak me to uz sere si vyzerem vse!! No a ja?? Mam antibiotika a zanet nosohltanu. Boli me tak v krku as nemuzu ani iist, takze treba zhubnu;)

Ke sve dr. Jsem musela jit s malou jelikoz nemam hlidani. Myslite, ze ti pelesivi smradlavi duchodci me pustili??? NE !! Nemam je rada!
25. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
Evatk: co píšou na krabici co myslíš??? :wink:
25. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:))

tak dnešní noc nádhera - spala od půlnoci do osmi do rána,pak se napila, hodinku a půl jsme si pohráli a spala zase do dvanácti, prostě ideální dítě :slight_smile:))))

Davlu: díky za to info ohledně délky kojení, uklidnilo mě to, malá fakt vydrží tak do těch 10 min. a pak už je ucucává:slight_smile:))) ale je fakt,že u kámošky jsem jí jedinkrát vážila před a po kojení, vyžahla 70 - tku a byla strašně spokojená,takže se utěšuju,že kdyby měla hlad,tak si řekne :slight_smile:))
25. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj tak my dnes slavíme 4 měsíce. Je to neuvěřitelné, že jsou tu už 4 měsíce, co jsem hekala na porodním sále. Večer bude vážení a měření, ať víme jak roste. Váhy se lehce děsím, vidím to přes 7kg. Ale všichni mi teď říkají, že má menší tváře. A chystám se na ty příkrmy.

Veruso, s důchodcema bych se nepárala. Měla ses domluvit se setřičkou, aby tě vzala přednostně. Mě sestřička zná a když mě viděla v čekárně, normálně mě zavolala, aniž bych byla na řadě. Důchodci čuměli jako puci, ale neřekli ani slovo.
Přednostně nás vzali i na očním. Bylo před námi asi 10 lidí, tak jsem řekla, že jsme tam s 3 měsíčním miminkem a šli jsme hned.
25. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
jinak malá váží cca 5,2 kg a měřili jsme jí,ale vycházelo nám 62,což se nám zdá dost,tak uvidíme,jestli jsme jen nenatahovali metr :slight_smile:))
25. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
zuzu to o tom za jak dlouho to zabere jsem myslela, ale už jsem se dívala a nevidím to tam nevidím... :slight_smile:
25. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
Ruzovko, jaké je to zrcátko na pasení (jaká značka)? Mají ho v babyparku i v internetovém obchodě? Vůbec nevím, co si pod tím mám představit. Jestli to tak zabírá, docela by se nám hodilo. U Terezky je pasení jak kdy.

Našla jsem jedno na netu. Je to ono? http://www.babypark.cz/lamaze-prvni-zrcadlo
Díky moc.
25. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem Vás dočetla...

My máme za sebou náročný víkend - návštěva 14 lidí, ufff. Ale malá byla zlatíčko, nejdřív se ji to nelíbilo, ale nakonec si na ty ksichty zvykla.... chudák malý, musela mít šok :slight_smile:

spinkání v noci -> zatím je to pohoda, máme to pořád stejně, usne kolem 22-23hod. a vstává nejčastěji kolem 5hod. (ale někdy i ve 3hod.), kojo a pak spíme do 8-9hod.
Přes den spí strašně málo, ale já jí neuspávám, usne vždycky u kojení a spí tak 30min. až 1hod.

nošení -> Emi má období hraní a povídání. Nosit moc nechce, celé hodiny si hraje a nebo kecáme grrrrr, tsssst a kiki :grinning:

pasení koníků -> trénujeme několikrát denně a zlepšuje se to, teď už to bude lepší a lepší, doufám :angry: Nejlepší je to, když je nahatá a na tvrdém podkladu.

lillisek -> ta dobá sání, já myslím, že je to pravda, protože malá pije krátkou dobu, tak max. 10 min. a potom usne.

saze -> já nechávám malou nahatou jen chvilku, před koupáním, ale prý by se to mělo dělat každý den min. 20min., tak jsem to slyšela

davlu -> spouštěcí reflex jsem taky měla tak brutální jako ty, zhruba do 2 měsíce, teď už to tak nemám.
25. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
Holky, do kdy se musí odevzdat ty papíry ohledně rodičovské na sociálce? Díky.
25. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
ahojky, jojo, Orliku, to je přesně ono, pase u toho jak divá, diví se, co je to tam za mimčo a pořád u toho něco vykládá, dneska to vydržela skoro deset minut, jsem myslela, že upadnu, aby toho nebylo málo, tak najednou švihla nohou a byla na zádech, jsem čuměla :grinning:
25. led 2010 v 15:48  • Odpověz
Ahojky,byli sme v poradně a malý váží 6,42kg a měří 62cm. Za 14dní jedeme na očkování dostaneme aji Prevenar. Verusa,chudery malý...ať ste co nejdřív zdravý!
25. led 2010 v 15:55  • Odpověz
ahojky mami a mimi :grinning:,
pardon, ale docitat nestiham, jen posledni stranku..
u nas je celkem pohoda, vewci si sedly, mala je az na nejake excesy moc hodna. Stale kojime, jen nekdy kdyz neni naladicka nebo diky bliti uz je mlicko vyserpano sahnu po UM a je klid. Ale fakt minimalne.

