• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
adaj-neblbni, tvoje mimi a ty - jste HVEZDY!!!! :wink:
kvak-neblbni-doporucuju cokoladu, zmrzku apod.... :wink: (na chvili pomuze... :slight_smile: )
evit-johanka je fajnova!! :slight_smile:
saze-manzelske povinnosti..myslis zehleni apod?? :sweat_smile:
jahod-a kde pani tchynka prebyva???a co si jako predstavovala jinak??nejak to opet nechapu.... :confounded:
30. led 2010 ve 22:39  • Odpověz
krem ja neblbnu ja to myslela jinak chtela jsem kvat uklidnit :grinning: :grinning: :grinning:
30. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
ad-vim ze neblbnes,ale stejne jste hvezdy!!! :wink:
30. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
krem vy chcete abych se cervenala me fakt neprijde ze bych ja delala neco vic nez vy delam co musim. A pokud to vyzaduje tvrde cviceni a rad tak to udelam, ale to vy vsechny. Jo Danysek je hvezda a ja jen pozorovatel. :wink: :dizzy_face:
30. led 2010 ve 22:44  • Odpověz
ad-nene, nechceme, ale klido se cervenej :slight_smile: ....hele, nech byt, Danecek je hvezda a ty tak-aspon pro me jo...ja jsem slaboch a mekous a psychicky bych to asi nedala...takze moc fandim... :wink:
a jdu hajaja, pac me ceka jeste nocni s Jenikem a Maruskou a pak zase ranni a tak furt dokola... :grinning: :sweat_smile:
dobrou a klidnou noc holciny :wink:
30. led 2010 ve 22:50  • Odpověz
Adaj. strašně moc díky, jsem labil jak ďas, vždycky jsem strašlivě trpěla na srovnáváníi, no a teď srovnávám sebe i dítě, což je mor- bohužel nevím, jak to utnout
Teď mě zase dostal pohled na mé spící dítě- je zavinutej jak spoutanej kanárek a přes hlavičku plenu jak odsouzenec k smrti- je mi ho líto (nevím proč)- on spí jedíně takhle, ale vypadá to strašně
30. led 2010 ve 23:02  • Odpověz
kvat vis pro me to byl mor u v nemocnici srovnavat a vis jak to mam nevim kfy co ma delat proste jsem to vypustila jen delam co nam rikaji doktori a jinak mu nechavam volnost a bohuzel se moc neptam co kdo dela a jak. A jinak me pomohlo si udelat s Danyskem program na vcelej den a vim kdy mam volno pro sebe a to odpocivam a je to super srovnala jsem si hodne myslenek tak. Musis natom pracovat postupne. :wink: :wink: :wink: Proste si rekni ze kazde dite je osobnost a ma svuj vyvoj a nekdo bude vetsi myslitel a bude hrat sachy a nekdo bude sportovec atlet. Takze se vyvoj neda sledovat kdo co jak kdy. POckej ja najdu jeden super clanek o tomhle.
30. led 2010 ve 23:06  • Odpověz
Včelka Mája je BOŽÍ! Mně se strašně líbí, jak těm dětem stačí málo, že je všechno úplně nový. Zakýváte jim kroužkem před očima a oni mají týden Vánoce :grinning:

Kvakul - ať je líp. Ono nakonec nezbývá, než se s tím smířit - ani ne tak s tím, že je každej jinej, jako s tím, že srovnávat třeba nepřestaneš. Já jsem po porodu měla dost zvláštní stavy (ani se mi moc nechce je popisovat, opravdu to nebylo pěkné), pak jsem žila s urputným pocitem, že to dítě svou činností (a/nebo nedostatečnou činností) soustavně hubím, asi jako když přisypáváš bohaté dědičné tetičce arzénu. To se sice významně vylepšilo, ale doteď mám trauma, že jsem špatná matka, protože Bena dostatečně nemiluju. Všichni, slovy všichni příbuzní na něj svítí jak žárovky, zatímco mně můj syn připadá spíš jako velmi zajímavá osobnost, kterou mám - svým způsobem náhodou - v péči. Jediné, co mě uklidňuje, je občasné vzepětí instinktů (bo kdyby mu chtěl někdo ublížit, bude na místě kousnut a posléze uvražděn!), tak doufám, že se to taky "počítá". Co mám dělat. Nikdy jsem nebyla moc emocionální, buď se s tím rodina nějak vyrovná, nebo za to posléze synek zaplatí pěknou dovolenou svému psychiatrovi.
31. led 2010 v 07:18  • Odpověz
krem - paní přebývá v plzni
riv - jako že nejsi fanatická matka, myslíš? to ti lze jenom závidět, protože narozdíl ode mě, například, snad nebudeš jednou obětí svého synka.. a podle toho co tady už několik měsíců píšeš, myslím, že Benyho miluješ naprosto dostatečně! :wink:
31. led 2010 v 08:08  • Odpověz
jahod-a to je jako daleko od prahy???plzen??!unika mi neco??! :sweat_smile:
riv-ja mela dine stavy u druhorozene marusky,pac jsem 2,4r byla s jenikem a nedovedla si predstavit,jak budu milovat dalsi dite... :confused: ale po par dnech to prislo a zustalo :wink:
31. led 2010 v 08:35  • Odpověz
Jahod - já jsem si taky říkala, že je "tchýně" docela ofouklá, když jí nabídneš návštěvu, tak se tvářit, že to není dostatečné... Je hnusné to říkat, ale jestli on to synek nemá po ní, to "všechno mi šoupněte pod nos a já se rozmyslím, co si s tím počnu".

