• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
My a oblečení: konečně nám je 56 velikost :grinning:
10. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
cudlinka no my konecne velikost 56 budem tridit jak co.
10. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
se musim pochvalit - ted mi prisla fotokniha a vypada moooc hezky!!
10. únor 2010 v 15:05  • Odpověz
A já nevím, co máme za velikost, každé dupajdy jsou jiné. Např. z Polska jsme měli komplet 56 a tu nosila dlouho, kdežto u nás koupenou 56 jsme vyřadili brzo. Něco oblíkáme 58 něco 62 i 68. Děda si dělal legraci, že Emča nemá konfekční postavu :grinning:
10. únor 2010 v 15:16  • Odpověz
My už používáme body 74, ostatní 68, většinou...
10. únor 2010 v 15:22  • Odpověz
evit -> fakt moc pěkné fotky!
10. únor 2010 v 15:22  • Odpověz
Holky, musím říct, že máte můj obdiv, které dáváte tak malým holčičkám šatičky. Já jsem nikdy nepřišla na smysl toho, dávat ležícímu miminku šaty, později lezoucímu dítěti, kterému ty šatičky vadí v pohybu a navíc holá kolena mi naháněla hrůzu....My používáme šaty až teď, a to do divadla a měla je na návštěvách o vánocích, ale i tak bylo vidět, že tepláky by brala víc :sweat_smile:
10. únor 2010 v 15:40  • Odpověz
Evatk, já si myslím, že zavinování u řemínků nesmíš používat, abys ty nohy nedávala k sobě, ani tygřík se nesmí při problémech s kyčlemi používat :unamused: U nás by to byl nepřekonatelný problém, ale nakonec bychom to taky museli zvládnout. A jen tak mimochodem, v dobách našeho dětství jsme měli široké balení snad všichni a řemínky byly taky hodně časté. Neboj, uteče to a za rok si na řemínky ani nevzpomeneš :unamused:

A náš vřískal zase vříská půl dne....
10. únor 2010 v 15:44  • Odpověz
za nevzpomeneš mělo být :wink: (ne :unamused: , jsem se nějak uklepla)
10. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
beranek právě si taky myslím, že normálně zavinovat nee, jen ručičky a přes nohy volně nebo přes nohy vůbec, tygříka nenosíme, a nesmí se ani to klasické chování v náročí, když je o tebe dítě opřeno bokem a tím pádem ho tlačíš do jedné nožky...
jdeme tam v pondělí a hned druhý den máme poradnu, tak to musíme pořešit podrobně i tam
10. únor 2010 v 16:08  • Odpověz
Evatk - moc mě to mrzí. Úplně tě chápu. Já malého taky lituji s tím cvičením, připadám si jako bych ho snad týrala :frowning2: Ale na druhou stranu, když jim to pomůže, tak to musíme vydržet !!! :slight_smile: Uběhne to, neboj!!!

