• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
ahojte,tak jsem něco dočetla.Mamka si teď s malým povídá,tak jen stručně.
Jahod-fakticky nestíhám,já bych tomu mojemu amputovala jeho vercajk,kdyby se tak zachoval :slight_smile:
Jinak dnes jsme měli vzrůšo-Filípek pokadil babičce postel a obhodil slušně i jí.A když jsem jí varovala,že se na něco malý chystá,tak mi nevěřila.Takže pereme a máme veselo.
Podívám se tu zase až zítra,až budeme doma.
30. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
teda beranek tak to koukam...45min to patri do guinesovy knihy rekordu ne ??? :slight_smile: nam bylo jedno co budeme mit... ale ted kdyz mame holku chceme druhy kluka.. kdyby to byl kluk chtely by jsme druhe holku :slight_smile:
30. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
No holky pro me byl porod trauma ktery ve me zustava doted a pak 3 mesicni stres jak to budfe nebo nebude. Takze ja jsem vyjimka co dalsi dite dlouho chtit nebude.A vlastne prvni porod bylo jeste horsi stres takze nebrat pro me. Ja teda mela porody psychicky narocny. No 45 minut je pekny.
30. led 2010 ve 14:46  • Odpověz
Ad - u tebe se ani nevidím že jsi ještě nezapom. na porod. A jak je to u tebe s dalším mimčem - můžeš?
30. led 2010 v 16:09  • Odpověz
Adajar, u tebe trauma z porodu chápu :unamused:
Já jsem vlastně chtěla druhé dítě 2 týdny po narození prvního, v první minutě po porodu Beatky jsem prohlásila, že nikdy více. Trauma ve mně zůstalo spíš z chování porodní asistentky, která mě okřikovala, abych nekřičela atd., nebylo to vůbec příjemné. Druhý porod vše vynahradil, i chování celého personálu :wink:

Verus, jsou mamky, které porodí i dříve než já, ale těch 45 minut bylo fakt dobrých, jen jsem překročila práh porodního pokoje a začala jsem rodit, za 15 minut jsme měli kluka na světě :wink:

My jsme chtěli 2 holky, no hlavně tatínek se dlouho s představou chlapečka nemohl srovnat, ale dnes ho milujeme stéjně jako Beatku :slight_smile:
30. led 2010 v 16:24  • Odpověz
Akorát je chlapeček strašně rychlý, rostou mu zuby, otočil se na záda, už jen vstát a jít :grinning: :grinning:
30. led 2010 v 16:26  • Odpověz
Saze dalsi mit muzu, ale bude nejspis zase nedonoseny z nejvetsi pravdepodobnosti. A je to psychicke trauma.
30. led 2010 v 17:02  • Odpověz
Ad - je to těžké a psych. hoodně náročné to chápu. ale jsi skvělá a držela jsi se jako žádná jiná mamča tady.
30. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Saze no ted se cervenam dekuji za pochvalu.
30. led 2010 v 17:37  • Odpověz
Adajar - se nečervenej to je fakt.
Holky dneska dopoledne jsme s manželem a Tomem vyrazili na nákupy. A já teda utrácela, koupili jsme novej bob manželovo synovi (jelikož manžel se také jednou povozil a prdl po ním)
sobě kalhoty a 2 trička a malému super košilku jak pro velkého chlapa a kraťasy na léto.
30. led 2010 v 17:41  • Odpověz
saze jsi se rozjela.
Ja si nepripadam ze bych udelala neco vic nez jine zensky.
30. led 2010 v 17:45  • Odpověz
Saze, ty košile jsou fakt krásné, co? My jdeme za 3 týdny na svatbu, tak jsem našemu klučíkovi taky koupila košili a kalhoty, jak pro dospělého...ještě, aby se mu v tom líbilo :sweat_smile:

