• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
saze my máme 6-ti strannou, průměr 110 cm, od firmy grapi, je na kolečkách a 4 tyčky jdou vyndat pro snadný přístup, pokud je dno až u země
my v ní máme hrací deku, hrazdu a veškeré hračky, ta by nám pes taky bral, je zvyklý nosit všechno možné

je dobré, že tam jde hýbat s tím dnem a tak nemusí být ty malé mimča úplně u země
5. únor 2010 v 11:06  • Odpověz
5. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Ahoj holky, moje malá spává asi následovně: dopoledne usne tak 2x na 15 až 30 minut, po obědě spí tak 2 až 3 hoďky a k večeru si ještě na pár minut zdřímne. Pak usne kolem osmé, o půl jedné se budí na jídlo a pak se budí tak po hodině, různě se kroutí a tak od 4 do 6 ji zlobí bříško.
Včera byla ale nějaká divná, za celý den usnula tak 3x na 10 minut, večer taky nemohla usnout a když už usnula, tak jen na pár minut. Tak ještě v 10 hodin jsem ji kojila a pak normálně spala do třičtvrtě na 5!!!! :astonished: Jenže já místo abych spala taky, tak jsem už od dvou byla nervózní, co se jako děje, že pořád spí, že jsem nespala, asi tak po čtvrt hodině jsem čučela střídavě na hodiny a na ni, takže nakonec jsem ještě unavenější než když mě celou noc budí :grinning: :grinning: No a pak spala od půl šesté do osmi a teď už zase dvě hoďky spí. Já ji normálně nepoznávám :astonished:
5. únor 2010 v 11:38  • Odpověz
cudli-my měli včera taky atypickou noc.Tchýně malého nějak rozhodila a usnul hned,jak jsme ho dali do postýlky a pak jsem musela o půl12kojit.Potom zas ve 3 a v půl8.Před chvílí vstával a je napapán.Ale má bolavé očko,tak je nervózní.Já mu utírám očko ophtalem a kapla jsem mu tam,tak snad to rychle pomine.
5. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
Já bych ty tchýně nejradši zrušila :grinning: stejně pořád jen prudí :grinning:
5. únor 2010 ve 12:03  • Odpověz
my teď budeme mít na týden od tchýně prázdniny.Jedeme k našim,protože manža jede na služebku,tak bych sama doma zcvokla.Konečně si užiju kočárkování a následné dospávání v kočárku.Naši mají v baráku výtah :wink:
5. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz
Ahoj, dnes si s tím naším drahouškem vážně úžívám. V noci vstávala po hodině. Odpoledne jedeme na neurologii, tak jsem ji dala do kočárku jen na chodbu - chytil ji asi 15 minutový rapl. Řičela jako kráva (samozřejmě bez slziček), rudá jako rak a vůbec jsem ji nemohla uklidnit. Nasraně jsem ji prdla do postýlky ať si řve tam. Nevím, co se jí dnes děje.
5. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
orlik my taky máme supr období, uřvané... už se zdálo, že jí zabraly kapky, probiotika a ten nutrilon comfort, 6 dní celkem pohodička, ve středu u našich havárka, včera doma jakbysmet... možná jí vadilo, že jsem jí zvýšila dávku mlíka a bylo jí těžko
5. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz
Evi, nám probiotika vůbec nezabrala - vybrali jsme 3 balení a zlepšení žádné. Terezce se prdíky zlepšily až po 3.měsíci. Začala víc kopat nožičkama, hodně přitahuje kolínka k bříšku. A dáváme kapky Baby Calm + fenyklový čaj. Snad se to u Elišky taky zlepší a nebude miminko, které to trápí pořád. Kamarádka má 8měsíční dceru a s prdíky bojují pořád (a to už malá leze).
5. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahojky děvčata,
jdu vás jen pozdravit, dočítat budu (snad) až večer, až Emička a můj ožralý muž usne :grinning:
Budeme mít dneska návštěvu, tak vařím a uklízím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě, že je Emička takové zlatíčko a v klidu všechno stíhám.
Je tady krásně, +10 a sluníčko. Tak zatím pa :slight_smile:
5. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
Zdravím :slight_smile: byli sme na KO kyčlí a sou v poho..už tam nemusíme a koupila sem malému hrazdičku. U našich malého na zem taky nedáváme. Pes by mu asi neublížil ale proč riskovat a doma máme psa na dvoře ne v baráku,takže to neřeším. Mě teda peníze ještě nepřišly.
5. únor 2010 ve 13:12  • Odpověz
ahojky je tu fakt krásně,ale ohlásil se švagr,tak nevím kdy půjdeme ven.Ale jsem ráda,že si po třech měsících vzpomněl,že má malého synovce.A mateřská mi taky ještě nebyla připsána na účet,tak snad tu almužnu dostanu co nejdřív.
5. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
My jsme zpět z poradny :wink: Bylo to velmi přínosné, zkusily jsme si na vlastní kůži, jak se dítě cítí, když se špatně otáčí atd. Jáchym má samozřejmě slabé záda, budeme muset dávat více na břicho - prý tak 12x na 5 minut denně, naučila mě správně motivovat pro otáčení. Mimochodem, pro nedočkavé mamky, dítě se otáčí a udrží na natažených rukou, resp. má to zvládnout do 6-7 měsíce, a má na celkový vývoj dítěte vliv i to, kdy se narodila, jak se narodilo, jaké mělo komplikace atd., takže fakt klid, není podstatné, když se mimčo otočí ve 3 měsících, ale jestli to dělá správně :wink:

Jinak určitě reflexní bod na plosce nohy je, ale spíš je myšleno takové to pusinkování a lehtání, kdy nemasíruješ reflexní body :wink:
5. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz
Jonkar, ty plosky nohou, spíš je myšleno, když přejedeš dítěti po plosce od prostředníku po patu, tak většinou skrčí prsty a aby se tohoto reflexu děti zbavily, tak se nemá ten pohyb dělat...
5. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz
A byla tam dnes i holčička, která se 2 dny velmi obratně otáčí ze zad na břicho, dělá sudy, ale bylo jim naopak řečeno, že ji to nesmí dovolit, protože nemá ještě srostlé břišní svaly a zádové svaly má taky hodně slabě a jednou se jí to náhodou povedlo a teď to opakuje, bohužel chybně.... Taky má velký problém, to nevím,jestli tu některá máte, že když leží,tak se prohýbá - dělá most, v podstatě jen leží na hlavě a zadečku.
5. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
Ohrátka by byla u nás úplně bez šance, dát Beatku do ní, tak by řvala na celý dům, nemohla jsem ji nikdy dát ani do postýlky, jak děti často bývají a hrají si tam, zkusila jsem a byl šílený křik, musela být jen venku a chodila, nebo lezla po celém bytě...
5. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz
Evatko - dík něco budeme muset pořídit
Holky já se zblázním ze své tchýně, můj muž má ještě 2 děti z před. manželství a tchýně pořád když tam jedeme kupuje kraviny ale fakt kraviny které dává dětem na jejich místa jako dáreček a překvapení. Věci naprosto na h... plastová autíčka , která se rozpadnou za hodinu, plast. rytíř s mečem , ten meč nejde dát do ruky tomu rytíři protože je to blbě udělané a nechce si nechat vysvětlit ať to nedělá , že jsou to je krámy že si s tím děti stejně nehrajou. Ach joooooo. Kdyby se koupali v penězích tak je mi to jedno , jenže tam se rozpadá barák, sami nemají moc peněz a odbejvají se kde můžou.
5. únor 2010 ve 14:01  • Odpověz
Tak jsem vás dočetla.....normálně Emička usnula, když jsem luxovala obývák :grinning: , takže vysavač stále jede a Emička spokojeně spinká http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3772928&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Téma tchýně.... tak ta moje je zlatíčko!!! Anděl, jen chybí svatozář!! :slight_smile: Jo, je to super!! Zato prababičky, jsou obpravdu "luxusní", to jsou zase ďáblíci :angry:
5. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz
Saze, normálně tchýni řekni, že dárečky jsou zbytečné, že vše máte, my jsme to udělali, protože pak má opravdu člověk hodně věcí a většinou zbytečných...
5. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz
taky bych jí řekla,ať nic nekupuje.Jenže já jsem to řekla i té mojí a malý nedostal už od té doby vůbec nic.Taky nemá moc peněz,ale na druhou stranu když má na cigarety,tak by mohla malému koupit třeba na ježíška aspoň blbé chrastítko.Už si přijdu jako věčně nespokojená,ale štve mě,že na malucha opravdu serou jak tchýně tak tchán.Tchýně sem chodí jen prudit a když tu nemám jak ve škatulce,tak blbě vejrá.
Já teda snad taková nebudu!!!!
5. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz
beranku to jsem zkoušela a na nic
5. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
ahojky holky,

