• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Ahoj :wink:
Kremb, Jeník jí jenom palačinky? :sweat_smile: A pak má člověk udržet klid, že? Ale ten klid, kdy nemáš kolem sebe žádné dítě a ticho, to chápu :sweat_smile: Já už tak nějak oceňuji, když ležím v posteli sama, po těch 2 letech spaní s Beatkou a teď, když tam občas leží Jáchymek a člověk si nemůže normálně lehnout, je krása, když se můžu rozvalit na celou postel :wink:
No a odpovídat a mluvit musím pořád, stále po mě žádá komentáře, vysvětlení, odpovědi, souhlasy atd. :grinning:
6. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
dobré skoropoledne :slight_smile:)))))

tak já byla teď s malou se koukat na volejbal... bavilo jí to a nakonec v tom rámusu i vytuhla :grinning: to je ale hodný dítě,co? :slight_smile:

jinak všem moc děkuju za ty rady s UM, no třeba se ještě nakonec rozkojíme a bude to v poho... ale v noci jsem kojila po třech hodinách, uffff po těch 5 h spánku je to nezvyk, a bohužel se nezdálo, že by se mi dělalo více mléka .-(
6. únor 2010 v 11:35  • Odpověz
ahoj maminy-tak jsem vás zdárně dočetla.Malý je teď s dědou a ten ho uspává-tozn.že spí a malý vykládá :grinning:
Odpo půjdu s malým ven a musím nakoupit maso na řízky a nějaké žrádlo pro manžu,ať v tom Německu neumře haldy :grinning: Páč z diet může koupit něco mně :grinning: :grinning: :grinning: A je úžasné že nemusím vařit,asi se tu nastěhuju na furt
6. únor 2010 v 11:50  • Odpověz
Ahoj ahoj, teda fuška všechno dočíst :grinning:

Jonkar: veliká pochvala za pasení, fakt náááádhera :slight_smile:

Adajar: ještě větší pochvala, Vojtovka je náročná a myslím, že víc pro maminu než pro mimčo, ale je super, že jsi vydržela být tak důsledná a už jste se jí zbavili :slight_smile: A je vidět, jak je metoda zázračná, ať žije doktor Vojta :slight_smile:
6. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
Holky, netušíte, co může malému být? Je poslední dny dost spavej, jqk jsem psala, skoro je těžký najít čas na pasení- bud jí, nebo řve, že by spal. Teplotu nemá. Má ale divný, tmavě zelený hovniska, jako špenát, barvou i konzistencí, strašně smrdící. Od půlnoci dneska vypil snad jen 300 ml. Zároveň se mu klube zub- kvůli tomu může i málo jíst, mít ty divný hovinka, řvát? Není nějaký nedoživený? Hrozně teď vyrostl- jak jsem psala, asi měl tříměsíční spurt a vytáhl na 66 cm a asi přes 7 kg- podle tabulek by měl vypít minimálně přes litr denně a to skoro nikdy teď nedá...
Kremb- kamarádka tyhle extrémní nápady v jídle řešila tak, že dítě prostě nechala, aby se tím "svým" jídlem přežralo- pětkrát denně palačinky s cukrem, schválně kdo to dýl vydrží :grinning: :grinning: :grinning: . Jinak já jako malá taky pila ohromný množství mlíka a vyrostla jsem jak tele- v první třídě jsem měla 130 cm- velká jak největší kluci :sweat_smile:
6. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
Kvak,malý je jen na UM? Náš ano a je to z ní...má taky brčálově zelené a zapáchající hovínka. S tím že nechce jíst...může to být z toho že se mu klube zub. Náš malý jí že by nás snědl a pak má den že má 140ml na půl dne.
6. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
Kvak, myslím, že Jáchymek divný není :grinning: , ten náš totiž buď jí nebo řve a chce spát a nemůže spát, tak mu musíme vždy dát kombinézu, aby spal. Hovínka máme zase žluté, taky jsou dost cítit a připomíná to jíl, i tou konzistencí.... Pokud mu roste zub, tak se může chovat jinak :wink: Na pasení nám taky moc času nezbývá, není totiž vůbec v klidu...
6. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz
A s tím jídlem jsme na tom stéjně jako u Monterky, někdy jí 5x 150ml, někdy 7x170ml, to je různé...
6. únor 2010 ve 13:01  • Odpověz
kvak-taky ze jo, palacinky jednu dobu jely kazdy den, rano se probudil s tim, ze na snidani palacinky, tak byly-lupla jsem do nich jeste jabko, at je kapku zmena, na obed teda nebyly palacinky, pac byly na veceri, ze :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to, jak si to mlady pan dokaze osladit-to by jeden cucel-halda cukru moucka a granko....no na par dnu byl klid, ale jen na par....asi fakt vyzkousim metodu, kdo dyl... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

