• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
pampusik-já kojila všechny děti poměrně dlouho a menstruovala jsem vždycky :unamused:, nejhorší bylo, že to bylo absolutně nepravidelný.. 3 měsíce nic, pak třeba za 2 týdny znouvu a tak... prostě na prd.. :confounded:
na mlíko to žádnej vliv nemělo :slight_smile:
25. led 2010 v 17:59  • Odpověz
Marsie - já budu ta, která potěší tvé srdce! Po porodu mi zůstalo sedm kilo, oproti svatební váze (ovšem ta teda byla nejnižší snad od základky, já jsem nikdy nebyla střízlík :sweat_smile: ) je to - sedni si - plus dvacet. A teď se koukni do zrcadla. Že je to lepší? :grinning:
25. led 2010 v 18:02  • Odpověz
Evi,chlapa aji doktorku pošli někam daleko! Malý byl akorát měsíc na MM a to sem ho musela dokrmovat UM a nemocný zatím (ťuk ťuk) nebyl. Příťa když viděl jak nám to kojení nejde,sám řekl ať se na to vyprdnu a malý bude hold na umělém.
25. led 2010 v 18:03  • Odpověz
jo a mám nahoře ještě 5 kg,myslela jsem, že to bude po 3 dítěti už horší, ale jde to :grinning:, do všeho se vejdu, tak to zatím neřeším, kromě toho mám neustálý hlad.. :confused:
25. led 2010 v 18:04  • Odpověz
monter drahý mi to říkal taky, ale jak u dr. slyšel, že tím přikládáním, i když sát nebude, podpořím tvorbu mlíka, tak se mě furt kontrolně ptá, jestli jsem to zkoušela... no můžu za to asi já, že to mlíko ztrácím, ale jak malá řve kvůli břichu a musím ji mít v klubíčku a chodit s ní, tak kdy mám jako stíhat pravidelně odsávat, že...? a na to přikládání s takovýma scénama fakt nemám x krát denně nervy
25. led 2010 v 18:10  • Odpověz
evatk- to nemá význam. Být tebou, tak dávám UM a oni si časem zvyknou. Takhle přijdeš nejen o mlíko, ale i o nervy..
25. led 2010 v 18:16  • Odpověz
U nás to bylo stejný a proto sem se na kojení vyprdla. Byla sem akorát nervózní a rozčílená a malý to samý. Možná sem to brzo vzdala ale za ty nervy mě to nestálo. Najeli sme na umělé a sem klidná já,a malý taky.
25. led 2010 v 18:19  • Odpověz
monter já jsem chtěla zabojovat, ale dostalo mě, jak malá za 4 týdny nenabrala ani deko, jsem si připadala jak nějaká macecha, která se neumí postarat o dítě a která nepozná, že mu dítě brečí hlady apod.
tak na to prdím

ale je mi jasné, že je nás x takových a jestli někdo opravdu s tím dennodenně bojuje a daří se mu být v pohodě a ten boj vyhraje a nakonec kojí třeba do 2 let, má můj obdiv, fakt
25. led 2010 v 18:30  • Odpověz
Evatk, taky bych ti radila přejít na UM. Já jsem si tím prošla u prvního dítěte, a to bylo oproti druhému naprostý ideál - spala opravdu 20hod denně, odsávala jsem 1,5hod a měla 10ml, po nějaké době jsem to vzdala, nervy v háji a celkově jsem byla nervozní, opravdu to nemá smysl. Tvoje dr. je trochu zvláštní, nepříjde mi jako dobrá rovnice kojené dítě=zdravé dítě, nekojené= nemocné, asi tam bude hrát roli mnoho jiných faktorů, jen klid :sweat_smile:
Já teď nemám čas, i kdybych chtěla odsávat, jakože už stéjně není co, Jáchymka věčně nosím a do toho Beatka, která mě nenechá ani sednout...
Já jsem zkoušela teď přikládat, jak se radí a dělá jen scény a ani se nepřisaje, odtahuje se a opravdu křičí, hodně.

Jo, a k té váze.....sice mám váhu předporodní, ale ne tu ideální, ta je o 2kg menší, a na tu jsem se nedostala ani 1,5 roku po prvním porodu, váha se zastavila a ani nehla, teď jsem na tom stéjně...
25. led 2010 v 18:36  • Odpověz
beranek v sobou jsme přešli z nutrilonu ha ( a předtím normální nutrilon) na comfort, tak snad to zabere a malá bude klidnější, tož furt něco
před 10 dny se mi dařil odsávat tak, že um měla jen co 3. kojení a teďka jí do dvou flašek přidám po 20 ml a šlus
já na jednu stranu nechápu, proč vůbec mudři řeší, či je dítě kojené či na um, je to snad věc a odpovědnost rodičů, ale jinak je ta naše mudra fakt hodná, i sestra, zas jí nechci křivdit, snaží se poradit, je pečlivá a starostlivá, i sestra
25. led 2010 v 18:44  • Odpověz
drahý je teďka s malou dolů o rodičů, tak jsem si pustila něco do sluchátek, na odreagování, paráda! :sweat_smile: :sweat_smile:
25. led 2010 v 18:47  • Odpověz
U nás zrovna spí i dítě i tatínek :slight_smile: Jak se vzbudí, tak změřím, dítě samozřejmě.

