• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Lulko a kdyby ses rozhodla chodit dej echo ať se poznáme.
Já jdu dneska na první lekci.
8. únor 2010 v 10:29  • Odpověz
Bobul ty ruzove :slight_smile:
8. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
bobul-taky hlasuju pro růžové
8. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
8. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
díky, tak teda růžové :wink:
8. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
Lulko tak sestřenka se právě vrátila z Balonku s jejím 2 letým synem a cvičení prý děs. Vede to nějaká aktivní maminka a ne cvičitelka takže na prd.
8. únor 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dočítat nebudu.... nějak vás nestíhám :slight_smile:

Létání miminek - to je naprostá katastrofa, bylo to včera ve zprávách, nemohla jsem na to koukat, i manžel se otočil!!! Hrůza, ty maminy nechápu, jsou to fakt krávy!!

Jo a taky jsem děsně mlsací. Nikdy jsem na sladké moc nebyla, a od porodu mám nejrači čokoládu, puding atd..... vítejte špéky!! :grinning:
8. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
ahoj holky-majdi-at zijou speky-ja jsem taky uplne marna...
¨
saty - oboje super, vem oboje a pak prevlec :grinning: fakt moc hezke, ja bych se taky neumela rozhodnout... :wink:

delfiny a letadla-ani to radeji nectu a nekoukam... :unamused:

spani s detma a kojeni-to radeji nekomentuju....
8. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
ahojte matky

zavinování podle karpa - praktikujete jen v noci, nebo i přes den, když se vám zdá, že jsou prckové unavení a chtěli by spinkat? my jsme s tím začli dnes v noci...

a zakoupíme asi generátor zvuků http://www.bilysum.cz/katalog/generatory-bileho-sumu/life-sounds-440.html bo docela se un ás cjytá fén, ale bojím se přehřátí apod.

noci jsou u nás čím dál horší, i přes den se nám zdá, že by spala, ale nemůže zabrat a na bříško už to nevypadá - je vyprděná - prdí bez námahy, jde to samo, vykaděná, přebalená, najezená, věnujeme se jí... tak nevím

a máte někdo i tu knížku od karpa? je to zajímavé čtení, nebo stačí si na netu najít těch 5 důležitých bodů ? vydal i knížku pro batolata...
8. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz
evatk -> my to máme se spaním podobně, přes noc v pohodě, ale přes den nechce spinkat, včera jí manžel dal do zavinovačky a uspal, spala 2,5hod., což se normálně nestává. Je na ní vidět, že je unavená, ale neusne, dneska jsem jí taky šupla do zavinovačky a spinká od 12hod., tak uvidíme.
Knížku doma mám, ale myslím, že si to stačí najít na netu.
8. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz
holky u nás to samé, v noci spaní paráda- snad to zůstane a přes den dopoledne půl hodiny a ted jsem ho udrncala na balkoně a usílan v kočárku s brekem , to ještě nebylo
8. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
majdo taky po tom zavinutí spí dýl, nebo možná je to i tím fénem :grinning: , v noci vydržela bez jídla od 3 do 7 - zázrak a teďka už to jsou tak 3 hoďky od jídla, což je na poslední dobu výkon
ona je po jídle přes den spokojená, vysmátá, ale tak 1-2 hodiny po jídle začne být otravná, bez ohledu na to, jestli jsme u ní nebo ji chováme apod.
mě se do toho moc nechtělo, nevěřila jsem, že to zabere a nějak mi to nejde dohromady s tou úlevovou polohou, co mi ukazovala sestra na prdíky apod. - mám ji opřenou zády o sebe, nožky má skrčené, držím ji pod stehny, tak jsem nevěřila, že narovnaná s končetinama stáhlýma bude ok, ale tím pádem se neleká sama sebe

