• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
i já se hlásím ochuzená o 3500kč, to si teda tenhle měsíc pospíšili :angry:
4. únor 2010 v 19:58  • Odpověz
evita-tak to je.Já bych taky byla ráda brala hodně,ale bohužel.Jak už jsem byla rozhodbuta změnit práci a jít za lepším,tak jsem otěhotněla a zůstala.Ale Filip je vytoužené mimi a po tom všem,čím jsme si prošli kašlu na nějaké prachy.
4. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
'Veruso - Riv má pravdu jen to chtějí vrátit. Bohužel ne nám.
4. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz
Pampuch - tak tak, peníze nejsou důležité. Důležité jsou zdravá krásná miminka.
4. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
saze-tak tak,máš pravdu
4. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Teda-dneska se stal zázrak!!Nakrmila jsem Filípka po koupání a v 19.30 dala do postýlky a normálně spí.Já tomu nemůžu uvěřit.Asi ho dneska vyčerpala tchýně,páč i já měla z ní dost.No jo tchýně a uzené nejlepší chlazené :grinning:
4. únor 2010 ve 20:15  • Odpověz
U nás se už taky spí :slight_smile: Zítra jedeme na KO kyčlí.
4. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz
3 hodiny? Šmankote!!!!! Ať se tam klidně přetáčí, až to bude umět pořádně a bude chtít, ale to bych byla masochistka- přece nemůže vydržet tak strašně dlouho pást, ne? To bych nedala ani já :dizzy_face: .
JInak informuju, že mám buď halucinace, nebo naše dítě chytlo bambusovou nemoc, bo roste jak bambus- úplně normálně jsem ho změřila, zjistila, že měří snad 66 cm, kdybych ho nějak natahovala, tak o cm víc., hlava pořád stejně 43. Má totiž hroozně dlouhý nohy, jsou mu vel.68 akorát, proto jsem ho změřila, abych věděla.
Je mi ho líto, když pase- krásně se vztyčí, směje, ale stačí nějaká nerovnováha a ta obří hlava ho převáží, on se překulí až na záda :confounded: .
4. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
pampus :grinning: :grinning: no jo, býti snachou je náročné povolání :wink: :wink:
4. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz
evatk-už mám nacvičené americké úsměvy.Ale když si sedla těsně vedle mě při kojení a dělala na malého čččččč,tak jsem se sbalila a odešla do ložnice.No a v tu chvíli se dala na odchod i ona,takže jsem zvolila správnou strategii :grinning: :grinning: :grinning:
4. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz
4. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz
Pampu- ona ho otravovala při krmení??? Holky, že nebudeme takový tchýně-kravky?
Mateřská taky cca o 3 tisíce míň- moc jsem nebrala, byla to moje první práce po škole, něco přes rok jsem vydržela a odletěla na mateřskou :grinning:
4. únor 2010 ve 20:52  • Odpověz
kvak-ono jí to asi ani nedošlo,ale jak jsem jí řekla,že chce mít klid,že je utahaný,tak to prostě nepochopila,páč já mám první dítě a ona má 3!!!
4. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
Tož i mně mateřská dorazila, o pár tisíc nižší. Zřejmě ji z té radosti, že nemusejí dávat tolik, rozeslali takto brzo... :grinning:
4. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz
Kvakul, nechci tě děsit, ale občas si čtu diskusi o tchýních, abych se povzbudila do náročných dní - a bohužel, nevybereš si. Pravda, budit dítě nebo prudit ho u krmení není nejmoudřejší, ale buď ujištěna, že když budeš mít peška, bude snaše vadit všechno. Zajímáš se? Pozor, aby ses nezajímala moc. Nezajímáš se? A proč se nezajímáš? Dáváš dary? Jsou nevhodné. Dáváš peníze? Kdybys radši koupila ovoce, aby byla vidět ta snaha a že na ně myslíš! Člověk aby byl jasnovidec... :wink:
4. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz
Holky,my co máme klučíky budeme taky jednou tchýně...doufám že snesitelné. Riv,tu diskuzi taky pročítám.
4. únor 2010 ve 21:10  • Odpověz
Riv- no právě že vím.... Asi horší to mají právě matky od synů- manžel má moji mámu rád, ona jeho taky, rozumí si. Ale mužova matka je prostě divná, na čemž se ale taky shodneme oba- já i manžel. Její podivnost se právě začíná ukazovat až teď.když máme dítě. Před tím nás neřešila, teď dává rady. Chápu, že má jiný názory a jiný zkušenosti, ale jí chybí schopnost reflexe- s takovými lidmi mám skoro vždycky potíže- nezáleží vůbec na jejich názorech, ani světonázorech, ale na jejich zabedněnosti...
Kde je taková pěkná diskuze? Jen jsem nahlížela tu na Koníku na Kojencích o tchýních, kt. ládují mimina svíčkovou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz
Našla- na tématech o rodině, že jo? Jdu se bavit :grinning:
4. únor 2010 ve 21:30  • Odpověz
evita_ij -> to jsou teda hérečky :grinning: ty naše holčičky :grinning: Pasete krásně!