Teď jsme se vrátili od paní Dr. - dnes máme 3 měsíce a vážíme 5650 g. Za 14 dní Tomík nabral 600g.
10. únor 2010 v 16:18  • Odpověz
Evatk hlavu vzhuru . Myslim na vas at nemusite mit ty reminky :angry:
Jinak velikost? My mame stale 56. A nektery dupajdy velikosti 56 ji budou asi az za mesic. Jsou mega dlouhy.
10. únor 2010 v 16:18  • Odpověz
evatk-taky držím pěsti a anad to dopadne dobře.
My jsme se vrátili z procházky a jsem nadšená,že tady můžu nechat malého dospat v kočárku.Ale už jen do neděle :frowning2: Pak zase tahat malého do 5.patra a žádně dospávání :frowning2:
A velikosti nosíme 62 a něco 68.
10. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
Holky, nosíte mimča v šátku?
10. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
Ad,malý je šikulka a Katulka váš malý taky :slight_smile: My dáváme velikost 62 a 68. Rostou nám ty děti jak z vody :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:44  • Odpověz
Nazdárek, tak obě kyčle máme Áčkový a už nás nechce vidět, uf :sweat_smile:
Nosíme vel. 68, body 74, taky jsem při třídění zamáčkla nejednu slzu :grinning:
Byli jsme spolu zase v práci a opět byl zlatíčko :dizzy_face: Asi vždycky vytuší, že čím méně se mě bude dožadovat, tím dříve pofrčíme domů. I když dnes by bylo na místě pokloužeme, páč tady od rána chumelí a silničáři nejspíš opět chrápou :angry: Chci jaro :frowning2:
cudli, já nosím, ale umím zatím jenom jeden úvaz :sweat_smile: Nosím zatím jenom doma, páč jsem posera, že sebou a teda i jím někde fláknu :pensive: Povětšinou je tam rád, ale jsou chvíle, kdy pracně uvážu a on už se vrtí, páč nemá takovej přehled :grinning:
10. únor 2010 v 16:49  • Odpověz
Ad ste šikulky jak pěkně rostete a vy Katulko taky. :slight_smile: Evita opravdu pěkně malou ladíš. My d62 - 68... To nám ty děti rostou jako z vody. :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
spaagetka, a jaký máš šátek a jak dlouhý? já přemýšlím, že si pořídím něco na nošení, ale nevím jestli šátek nebo něco jinýho. Mám teď doma půjčený šátek Vatanai, je dlouhý 4,5 m a buď to neumím uvázat nebo nevím, vešly bysme se do toho s malou snad třikrát
10. únor 2010 v 18:00  • Odpověz
Holky Tomášek má něco v pusince, nevíme zda to je zub, může nějaký aft nebo něco bejt čistě bílé?
10. únor 2010 v 18:08  • Odpověz
MArsie, tomu se neříká recyklace, nýbrž přežvakování- kráva taky polyká to, co už bylo v jednom z jejích žaludků- jinak Jáchym to dělá taky- když na něj jde ublinkávání, tak ho rychle dám do svislý polohy a řeknu, ať to zase spolkne, že je Beba drahá na to, abychom ji vyblili...
Jinak já si zpívala "Na políčku, v jetelíčku, tam kde potok pramení, dobře je nám na tělíčku, zákonem jsme chráněni, sosáčkama sosáme..." :frowning2:
A k těm velikostem- dělá vám potíž délka nebo šířka? Jáchymovi vcelku ještě 68 na délku stačí, ale zase je volná v pase (teda s látkovkama ne, ale když má občas jednorázku, tak v tom slušně plave...) Je nějakej nekonfekční. Za to se nevejde do čepice pro půlroční....A taková pěkná byla :cry: :cry:
10. únor 2010 v 18:35  • Odpověz
Ahoj, zdravím po prvních 3 dnech cvičení vojtovky. Jsem zrala na psychiatra nebo na skok z okna. Moc to psychicky nezvládám. Terezka u toho hystericky řve a po skončení jí ještě 10 minut uklidňuji. Dneska se mi u toho hrozně kroutila, tak ani nevím, jestli to dělám správně. Radši si zítra zavolám na rhb. Do toho se Terce ještě vrátila ta dermatitida a dokonce ji to na pusince začalo mokvat a vytékat hnis. Anabázi s kožním ani nebudu popisovat.
10. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
orlik tak to zní hrozně, ani se ti nedivím, že se z toho sypeš
10. únor 2010 v 19:12  • Odpověz
Evi, to bude dobré. Já jsem se narodila s luxací kyčlí a od 3 do 9 měcíců jsem ležela ve strojku (bylo to takové prkno, ke kterému jsem měla přivázané nožičky). Směli mě vyndavat jen při krmení a přebalování. Mamka to prý taky hodně obrečela, ale zvládnout se to muselo. To na to přišli až teď nebo už jste měli nějaký problém dřív?
10. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
orlik v porodnici při té běžné kontrole ok a v 6 týdnech jsme měli začít dávat 1 látkovku na papírovou, nezlepšilo se to do tohoto pondělí, takže ten rtg a příští týden se to rozlouskne
ale myslím, že už v té porodnici něco být muselo, prostě nevěřím tomu, že by se to za 6 týdnů tak hodně změnilo

a do toho máme v úterý očkování a poradnu, bude to náročný týden
10. únor 2010 v 19:20  • Odpověz
Řekla bych, že v porodnicích se na hodně věcí kašle. Taky si myslím, že už to u vaší Elišky muselo být patrné. U mně už to naši věděli už od porodnici a je to 30 let zpátky. Od té doby se určitě hodně změnilo.
My máte ve středu očkování a pak taky kyčle. Modlím se, aby bylo všechno v pořádku. Něco dalšího bych už asi nezvládla.
10. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
orlik no a mohli jsme něco nosit hned od začátku, to mě trošku mrzí
10. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
kvakul -> my máme problém s délkou, chudáček je v některých dupačkách našponovaná :slight_smile: Mám vypráno, taky budeme třídit.

evatk -> držím pěsti, ať to dobře dopadne!! Pamatuješ, jak jsi mi poradila Infadolan, tak Dr. nám ještě napsala takovou vodičku a omývám ji tím obličej 2x denně, a stejně to nezabírá. Pořád to má děsně červené a začíná ji to i na druhé straně..... :frowning2:
10. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
Evi, my jsme taky mohli cvičit vojtovku už od nemocnice, ale zanedbali to. Já jsem se už tam ptala, proč taky necvičíme, ale prý byla Terezka v pořádku. V rizikové poradně (v té samé nemocnici) mi taky primář řekl, že je v pořádku. Určitě by bylo jednodušší cvičit se 3kg dítětem a ne se 7 kilovým.

Ale u těch kyčlí oni většinou vážně čekají až kolem toho 3. měsíce. U mně to bylo stejné a o problému věděli už od narození.
10. únor 2010 v 19:36  • Odpověz
cudli, mám Storcha(Storchenwiege)4,6 metru, vážu zatím kříž s kapsou a moc velkej cancour za sebou netahám :wink: Kupovala jsem ho delší kvůli manžovi, ale mám obavy, aby mu stačil :pensive: Na některý úvazy nepotřebuješ tak dlouhej, takže můžeš ovázat znovu kolem pasu :wink:
Kryšpín taky přežvykuje a když se při kojení přepíjí, tak vidím, jak se mu to vrací a on znovu polyká a polyká...ani kapka na zmar :grinning:
10. únor 2010 v 19:40  • Odpověz
orlik na některých diskuzích jsem narazila na to, že to nějakými pomůckami řešili třeba od 14 dnů apod., ale možná to víc hlídají u mimin, které jsou koncem pánevním, to je taky rizikový faktor

a jak tak přemýšlím o tom nošení malé s těma řemínkama, je vhodné šátkování svisle, tak nevím, jestli se na to nemám dát, ale vůbec nemám představu, jak na to

vy co šátkujete, je k tomu i návod? :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 v 19:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.