• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
majda.h no u nas se to strida jednou delame to pak zase tamto a miluje kdyz si spolu mluvime a zpivame. :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, my jdeme dnes na kyčle, zrovna když je největší mráz :angry:
Nikolka má ve 3 měs. 4700g a 57cm, no je přece jen o měsíc dřív narozená :wink: Ale mám radost při narození měla 2200g a 43 cm, takový králíček :wink:
Nikolka teď hrozně ráda používá ruce, sahá mi na obličej a na hračky, je to sranda :slight_smile: Taky se už směje nahlas, úplně vejská, nejraději má, když dělám různé zvuky na pusu
Jinak pase celkem dobře, doktorka říkala, ať ji pomalu přitahuju do sedu, není to brzy?

HOLKY, chci se zeptat na očkvání, dáváte očkovat na toho pneumokoka.? Stát to proplácí jen od 2 do 6 měs. a Nikolka bude poprvé očkovaná tou hexou až ve 4 měs. kvůli tomu, že má málo kg a tak by ji vycházelo očkování co 14 dnů, tak nevím :frowning2:

adajar, majda: děti vámkrásně rostou, jsou roztomilé :slight_smile:
27. led 2010 v 11:42  • Odpověz
simi no s ockovanim neporadim mi mame individualni plan ockovani a urcite jen tak ockovany nebudem my cekame na pokyn neurolozky a z rizikove poradny az nam reknou ze muzem a Danysek bude mit myslim Imunoglobulin. Anebudeme mit klasickou hexu, ale budeme mit hodne ockovani zvlast. A do sedu bych nedavala vubec co je to za blbost. Proste Nikolka si nato prijde sama az bude cas. Jinak Danysek ma 4400g a 53,5cm.

Jo a nepochlubnila jsem se asi nebudeme muset jist zelezo. Danysek uz ma dobry Krevni obraz.
27. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
simi a kde jsi rodila??
27. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
Velikost hlavičky, není důležité, kolik má obvod, ale jestli ten obvod roste :wink: Proporce dítěte se pak začnou měnit, i ta hlava přestane růst...

Sima, krásná váha, náhodou. Mamka mi říkala, že jsem měla ve 3 měsících 4,5kg a při narození 3,3kg. Děti to postupně doženou....já bych brala to drobnější dítě, naopak u nás je to už pořádná zátěž....
27. led 2010 ve 12:07  • Odpověz
Jo a Kvak, podívala jsem se do pusy Jáchymkovi a mám pocit, že mu leze jeden řezák :grinning: Ale fakt nevím, jestli to má trochu nateklé nebo to tak měl normálně.....protože Beatka měla pořádně nateklou dáseň, když lezl zub, no každopádně uvidíme :sweat_smile:
27. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
Adaj, Daneček je taky velký frajer, za chvíli se nepozná, že chtěl vidět svět o něco dřív :slight_smile:
27. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Beranek no fraja to je a zacina bejt poslusnej a spinka uz i pres den. Ale musi jit pravidelne ve stejnou dobu. No jakmile mu zmenime trosku rezim je z toho nervozni. :slight_smile:
27. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
ahoj holky,my dneska měli hrací dopoledne a teď konečně spíme.Je otázka na jak dlouho.
Evi-taky přeju všechno nej
Taky trénujeme koníky,ale malému se zatím moc nechce,ale trénujeme
27. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
naše elsa pase někdy velice slušně, a z toho se začne vztekat, cucat ruku a je po pasení
27. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
evatk-tak si tu u tebe čtu,že jsi byla na umělém.Já mám zasebou 3xIVF bez úspěchu a Filípek přišel přirozeně :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
evatk to na nas Danysek taky zkousi, ale zacnem na nej mluvit nebo hracka a je klid. :grinning: :grinning: :grinning:

Pampusik hlavni je trenovat. :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
pampus já si říkám že to druhé třeba přijde taky normálně, bylo by to hezké, zas něco jiného, takto to bylo hodně o obavách... i proto bych chtěla jednou druhé miminko, zažít to překvapení apod.
27. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás se od probuzení už po třetí spí, vtávala v půl osmý, v devět usnula skoro na hodinu, v půl jedenáctý taky asi na 40 minut a před chvílí usnula zase - doufám,že na ní něco neleze, když je taková spavá, jindy je to takovej boj a dneska ji položim, přikreju a je za chvíli tuhá. Má trošku rýmu, teplotu nemá, tak snad bude dobrá :confounded: a jenom chce zaspat tu strašnou zimu :angry: u nás -15
27. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
avatk-to já jsem překvapení zažila a obrovské-doktoři nám tvrdili,že děti mít normálně nebudeme a po posledním pokusu jsem se rozhodla pro roční pauzu-od hormonů a tak-a za dva měsíce mi můj dr.sdělil,že jsem těhotná.A moje kámoška šla taky na IVF-neúspěšně a teď je v 8tt.To jsou věci. :wink:
27. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
ruzovka v tom pripade nebudu drazdit hada bosou nohou. My spime krasne a pravidelne.