beranku -> cože?? 3hod.?? To těžko :grinning: :grinning:

verusa22 -> tak to je v prdeli!!! Mě to taky dělá skoro 4tis. :angry:
4. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
majdo je to mazec :grinning: ted bych si dala tak panaka :grinning: nejhorsi je ze ja moc utracim :frowning2: a jeste me vezmou penize :grinning:
4. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz
verusa22 -> a rodičovská bude ještě menší.... Je fakt, že nejdůležitější je, aby byly ty naše zlatíčka zdravé!!
4. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
Jojo, rodina. Možná člověka synové víc poznamenají :grinning: Já jsem fakt zvědavá - svou tchýni mám ráda, i když má občas výstřelky dané zřejmě letitou kantořinou (teď mi na návštěvě vysvětlila, jak se dítěti obléká rukáv, a pro jistotu to zopakovala při příštím oblékání znova, zřejmě měla pocit, že jsem výklad napoprvé nepochopila). Ale to beru jako drobný komunikační nesoulad (ale já si můžu pískat, ona je fakt hodná, chytrá, do ničeho mi nemluví a žije v Ově). S napětím čekám, jestli jednou snacha bude mít tentýž přístup (neb se o sobě domnívám, že nejsem úplná kráva), nebo budu málo dajná, hlídací, mluvná... :grinning:
4. únor 2010 ve 22:32  • Odpověz
Ahoj :wink:
Když jste řešily mateřskou, dnes mi přišla o 4200Kč menší, mám ji takovou jako u Beatky....
Rodičovský příspěvek nakonec nesnížili, ne? "Jen" tu mateřskou....

Kvak, my už používáme body 74, jen rukávy trochu ohýbáme :sweat_smile:
5. únor 2010 v 08:34  • Odpověz
A jinak při pasení se nesmíte dívat na dítě shora, aby se nazaklánělo, vždy na úrovni jeho očí...My paseme 5 minut :grinning:
Za chvíli jdu na tu psychomotorickou poradnu... A jinak se nemá masírovat a ani dotýkat chodidel dítěte, protože mají reflex, že krčí prsty a zbaví se ho později. No věděla jsem to i u Beatky, ale už zapomněla a Jáchymkovi pořád nožičky hladím :sweat_smile: Jsem zvědavá co na ten reflex dnes fyzioterapeutka řekne....
5. únor 2010 v 08:37  • Odpověz
beranek, my chodíme na rehabku, a tam mu masíruje chodidla a protahuje prsty a na té baby masáži jsme taky masírovali nožičky až po prstíky... když pojedeš prstem od malíčku až za kotník, krásně ty prstíky roztáhne - je tam nějakej reflexní bod :dizzy_face:

já nemůžu věřit vlastním očím - Kuba si dobrovolně a sám už 20 min hraje v postýlce :grinning: :dizzy_face:
5. únor 2010 v 08:56  • Odpověz
ahoj holky-vcera jsem nestihala, jen vecer rychle proletela -DRBNY!! :grinning: :grinning:
5. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
tady sviti slunko....jdu k zubari a pak je ´beru na prochajdu-majdi,poslu ti mob.do ip,tak kdyz tak v lesoparku :dizzy_face: ¨
materska-mensi o 4 tis :angry:

na gyn. kontrole po 6 nedeli jsem taky jeste nebyla.. :wink:
5. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
Holky já mám problém a nevim jak ho řešit poraďte, Tchýně a tchán mají psa, problém je v tom že on chce pořád Tomáška olizovat a já ho tam nemůžu dát na zem protože by ho lízal a trochu se bojim aby mu i něco neudělal. Máme tam cestovní postýlku ale z té Tom nevidí a nechce v ní moc bejt.
Holky co máte psa jak to řešíte aby k mimčům nechodil.?
5. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
saze určitě bych malou na zem nedávala, když je malá kdekoliv jinde, pes na ni skoro nereaguje, jakmile jsem ji dala na zem na pasení - samozřejmě jsem byla těsně u ní - pes už byl taky tam, pro něj je to v ten okamžik hračka - všechno co pod proveň jeho výšky tak bere, takže pro tyto účely jsme koupili ohrádku, která má posunovací dno jako postýlka a když budu chtít nechat malou pod hrazdou apod. a budu muset odběhnout, bude na chvilku sama v ohrádce, kde si jí pes nevšímá
pokud je malá na sedačce, pes ji téměř ignoruje a resp. není na sedačce, ale v lehátku, které je na sedačce

sama jsem už dopředu nad tím přemýšlela, jak to budem řešit, a zrovna naši známí měli tu ohrádku na prodej

psa to těžko odnaučíš, pokud je zvyklý se pohybovat kdekoliv po bytě, on za to nemůže, nepochopí, proč ho ńaráz odháníš, musíš prostě vymýšlet opatření

naše maya by malé neublížila, olízala by ji, spíš by ji ublížila nechtě, že by ji plácla packou, jak je zvyklá plácat nás
5. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
evatko - ohrádka mě nenapadla. to není špatný nápad
hned se jdu podívat na internet co se dá sehnat. jak velkou máš?
5. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.