• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Mělo tam být heřmánkový :slight_smile:
31. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
evatk,monterka: doma mám koupený fenyklový od Hipp. Kolik ho dáváte?
31. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
katula ja ma taky fenyklovy od hipp... do 100ml jednu lzicku davam nekdy vic kdyz ji trapi prdiky a pred den vypije tak 30ml nekdy i 150ml jak kdy...a nekdy vubec
31. led 2010 ve 21:31  • Odpověz
katula nadherne pasete koniky..zavidimmy je pasem vzdy 5sekund pak hlavou bouchne dolu a cuce ruku a pak rev
31. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
katulo dávkování dle návodu - jak píše verusa - někdy taky přidám necelou půlku lžičky a v průběhu dne tu 100 většinou vypije postupně, někdy ani ne, víc než 100 za den nedávám
a když vařím čaj sáčkový, mám ho zvlášť ve flašce a odlívám si na pití a to mám na 2 dny - mám ho v ledničce, zalívá se to 200-250 ml vody a to je na den si myslím moc
31. led 2010 ve 21:35  • Odpověz
Katula,dávám jen 50ml a půl lžičky. Malý totiž když ho vypije tak občas vyblinká aji mléko (a to dost),takže mu ho dávám málo. Holky,du to zalomit...brou a klidnou noc :slight_smile:
31. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
holky, díky za rady - dávkování je jasné - mě právě zajímalo, kolik toho vaše mimča vypijí :slight_smile:. Zatím vůbec nevím, kdy mu to mám dávat.
Verusa: neboj to pasení příjde samo. Zkoušet a zkoušet. Po chvilenkách. Já zkoušela i to: když jsem za jeho zády tak prstíkama přitlačit mezi krčkem a ramínkem (ale ne na té hraně,ale na plecích - nevím jak vysvětlit to místo) směrem k sobě. To ho nutilo tu hlavičku dát nahoru.
31. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
KKatula- Jáchym nezvládá pít čaj- prostě s ním napolyká hrozně vzduchu, je to málo hustý (on je na antirefluxním mlíku, kt. je zahuštěný škrobem- takže jiná hustota). Ale občas se do něj podaří dostat od Hippu- heřmánek, fenykl. Je ale slazený-dextrózou. Možná je lepší Čajánek (myslím slazený jen laktózou)- až bude pít, budu kupovat...:http://www.liftec-pharma.cz/liftec/cajanek/ . Mám už dokonce laktózový cukr na mírné přislazení, až začneme s kaší- nechci žádnou sacharózu- ať se o existenci cukru dozví co nejpozději.. Mám tenhle:http://www.vsebio.cz/babio-detsky-mlecny-cukr-bio/.
Ufff- vypadám jak nějaká dealerka, co? :grinning: :grinning: :grinning:
Evatk- máš pravdu, mnohem kvalitnější je uvařit čaj ze sáčku nebo dokonce sypaný- pokud tedy jde o ty účinné látky- já takhle o Vánocích Jáchyma uspala meduňkou- pořádnej odvárek a spal jak podťatej- tehdy u nás byla tchýně a on byl jak na trní (ona ho totiž pořád chovala v pozicích, který mu přišly nezvyklý, pořád řešila jeho domněle nadmuté bříško a nutila ho dopíjet flašku- tyranka :angry: ). Tak jsem ho musela chudáka dostávat z šoku...
31. led 2010 ve 21:49  • Odpověz
kvakul a meduňka je i dětský čaj?
31. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
katul fakt krásně pasete a tomášek je nádherný okáček
31. led 2010 ve 21:52  • Odpověz
Eé, není- jsem dala kvalitní meduňkový (dávají ho do směsky od Hippi, takže "dětská bylinka")- neuvařila jsem žádný utrejch, normální síla, vypil tak 50-100 ml během večera.
Tomášek je moc zajímavě hezký Katul- někoho mi hodně připomíná, nějakýho herce, umělce???Nevím, ale rozhodně je Tomík pěknej chlap :dizzy_face: . Být tak měsíční holčička, tak si dám říct :grinning: - ---Jáchymovi vyprávím lákavé příběhy o měsíčních slečinkách, které by obdivovaly jeho mužné pasení koníků- říkaly by mu kovboji, červenaly by se a ublinkávaly studem- Jáchym se tomu řeže a odpovídá mi: okeja góji (to teď říká na ledacos :grinning: ).
31. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
Nazdárek děvčata :slight_smile:
Tak s Kryštůfkem vegetíme u našich a spíme v mým holčičím pokojíku, kde akorát přibyla jeho postýlka a je nám báječně :dizzy_face: Skoro nám ten taťka nechybí :sweat_smile: Akorát si připadám dost nevyužitá, páč mi malýho nechtěj skoro "půjčovat" :grinning: Obohatil slovník o nenene, jejeje a když k němu natáhnu ruce, začíná je ke mně zvedat :dizzy_face:
V rychlosti jsem vás prolítla :sweat_smile:
jahod, co na to říct? Bio nebilo je fakt poněkud rozpolcen, páč jinak si to neumím vysvětlit. O prachy bych se rozhodně přihlásila, i když já bych je z "hrdosti" spořila malýmu a živila bych ho sama, páč vím, že bych to zvládla a bylo by to takový moje vítězství, že ho vlastně nepotřebuju(aspoň co se prachů týče). A ta tchýně? Já bych jí hned nekřivdila, třeba to myslela tak, že si představovali, jak budete spokojená rodinka se stejnou adresou. Ale kdybych třeba já řekla mojí tchýni, ať přijede pohlídat do Prahy, tak by se asi zvencla, páč má trauma z velkoměsta :grinning:
kvakul, ptala jsem se mamky(je dětská rehabilitačka), co je ta hemipareza a laicky je to "nepropojení" hemisfér. Mívaj to prej lidi po mrtvici, kdy se taky musí hledat nové spoje. Ty máš být ale v klidu, děti jsou prej hrozně houževnatý a zvládnou obrovský věci. Dala jsem jí přečíst tvůj příspěvek a jestli malej fakt pase(ve 3 měsící aspoň 2 minuty), začíná používat obě poloviny těla stejně, žvatlá, je to dobrý :wink: Ty jeho záškuby a špatný sání s refluxem k tomu patří, mohl mít při porodu nějakou kyslíkovou nedostatečnost nebo mu tím tlakem praskla cévka(i když u sekce je to prej nepravděpodobný). Jestli nechceš dlouho zavinovat, máš zkusit usínání na prsou(jako když malý děti klokánkujou), on se prý hodně zklidní, nebo si pořiď šátek, ale vázat fakt dobře, páč zase hrozně nerada vidí špatný úvazy, kdy se dětem křiví páteř nebo jim to tlačí na stydkou kost...Co se rehabilitace týče, prej jim už taky nepíšou doporučení neurologové(pokud to teda není hodně nedonošený mimčo, ty už to doporučení někdy mívaj od neurologa z porodky), ale dětstký doktorky, takže myslí, že vás pošle po další prohlídce :wink: Ale netvrdí, že budete cvičit rovnou Vojtovku, někdy jsou to protahovací a posilovací cviky, s pár reflexníma stlačeníma, takže nemáš panikařit, když to nebude Vojtovka. Ona pravou Vojtovku cvičí tak s každým dvacátým dítětem, co k nim přijdou, akorát si maminky myslí, že cvičí Vojtu, když to dítě u toho občas kňourá a ona ho protáhne v nepřirozený poloze :wink:
No nic, jdu chrnět, páč prcek spí, tak abych nebyla ve skluzu :slight_smile:
31. led 2010 ve 22:22  • Odpověz
kvakul -> Emi zvedá hlavičku, když jí položím, ale jen na chviličku, pak si lehne a začne plakat. Takže to půjde, jen musíme trénovat! Pomáhám jí, tak jak píšeš, přidržuji zadeček a pomáhám zvedat :slight_smile:
31. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
majdo, zkus srolovat plenu a dát jí Emičce pod bříško. Ulehčíš jí tu makačku se zvedáním a ona zjistí, jak je prima se rozhlížet. Uvidíš, že za týden se bude zvedat daleko líp :wink:
31. led 2010 ve 22:37  • Odpověz
spaagetko -> dík za radu, zítra to vyzkouším :wink:
31. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
Jdu chrnět, zítra pa :slight_smile: jeee a my jdeme zítra na první vaničku, jupííí :slight_smile:
31. led 2010 ve 22:48  • Odpověz
Majda- přesně tak jak píše Spaaget- někde jsem to taky viděla, že udělali mimču z pleny nebo ručníčku takový štuclíček a dali pod přibližně hrudníček.
Vanička a plavaní možná taky hodně pomůžou, ve vodě dítě je mnohem pohybově schopnější, neb lehčí- hlavně ta jejich metráková palice (se divím, že to na tom párátkovým krčku vůbec unesou).
31. led 2010 ve 23:20  • Odpověz
Spaaget, to máš vlastně pravdu s tou tchýní - ono se toho strašně moc ztrácí, zvlášť v sms...
1. únor 2010 ve 03:03  • Odpověz
dobré ranko všem :slight_smile:

tak jsem se těšila,že třeba bude svítit slunce jako včera a ono houby, a to bych měla jít s malou do města :slight_smile: to bude zase boj s tím kočárem a sněhem :slight_smile:

riv: teda ty jsi nespavec :grinning:
1. únor 2010 v 08:39  • Odpověz
Dobré ránko,
lilisek - také mě ten sníh už štve, už aby přišlo jaro
Rivko - kdy spíš?
1. únor 2010 v 08:40  • Odpověz
Jjahod - já ti kecala včera jsme Toma zvážili a má 5,5 kg a já ti říkala tak 4,90 kg. je vidět že odhad mám dost špatnej. :grinning:
1. únor 2010 v 08:51  • Odpověz
Ahoj :wink:

Katulo, já jsem byla naopak ve Vítkovicích naprosto spokojená, klid, pohoda a žádný stres. Na šestinedělí to nevypadá hrozně, já jsem měla polonadstandart a moc doporučuji, i personál super. V Porubě byl neustálý hluk, stres, žádný klid, už jsem tam nechtěla jet a vyplatilo se to :wink:
1. únor 2010 v 08:58  • Odpověz
My začínáme s vaničkami za 2 týdny, teď máme přípravu na suchu :wink:
Jsem zvědavá, jestli se vašim dětem bude plavání líbit...
1. únor 2010 v 09:08  • Odpověz
Jinak čaj máme jen fenyklový od Hippu :slight_smile:
1. únor 2010 v 09:10  • Odpověz
Ty sáčkové čaje dětem často nechutnají, ale je to o zvyku. Tak malému dítěti to je ještě jedno, ale později to dává už najevo :sweat_smile:
Jinak já jsem nesladila vůbec možná do 1,5 roku, ani teď jí žádný cukr nedávám, pokud nepočítám ten, který je v jídle :wink:
1. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
To pasení už všech dětí příjde, my netrénujeme vůbec, možná 1x denně a i to je někdy moc a drží hlavu super. Je to jen o posílení svalů, některé děti to zvládají dřív, některé později....
1. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
jahod souhlasím se spaaget ohledně paní tchýňové, že to spíš myslela tak, že budete spokojeně žít s jejím synem a ona tím pádem malého uvidí
1. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
ahoj,
tak se musím politovat.Noc byla dost hrozná,malý spal fakt špatně a já mám kruhy pod očima,že bych se na nich mohla houpat :frowning2: Ale snad to dospí přes den.
Chtěla jsem jít na úřad,ale zas tu padá to bílé vinstvo,kdy už to skončí????
1. únor 2010 v 10:10  • Odpověz
měla jsem na mysli bílé svinstvo!!!
1. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
Já jsem dnes spala asi 5 hodin s 10 přestávkami, nejraději bych si lehla a spala, ale smůla :grinning: U nás vstávala Beatka, několikrát jsem tam musela sedět, několikrát vkládat Jáchymkovi dudlík a pak jsem nemohla spát, bolely mě záda, u nás taky taková vydařená noc...

Sníh už taky nemusím. Sice taťka postavil Beatce soukromou bobovou dráhu, sněhuláka a zítra se chystá na iglú, ale i tak... :sweat_smile:

Jo, a aby to nevypadalo, že opravdu netrénujeme vůbec pasení....vleže jako takovém opravdu skoro netrénujeme, ale my ho nosíme často v tygříkovi a on má hlavu pořád nahoře :grinning:
1. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.