Adajar, ta psychika musí být hrozná, když člověk ví, že se to může a dost pravděpodobně stane a dítě se narodí dřív, navíc starat se o starší dítě a normálně existovat.....no naprosto chápu, že v tvém případě bych taky s dalším dítětem otálela, pokud bych se vůbec rozhodla pro další :unamused:
30. led 2010 v 17:50  • Odpověz
beranek jojo presne takhle se citim a manzelovi se taky moc nechce.
30. led 2010 v 17:52  • Odpověz
My byli u našich a před chvílí sme dojeli. Kdyby sem měla takový porod jako Ber a Lill,tak rodím každý rok :slight_smile:)) Druhý chceme a samozřejmě holčičku když chlapečka už máme. Malý se dnes poprvé otočil z bříška na záda ale ležel na posteli takže to měl ulehčený.Chudák tatínek je na smrt nemocný...má rýmečku!
30. led 2010 v 18:07  • Odpověz
ahojky, saze, díks, hned objednávám :slight_smile: Lucinka se rozhodla, že teda přes den spát bude, ale usínat bude jen v náručí, dokonce je ochotná nechat se pak položit do postýlky, už tři dny spí před den 3x po hodině. Večer to naštěstí nevyžaduje a usíná sama (ťuk ťuk), nejdřív jsem byla proti takovýmu uspávání a teď si říkám, proč si to neužít, jinak totiž neni moc mazlící a nejradší si hraje sama nebo jí můžu občas asistovat zpěvem :fearful: Dneska jsme taky utrácely, koupili jsem nový vysavač, který není tak hlasitý (ten náš starej byl slyšet až na ulici), aby to odsávání nudlí nebylo takovej stres, jen co se zapne :confounded: . Druhý mimčo určitě chceme, jenom rozmýšlím, jetli hned třeba za 2 roky nebo jít aspoň na rok do práce abych uplně nevypadla z role(dýl bych určitě nevydržela, učim, tak to je o nervy :slight_smile: )
30. led 2010 v 19:37  • Odpověz
ruzovka: jééé, my to máme přes den stejné, i když dnes se jí moc spát přes den nechtělo, trápilo nás dnes bříško... Ale uplynulé dny spinkala po hodině asi 3x přes den. A večer stačí trochu ukolíbat a dát do postýlky a spí krásně. No jistě, taky si říkám, proč nekolíbat, proč mě od toho všichni odrazujou, at si ji neučím apod.... ježkovy voči, na co jsem si pořizovala mimi, abych si ho vůbec neužila??? a mrskla ho bez zájmu do postýlky, at si poradí samo na tom božím světě??? :rolling_eyes: grrrrr....

Zítra máme křtiny, se moc těším :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Kámoška má 2 týdenního, skoro 3týdenního chlapečka a holky, on jí furt řve :angry: .......... už nevím, co jí poradit, řve v noci, řve už i přes den, nevědí co s ním, prý ho už i nechávají v jiném pokoji vyřvat, což se mi zdá šílené...... :confounded: ale vím, jaký je to teror, když to nejde zastavit a nevíš, co už udělat, jak mimi uklidnit....... Radila jsem svázat ruce, pustit fén, nosit, mluvit, kolíbat, prý zkoušejí všechno a malý furt křičí. Doktorka jí neporadila.
30. led 2010 ve 21:26  • Odpověz
ta naše cácorka tu včelku máju fakt miluje: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
http://www.youtube.com/watch?v=AMmhDlQULj8
30. led 2010 ve 21:28  • Odpověz
Nějaký přetáčecí dni, ne? Země je nakřivo? Malej se taky votáčí, nejenom padá, ale fakt otáčí, skoro, ale opravdu o fous, zvládá i ze zad na břicho...
Dneska mám ale hnusnou depresi, že malýmu nerozumím, co chce. strašně mě týrá jeho pláč. Vím, že se mu líhnou ty zuby, tak je nevrlej, ale mě to doslova fyzicky ničí, když pláče- on vlastně buď spí, nebo brečí, že by spal, nebo jedl, venku tedy zaručeně spí, ale jinak pláč, pláč, nespokojenost, k tomu, manžel celé dny pracuje- je zalezlý v pracovně a překládá a já nemám jediný kontakt s dospělým člověkem a a na Jáchyma jsem úplně sama. On přestal ve dne spát, spí jen venku v kočáře, doma naštěstí v osm po uspávacím rituálu a koupání spí.

Fuj, dneska jsem asi opravdu klinicky depresivní- mám utkvělou představu, že mu způsobuju nějaké trauma (a samozřejmě vím, že on tuhle depku cítí, čímž vzniká začarovaný kruh jeho blbé a mé blbé nálady).
Navíc jsem dement a další dítě nebo děti samozřejmě chci (ani se nedivím, že muži považují ženské za poněkud nepochopitelné...).
Jo a další věc, která mě vyčerpává, je věčně sledování jeho vývoje a můj defektní postoj, že za jakékoli jeho mírné opoždění můžu já
Omlouvám se za emocionální průjem, ale je mi fakt hnusně a kde jinde to ventilovat :sweat_smile:
30. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
Kvat tohle znam dneska nam taky rval celej den, ale nastesti vim proc. A jinak manzel taky porad pracuje ted tu mam sestru nastesti. A hlavne nesleduj jeho vyvoj kazdej ma svoje tempo. AA hele je super ze se Jachymek uz prevaluje on je stranse sikovnej Danysek neni sikovnej. A hele jak bych se mela citi ja. KLidne napis me ja ti to vysvetlim jak mas uzasne dite. :wink: :wink: :wink:

Takze zadne Depky porid si skype a zavolej mi jasny :grinning: :grinning: :grinning:
30. led 2010 ve 21:52  • Odpověz
Adajar - teda musím tě hnes sprdnout Danýsek není šikovnej jo. Ty hele dostaneš na prdel :grinning: :grinning: :grinning: ten zvládl to co byjiné mimi možná i vzdali.
Kvak - také toho mého pořád sleduji a vyčítám si i počasí. :grinning: to je asi normální když je milujeme.
30. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
Tak holky pa jdu plnit manželské povinnosti a musím říct že se i těším. :grinning: :grinning: :grinning:
30. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
saze ze neni tolik sikovnej jako Jachymek vis. :wink: :wink: :wink:
30. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
Ad - je šikovnej a moc, a budeš z něj mít radost počkej bude doktor, nebo letec (doufám , že jsi právě nekoukala na Novu na ten katastr. film) nebo inženýr a nebo třeba popelář - ale bude šťastnej a ty s ním. A VO TO PŘECE DE NE.
30. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
evit johanka je úplně boží, fakt

my elsu už druhý den dáváme před zrcadlo, to je zábava, směje se na sebe jak ťula, takovou reakci jsem sama nečekala... tak si říkám, že by se možná hodilo to zrcátko lamaze na pasení

my(nebo zatím jen asi já) o druhém uvažujeme, uvidím, jak se budu cítit za rok za dva, ale spíš bych šla na 2 roky pracovat, i když tím, že nám to s prvním dost dlouho trvalo už na to není toliko času, tak abych se zas nepřepočítala
30. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
ahoj,
evit, johanka je božská! :dizzy_face: vojta si vůbec neumí hrát sám, on fakt vyžaduje mou skoro permanentní pozornost.. :unamused: jako fajn, ale už bych si od něj občas i odpočala.. :sweat_smile:
kvak - jen si ulev, proto sem přece chodíme.. :wink:
já dneska taky už nevydržela a dala jsem vojtu spát o hodinu dřív, už jsem na to fakt nějak neměla, uff..
představte si, vybírám dneska schránku a hle, dopis, rukou napsaná adresa, to jsem dlouho neviděla... trhám to už cestou k bytu a nestačím se divit - píše mi "tchýně".. :confused:
poslala mi přání k svátku a takové velmi obecné řeči o tom, jak je jim líto, že jsou tak daleko a nemůžou mi trochu ulevit aže se těší na dálku z fotek a jestli se můžou někdy ozvat.
čuměla jsem jak blázen
tak jsem jí hned napsala smsku, že jako děkuju za gratulaci, jak vojta prosperuje a že když budou mít někdy chuť si udělat výlet do prahy, že jsou samozřejmě vítaní.. tak mi odpověděla, že děkují za pozvání, ale prý si to představovali jinak.. cha! to já teda taky!
tak mě to zas dneska nějak rozesmutnělo.. chlapi blbý pitomý! a ženský taky! grrrr...
30. led 2010 ve 22:17  • Odpověz
saze ja vim me je jedno co bude hlavne ze bude. A bude mit hezkej zivot a bude dobre vychovanej. Ja jen chtela povzbudit Kvatulku. Ja jsem totiz na sve dite pysna ikdyz place.
30. led 2010 ve 22:17  • Odpověz
jahod no asi chteji aby jsi jim Vojtiska privezla pod nos odesla si nekam a pak si ho jen vyzvedla jo. Pekne. Nebud smutna holka.
30. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
naše elsa ještě na hračky tak nadšeně nereaguje, jen na obličeje a úsměvy a ksichtíky nás a babiček apod., a příp. teda sama na sebe v zrcadle, pod hrazdou ji to taky bůhvíjak nebaví, ale kolotoč nad postýlkou zabírá

jinak to bolení bříška už je lepší a dílem to je asi i vztekání, bo ve středu po koupání v koupelně dobrý, a v obýváku na lehátku řev, na rukách taky, takže manžel ji dal do postýlky, chvíli plakala, šel tam, vrátil dudel do pusiny a za chvílku spala a i včera a předevčírem přes den si pospávala... normálně čučím, bych spíš čekala, že tam nebude chtít být, když už si odvykla... a večer bez spec. uspávání, dáme do postýlky, 1-2x vrátíme dudel a ok, pustíme kolotoč a za chvílu chrní
asi má i problém s usínáním a je tím pádem unavená a protivná a potřebuje na to víc klidu než dřív a je i víc vztekací než jiné děti a neví, kdy přestat, i když bolest břicha pomine, prostě jede na setrvačník
30. led 2010 ve 22:31  • Odpověz
holky chcete neco rict prave jim spagety. pak nemam tloustnout.
30. led 2010 ve 22:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.