• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
lill já se řídím radou mám dojem kvakul, mám převařenou vodu v lednici, pak ji ohřeju v mikru a teprv namíchám um, to vaření a chlazení je na dlouho a nechci nechat malou křičet a nepije natolik pravidelně a ve stejnou hodinu, že bych to odhadla půl hoďky předem na chlazení
no a když někam jdeme, mám tak akorát teplou vodu v termosce
5. únor 2010 ve 21:55  • Odpověz
adajar gratuluju, jsi šikovná a důsledná maminka§ :sweat_smile: :sweat_smile:
5. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
Marsie, já se přiznám, že mi taky strašně leze na nervy celodenní křik, my máme kombinaci ukňouraného miminka a hlučného dítěte, někdy mám opravdu dost...
Mně teda pomáhá 2x ročně odjet někam sama třeba na 3-4 dny a nemyslet na děti (dříve dítě), nebo aspoň si zajít ven na půl hodiny, hodinu, aby po mě nikdo nelezl...

Adajar, tak to jste fakt dobří :dizzy_face:

Kvak, s těmi rozestouplými břišními svaly - postupně se to prý srovná, ale je třeba nejdřív posilovat záda a pak i to břicho :wink:
Jinak naše dr. přitahovala za ručičky jen při kontrole po narození, teď to nezkouší, já teda taky ne, jen jsem ho včera zkusila vzít do svislé polohy a tu hlavu drží, ale nemá ještě pevná záda, musíme pást a zkoušet přetáčet do pozice pasení na obě strany. Taky prý máme tygříkovat na obě ruce, já ho právě mívám jen na levé ruce a to se mu taky posiluje jen půl těla, takže nosit a manipulovat vždy na obě strany.

Lilisku, takové měření při přípravě UM vůbec nedělám....já si převařím vodu v hrnci a pak když potřebuji jen ohřeji a teplotu vůbec neměřím. Nebo vařím a hned dám UM, zamíchám a dám vychladit do studené vody :sweat_smile:
Naše dítě, když je hladové, tak opravdu vydává hrozné zvuky a měření nebo jiné procedury nejsou možné :grinning:
5. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz
adaj: takže co nevypije můžu dát do lednice a pak znovu ohřát?Je to v poho? :grinning:
evatk: hm,to je fajn postup, ale nemam mikrovlnku :frowning2:
5. únor 2010 ve 22:03  • Odpověz
lilisek jo ja to tak delala a nic se nestalo :wink:
5. únor 2010 ve 22:06  • Odpověz
holky ja krasne kynu abych pravdu rekla a cvicit sama teda nedavam. No ale asi zacnu zase cvicit mojzisku na zada protoze me boleji.
5. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz
Kvak, ta fyzioterapeutka taky nepřitahovala mimča za ruce dopředu, zkoušela svaly ramen a rukou a prý v pohodě, pak zkoušela i hybnost nohou a svalové napětí a taky v pohodě. To držení hlavy je fakt o zádových svalech. Náš Jáchym má ještě takový pohyb při pasení - vypadá to jako by chtěl lézt dopředu, hýbe těmi nohami jako při lezení, což prý není dobře a svědčí o tom, že jako malinký nebyl na břichu, je to pravda, protože pořád křičel, tak jsme ho na břichu opravdu nedávali, musíme mu ty nohy přidržovat - pod zadečkem, má už níže těžiště, jinak se většinou ještě děti přidržují za zadeček....
5. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz
Lilisku, já taky nemám mikrovlnku, vždy si ohřeji vodu na jednu dávku.
5. únor 2010 ve 22:12  • Odpověz
beranku - diky, je to narocne.. nekdy mam chut odejit jako pani ucitelka z Obecny skoly... ale je fakt, ze to spravi jeden usmev ty maly potvurky.. ma me nahaku uz ted :wink:

jarusko - gratuluju, to je skvely! je to chlapak! a moc sikovnej! a ty jsi bájecna opatrovatelka....