beranku-tak vysvetlovat moc nemusim, ale souhlasit, nesouhlasit, resit jeho prikazy a rozkazy -to jo...to je mazec... on spal krasne sam v posteli, jen ted je to kapku silene...prave prislli s muzem zpatky...tak venku vubec nebyli-nechtel, hral si u babky a jezdil doma na kole...pak pry spal-hodku a neco a ted zas lezi v posteli, ze chce spat...ani se nedivim, pac takhle, jak v noci spime, to je proste masakr...porad ho steluju jinam,odmitam mit jeho hlavu nalepenou na me hlave a nohy taky... :slight_smile:

zazrak-podarilo se mi vyzhlit muzovy trika xxl-ufff....po skoro 3 mes. ve skrini...jupiiii.... :dizzy_face:
6. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
Ahoj všechny :slight_smile:
lilli, mně říkal doktor na dětstkým, že já i malej kolem toho 3.měsíce budem nejspíš mít krizi, že většina maminek v tomhle období přestává kojit. Dal klasický rady: homeopatikum Ricinus communis 5CH, že sice není homeopat, ale i kdyby to funguvalo na principu placeba, je to dobrý :grinning: , přikládat po hodině a doporučil sypanej čaj Laktozin od Dr.Popova a vypít min. 5 litrů čisté vody v kombinaci s tím čajem.Vydržet minimálně týden, pak by se měl dostavit vytoužený efekt :sweat_smile: No nevím, jestli bych to vydržela týden přikládat i v noci po hodině, hlavně nevím, jak bych budila toho svýho spáče :sweat_smile: :grinning: Tímto se dostávám ke kvakulce - malej teď jí taky málo, jestli to je zubem, netuším, ale spát šel včera ve 21 hodin, probudil se ve 4 na kojo, u toho po 5 min.vytuhnul, vzbudil se v 6, to jsme teda kojili půl hoďky, pak zase hned spal do půl 9.kdy jsme zase kojili, zase spal do 11, krmení, pak si s náma do 13 povídal no a teď zase chrní. Vzbudím ho tak za půl hoďky, abych ho nakrmila a půjdem ven, kde bude zase spát min. do 17 hodin :sweat_smile: Pak teda vydrží do těch devíti nebo desíti. Ještě před 14 dny by řval po 3 hodinách hlady, teď ho krmím aniž si řekne, páč by jinak nejspíš zhubnul :sweat_smile: Už jsem i načala tu Bebu, co mám ve špajzu, ale jen strčil dudel do pusy, hned ho s ksichtem a znechuceně vyčítavým pohledem vyplivnul :grinning: Ale je teda fakt, že za těch 14 dní udělal obrovský pokroky co se hýbání, mluvení i pozorování týče, to jednoho jistojistě unaví, tak možná proto je z něj teď medvěd :slight_smile:
6. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
Kvakul - stolice se může změnit kvůlivá zubu, může mít i průjem... (Akorát kdyby pil jó málo, tak bych se do něj snažila narvat tekutinu, aby nebyl dehydrovaný...?)
6. únor 2010 v 15:18  • Odpověz
spaaget: tak já jdu ve středu na kontrolní vážení a zatím mám dokrmovat a přikládat častěji. Malá jedla tak po 4 až 5 hodinách,tak teď dáváme po dvou nebo po třech, nejmíň jsem přikládala v porodnici po těch třech,tak to tak nechám a uvidíme.Nechce se mi malou totiž tak budit. No snad to bude ok. Piju kojo čaje,snažím se hodně pít a uvidíme,co bude dál... holt když zůstane na příkrmu tak se svět nezboří....
6. únor 2010 v 15:57  • Odpověz
Holky me teda poradila mamca pit Fenykl, jist hodne vodnatych polivek a jeste olivy a holky nase kojeni bylo zase zpatky. No jo no ja bych mohla napsat knizku o kojeni a prichazeni mlika a krizich.
6. únor 2010 v 16:03  • Odpověz
já teda taky dělám vše pro to,abych měla mlíka dost.Ale v podstatě dělám pořád to stejné-piju kojo čaje,meltu,hodně tekutin a gravimilk(to je fakt mňamka)a zatím(klepu)je to v pohodě,tak doufám,že to tak i vydrží a překonáme tu tříměsíční krizi :wink:
6. únor 2010 v 16:06  • Odpověz
pamp no tim si projde kazdej my teda krizi uz meli snad vic nez dost. Asi 3 zatim.
6. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
My teda krizi nekřekonáváme, nejde to. Přikládat každou hodinu....dobrá teorie, ale realita: náš Jáchym, když nechce, tak nechce, sát nebude ani náhodou a když má hlad a nic neteče, tak křičí až se dusí, to opravdu nejde rozkojit ani náhodou. Kojený je jen ráno, saje 15 minut a pak to dopije 120ml UM, takže tak u nás...
6. únor 2010 v 16:22  • Odpověz
beranek u nas to slo, ale bylo to moc tezky a trvalo to mesic po nas.
6. únor 2010 v 17:05  • Odpověz
my asi už taky jednou měli,to bylo když pil jen 5 minut a pak už nechtěl,ale tak nějak jsem ho donutila pít dá a za pár dní už neprotestoval a pije krásně.
6. únor 2010 v 17:05  • Odpověz
pamp ja ho necham i treba den hladovet proste musi se snazit.
6. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
Jo jo,ale stejně jsem napnutá a zvědavá,kolik bude vážit v úterý na 3měsíční prohlídce.
6. únor 2010 v 17:15  • Odpověz
ahojky!
holky - nebo jarusko - co pomaha na tvornu mlicka - mam pocit, ze se mi dela nejak mene! Mate nekdo zkusenost s temi homeopatiky??Co mam poridit poradte - piju caj od Hippu.. a megafitu a lerosu...
6. únor 2010 v 17:15  • Odpověz
marsie me pomohl samotny fenykl, ty olivy balicek denne a homeopatika jsou ricinus comunis ch5 2xdenne 5 kulicek.