Jinak ad Beno - no já taky doufám :wink: To spíš že psychika je... na palici :sweat_smile:
31. led 2010 v 09:27  • Odpověz
Riv---zní to blbě, ale sláááva, nejsem úchyl- taky mám intenzivní pocit, že mám dělat něco co nedělám a konečně přestat dělat to, co dělám. Já to kupodivu neměla třeba v šestinedělí, to se mnou ještě švihaly vášnivý emoce k synkovi, ale až poslední dobou- přesně jak říkáš, myslím, že bych kvůli němu spáchala teroristický útok, to samozřejmě spáchala, ale zpívat mu kupříkladu, když už jsem fakt hotová, k tomu se prostě nevzepnu.
Emocionální docela jsem, ale tak nějak hodně introvertně, a tudíž dítě vidí jen kamennou tvář (teda občas)- počítám ale s tím, že je přece jen na mě napojený a vnímá to, co k němu cítím.
Tuhle jsem mu pravila: máš hrůzyplnou matku, hochu, ale z nikoho jinýho ses nemohl narodit, tak se s tím budeš muset srovnat
31. led 2010 v 10:24  • Odpověz
Kvakul - to si piš, že tě má malá opička přečtenou. Beno například objevil kouzlo výčitky - pokud má hlad větší než malý, tak po ukončení přikládání ječí, když jdu dělat Bebu. Buď mu to vydrží, dokud se nevrátím, nebo ztichne. Každopádně ztichne, když mě uvidí přicházet s flaškou (ha, lahev! záchrana se blíží!). Když ho ale vezmu do náruče, že teda krmit, tak se rozhouká jak siréna (Přicházíš pozdě! Kdes tak dlouho byla?!! Byl jsem tu sám, opuštěný, bez jídla!!!)... :grinning:
Muž zas tuhle objevil, jak přivolává v posteli - ležel a v pravidelných intervalech dělal Hú! (Pomoc!) - ticho (Jde někdo?) - Hú (Pomoc!) - ticho... Muž ho chvíli pozoroval zpovzdálí, a když dorazil do Benova zorného pole, dítě se rozječelo hlasitěji a usilovněji (Přicházíš pozdě! Kdes tak dlouho byl?!!). Jak kdyby věděl, že musí šetřit síly, protože nikdo nemusí přijít hned, tak aby se nevyčerpal, ale když se záchrana přiblížila... :sweat_smile:

Hele - já to od začátku beru tak, že KAŽDÉHO jeho rodiče nějak poznamenají. Děláme, co můžem, ať se hoši taky posnaží, až přijde čas lámání chleba. Nemá smysl to řešit, nezopakuješ chyby svých rodičů, uděláš úplně jiné, nové, lepší! :grinning:
31. led 2010 v 11:05  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my včera jezdili po návštěvách, obšťastnili jsme obě babičky a dědečky, a dokonce i prababi s pradědou :slight_smile:

beranek -> a kde jsi rodila Beatku, že na tebe byli tak hnusní..... :angry:

Já si taky vyčítám, že naše Emi ještě neumí to a tamto, ale na druhou stranu si říkám, že má svoje tempo a až to příjde, tak to příjde..... a Dr. nás vždycky chválí, tak snad je vše, tak jak má být. S hrazdičkou si hraje, to vydrží i hodinu, ale furt nám nejde pást koníky :frowning2:

My o druhém (v podstatě o třetím :slight_smile: manžel má z prvního manželství dcerku) ještě neuvažujeme, teď si chceme užívat Emičky, takže jestli bude další mimi, tak asi nejdřív za 6 let, a já bych teda chtěla chlapečka, samozřejmě :slight_smile:
31. led 2010 v 11:08  • Odpověz
majda z toho si nic nedělej naše lucin ka je taky lenoch nechce pást a nechce a když ji dám před jídlem řve hlady a nesnaží se a když po nebo mezi jídlem,tak se poblinká někdy pase,ale chvíli jinak je hodná a šikovná,ale to pasení,nebo mám strach,že nechce držet chrastítko nenutím ji,ale někdy má tendenci něco chytat do ručičky na hazdičce,ale nechytne to :cry: .

Taky by jsem chtěla mimíska tak za 2-3roky a co je mi jedno hlavně,aby to bylo zdraví a nemusela jsem prožívat takový nervy jako u Lucinky
31. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
my paseme dobře, ale malá se převrací na bok, či spíš přepadává, novinka...
31. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
Holky, tak budeme víc ty naše drobátka trénovat a ono to někdy příjde a bude to 100%!! :wink:

zuzulinko -> máš pravdu, je jedno, co to bude, hlavní je zdraví!!
31. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
Ahoj :wink:
Kvak, já mám taky depku, Jáchymkovi nerozumím o narození, nedokážu zajistit program oběma dětem, když jsem sama, protože je sníh a musela bych se rozpůlit atd., normálka :grinning:

Majdo, Beatka se narodila v O-Porubě a nic moc, ale to je vždy o dané situaci, mnoho mamek si to zase velmi pochvaluje, jako každou porodnici...
31. led 2010 v 16:28  • Odpověz
Jo, a Jáchymek prostě v leže nespí, můžeme ho nechat ležet i 2 hodiny a on jen kňourá nebo začne brečet, vlastně od narození, pokud je vzhůru, tak jen kňourá, zatím u nás nenastalo to období, že by ležel a jen se díval....je to naprosto šílené, nemůžu ho vzít na žádné cvičení Beatky, jak jsem si před porodem představovala....
U nás pomáhá jen houpání v tašce :unamused:
31. led 2010 v 16:31  • Odpověz
ahojy všem,

tak jsem průběžně dočetla. Holky mám hodný dítě,fakt že jo.. v pátek jsme byli na oslavě a ona tam skoro 3 h vydržela koukat a smát se :slight_smile: A dneska tchýni a prababičce asi hodinku povídala..no povídala spíš hodně nahlas vykřikovala... byla to děsná švanda :slight_smile:

Jinak jsem dneska schválně odstříkávala,abych věděla,kolik cca vypije a představte si,že ráno vypila jen něco málo pod 100 ml,ale odpoledne mi vyžahla 110 a pak si vzala ještě tak na 5 minut prso :slight_smile:)) jsem valila oči :slight_smile:)))

verusa: jako prvorodička jsem čekala porod masakr a já měla porozeno hodinku od příchodu na sál a v porodnici jako takový jsem byla jen o půl hodinky dýl .-)))

jahod: no koukám,že tam bylo skrytě napsáno, koukej přijet brzo do Plzně,co? :grinning:
31. led 2010 v 16:34  • Odpověz
Riv, tvé pocity jsou normální, já jsem po porodu Beatky měla dlouhé období než jsem si na ni zvykla, nějak ten cit nenastartoval hned, postupně to bylo lepší a lepší a navíc jsem měla hrozné pocity, že vlastně teď už nikam nemůžu odejít, kdy se mi zachce, nikdo kromě ní není doma a nemám si s kým popovídat....ale určitě se to zlepšovalo tím, že člověk začne s mimčem chodit na plavání, cvičení atd.a pak to dítě roste a je s ním větší sranda - aspoň pro mě, pak to začne být zajímavější, pokud dítě zrovna nevzdoruje a rodič nemá chuť zavřít dveře a utéct z bytu :grinning:
31. led 2010 v 16:35  • Odpověz
beranku -> do Poruby jsem chtěla původně jít rodit, kamarádka tam rodila a moc si to pochvalovala, a jiná kamarádka byla zase moc sklamaná. Přesně tak, je to různé, jak se který Dr. nebo sestry vyspí....