jediné normální spaní je po koupání, tak 4-4,5 hodiny a pak ještě po nakrmení mezi 12-1 v noci a od 3 v noci děs, dneska večer zkusím zavinout hend po koupání, třeba bude spát ještě dýl
8. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
eVAT-i přes den částečně zavinuju, Jáchym nějak není schopný se sám zklidnit, tak mu aspoň ručičky zavážu. Začal prostě plakat hlavně proto, že je přetažený, před každým spaním, i přes den, brečí, brečí, brečí- chce to zavinout, zrušit podněty, u nás pomáhá plína přes obličej, dudlík omytý ve studený vodě. Podle mě teď začínají mít hodně podnětů, jsou schopní různých aktivit, takže se nedokážou vypnout- nervová soustava je zatím trošku pozadu :grinning: .
jinak karpa máme, oba díly, myslím, že stačí znát ty body, pokračování o batolatech je takový zvláštní, budu muset zjistit, jak to na ty prcky zabírá, hlavně se tam řeší komunikace s nimi...
8. únor 2010 ve 13:05  • Odpověz
Evo - podle mě můžeš klidně vinout i přes den (já to nedělám, ale jen proto, že to Beno nepotřebuje). Na knížku se klidně můžeš vykašlat, stačí těch pět bodů, ono je to americky ukecané. A co na bílý šum ten odkaz, co sem házela kdysi Kvakulka? Nebo vy mu to nemůžete pouštět z počítače?
8. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
kvakul to samé je to u nás, už mi připadá, že mám mega nervní děcko... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a nemáš tip na ty body k batolatům, jsou taky na netu?
8. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
kvakul -> u nás to samé, jak mávne rukama, tak je vzhůru.
Já si nedovedu představit, jak budeme uspávat bez zavinovačky, už teď je malá.
8. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
rivka šum už jsem kdysi zkoušela a nechytala se, možná nebyl dost nahlas a dáváme ji spát do pokojíku, pc je v obýváku, leda bych to ještě zkusila stáhnout a pouštět z mobilu

no ale teďka spí krásně :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: , uklidnila jsem ji v náručí, ne na zádech, ale víceméně na boku, zavinutou a u fénu - záááázrak
8. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz
Ahoj, jestli jsem byla po páteční návštěvě neurologie zdrchaná, tak po dnešní rehabilitaci jen bulím. Zastraná písecká neonatologie!!!! (promiňte, že jsem tak sprostá, ale to se ani jinak nedá). Terezka je dokonale asymetrická, sice se snaží dělat všechno, ale zapojuje špatné svaly. Pokud bychom nezačali cvičit, hrozila by v lepším případě skolioza. Přitom už ten problém má podle fyzioterapeutky už od narození, měli to řešit už v nemocnici, ale vysrali se na to. Nechápu proč jezdíme do rizikové poradny, asi aby měli tamní doktoři práci.
Začali jsme dnes s prvním cvikem vojtovky (mačkání pod prsem - kdo to zná ví, o co jde). To že Terka řičela, je slabé slovo. Musíme cvičit 5x denně a za 14 dní jdeme na kontrolu a pro další cvik.

