• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Evatko - také to tak mám, když jsem byla těhu mohla jsem na procházku, nakupovat, za kámoškama podívat se do práce, teď člověk moc nikam nemůže a je to fakt dlouhé.
28. led 2010 ve 12:18  • Odpověz
saze ten můj dělává od 5... takže tím pádem chodí večer celkem brzy spát... a že dělá na žl a za hodinovku, musí být co nejdýl, zvlášť teď, když jsem doma a jak naběhnu na rodičák, tím tuplem
28. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
Holky je to tim ze je letos extremni zima. No ja se tesim ze ted odpoledne pujdeme ven s Danyskem uz to potrebuji jak sul
28. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
Také jdeme ven v 13.15 máme sraz se sestřenkou a jejím synem. Fakt je ta zima dlouhá a děsná. Ach jooo, snad bude lépe.
28. led 2010 ve 12:26  • Odpověz
no u nas je dneska uz nad nulou coz je super. Ale jinak me uz to stve chci jaro.
28. led 2010 ve 12:29  • Odpověz
Čau kočenky :slight_smile:
Hlásím se po odmlce, neb jsme si užívali taťku, který nám v pondělí odjel na služebku a vrátí se posledního února :pensive:
Taky jsem s prckem strávila celé pondělí v práci, páč bylo DPHáčko, dělala jsem zajišťovací daň za zaměstnance a spočetla i silničku, takže máme zase na delší dobu mateřskou dovolenou. Nepočítám teda těch pár faktur co týdně vystavím, páč to je pár hodin práce a hlavně v klidu domova. Jinak Kryšpín byl v práci úplný zlatíčko, asi vytušil, že čím míň se mě bude dožadovat, tím dřív půjdeme domů.Takže jsem jenom 2x nakojila, jinak chrněl v autosedačce a pak na gauči a vydržel tam od 8 hodin do 4 :dizzy_face:
Obdivuju jahodarku, že s Vojtíškem zvládne být celou dobu sama :pensive: Já s ním byla od pondělí do středy a ve středu večer už jsem myslela, že mi upadnou ruce, páč chce pořád nosit, takže jsem objednala šátek a jsem tuze zvědavá, jestli jsem vyhodila 2 litry z okna, nebo jestli bude spolupracovat a investice se zúročí :sweat_smile: Za chvíli se stěhuju k našim, páč nám zamrzla voda :angry: Nemáme totiž ještě přihrnutý základy a muž nedbal mého upozornění, že by bylo dobrý je přihrnout :angry: No nic, aspoň se prarodičové pár dní pomuchlujou a já odfrknu zádům a horním končetinám :slight_smile:
Je mi trapný psát, že stále spíme ukázkově(někdy i do půl 12. :grinning: Od 23 hodin vydrží do těch půl 5. pak kojo, chrní dál do 8, pak zase kojo a zase chrní do těch půl 12.pak teda vstanem, páč začnu mít výčitky :grinning: ), prdíky nás netrápí a kojím taky pořád a přibývá stále. Minulý týden měl 6,5 kg tak už radši nevážím a počkám si na 8.2. kdy jdem na 3měsíční kontrolu a děsím se komentáře o 7 kilovém kojenci :pensive:
Jenom jsem vás prolítla, tak zareaguju na to, co mi utkvělo nejvíc:
davlu, nevěš hlavu, zkus týden odsávací kolečko, třeba zabere, jinak UM, ať drobek nestrádá :wink: Nebudeš ani první ani poslední, svět se nezboří!
ad zubaté miminko :astonished: :grinning: Aspoň vám ty příkrmy půjdou lépe! :wink:
adajar, smekám, děláte obrovské pokroky :wink:
a nakonec jahůdko, jsou to prostě ... ani mě nenapadá něco aspoň trochu slušnýho, co bych tu mohla napsat. D. je jenom chlap ale todle ženská těhotný kamarádce prostě nedělá, to je podraz nejvyššího kalibru. Drž se :pensive:
No nic, román napsán, tak já zase jdu :sweat_smile:
28. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
No a my jsme přežili návštěvu tchýně,napaali jsme se a koukám,že dneska tam je venku přijatelně,tak asi vyrazíme na procházku.A pak pojedeme k našim,zítra se přijde podívat na malého teta.
28. led 2010 ve 12:57  • Odpověz
Ahoj holky, narychlo jsem prolítla, co jste všechno probíraly.