My byli dneska konečně na procházce, sice asi jen 45min. ale i tak to bylo super!!!
Asi je něco ve vzduchu, protože jsem taky měla nějakou blbou náladu, ale po procházce mě to přešlo, jupíííí :slight_smile:

Emi si šíleně cucá ruku, zrovna dopapala, snad to nejsou zoubky......
31. led 2010 v 18:22  • Odpověz
Majda- a Eminka nepase vůbec- když ji našteluješ do pasící polohy, tak ona řve a žužlá ručičku? Jášík to taky tak míval, zpočátku, motivovala jsem ho tak, že jsem ho dvěma rukama jakoby držela, aby se nemusel vzpírat rukama a přitom pochopil a viděl, že je to vlastně zajímavé, vidět svět zase z jiné polohy. Myslím, že děti, které jsou jinak zdravé, ale třeba nepasou, nelezou, tak to může být proto, že je to ještě nezajímá. Koneckonců Jáchyma taky mnohem víc baví kecání a vymýšlení slovíček, opakování našich zvuků a jiný pitominky...
31. led 2010 v 18:23  • Odpověz
ahoj maminy,tak jsem si vás dočetla.My strávili víkend u babičky(děda jel do Prahy na školení) a bylo to super.Filípek je taky leňoch,taky ještě nepase,ale už se zlepšuje a třeba včera ve vaně pasl koníky o dušu-asi měl strach,že se napije vody :grinning: :grinning:
Jinak dneska jsem taky chytla divnou náladu a skoro jsem manžovi něco řekla,tak jsem ho raději vyhnala na pivko a pak jsem se sklidnila.
Jinak já mám tcháni a tchána ve městě-tchýně si klade podmínku,že malého musí vidět každý týden-tak jí trpím
a tchán viděl malého od porodu 3krát a jednou to bylo v porodnici,takže tak.A co má manža bráchy,tak ti taky bydlí v Havířově a malého neviděli vůbec!!!!
Do jaké rodiny jsem se to přivdala :unamused:
Ale z mojí strany přijeli za maluchem až ze Slovenska a pořád se někdo hlásí.Takže aspoň tak.
31. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
Ahojky, hlásím se po křtinách :dizzy_face: bylo to krásné, ale únavný den...... Johanka byla v kostele suprová, první půlku prospala v peřince a druhou s otevřenýma očkama se rozhlížela, ale byla hodnoulinká :dizzy_face: Pak ale celé odpoledne s přestávkama pláč, asi kvůli prdíkům, kroutila se, pak zas nemohla usnout, usla na rukách, v postýlce za 10 min oči jak baterky, zase se kroutila a tak furt dokola, tak ji všichni nosili, utěšovali..... No tvrdě usla až před chvílí a já doufám, že bude spát dnes až do rána :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: s přestávkama samozřejmě na kojení

Fotky na rajčeti:

Jo jinak my taky zatím moc nepasem, furt říkám, že budem víc trénovat, ale bud je hladová a řve, tak rychle prso, anebo je po jídle,tak by se mi poblinkala.A mezitím buď spinká, nebo křičí od bříška.... Ty hrací chvilky, které mám natočené, jsou většinou po jídle, proto ta nesmírná spokojenost a radost ze života :dizzy_face: No holt, budu to muset vymyslet jinak, jak psala adajar, u každého přebalování to nejde, to jsme většinou po jídle, ale když to nebude po jídle, budu jí davat na bříško na přebalováku.MUSIM.

kvak: ten odkaz včera byl užitečný,DIKY!, je to tam hezky popsáno, ta fyz.aktivita miminek, co se má a co ještě ne. Pasení koníčků mají zvládat ve 3 měsících. A sedat zásadně ne, až nejdřív v 8 měsících. To jsem třebas nevěděla. :zipper_mouth:
31. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
Jahod,vše nejlepší k svátku! :slight_smile:
31. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
jahod je marika?? tak gratulace veliká!
31. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
Beranek: já rodila taky v Porubě, Vítkovice mě odradily tím, jak to tam vypadá (odd. šestinedělí). S péčí na porodním a na dětské JIP jsem byla nad míru spokojená, ale některé sestry na odd. šestinedělí to už raději pomlčím.

holky, které jste na UM - dáváte přes den čajík - kolik popř. jaký ???????????????
31. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
katulo někdy dáváme fenykl nebo čaj s heřmánkem (tam je i fenykl) nebo nápoje od hippu (bylinkový či fenyklový) a chystám se koupit vyloženě jen heřmánek
zatím dáváme, jen když nám připadá, že ji bolí bříško, ale možná dám i pravidelně, myslím, že to nemůže uškodit
31. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
Katula,dávám granulovany od Hipp hermánkovany.
31. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.