• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj holky,
díky za poklony, naší Emičce to vyřídím :wink:
Emča se točila více na pravou stranu, nijak brutálně jsem to neřešila, přendala jsem lampu na druhou stranu, víc jsem na ní mluvila z levé strany a když usnula, tak jsem jí hlavičku otočila. A teď už se točí na obě strany moc hezky, příjde mi, že sama na to přišla, že i z té levé strany je svět zajímavý. Ale hlavičku má pořád proleženou, Mudr. říkala, že se to upraví, tak bych to nehrotila.
A to pasení, no nevim..... trénujeme a trénujeme, ale je to furt stejné, jako u verusky. Začne řvát a je to.... Všechno ostatní jí jde nádherně, takže nebudeme se vzdávat, budeme dál trénovat!! :slight_smile:
2. únor 2010 v 10:35  • Odpověz
majda.h => zkoušela jsi před ní při tom pasení dát zrdcadlo? Tomík se strašně rád prohlíží :slight_smile:
2. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
Kvakul, já dávám Taďu na noc na bok mezi ty polohovací klíny. A střídám to, aby neměl tu kebulku placatou jen z jedné strany. Navíc mu tak krásně drží dudánek, když ho má ještě přimáčknutej plínkou. Koupila jsem ty klínky na MMB po někom za 120,- a je to super věc za pár kaček :slight_smile:

Lilisku, hele zelená stolice se může objevit když jí přebalíš a ona se pokandí a než jí znova přebalíš, tak tam ta stolice zezelená. Když bys toho hovňousa nechala chvilku na vzduchu tak uvidíš, jak mění barvu. Táďa měl přes den žlutou, ale přes noc jak dýl spal pokakanej, tak měl taky zelenou. Hned neplaš, chvilku to sleduj a uvidíš...
No nebo jí trochu toho předního mlíka odstříkni, ať tahá svých 20 minut, ale už i víc toho zadního...
2. únor 2010 v 10:56  • Odpověz
Ahoj, jdu jen pozdravit. Nějak nestíháme, stále obíháme doktory. Včera jsme byli na kožním - Terezka má dětskou dermatitidu. Dostali jsme pudr, co smrdí jako ředidlo a taky tak vysouší. Snad to zabere.
Pasení se u nás pořád zlepšuje, ale točí hodně hlavičku na tu pravou stranu. Tak jdeme v pátek k neurologovi a v pondělí na rehabilitaci.

O víkendu jsme začali s příkrmy. Na mrkvičku se první den moc netvářila a ani moc nevěděla co s ní, ale druhý den snědla už 3 lžičky. Zítra přecházíme na bramboru.

Majdo Rada pro pasení hříbátek - pokud doma máte velký míč (určitě jsi ho používala v těhu nebo s prckem na prdíky), dej Emičku na ten míč v poloze na pasení. Dolu před míč postav její oblíbenou hračku nebo hrající mobil (není to zrovna výchovné, ale zabírá to). Drž jí na stehýnka a míčem kolíbej zepředu dozadu. Terezka pase jako divá a navíc to zabírá na prdíky.
2. únor 2010 v 11:11  • Odpověz
davlu: :slight_smile: díky moc, no ona právě že pije už nejdýl 10 minut .-))) mléko odstříkávám,tak doufám,že to pomůže... no uvidíme,co nám řeknou na 3 M prohlídce :slight_smile: doufám,že malá přibývá tak jak má .-)
2. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
Lilisku, moje malá má taky zelenou stolici, takovou tmavě zelenou. Má ji už delší dobu, ale nepřijde mi, že by byla hladová nebo že by jí něco chybělo. Tak pořád přemýšlím, jestli s ní mám jít k dr. nebo ne.
2. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
cudlinka: no z malý teď vylezl takovej zelenej jakoby slizík,ale jinak je spoky,tak asi raději dr. zavolám a zeptám se...a uvidíme
2. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz
Lili, tak pak napiš, co Ti dr. řekla.
2. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
Čauky holky,malý má taky zelený hovínka...je to po UM.
2. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz
ahoj holky,
dnes jsem na vás narazila, Můžu se přidat? Máme Barborku 5.11 a pást se nám teda vůbec nechce, i když dneska už byl náznak, ale vydrží chviličku a pak plácne hlavou na podložku a ječí. Vůbec se jí to nelíbí :unamused: Takže jsme asi posledníčci, co? :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
bobul vítej, my jsme taky 5.11. :slight_smile: :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz
takže můžu srovnávat? :slight_smile: Raději ne, už to neřeším, ale pasete krásně. Barborka než na bříšku je raději v lehátku a to se mi zvedá do polosedu, nevím, jestli takový pohyb může vůbec dělat
2. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz
Bobulka,vítej... Dnes zkouším guláš podle Saze tak sem na něj zvědavá.
2. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
taky jsem se dívala a asi vyzkouším, i když novinky u nás většinou končí v koši :wink:
2. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
bobul: ahoj :slight_smile:))