Jinak bych potrebovala asi tri velikosti podprsenek - protoze z vecerni koprivky je pres noc Dolly Buster :slight_smile:))
:dizzy_face: :zipper_mouth: :grinning: Ale Klarka je velky jedlik a hned to vymlaskne.

Jak jste na tom s vahou? ja teda furt noc moc +8kg - a byla jsem konecne u kadernice a nejak mi to sprasila, takze to posledni celkem hezky na me je v pr... a jsem tlusta a hnusna koule..
uz aby mrazy polevily abychom mohly jit cvicit - hlidani u nas nehrozi :pensive: :frowning2:
25. led 2010 v 16:24  • Odpověz
Ahoj,tak se dívám,že sjte tady byly aktivní:slight_smile: My jsme byli o víkendu a babičky a dědy a á si to užívala.V podstatě jsem jen nakojila a pak večer koupala a jinak jsem odpočívala.Dokonalý víkend.Filípek spal včera hezky,usnul kolem 8 a kojila jsem v 1,ve 4 a v 8hod.Ale vždy to poslední noční kojení je co se týče spánku nejhorší,to tam v postýlce kuňká a moc nespinká,ale mě nechá dřímat.
25. led 2010 v 17:24  • Odpověz
Ahoj :wink:
U nás po Azalii pořád problémy, mlíka je mnohem méně, Jáchymek ho i odmítá, kojíme v podstatě jen v noci a časně ráno, zbylý den už UM. Ale nehroutím se z toho, ani nemám kdy.....prostě co se dá dělat.

Náš Jáchymek: váha asi 7kg, délka 63,5cm, noha 9,5cm a hlava 41,5cm :grinning: Velký je už na pohled :sweat_smile:
25. led 2010 v 17:33  • Odpověz
Pokud jde o mou váhu, mám ji stejnou jako před těhotenstvím, jen na břichu špek, centimetrově - boky už v pohodě, přes prsa +2cm, v pase +5cm :sweat_smile:

Podala jsem hlášení a zase jdu, dítě si mě žádá.

Omlouvám se, že nereaguji na vaše příspěvky, nestihla jsem dočíst, ale napravím to....
25. led 2010 v 17:36  • Odpověz
pardon, zapomnela jsem napsat, ze dotaz ohledne vahy neni urceny berankum, lulkam atd. :grinning: zkratka tem stastnejsim z nas, na kterych tyden po porodu nebylo nic poznat .. :wink:
25. led 2010 v 17:47  • Odpověz
Ber,malý má 6,42kg,62cm,noha 9cm a hlavička 42cm. Malý mi příjde dlouhý než nějaký špekáček :slight_smile:
25. led 2010 v 17:47  • Odpověz
beranku-já jsem dne dostala mencky-a prý při kojení nebývá :frowning2:(((Ale mlíka mám zatím dost.
25. led 2010 v 17:54  • Odpověz
beranek já to s množstvím mlíka mám už taky neslavné, odsaju tak 50 denně, včera jsme se s drahým chytli, bo mi pořád radí, ať ji přikládám k prsu, jak radila mudra, aby se to mlíko dělalo, jsem to zkusila, tož zas cirkus, akorát jsem zase vytekla... radši jí teda dám umělé a budeme obě v klidu, zvlášť když máme teď trápení s bříškem a jsem ráda, když je sem tam v pohodě a směje se, radši si s ní budu hrát a povídat, než ji rozčílit ceckama... chytrolín, ať si to zkusí sám, teorie je hezká, ale... a mudra mě samozřejmě strašila, že jakmile přestanu dávat mateřinu, elsa hnedka onemocní

marsie já mám navíc cca 3,5 kg, s tím nejde hnout, no možná by šlo, ale nemám čas cvičit, když teď malá často pláče, chystám se oprášit stepper... ale do kalhot se vlezu a do jara se musím vlézt do dalších
25. led 2010 v 17:55  • Odpověz
Já jsem dostala MS den před ukončením šestinedělí. To je individuální, někdo nemá MS rok, někdo ji má hned, já patřím u obou dětí k tomu druhému případu :unamused:
25. led 2010 v 17:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.