Holky me asi zmrznul teplomer protoze +1 coz je blbost podle kosy kdyz otevru okno. :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
adajar -> tak ta naše baba je děsně ukecaná :grinning: ta by žvanila v jednom kuse

sima08 -> já Emi přitahuji do sedu, strašně se jí to líbí :slight_smile:; díky za pochvalu

beranek -> obvod hlavičky roste, u narození měla 34cm a teď má 40cm.

Máme za sebou těžkou hodinku a půl, vůbec nevím, co se dělo, ať jsem dělala co jsem dělala, nic nezabíralo, nakonec jsem Emičku uhoupala v zavinovačce a teď sladce spinká :slight_smile: uvidíme, na jak dlouho
27. led 2010 ve 13:16  • Odpověz
majdah no nam neurolozka a fyzio rikali nepritahovat to se nesmi prej. A nebyli to prdiky???
27. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
adajar -> no nevím, neprděla, tak možná je má zaražené. To se budu muset zeptat na to přitahování do sedu, Dr. to pokaždé na KO zkouší.....
27. led 2010 ve 13:34  • Odpověz
majda.h -> tak jsem to hledala na webu, nesmí se to!! Přitahování dětí za ručičky do sedu je jen vyšetřovací cvik pro lékaře.
27. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: tak jsem to poslala sama sobě, jo jo, asi si půjdu lehnout :grinning:
27. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
majdo-nic si z toho nedělej,taky si občas připadám mimo.A mluvím si sama se sebou.To bude dobrý.
27. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
pampusik77 -> díky :slight_smile: taky mě tatíněk od manžela ujišťoval, že to není postupné blbnutí, ale že mám v hlavě jen Emičku a vše kolem něj, tak na ostatní věci nemyslím :slight_smile:

O tom sedání jsem našla:
Ne,ne,ne!!!Pokazíš taháním za ručičky.Všechny ostatní cviky jsou OK,ale nevytahuj jí za ruce-učí se náhradní stereotyp k posazení se.Zjistí,že se takhle dá dostat do sedu a začne se vytahovat třeba za nožičky-a šup,máš tu náhradní pohybový stereotyp,který se velmi špatně odnaučuje.Do sedu se dítě dostane ze čtyř-tzv. šikmý sed a nebo ze stoje.Vše ostatní je špatně.Vytahování za ručičky je pouze k vyšetření u doktorky,aby se vidělo,jestli dítě udrží hlavičku.
27. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
majda.h ja to rikala. :grinning: :grinning: :grinning:

pampu no ja jsem jak dite porad., :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 13:47  • Odpověz
adajar-a kdo z nás tady není-naší denní náplní je dělat kaj kaj kaj,grrrrrr,a různé další zvuky :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 13:59  • Odpověz
pampusik ja teda si povidam normalne, ale porad pusu od ucha k uchu aby byl veselej. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
Pampusik, to je super, že se vám to tak povedlo s Filípkem :dizzy_face:

Přitahování za ručičky určitě ne, děti se posadí, až bude čas samy, nejdřív lezení a pak sezení :sweat_smile: Beatka začala sama sedět v 8 měsících...

Jáchymka jsem oblékla do kombinézy a čepice a strčila do tašky a uhoupala, jinak nespí - vytvořila jsem mu venkovní podmínky. U nás je usínání katastrofa, když leží, neusne, moc chce, ale nepodaří se, vzteká se atd., jedině aktivně houpat, vše ostatní je sci-fi. Postýlka je nám během dne k ničemu...

U té hlavy je důležité, že nesrostou lebeční kosti, kdyby jo, byl by to veliký problém, ale obvod hlavy - to je individuální u každého člověka, kdybychom si změřily hlavu, taky by byly rozdíly :sweat_smile: Naše dr. třeba dítěti změří hlavu jen po příchodu z porodnice a pak už vůbec, kontroluje jen tu lebku....
27. led 2010 ve 14:02  • Odpověz
Já si vzpomínám, že u Beatky, když byla miminko, mi už taky později lezlo na nervy, že si nemám s kým povídat a pořád jen: Hačí, hají atd. :grinning:...a dnes máme tak umluvené dítě, že jsem ráda za chvíli klidu a ticha, fakt :sweat_smile: :sweat_smile:
27. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
Beranek a nepomohlo by Jachymkovi svazat ruce?? Danyskovi to strasne pomohlo a nebudi se a usne v klidu.
27. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
My zkoušíme vše, ruce pomáhají jen na noční spaní, během dne zuří a stéjně i tak ho musíme nosit a uhoupat...
27. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.