Já bych to taky neřešila, jestli UM nebo MM, my jsme taky chvilku bojovaly s MM, a nakonec to dopadlo dobře a teď už jen kojím. Ale kdyby to nešlo, tak to nebudu hrotit. Máme vyzkoušený Nutrilon Extra, Emičce chutnal, takže pohoda. Ono, když nejde kojení, tak to je fakt na palici, já byla děsně nešťastná.

Tak já mám o kilo míň než před těhotenstvím :grinning:
25. led 2010 v 18:56  • Odpověz
ahoj vsem, dnesni den uzasny-maja spala za cely den cca 50 minut....do toho jsem varila, uklizela-to teda v ramci moznosti a obhospodarovala druhe dite... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ohledne ms-ja ji dostala az po roce kojeni a mela jsem ji pravidelne...¨
vaha-u syna jsem mi zustalo po porodu 7kg a shodila jsem je, az kdyz jsem prestala kojit a drzela jsem dietu...¨
ted mam nahore asi 3kg-a to jedno kilo mi pribylo diky vanocum a cukrovi...takze jen dva...ale mam to hlavne v brichu, takze po puse vypadam tak nejak nemocne, hubene- strhane a zbytek-katastrofa-vepr...
25. led 2010 v 18:59  • Odpověz
Evi, já ty snahy o kojení taky vzdala, protože mi malá řvala, když jsem se snažila přikládat. Když to nejde, tak to nejde. Vyprdni se na to, hlavně že jste spokojené obě dvě.

Hlásím míry ve 4 měsících - 7,10kg a 63cm (porodní 2,40kg a 47cm). Je vidět, že Terce prostě chutná, je to můj sladnej buclík. Dnes mi vytuhla při krmení, tak čekám kdy se vzbudí hlady.Včera v noci spala od 8 do 3 a pak do půl 7. Nezlobila bych se, kdyby to tak zůstalo.
25. led 2010 v 19:09  • Odpověz
Evi, být tebou tak se na to kojení vykašlu. A že jsou ty nekojené děti víc nemocné? Tak to teda jak u koho. Já jsem první dítko kojila 2 měsíce a nemocný byl poprvé až skoro v 1,5 roce. A teď jsem taky kojila jenom do konce šestinedělí. Moje sestra kojí už více než rok a malý je stejně věčně nemocný.
25. led 2010 v 19:16  • Odpověz
rivko - jsi muj kun!! :grinning: dekuji mozna pujdu sundat ze zrcadel ty noviny :wink:

evi - hele neblazni, hlavni je klid, proste mliko nemas a ze ses snazila je jasny halt to nejde, tak jaky pak copak.. co das to das a zbytek UM - hlavne si to nevycitej, dulezity je, ze mala hezky papa a roste a ty jsi v klidu.. manzu posli... treba k rodicum :wink:
nase mudra doporucuje nutrilon extra - je pry takovy hodne vyzivny, ze i tem nedochudcatkum a nenasytum (nas pripad) krasne vystaci
25. led 2010 v 19:29  • Odpověz
My byli na Nutrilonu Extra a našemu nenažranečkovi nestačil,takže sme na Bebě a pohoda.
25. led 2010 v 19:34  • Odpověz
Marsie,malá je šikulka...jaký má kaťata a ty botky...frajerka :slight_smile: Taky stáli 1700kč a sou od Diora :slight_smile:))
25. led 2010 v 19:45  • Odpověz
Evatk- ale neonemocní, to doktorka kecá. Jáchym nebyl nikdy plně kojenej a ještě neměl žádnou nemoc, přitom třeba se stalo, že na něj cosi lezlo, párkrát kýchnul a nic z toho- prostě kvalitní imunita. Gasně že UM imunitu nevylepšuje, ale dělá se z něho větši jed, než je.
25. led 2010 v 19:49  • Odpověz
Monter- manžel taky nenutil do MM- by si snad ani netroufl :grinning: .
Riv+Marsie- asi 7 kg nahoře, od svatební váhy +10 kg- Marsie: dobrá zpráva, že jo? Ale po pravdě říká, že jsem nikdy nebyla s tělem spokojenější, než teď- bo vyprodukovalo nejlepčejší dítě :grinning:
25. led 2010 v 19:54  • Odpověz
Marsie - vím, jak i ženu potěšit! :grinning: Svým způsobem čekám na konec té svojí produkce mlíka jak na smilování. Najednou vydojím třicítku, a kvůli tomu žádná dieta, kvůli císaři žádné cvičení (a to pravil můj tchán, který se zabývá rehabilitací, tělocvik celý život učil, a nesnáší tlusté lidi, takže normálně je na něm krásně vidět, jak by mě nejraději prohnal kolem baráku s bičem v ruce - takže asi fakt ještě chvíli raději nic :unamused: ), krmím denně mnoho hodin kvůli přikládání, místo abych ohřála flašku, a ještě mám neustále žravou, jak to asi přece jen něco navíc spotřebovává... Samá pozitiva a sociální jistoty!
25. led 2010 v 19:59  • Odpověz
Evo - jestli manžel řeší kojení, tak ať si kouká přiložit on. Nástroj na to má :grinning: : http://fafejta.blog.respekt.cz/c/30673/Kojici-otcove.html
(Mimochodem, k té nemocnosti - ono je pravda, že to doktoři tvrdí na základě provedených studií. Mateřské mléko, nic naplat, je nejpřirozenější strava. Na druhou stranu těm studiím bych zase takovou váhu nepřikládala - ono se taky tvrdilo, že kojené děti jsou inteligentnější, a hle, tuhle někdo přišel s tím, že je to tím, že inteligentní matky častěji kojí, takže jsou to geny, ne mlíko. Jenom Pán ví, který faktor při jaké studii opominuli.)
25. led 2010 ve 20:14  • Odpověz
rivka a já jsem si myslela, jak nejsem inteligentní... tak nic no :grinning: , připravilas mě o poslední špetku iluzí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2010 ve 20:26  • Odpověz
monter - dekujeme za pochvalu, ále botky od Diora nam k outfitu neladily ... :grinning:
stejne je ale zajimave, ze nejmenovany z pozice sefa politicke strany (bo jinou nema) si uziva nadstandartu jako boticky pro novorozence od Diora (v blesku psali ze za 2,5) vecere v apartmanu v hotelu Kempinski.. jestli to neni Raj :grinning:

rivko - to je dobry, hned to ¨preposilam tatinkovi :wink: - jinak jsi me teda rozesmala tim tchanem - si na tobe bude pak trenovat sve metody (cukr a bic?)

evi - nene.. jsi chytra, krasna a sikovna! :sunglasses: :wink:
25. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
Holky pasemeeee, hurááá už jsem se bála že není Tom normální (po mamince - chudák)
Já kojila jen do konce 6 týdne a malej mi ještě ani nezakašlal - je zdravej - ťuk ťuk,
Někteří doktoři s tím fakt dělají dráááma.
Jinak já nahoře 6 kg a nic s tím zatím nejde. A pokud nepoleví mrazy tak ani nepůjde.
A jeje venku už zase chumelí. Ach joooo.
25. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
No s těmi studiemi...Jak ale zjistit, jestli by dané kojené děti byly nemocné, kdyby nebyly kojené? A naopak?
A k pasení- syn je perfekcionalista po mně- doktorce pořád tvrdím, že vlastně nepase, tak ho dala na břicho a ručky trochu dopředu- a pásl, teda podle ní, podle mě to vůbec není ukázkový pasení, ale řekněme pěkná snaha, pěstičky sevřený, moc pod hrudníkem, hlavička tak 70 stupňů.
Holky, vaši pasáčkové si ty ručičky sami přesunou dopředu, nastaví pasecí pózu a pasou? Nijak je neseštelováváte?
25. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
Holky, krááásně jste mě pobavily :grinning: :grinning: :grinning: , dokonce některé Vaše příspěvky čtu manželovi :grinning:
Já plně kojím a kojím co 2hod., tzn., že mé dítě bude inteligentní, jako po mě..... :grinning:
Emča to zalomila po 20hod., tak jsem zvědavá co se bude dít dál.
25. led 2010 ve 21:35  • Odpověz
evi - ta fotka eli na gauci a pejska pod ni je výborná! jak ji hlídá :zipper_mouth: !

kvakul / monter - vy myslim mate taky kocky co? jak reaguji na "vetrelce"??? nas kocour je z klary uplne vedle - kdyz zacne rvat okamzite zdrha, proste se ji boji!! :frowning2:
25. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
marsie klárka je v riflíkách hotová frajerka
25. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
Marsie,naše Macka zezačátku chtěla za malým do postýlky ale teď už vůbec na něj nereaguje. Jen někdy když ho chovám tak dojde a čučí na něj a očichává ho ale za chvíli se sebere a de pryč.
25. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.