pamp no toho ja se bojim no.
6. únor 2010 v 17:26  • Odpověz
dekuji ad - a tys je jedla?? nemuzou neco udelat? ja vubec s homeo nemam zkusenosti
6. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
marsie ja je jedla, ale chces neco rict nejvic je tvoje psychika a rozhodnuti kojit dal proste celkova pohoda pak. proste to mas v hlave hlavne.

S homeopatiky ne pokud budez dodrzovat davkovani a nepit kafe, nejist matu a matove veci.
6. únor 2010 v 17:28  • Odpověz
http://www.bonella.cz/vzdelani-ditete/hry-s-kojencem.html neco jsem nasla jeste necetla, ale hledam inspiraci.
6. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
no tak 3-6 mesicu je blbost posadit dite ze. Dokud samo nesedi.
6. únor 2010 v 17:42  • Odpověz
marsie-ja jsem taky mela homeopatika-co pisete, hektolitry caje a melty a polivký.... :slight_smile:
6. únor 2010 v 18:05  • Odpověz
Já měla taky kojící krize, málo mlíka. Fakt pomáhá co nejvíc pít, přikládala jsem malou jak často chtěla, někdy po hodině, ale když jsme šli ven, tak vydržela třeba 3 až 4 hoďky spát, tak jsem to nehrotila, aspoň toho mlíka pak měla naráz víc, po každým kojení jsem se snažila ještě chvíli odstříkávat, ať se prsa stimulují a pracují na výrobě mlíčka :slight_smile: Po pár dnech ta krize přešla. Ricinus com. 5CH jsem si šla koupit, ale zrovna ho v té lékárně neměli, takže jsem ho na sobě nezkusila, ale ve spojení s ostatním snažením určitě zabírá :wink: Homeopatika nejsou špatný, musíš jim samozřejmě věřit a určitě neublíží. Jen to musí být to ředění 5CH.
6. únor 2010 v 18:59  • Odpověz
marsie,
já je jedla už 2x(v porodce a na konci šestinedělí), teď mám novou tubu zatím zavřenou. Jsou to takový kulatý bonbonky, jako bejvaly antiperle, akorát nejsou větrový :grinning: Jinal teda já fakt vypiju kolem těch 5 litrů a polívku mám denně, což byl pro mě boj, páč jsem je moc nejedla :pensive:
adaj, olivy zabíraj?To je dobře, že to vím, aspoň si zdůvodním, proč mi je má manža přivézt ze služebky po kilech :grinning:
6. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
spaaet jojo zabiraji. uzasna vec.
6. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.