tak nejdřív příspěvek a pak dočtu... co se týká mateřské, přišlo mi o 4.330,- Kč méně, což na..re, hlavně,když na to makáte a pak tohle :frowning2:

tak a kojení a porada s dr. včera jsme tam jeli,bohužel pozdě,takže nám malou jen převážila a měla 5,2 což bylo o 0,01 víc než den před,takže prý docela to ujde... dnes měla před kojením 5,27 takže pribrala těch 0,07 což je prý už hezký... ale když jsme jí zvážily po kojení,tak měla 5,34 takže vytáhla jen 70 - tku,což je málo... takže resumé dr bylo,že mlíka mám jak kdy, mám si koupit příkrm a když bude hlady brečet mám jí to zkusit udělat a za týden jdem zase na vážení,tak prý uvidíme,jak bude přibírat.
Blbý je, že malá sice vytáhla tu 70 - tku,ale hlady nebrečí, cucá si ruku jak vzteklá, nebo oblečení nebo hadr, a když jí dám např. čaj,tak ještě 60 - tku vytáhne, ale hlady prostě nebrečí.

Tak jsem na rozpacích, jestli jí teda ten příkrm dát nebo ne.... když si sama neřekne,ale klidně by ho ještě zvládla...co myslíte?
5. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
saze: tak hafíky máme u našich dva a většinou je to tak,že si k malý čuchnou a pak si jí už moc nevšímají,teda až na to, když brečí... to ten starší sedí pod ní a solidárně vyje :slight_smile:)))

zkoušela jsem ten gulášek, byl dobrý,ale dost slaný,takže příště dám míň tý podravky,ale jina bomba :slight_smile:
5. únor 2010 v 15:07  • Odpověz
Tchána s tchýní už neřeším...tchána zajímá jen televize a tchýni vše ostatní jen malý ne. Na vánoce mu nic nekoupili a malého vidí jen když se potkáme venku. K nám nechodí a popravdě mi to ani neva!
5. únor 2010 v 15:17  • Odpověz
Tak ta moje malá je fakt nějaká divná :grinning: Jak jsem dnes psala s tím spaním... Před chvílí jsem ji dala do houpačky, ve které se jí normálně nelíbí, vždycky tak po minutě začne řvát jak pomatená a teď v ní chrápe!!!!! :grinning: On my ji snad někdo vyměnil :astonished:

Saze, pejska taky neřeším, mám zlatýho retrívra, fenku,je strašně hodná a chytrá a ví, že malé nesmí nic udělat, to já ji ještě musím nutit, aby k ní na chvíli přišla, ať si na sebe zvykají :slight_smile:
5. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
Holky mě tak šíleně bolí záda že bych se nejradši picla! Malý spí na dvoře a příťa je už doma tak se pak o malého postará.
5. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
Monterko - jestli máš takové ty napařovací pecky na břiško mimčo napař si to a dej do šály na záda. mě to vždy hodně pomáhá.
5. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
Saze nemám,mám polštář naplněný pohankou...může být?
5. únor 2010 v 15:54  • Odpověz
tak to nevim. pokud to jde napařit
kdyžtak si dej do horké vody plenu a tu na záda
5. únor 2010 v 16:08  • Odpověz
holky, v cačku maj bodyčka za 75,- Kč a krásný :dizzy_face: jsem Kubíkovi nakoupila nějaký ve větších velikostech na jaro a léto :grinning:

ber, my masírujem - někdy zatíná, ale většinou si nechá pěkně protáhnout nožičku i prstíky... já ho jinak nelechtám, pže je hrozně lechtivej po mě a já si taky na nohy šahat nenechám, tak přece nebudu trápit prcka, když se nemůže bránit :wink: :grinning: :dizzy_face:
5. únor 2010 v 16:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.