• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj :wink:
My jsme zpět z očkování a kontroly, Jáchymek - váha 7 175g :sweat_smile: Délku nevím, dr.neměří, hlava 40cm (mimochodem jsem naměřila 41,5cm, asi neumím měřit obvod hlavy) :sweat_smile: Trochu si pobrečel, dr. říkala, že chlapi mají snížený práh bolesti, no asi je to pravda, Beatka si nikdy očkování ani nevšimla :grinning: :grinning: Beťka byla v solné jeskyni.

Zkusím něco dočíst, až uhoupu toho našeho chlapa...
3. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
Probiotické kapky už měsíc nepoužíváme, vlastně nepoužíváme vůbec nic a v pohodě :wink: Sice nespí, ale břichem to určitě nebude...
3. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
A jinak, vanička je nám už taky malá, budeme používat látkové lehátko na kovové konstrukci. U Beatky jsme ho využívali hodně dlouho. Mimochodem Kremb, jak jste koupali Jeníka? :confused:
3. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
Majdo, tak vidíš, jaká je Emička šikovná :slight_smile: Všechny děti pasou, jen to některým trvá, nám dr. řekla, že je Jáchymek popředu....
3. únor 2010 ve 14:11  • Odpověz
Vidíš, Majdo, ona bude asi takový typ, který se nechce ztrapňovat nějakými polovičatostmi- musí brát ohled na to, že je dáma a aby dělala dojem!
Hlavně myslím, že Eminka teď cítí, že jsi z toho tak veselá, tak to bude opakovat :wink:
3. únor 2010 ve 14:16  • Odpověz
U nás třeba Beatka si sedla i postavila v jednom dni, co by se zdržovala :grinning:
3. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz
Ber- doktorka vám zkoumala vývoj? Naše ho jen položila na bříško do pasení, pak ho přitáhla do sedu- na takové ty dovednosti- braní předmětů, opakování zvuků, spojování ručiček- to se vůbec neptá. (a přitom právě tím se může J. chlubit víc- i když teda konečně pase úplně normálně, i na moje přísná měřítka :grinning: ).
Se mě včera muž ptal, co se pořád tak blbne s tím, jestli dítě pase, jestli to snad bude potřebovat- jsem mu odvětila, že jako kluk bude- jinak by nezvládl misionářskou polohu :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz
Slušný přehled psychomotorického vývoje (úzkostné matky, nečtěte! :grinning: )http://www.maminkam.cz/psychomotoricky-vyvoj-3-mesic/
AHoj, tak aj u nás sa konečne pase na 100%, predtým to bolo také nemasné, neslané- podla nálady, ale od pondelka je z Lukyho preborník :slight_smile:
dnes som sa už naštvala, prsia sa nenalievali- od rána až teraz cítim, že by tam dačo mohlo byt- a tak dávam Nutrilon aj cez den(doteraz to bolo iba večer pred spaním)
dala som mu ráno o 9.hod a potom spal do 11.hod a zobudil sa z obrovským revom a plakal až dokým som mu zase pred 13.hod nedala dalšiu dávku...on je totiž zvyknutý jest po 2.hod, tak mal asi hlad
dala som mu 150ml, to vypil ako malinu...ja neviem, že či mu teda mám dávat častejši enež po 4.hod....poradte!
Kvak, ne, dr. se jen ptala co dovede, tak jsem jí to řekla. Doktoři už viděli tolik miminek, že jim naše úspěchy nepřipadají až tak skvělé :sweat_smile:
V pátek máme psychomotorickou poradnu, v rámci přípravy na plavání.
3. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz
Kvak, to číst nemusím, to budu mít v pátek v poradně. Ale není třeba se deptat, opravdu :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz
Lullko, Jáchymek teď pije 5x 170ml UM (150ml voda a zbylá část mlíko). A jí i po 3 hodinách, jak kdy....u nás by byl veliký řev, nedát mu jídlo :grinning:
3. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz
Kvak, jak to čtu, tak naprostou většinu splňujeme :wink:
3. únor 2010 ve 14:27  • Odpověz
Beranku, mne je jasné, že Luky v noci nebude spat v kuse, takže mu to musím rozložit do takých 6.dávok
on sa mi totiž budí po polnoci každé 2.hod na jídlo a to mu samozrejme Nutrilon tak často dat nemožem
3. únor 2010 ve 14:27  • Odpověz
A hlavně je podstatné si přečíst ten poslední odstavec a veškeré pochybnosti padnou :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz
U nás se v noci probudí už jen 2x...
3. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz
ahoj holky-
pocasi tady-havirov-uuuzasne :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