monter: my jsme ale kojený :slight_smile:))

cudli: tak dr říkala,teda reps. sestříčka,že to nic neznamená,že pokud dítě nemá vyloženě nějaký velký bolesti bříška,tak je to ok. Prý se to vyskytuje při rýmě a nachlazení... malá teda rýmu nemá,a na to mi sestřička řekla,že mohla prostě spolykat pár hlenů,že se nemám děsit
2. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
malá někdyzvedá hlavu zlehu... nevím co to znamená :confused:
2. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
možná už si chcou holky sednout :wink:
2. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
Lili, díky, já si říkala, že to asi řešit nebudu, když je malá v klidu. Holt každý má jiný hovínka :grinning:

A jinak my a pasení: žádný zázrak to není, hlavičku zvedá pěkně, ale po chvíli ji to přestane bavit a cucá si ruce. Nejlíp jí to jde večer.
2. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz
Lill,vím že malou kojíš...blbě sem to napsala. Evi,třeba si malá chce fakt sednout.
2. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
ahoj bobul,taky tě vítám
My jsme trénovali pasení i stylem letadélka a to malý zvedal hlavu o dušu a pak na postel a držel.Dneska ho to očividně začalo bavit a je vysmátý.A já mám slzičky v očích.
Ještě přidám foto,jak ted malý spinká.
2. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz
ahojky, vítám nové maminky a miminka ...
já toho mám najednou nějak moc a nestíhám ... nevím, jak je to možný ...
malej je pecivál, pořád by se nosil ... ale já se nedám ... dám ho do postýlky, do lehátka, do houpačky a nechám ho i chvilku řvát, protože z něj nechci mít rozmazlence ...
jinak jsme komplet na UM ... prostě mu moje nestačilo ... dávala jsem mu obě prsa a ještě si na to dal 100 nutrilonu, tak jsem se na hodinový krmení vykašlala ... malá to taky přežila ...
jinak už se konečně začal řehtat i nahlas, tak z toho mám radost ... stačí s jeho ručkama dělat paci paci pacičky a je vysmátej ...
jdu ještě rychle kuknout na MMB ... malá bude mít v neděli svátek, tak bych jí chtěla koupit brusle, páč kačenky jsou na dvě věci ...
2. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
Holky.guláš je mňamkový...doporučuju! Dala sem nové fotky tož kukněte :slight_smile:
2. únor 2010 ve 14:51  • Odpověz
vy mě s tou plenou pořád provokujete... ale bojím se, že se jí posune moc na nos a udusí se...

naše elsa pěkně zvedá hlavičku, když jí sprchujeme zadek, myslela, že jí taková poloha bude vadit, ale v pohodě
2. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz
Monterka: fotečky krásný :slight_smile: Guláš teda asi taky prubnu, recept vypadá dobře, ráda vařím a zkouším nový věci. Já si teď pochutnávám na svíčkajdě :slight_smile:
2. únor 2010 ve 14:59  • Odpověz
ahoj :wink:

Kvak, taky myslím, že Jáchymka moc pozoruješ....počkej na puberty a na ty jeho oči otočené v sloup, když mu budeš říkat, choď rovně, nehrb se atd. :grinning: :grinning:

Slunatko, s tím kojením jsme na tom úplně stéjně :unamused:
2. únor 2010 v 15:02  • Odpověz
vidím že s kojením válčí už snad skoro každý... to snad není možné

pampus, monter kloučci jsou moc šikovní
2. únor 2010 v 15:03  • Odpověz
monterko-je to šikulka a je kráááásnýýýý.
Já zatím s kojením roblém nemám,měli jsme období,kdy papal rychle,ale teď papá hezky a asi těch 20minut
2. únor 2010 v 15:19  • Odpověz
Náš chlapeček právě vypil 170ml mléka a 50ml fenyklového čaje, u nás je zcela jasné, že produkce maminky nemohla stačit...

Slunatko, Ondřej ti neprotestuje, když se chce nosit a ty nenosíš? :confused: U nás nemáme šanci, Jáchym má vysokofrekvenční hlas a je opravdu slyšet...asi z něho bude operní zpěvák :grinning: :grinning:

Evatk, a čekám na tvůj balíček nadbytečných vlasů....vlasy mi začínají padat docela dost, ach jo :sweat_smile:
2. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
Kvak, my taky nemáme balkon, bohužel, ale bydlíme teď v přízemí, což je změna proti pátému poschodí bez výtahu, ale zase s terasou :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 15:33  • Odpověz
My jsme taky polohovali Beatku, když byla miminko, aby neměla šišatou hlavu, protože ta nerovná hlava u ní byla opravdu vidět, ale u Jáchymka jsme rádi, když usne v jakékoli pozici, na polohování opravdu nemyslíme, ale zase má hlavu rovnou :wink:
2. únor 2010 v 15:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.