lili - zbytky bych asi znovu nepouzivala.. si myslim. kdyz to delam, tak z kojo vody - uz ji neprevaruju.. asi vas budeme nasledovat - asi ty scenky jsou hladovy :frowning2:
5. únor 2010 ve 22:13  • Odpověz
no nic jdu dohajan holky jsem utahana.
5. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz
Marsie, taky mám občas chuť odejít z bytu a nechat obě děti za dveřmi, ale ještě jsem to neudělala dokud nebyl doma někdo jiný na hlídání :sweat_smile: No a taky mám někdy chuť pořád neodpovídat a nediskutovat s dcerou, a to má 2,5 roku, co bude za pár let, to raději ani neřeším :grinning: Teď máme obdodí, kdy jí musím říkat co jí plameňák, želva, žába atd. Někdy se mi mozek přehřívá, abych něco smysluplného vymyslela :grinning: :grinning: A pak se mě pořád ptá, jak se něco jmenuje :sweat_smile:
5. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz
lill tak ve vodní lázni, a teplotu taky neměřím, nijak to nehrotím
5. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
Evit- nech si toho, jó :dizzy_face: Danýsek jistojistě natrhne prdel nám, to je jasný- Adaj- napochodujeme na Vojtovku místo vás, to bude sranda :grinning: :grinning: :grinning:
Lilis- klídek- víš jak kuchtím UM já? kojen. vodu sice mám, ale prostě do flaštičky naleju, kolik potřebuju (kojeneckou kupovanou už nepřevařuju, kašlu na to, kvalitní je dost), ohřeju v mikrovlnce tak 30 vteřin- aby ta voda měla teplotu, že když si kápneš na zápěstí (tam,kde se testují voňavky :grinning: ), tak bys neměla nic cítit, žádné pálení, ani chlad. Pak dám příslušný počet odměrek a třepu, třepu- toť vše :grinning: . UM bych v mikrovlnce neohřívala, ale vodu na její přípravu samozřejmě jo.
Nedopitky skladuju, jinak bychom přišli na mizinu- v lednici tak určitě i 6 hodin, když se jen loudá s pitím, tak v pokojové teploě nechám tak nejvýš do 1 hod- pak už fakt radši vylít.
Já už přípravu UM všeobecně dost beru hákem- jednou denně flašku vysterilizuju v mikrovlnce, jinak ji normálně pořádně umeju, nepřevařuju kojeneckou vodu- no tchýně šílí :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 22:25  • Odpověz
kvakul no upřímně chtěla bych mít starosti tvojí tchýně :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz
Kvak, proč říkáš tcháni něco o kojenecké vodě, to zásadně neděláme :grinning: :grinning: Když mi Jáchymek řve hlady tak, že je skoro fialový, tak nepřevařuji ani vodu z kohoutku, co se dá dělat, žije a nevypadá, že by strádal.... Já to taky neprožívám, zjistili jsme, že máme vodu z kohoutku stéjně kvalitní jako kojenecká ve flašce, navíc ji nevystavujeme světlu jak tomu je v obchodě, tak co.... Beatce jsem teda kupovala vodu až do konce 7 měsíce, a to jsme bydleli v pátém poschodí bez výtahu, teď už ji nekupujeme.
Stéjně tak čaj od Hippu, dělám ho už 2 roky a dávkování vůbec už neznám, dělám to stále stéjně od oka, dávám určitě tak polovinu doporučovaného množství a je dobrý :sweat_smile:
5. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz
Kubino dneska perlil - nejdřív úžasně pásl koníky :dizzy_face: (fotečky jsou v albiku) a potom se při koupání pokadil do vany, taťka stihl jen tak tak utýct před hovňouskama :grinning:
5. únor 2010 ve 22:34  • Odpověz
a myslíte, že je v poho, když to dělám z obyč vody?

kvakul: a když to pak vytahuješ z lednice, ty zbytky,tak pak ohříváš ve vodní lázni?

marsie: já jí dala teď po kojo 50 ml, na dojetí, dle mého by zvládla klidně víc,ale chci jí na to pomalu připravit, tak zítra dáme kdyžtak zase víc a uvidíme.... přes den holt budu zkoušet kojet častějí,když to půjde,když ne,tak budu dávat dokrm i přes den :slight_smile: dneska jsem kojila 2 x po dvou hodinách a prsa to nějak nadávaly,tak v tomhle případě asi příjde na řadu dokrm:slight_smile:
5. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz
No krásně má Kubík hlavičku nahoře :slight_smile:
5. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
Ber- jojo, jáchymek náš taky hrabe nožičkama- chce jakoby lézt, takže se nakonec sune jak ledoborec dopředu- Ale řekla bych, že to dělá už mnohem míň
5. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
beranek souhlasím s tebou, neříkat, zatloukat... :grinning:

my to s tím pasením máme jak na houpačce, docela se děsím další kontroly, jak se dozvím, co je špatně a co máme provádět a jak často... do toho ten řev, když se jí nechce, má hlad, chce spát a já nevím co ještě
5. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
lill taky nemám kojo vodu, máme údajně u nás vodu kvalitní, neřeším, je převařená, tak co
5. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz
evatk: no tak už jsem klidnější :slight_smile:)))