Kvakul, nám doktorka taky na 3 měsíční kontrole řekla, že ještě měsíc počkáme a když se pasení nezlepší a bude točit hlavičku doprava, pošle nás na rehabilitaci (vojtovka). Pasení se sice zlepšuje, ale má u toho dost často hlavičku doprava, o nějakých pokusech přetáčet se z bříška na záda nemůže být ani řeč. Jsem na sebe pěkně nasraná, měla jsem začít chodit už před tím měsícem. U té vojtovky je lepší začít co nejdříve - prcek si na to dříve zvykne a ono mordovat 7kilového macíka, který už má sílu, bude taky něco.
Takže pokud se ti něco nezdá, nečekej další měsíc a zjisti, kde je dobrá rehabilitace a vyraž. Já jsem objednala Terezku na rehabilitaci sama, mají delší objednací lhůty, tak jdeme až 8.února (rehabilitační sestřičku mi poradily holky, co tam taky chodí a moc si ji chválí). A včera na kontrole jsem to probírala s dětskou a ta nás poslala na neurologii. Že už máme zajištěnou rehabilitaci jsem jí neříkala, aby si nemyslela, že jsem ji obešla. Tak doufám, že se to cvičením zlepší.
28. led 2010 ve 13:22  • Odpověz
Mě už se ta zima taky vleče..... já to měla zase naopak, v těhotenství mi bylo smutno, já musela furt ležet, teď už se raduju z Emičky, tak je to fajn. Ale zase nikam nemůžem, sakryš, já chci jaroooo!!!

Manžel ráno vyjíždí v 6.30 a přijíždí jak kdy, mezi 16.00-18.00.

Byli jsme na očkování, hexa a pneumokok. Emi to zvládla skvěle, plakala jen když jí to píchli a pak už ne, teď spinká v sedačce. Snad to bude ok.....

Jinak míry, váhy ve 13 týdnu: 6,20kg, 61cm, obvod hlavičky 40cm.
Pasení Emi u Dr. nešlo, ale Mudra nedělala z toho žádnou vědu. Točení hlavičky do prava taky nijak neřešila, říkala, že se to upraví samo, že je šikovná. Další kontrola a očkování za měsíc.
28. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
Ruzovko, chtěla jsem dát Terezce naušnice nastřelit, ale u nás to nedělá žádný doktor ale ve zlatnictví. Toho se docela bojím, přeci jen je ucho dost složité se spoustou bodů, které by se neměly poškodit. A nejsem si jistá, že v těch zlatnictvích budou tak zkušení.

Doma mě to taky už lehce ničí. Těšila jsem se dnes na procházku, ale napadlo u nás zase asi 10cm sněhu, tak nemám sílu někam tahat kočár. Do toho náš jednoruký protivný tatínek. Za měsíc půjde na operaci, potom bude mít rameno další měsíc fixované a další 2 měsíce rehabilitace. Nemocný chlap je vážně na zabití.
28. led 2010 ve 13:34  • Odpověz
Odlitek taky budem pořizovat ale uděláme ho jak malý bude mít rok. Přemýšlím jestli nekoupím dva...jeden pro nás a druhý pro naše. Mají oba narozeniny jak malý v rozmezí týdnu. Mě ze samoty někdy hrabe...příťa odjede mezi 5-6h a vrací se kolem 17-18h ale příští týden už odjíždí mimo domov od pondělí do pátku. Naše dětská taky nastřeluje naušnice ale malému dávat nebudem :slight_smile:
28. led 2010 ve 14:06  • Odpověz
ty s vás, které jsou s mimčama delšé dobu samy, fakt obdivuju! já jsem si zvykla, že je drahý doma a jak nastoupí zas do pracovního procesu, bude to nezvyk... tak ho využívám i na noční krmení, dokud to lze, musím nabrat sil
28. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
Evi,příťa od prosince každý den do práce dojíždí a od pondělí jede na týden. To bude nezvyk po takové době. Ono to pomůže když je chlap doma.
28. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
no holky manzel ma kratky dlouhy tak obcas je doma a aspon snsama jezdi po doktorech.
28. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Ahoj,
majda a vám dávali hexu + pneumokoka teda dohromady?
adajar, rodila jsem v Podolí, jak jsi se ptala :wink:
28. led 2010 v 15:04  • Odpověz
sima08 -> jo, hexu do jedné nožičky a pneumokoka do druhé nožičky, prý je to tak lepší. Ale fakt nevím, každý Dr. má jiný názor.
Nakojila jsem a Emi zase spinká.
28. led 2010 v 15:06  • Odpověz
Davlu a kdyz mas doma vahu nechces zkusit vazit miminko pred a po kojeni? Aby jsi vedela kolik vytahne z prsu?? Nevim jestli to tu uz nekdo psal tepeve jdu docitat:slight_smile: nebud smutna davlu
28. led 2010 v 15:19  • Odpověz
Tak holky procházka na prd. Tady v Praze je děsnej vítr tak jsme raději za 45 minut jeli domu. Fakt to nemělo cenu ve sněhu a větru. Ale sestřenka se stavila u nás tak bylo trochu veseleji a mohla jsem někomu říct že mám depku a musím říct , že je mi lépe.
28. led 2010 v 15:46  • Odpověz
Saze,je dobré se někomu vymluvit. Malý chrní na dvoře od 13h. Holky,chtěla bych pro malého Usínáčka..nemáte některá typ kde ho mají,dík.
28. led 2010 v 16:06  • Odpověz
tak jsme doma,procházka byla v poho,tady v Havířově už tak nefouká a nesněží,takže jsem si udělala okruh a já i malý jsme spokojeni.Už to potřeboval jako sůl a já teda taky.Někdy je super provětrat hlavu :slight_smile:No a za chvilku jedeme k našim,tak snad to malý vydrží s kojením až k našim.Už se tak těším,konečně budeme s mamčou drbat.Manža má stále noční a dneska ještě zařizoval,tak spí.Jdu ho vzbudit,ať mi pomůže s věcma.To nebudu přece tahat sama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 v 16:21  • Odpověz
majdi a ke komu chodite?myslim pediatra.. :slight_smile:
28. led 2010 v 17:41  • Odpověz
sima tak to jo ja jsem si to rikala. :grinning:

monter myslim ze v pompu jsem ho videla. Jestli je to toco myslim.
28. led 2010 v 18:02  • Odpověz
Davlu: jak jsi psala o tom kojení - já to měla úplně stejně. Prsa se mi taky už nenalívala. Když jsem odstříkala mlíčko, slupl to jako malinu, ale prostě nepříbiral. Konec kojení mě mrzí, ale miminko nemůže být hladné a musí přibírat. Pokud ti doktorka řekla přikrmovat,tak přikrmuj. Když ještě bylo mlíko, tak jsem třeba 2x kojila a 3x UM. Teď už jen UM. Včera jsem 80 odstříkala, ale je to nějaká nesympatická voda, tak to vyliju.

Saze: Krmení máme stejné. Můj Tomášek už u kojení si navykl na 5x denně teď UM a je to taky tak. Takže začínáme ve 4 ráno, pak 8, 12,16,20 (nebo tak přibližně) a spinkání.

Kvakul: na rehabky nás poslala dětská doktorka s tím, že už v porodnici říkali, že budeme chodit. Souhlasím s Orlíkem - čím dříve, tím lépe. Navíc po Tomáškovi vidím, že má stále větší sílu. Dneska jsme byli (chodíme 1x týdně) a je to kumšt ho udržet v té poloze, ve které má být. A to vy máte starší a tím už i více pohyblivější děti.
28. led 2010 v 18:30  • Odpověz
Ad,díky.
28. led 2010 v 18:34  • Odpověz
Jo a holky - už jsem to asi dostala při Azalii - sice takové slabší, ale přece. Je to normální??? Mě jebne. Když mi je Dr. předepisovala, tak jsem se jí ptala: Co když to dostanu a ona na to: při těch práškách to nedostanete. Takže jsem vyplivla 600, ztratila mlíko, sex asi nebude :angry: . Hmmmm, dobré prášky...
28. led 2010 v 18:45  • Odpověz
katula taky jsem cca po týdnu špinila, slabě krvácela a to je při tom normálná sem tam, podle mého mudry
28. led 2010 v 19:17  • Odpověz
ahoj holky, kouknete-pridala jsem nejake fotky... :wink:
28. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
Holky, děkuju vám za příspěvky. Dnes jsem zkoušela kojit a pak dokrmit odstříkaným kolik si jako veme a po kojo vypil ještě 110ml odstříkaného. Takže je to jasný jako facka, že měl hlad. Ale celý den byl hodný, smál se, spinkal...prostě moc spokojené dítko. Na prso si odvykl ze zne na den, prostě cucat už nechce vůbec, se bojí, že zase nic nepoteče, tak odstříkávám a postupně přejdu na UM, protože než bych se rozkojila o 120ml víc než mám teď, tak mi Tedýs vyhubne na kost a já ztratim nerva...takže jsem se s tím přes den vyrovnala a radši fakt budeme oba spokojený :slight_smile:
28. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
davlu je mi to lito, ale bude v klidu. A ver ze ted uz si deti nezvysujou davky jidla a cim vic budou prikrmy tim jim bede mlika stacit min :wink: :wink: :wink:
28. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
hola matky!
já vás asi nikdy nedočtu, ale jdu vás pobavit.
u nás se situace vyvíjí tak, že bio debilo si teď vymyslel, že chce testy dna..
28. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.