• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
cudli, měl 54 cm a 4090 g, když jsme šli z porodky tak vážil 3870 g :slight_smile: byl taková dlouhá žížalka :dizzy_face: teď už má na stehýnkách trošku faldíčky, ale jen tak aby se neřeklo, oblečení, co je mu dobře na délku je mu celkem velký na šířku :grinning:
9. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
marsi- mě říkala teta Mudra, že mám brát 3x denně 3 kuličky pod jazyk a nechat rozpustit a aspoň půl hodiny potom nepít, ať to co nejdéle zůstane ve slinách :wink:
9. únor 2010 v 19:21  • Odpověz
Jonkar, tak to jo :slight_smile: Nikča měla 2780 g, takový drobeček. Dívám se, že jsi z Brna, kde jsi rodila?
9. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
u Milosrdných :slight_smile:
9. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
kvak já bych ráda přikrmovala až od ukonč. 6. měsíce

dneska jsme byli na rentgenu kvůlivá těm našim kyčlím, malá to zvládala líp než já, u aparátu ji držel taťka, mamka zbaběle odešla na chodbu, čekala cirkus, který se nekonal, teda konal, ale až při odchodu při oblíkání

jak jsem na to laickým okem mrkla, ta levá mi fakt připadá hodně jiná... jsem s řemínkama už smířená, ale ne srovnaná, nevím, proč to tak prožívám, je mi toho našeho bobka líto už teďka
9. únor 2010 v 19:55  • Odpověz
Téda Jonkar, mezi listopaďákama se líhnou takový chlapííííí. Jáchym měl ve dvou měsících 57 a váhu 4800gr :unamused: No ateď máte, co my ve 3 měsících- jste velký člověkové :dizzy_face:
9. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz
Evat- v řemíncích mají děti nohy hodně od sebe? My látkujeme a Jáchym je v některých plínách dost rozcapenej (tzn. že když je na boku, tak mu noha pěkně trčí :confused: ), je pravda, že je rád, když se může nahatej vykopat, ale jinak to myslím nijak neprožívá. A ty řemínky musí mít celodenně? Bez pauzy třeba pár hodin?
9. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz
Kvak, vy jste byli ale krapet menší při narození :wink: :dizzy_face: jinak je fakt, že na některých fotkách vypadá starší :confused: :dizzy_face:
9. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz
kvak asi od sebe a i trošku skrčené, sama pořádně zatím nevím, viděla jsem jen fotky na netu
a co se týče počtu hodin, to nám teprve řekne mudr, ale co jsem vyčetla, většinou to mají 23 hodin denně, pauza 1 hoďka na koupání
9. únor 2010 ve 22:50  • Odpověz
Jonkar- to je přece pěkný, když je i malej chlap velkej :dizzy_face: :wink: . Já tiše závidím, jak jsou tu některý klukové veliký (třebas váš, dál Berankův Jáchym, Spaagetčin Kryšpín...- taky si přeju, aby Jáchym takhle vykvetl!
Evat- a jak dlouho, je to na měsíce?
9. únor 2010 ve 23:27  • Odpověz
kvak jojo na měsíce, nejkratší co jsem našla bylo na 3, někdy na 6,7..., no jsem blbka, že se stresuju předem, ale mě to nedá a hledám... ale vesměs čtu, že to není ani tak problém pro děcka jako pro matky, spíš to tak strašidelně vypadá
9. únor 2010 ve 23:37  • Odpověz
Brý večír, tak jsem zhlédla to lítání a teď z toho nebudu spát :cry: :pensive: :angry: :angry: :angry:
kvakul, ono je sice hezký mít malýho/velkýho chlapa, ale kdo to má nosit? :grinning: Jsem dneska teda uvázala dle toho, jaks včera psala, že musí mít nohy výš,než kyčle a dopadlo to tak, že měl hlavu před mojí bradou, takže po pár ducnutích, jsem ho sesunula níž. Pravda, vážu zatím kříž s kapsou, páč jsem líná mrknout na ty další úvazy :pensive:
Co se jeho jména týče, tak dokud se nenarodil, neznala jsem jedinýho Kryštofa(teda kromě kapely a akce Kryštof :grinning:) a jen co se narodil, tak začínám znát další :sweat_smile: I v porodce říkali, že dlouho žádnýho nerodili...
jonkar, slušnej výkon na 2 měsíce, ještě nás předběhnete, ale my startovali s 2860g a 50cm při odchodu z podky :sweat_smile:
evatko, hlavně klíííd, ještě není nic jistýho :wink: Já prej měla taky nosit řemínky(taky se tomu říká peřinka) a mamině to taky přišlo hrozný, tak koupila větší plenkový kalhotky, do kterých se vkládala plena(měly na tu plenu kapsu, ale to nejspíš není podstatný) a místo pleny mi tam dala nějakou tvrdou desku, kterou obšila měkkou látkou. Prej mě mohla normálně oblíkat a nevypadalo to tak hrůzostrašně a za měsíc jí doktor pochválil, jak jsem pilně řemínkovala :grinning: Nechci tě teda k ničemu nabádat, ale pokud z toho máš takovou "fobii" můžeš trochu rukodělnit a za mustr ti ten doktorskej inštrument poslouží :sunglasses:
Teď jsem s hrůzou zjistila, že už je diskuse říjen 2010 :astonished: Za chvíli po nás převezmou štafetu další listopadovky :sweat_smile: Je to divný, že ještě před rokem jsme nebyly těhotný.
10. únor 2010 v 00:01  • Odpověz
Ahoj :wink:
My už jsme definitivně vzhůru :unamused:

Jinak já taky žádného Kryštofa neznám, ale podle statistiky se jich rodí dost, asi na nějakého malého Kryštofa-fy časem narazíte, ale to my s Jáchymem taky, je jich kolem 1700 v celé zemi a půlka se jich narodila od roku 2000, takže dospělého Jáchyma neznáme, ale pravděpodobně v MŠ nebo ZŠ na nějakého natrefí :sweat_smile:

My zkusíme příkrmy od 4. měsíce, uvidíme, jak to půjde, ty dvě lžičky, to je fakt jen taková sranda :grinning:

Evatk, s řemínky si nic nedělej, taky by mi to nedělalo dobře vzhledem k povaze našeho Jáchyma, ale třeba Eliška překvapí a vůbec jí to nebude vadit. Kamarádka je měla u syna do 1 roku a nikdy snad nebrečel, ani si nestěžovali, že by to nějak vadilo. Samozřejmě to oblékání je složitější, ale co se dá dělat....
10. únor 2010 v 07:20  • Odpověz
dobré ranko všem :slight_smile:))

tak ta treperenda mě vzbudila v šest na kojení a pak řádila,že jsem nemohla usnout, ona teď spí, a já hodila prádlo do pračky, umyla nádobí, teď se chystám uklidit obývák a pak pověsit to prádlo... a pak asi spadnu zpět do peřin a malá se probere,to už znám :slight_smile:))))

marsie: .-)))) no neboj se nic, já taky u mě doma už 14 dní nesáhla na lux a mop,takže to jdu teď napravit,dokud malá spí a já mám čas,pak vstane,oblečem, a zase vyrazíme k našim,pak k dr., do práce a od pěti mám dneska kafčo,takže jindy fakt není kdy :slight_smile:
10. únor 2010 v 07:28  • Odpověz
dobré ránko, od šesti blbne, jako že budeme vstávat, nedala jsem se přemluvit, ale už nespim a mladá vesele vychrupkává :angry: . Dneska má dopoledne hlídání babičkou, já jedu k Dr. na kontrolu se štítnou žlázou, tak snad to bude ok a obě to přežijou :wink: . Já jsem taky přemýšlela, že bych jí zkusila jenotm tak na ochutnání dát od 4.měsíce ochutnat nějakou zeleninku, stejně víc jak pár lžiček nesní a aby se seznámila s jnou chutí pomalu...no, uvidim, taky mi dost málo pije, uvidim, jestli nebudeme muset dokrmovat UM, tříměsíční máme ve čtvrtek, tak jsem zvědavá.
10. únor 2010 v 07:42  • Odpověz
Dobré ránko,
taky jsme od 6hod. vzhůru :slight_smile: tak jsme poblbly a teď od 8hod. zase spinká :slight_smile:
To jsem zvědavá na ty naše kyčle.... doufám, že to bude ok :frowning2:
10. únor 2010 v 09:15  • Odpověz
ahoj maminy,u nás noc dobrá.Opět usnul ve 20hod.a vzbudil se až ve 4-nádhera.Jenže já se budím ještě pořád dříve.Očkování taky v pohodě,jsem měla strach,že bude protivný,ale je to zlatíčko.Teď se zase ozývá,tak pádím.
10. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
Dobré dopo,tak mi měli noc divokou. Malý usnul klasicky o půl9 ale ve 3h šílený pláč (asi se mu něco zdálo),pojedl a usnul a za hoďku zase řev,takže sem ho vzala a utěšila a o půl6 nanovo. Trochu pojedl a usnul do 8h.
10. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Dobré ráno, tak my dnešní noc úplná nádhera :slight_smile: Druhá pěkná noc od příchodu z porodnice :grinning: Usnula ve 21 hod., spala asi do půl paté, rychle se najedla a spala do šesti, v těch šest jsem si ji dala k prsu a dál nevím, páč jsem hned usnula a vzbudila jsem se v osm, zastrčila jsem zpátky prso a spaly jsme ještě do devíti :grinning:

Evatk: neboj, neboj, ještě nic není jistý a řemínky vážně nejsou taková hrůza. Ale vím, jak Ti teď je, malá měla tu Frejkovu peřinku a když jsme šly po šestinedělí na kontrolu, tak jsem se taky pár dní předtím dost bála, aby to neměla horší a nedostala řemínky. Pěkně bych to vobulela, no já bulela už dopředu ze strachu a pak to dobře dopadlo. Ale vážně je to horší pro matku než pro to dítě, mimčo si na to zvykne rychle, ale pro maminu je pohled na mimčo v řemínkách dost děsivý.
10. únor 2010 v 10:05  • Odpověz
holky díky za podporu, já to už zase řeším moc dopředu, co bude, až je bude mít, jak ji to bude omezovat apod... člověk je rád za jakýkoliv pokrok a mě bude připadat, že ji to brzdí a že je pozadu atakdále atakdále..., všechno vidím černě

jinak díky bohu za zavinování, hotový zázrak - krmení 19:30, 23:00, 5:00, 10:00
a zjistili jsme, že elsa má poslední dobou asi i potíže usnout či odpočinout si kdekoliv jinde než doma, konkrétně u babiček
10. únor 2010 v 10:24  • Odpověz
Evi,snad to bude dobré a ty řemínky budete mít jen chvilku. Jinak mě dojede odpolko 20letá neteřinka a bude u nás spát páč já zítra musím na gyndu a ona bude hlídat.
10. únor 2010 v 11:57  • Odpověz
Tak u nás je velký problém se spaním přes den.... donedávna v pohodě, usla vždycky při kojení, ale teď, napije se a pláče. Uspím jí jen se svázanýma rukama....
10. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz
Ahoj holky tak dneska nam je pul roku a vazi 4600g a 56cm meri. Je moc sikovnej. ted si hraje s konem. :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
ad - dekuji a gratuluji k krasnym cislum :dizzy_face:
evi - nestahuj kalhoty pred brodem!! klid a neplas, uvidis co ti reknou - jak pisou holky treba to vubec nebude potreba!!

spaget - k tvemu zamysleni - je to vazne hruza!! jak ten cas utika! ja si to uvedomila vcera, kdyz jsem vyklizela klare skrin - ty malicke vecicky do kterych se daaavno nevejde jen ja asi z piety je tam porad nechavala.. a to prosim nektere nemela ani jednou na sobe.. no co vam budu povidat, preskladala jsem je do krabice, povzdechla si a zamackla slzu.. nyni mame velikost 62,68 a uz mam pripravenou velikost 74..
10. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
marsie: přesně, malé nemají ještě ani 3 měsíce a taky nosíme už i 68..... hlavně že pode tabulky je 68 pro 4.-6.měsíc haha, a 74 je pro 6.-9.měsíc..... přidávám fotku z dneška, malá ma na sobě věci z tesco, prý 3-6měsíc - že by se do toho ještě za 3 měsíce měla vejít? :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz
evit - ty jsi uzasna jak mate vzdycky vse sladene :wink: , tebe to proste musi bavit :grinning:
jinak dnes jsem ji sla prevleknout a sla pro vetsi teplaky!! ano, 3-6 m no, myslim ze jsou tak na mesic max.
AEvit myslis, ze to sijou nejak maly nebo mame vyzrany mimina?? :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz
marsie už s tím raději počítám a sumíruju si, na co bude potřeba se mudra poptat - jak s autosedačkou, kočárkem, polohama na nošení, co zavinování, když mi jinak blbě usíná, co pokládání na bříško apod. ...
jsem ráda, že už jsme zjistili, co elince vyhovuje ohledně usínání, bříško už tak nezlobí, byla by to pohodička a ta představa, že by to měla špatně snášet, bleeeeeeeeeeeeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
hele holky :grinning: sem chtela rict, ze uz moc neblinkame... ale je to jinak Klara normalne recykluje :grinning: :grinning: ona to plokne zpatky!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ted jsem ji videla!!!
10. únor 2010 ve 13:57  • Odpověz
jo a cera jsem se koukaly na vecernicek a od te doby se nemuzu zbavit te pisnicky a porad si zpivam .. brum brum brum ... copak se zda medvedum... ta hlava je normalne minimalne na generalku neli na vymenu!
10. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
marsie: nevím, asi to oblečení šijou na nějaké anglické nedochůdčata :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
A nemám to sladěné, naopak, toto vůbec k sobě nepatří, ty elasťačky jsou v soupravičce s tričkem a super šatičkama, asi zítra obléknu, budem mít návštěvu...pak dodám foto :wink: To víš, že je to moje panenka, ráda jí oblíkám hezky, i když máme i spoustu neutrálních věcí, bílých, zelených....na to ale, že jsem nevěděla, že budem mít holčičku je náš šatník už z 80 % růžový :astonished: - dárky a dokoupeno :wink: :dizzy_face:
Prý "recykluje" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

evatk: vidíš, to mě vůbec nenapadlo, jak řešit takové ty praktické věci :unamused: no tak uvidíš, co ti řeknou doktoři no.... :fearful: jsou to ale starosti..... BOJUJ!!!! HLAVU VZHURU! Eli potřebuju veselou maminku!!!! :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.