to víte, omlouvám se za dotazy,ale poprvé UM :grinning:

marsie: malá mi dnes dělala scénu zhruba po hodině a 45 minutách, nechápala jsem, proč si neřekne při kojení,že má málo,že řve hlady až za tak dlouho....-)))
5. únor 2010 ve 22:46  • Odpověz
Jonkar- tak vidím, že nám nenatrgne prdel jen Danýsek, ale i Kubík- teda to je megapasák :grinning: :grinning: :grinning:
Tchýně to prostě registrovala, když byla u nás na Vánoce- má oči všude
5. únor 2010 ve 22:46  • Odpověz
kvakul: ale Tvůj přístup se mi líbí, prostě všechno jde jednoduše, když se chce,na co hysterčit, že? :grinning:DD
5. únor 2010 ve 22:58  • Odpověz
no všem moc děkuji za rady, malá usnula,tak jdu taky do hajan,ať se trošku vyspím,tak všem dobrou a klidnou
5. únor 2010 ve 23:29  • Odpověz
Lili - Vodu dávám z vodovodu, pražská se může (problém může být u některé studniční). Převařuju jednou denně, stojí mi to pak na sporáku, před krmením smíchám s UM a ohřívám v ohřívačce, předtím jsem ohřívala samotnou vodu v mikrovlnce. Těch 50 stupňů je proto, že při vyšší teplotě se snad ničí nějaké látky v tom mlíku, jinak dávám taky tak, aby to nepálilo na zápěstí. Nevypité skladuju v lednici, i slívám zbytky, ale přihřívám jenom jednou, pokud to nevypije, vylévám.

Jinak UM snad nemá být dýl jak dvě hodiny smíchané (teda mimo lednici), prý pak kysne. Vzhledem k tomu, že jsem tuto zásadní informaci objevila až včera, nosila jsem Benovi do města UM smíchané a dávala i po čtyřech hodinách. Žije a netváří se, že by pozoroval rozdíl.
6. únor 2010 v 07:04  • Odpověz
Taky jsem dávala i mlíko starší, dokonce bylo celou dobu v termosce, takže při blbé teplotě- jen jednou,když už tam bylo asi 6 hodin vlastně zapomenuté, začalo hnusně smrdět- ale ne kysnout (asi jak máme hypoalergenní, tak je to s laktózou jinak), smrdělo jak smradlavá noha, fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2010 v 10:28  • Odpověz
Dobré dopolko,já mám převařenou kojo vodu ve flašce a vždy uliju ohřeju v mikro,dám UM,protřepu a malý baští. Ad,ste velcí šikulové! Prodali sme malého na dnešní den...ségra si toho před hoďkou vzala a navečer vrátí :slight_smile:
6. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
ahoj holky-vas docist-to je nekdy fuska :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

beranku-jsem osirela-muz vzal jenu na stavbu bunkru na zahradu a maruska chrni v kocaru v loznici a ja docitam...
to je pohoda...ale uz jen chvili asi....jinac musim rict, ze jsem taky totalne dolamana,spat v noci s dvouma detma v manzl. posteli,kdy jedno dite se totalne pretaci a cpe nohy na me a na mimco, a do toho kojit co 2 hodky, jsem rano jak prejeta parnikem...

ber-jinac te obdivuji, pac ja jsem nekdy totalne KO, a to se Jenik sice na moc veci nepta, ale porad chce neco stavet-ze sedacky, stavet lego, delat palacinky -proste porad neco,...do toho to jeho pocuravani se-to me uplne depta a prestal jist, chce jist jen palacinky a cukr moucku s grankem-asi me brzo omejou....na ostatni veci rika FUJ FUJ FUJ...a pije hektolitry mliky...nevim, co s nim je... :unamused:

ad-to jste sikulky!!!! neboj, ja taky kynu, od vanoc mam nahore 2kg-uz se tesim na jaro a delsi prochajdy a pobyty venku... :wink:

resili jste psa a mimi-my jsme meli na baraku psa od otce, vecne nasackovaneho u nas, takze jsem je proste porad hlidala a pripadne psa vypustila ven, kdyz uz bylo hodne zle...ale urco bych dala tu ohradku... a nebo psa ven :grinning:
6. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
dobre rano..tak ja kupuji dobrou vodu,kde je napsane ze je vhodna pro kojence,,,jeste ji prevaruji a pak ju mam v pet lahvi pri pokojove teplote a vzdy ohreju v mikrovlnce pak dam UM a zbytek co nevypije vylevam....
6. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.