maruska je plne kojena a kadi x krat kazdy den...dneska ji po asi 14 dnech bolelo bricho, tak jsem ji dala sab-uz jsem ho ani nemohla najit... :grinning:

ted jsem ji oblikla do kombinezy, cepku, otevrela okno a ujezdila v kocaru...tsss-mam dneska dost.... :sweat_smile:

beranku-teda, to je chlapik!!! :wink:

jenika jsem koupala ve vanicce, mela jsem tu podlozku-jak to pises ty, latkovou na kovove konstrukci, to jsem pouzilava asi 2-3mes, a pak uz jsem si ho jen pridrzovala rukou....myslim, bez te konstrukce mi lezel na jedne ruce a druhou myla....

jenik se vubec neplazil, rovnou si sednul a pak nekdy stoupnul... :slight_smile:

jsem nastvana, koupila jsem te nasi herecce saticky-vel. 2-4 mes a ona je ma male...takove krasne....az ted jsem si vsimla, ze je tam napsana vel. 62 - achjo.... :frowning2: ale dneska jsem ji do nich nasoukala a udelala foto, tak nekdy vlozim... :grinning:

kvak-ty koupes v kybliku,ze?a jak dlouho tam maleho mas?me se zda, ze ta voda strasne rychle chladne...
3. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
Lukáš 4x :unamused: dúfam, že tým UM sa to zlepší
beranek -> máte doma kus chlapa :slight_smile:
kvakulka -> :grinning:
naša Nat sa postavila až v 12.mes a začala chodit v 15,5 mes. tak snád Luky bude trošku šikovnejší
3. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz
Beatka se postavila v 8 měsích a začala sama chodit ve 13měs. Ale já jsem třeba chodila už v 10 měsících, holt jsme každý originál :wink:

Kremb, my jsme právě používali lehátko na koupání, abychom nemuseli přidržovat rukou, přece jen na záda je to nápor :unamused: A Jáchymek má taky kombinézu a čepici a houpe se na laně :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
Ber a v noci dávaš Jašíkovi mlieko?
3. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz
No on se vůbec nebudí pravidelně, třeba se napije v 19 hod a pak se vzbudí ve 2hod nebo i později a pak kolem 6 hod, ale není to pravidlem, někdy vydrží i do rána, někdy ne, u nás pravidelnost není. V noci mu dávám mlíko, protože by jinak neusnul....
3. únor 2010 ve 14:47  • Odpověz
beranku, lullka, slunatko a ted nevim, kdo ma jeste 2deti a vice....mam tady dobry napad na rychly obed ci veceri a hlavne teply...TOAST ci SENDVIC!! :grinning: vcera jsem si vyrobila toasty na obed i na veceri a dneska na snidani-fakt supr rychla akce... :grinning: :dizzy_face:
3. únor 2010 v 16:34  • Odpověz
Ahojky, blikla jsem dnes Nikolku jak pase - viz album. Docela jí to jde, šikulce. Říkala jsem si, že je škoda, že jdeme k dotorce až za měsíc, že bysme se jako vytáhly, jaký jsme holky šikovný, ale té by to bylo stejně asi šumák :grinning: Takových pasáčku a pasaček musela vidět tisíce za těch X let :slight_smile:
Jinak já a vaření: mě vaření děsně baví, ale co se narodila malá, nějak mi to nejde, pořád spěchám, tak je to buď přesolený, přepepřený apod., hlavně teď, protože jsem dostala mlýnek na sůl a na pepř a nějak to ještě neodhadnu :grinning: A když už něco vařím, tak toho udělám spoustu a jím to pak týden, ať žije mikrovlnka :wink:
3. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
Cudlinko - ta krásně pase. paráda
3. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
cudlinko -> pěkně pasete, paráda :slight_smile:

Guláš je v troubě, o půl by měl být hotový, tak jsem zvědavá :slight_smile:
3. únor 2010 v 18:03  • Odpověz
Majdo - tak ať chutná
3. únor 2010 v 18:19  • Odpověz
Cudlinko,malá pase nádherně! Majdi,nech si švachtat nad tou dobrotou :slight_smile:
3. únor 2010 v 18:39  • Odpověz
ahoj holky, chci se zeptat, jak často kojíte. My pořád co 2 hoďky, někdy 2,5, málokdy vydrží 3. Zdá se mi to na 3 měsíce docela často. V noci vůbec, to vydrží až do rána, ale přez den nedělám nic jiného. :wink:
3. únor 2010 v 19:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.