Takže pokud se vám na prckách cokoli nezdá, radši to začněte řešit co nejdříve.
8. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
Holky, klíííd- vždycky se dají děti nějak zavinout. stejnak jde hlavně o ty ruce- plína okolo těla, plína přes hlavu, dudel do pusy :grinning: :grinning: :grinning: . Myslím, ře jsou fakt jen přetíženy dojmy- kupříkladu já na tohle hysterický přetažení trpěla snad až do tří let- na výletě jsem prý vřískala, že nechci do vlaku, že chci domů- ale tam se dostaneme jen vlakem- ale já neci vlakem, já ci domůůůůů (myslím, že naší prckové to teď mají nějak podobně).
orli- neonatologie sice zřejmě za hovno stojí, ale Vojtovkou budete naprosto OK- děti jsou hrozně pružný, myslím vývojově, za pár měsíců nepůjde poznat, že jste měly problém (koneckonců sama vidíš, že Daník od Adaj je tu z nás nejšikovnější mimnko a jaký to měl při startu blbý), tak hlavu vzhůru :wink: .
Evat- druhý díl Karpa řeší až batolata, tedy děti od jednoho roku, nevím, jestli to někde na netu je...
Orli- jsem zvědavá- kde přesně ten bod je? Chci zkusit, jestli Jáchym taky reflexně zvedne nožičky (mají je zvedat, že?)
8. únor 2010 ve 13:52  • Odpověz
Kvakul, pokud sjedeš po hrudní kosti na její konec a přejedeš na stranu pod prso, je pod tím prsíčkem taková prohlubeň. Musíš ale ještě fixovat hlavičku. Jestli zvedá ruce jsem si ještě nestačila všimnout, protože s ní dost bojuju. Váží už přeci jenom přes 7 kg a má sílu a do toho mi hystericky pláče. Tatínek radši odešel, když to viděl a ptal se jestli nemůže cvičit dopoledne, když je v práci. :slight_smile:
8. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz
kvakul jojo máš pravdu, prcci nejsou schopni se nějak sami uklidnit, ale ještě že jsme na to přišli!!!!!!! bysme furt řešili prdíky...
8. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
Hih, až se vzbudí tak to zkusím- má právě reflexně zvedat nožky a posilovat tak bříško.
Evatk- no přesně tak- buď řešili prdíky, nebo je nechaly vyřvat, což je hrůzná praktika- a přitom stačí tak málo...
8. únor 2010 ve 14:14  • Odpověz
Uff, dočetla jsem, těch stránek co tu přibylo :grinning:
Létání kojenců - hrůza, fuj!!!!!!!!! Některý lidi jsou naprosto vypatlaný :angry:
Nikolku stahuju v zavinovačce od narození, jsem zvyklá z práce, mimčům se to líbí. Čím je ale Nikča starší, tím to už míň potřebuje. Přes den hezky usne, když je unavená, ale ty noci... To mi dává zabrat, nechápu, proč ji musí bříško trápit zrovna v noci. Chuděrka se pořád kroutí, tlačí a tak. Takže místo spaní provádíme po hodině prdící procedury. Ach jo, ach jo.
8. únor 2010 ve 14:26  • Odpověz
Orlík, aj my cvičíme ten cvik s Lukáškom.
A je pravda, že na to, že Luky otáča hlavu som upozornila mudru ja, ona by si to pri beznej kontrole v poradni ani nevšimla, tak som rada, že nás na rehabilitácie hned poslala -aj ked ma to cvíčo stresuje, ale prdolkovi to pomože
8. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz
Lullko, že Terezka točí hlavičku doprava si všimla naše dětská doktorka i primář v rizikové poradně, ale nějak to pořád nikdo nechtěl řešit. Že se to srovná. Ale Terka kvůli tomu při otáčení hlavy doleva zapojuje celý trup a má asymetrickou i pánev. Nevím, jak je možné že si toho nikdo nevšimil už dřív. Stresující to tedy je, to máš pravdu, musím to ale překonat, když chci aby byla v pořádku.
8. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
Kvak, tvůj popis Jáchymka při pasení, pohyb vpřed - no máme naprosto to samé, musíme ho přidržovat pod zadečkem, aby ten pohyb nedělal. Zkoušíme otočky a už mu to moc jde :sweat_smile:
Jinak náš Jáchymek se taky nedokáže zklidnit, a to opravdu vůbec, už opět spí v kombinéze a na laně :unamused: No ale taška má 60cm a náš klučík o dost víc, navíc na čem se bude houpat pak :unamused:
K tomu létání miminek se nebudu vyjadřovat...jen si tak říkám, že naše dítě v podstatě taky létá, neustále spí v tašce, která se houpe a on vyžaduje opravdu velké houpání, žádné lehoulinké pohupování :grinning:
8. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
aj Luky točí hlavu do prava a už vidiet po tých 3.týždnoch cvičenia pokroky, tak som mooooooooooooooc rada :slight_smile:
8. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz
Lullko, hlavní je výsledek :wink:
8. únor 2010 ve 14:39  • Odpověz
Kvak, tvé vyjádření, že Jáchymek nedokáže vypnout, to je přesně vyjádřen stav u nás, minimálně měsíc už neusnul sám, ani v leže, vždy za naší aktivní pomoci, taky máme dítě nerváka, dokonce nedokáže být v klidu ani v bdělém stavu, pořád vyjadřuje nějakou nespokojenost :unamused:

Orliku, fyzioterapeutka taky Jáchymka kontrolovala, zda je v ose a my teda nemáme žádný problém, jen trochu posílit zádové svaly. Ale je to přesně o tom, že rodičové jsou mnohdy rádi, když dítě něco udělá, ale bohužel to někdy dělá chybně a může z toho mít problémy...ale na to by měl přijít hlavně dětský dr., kteří to ale většinou nezjišťuji....
8. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
Tak mi nezavinujem a ani sme nezavinovali...malý usíná v poho jen občas musí mít plínu kolem hlavy. Zmiňovali ste po porodu jak mlsáte...já bych pro snickers vraždila :slight_smile: Holky vy co cvičíte s mimča přeju ať to máte co nejdřív v pořádku!
8. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.