• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
My šátek nemáme, tak neporadím....
10. únor 2010 v 19:45  • Odpověz
Holky tak nevím zda to je zub nebo nějaký aft. Ještě že jdeme zítra k dr na 3 měsíční prohlídku tak snad řekne co to je.
10. únor 2010 v 19:51  • Odpověz
Ráda bych v šátku nebo v čemkoli (máme Manducu) nosila, ale synek zarputile odmítá. Vadí mu dávat nohy doširoka od sebe, snad se bojí, že mu praskne pytlík :sweat_smile: .
Ad poordnice- zpětně mám dojem, že v porodnici se řeší jedině kojení, kojení a zase jen kojení- kdyby se narodilo dítě s dvěma hlavama, tak by ti názorně ukázali, že můžeš kojit obě hlavy zároveň, neb každá může kojit...Ale že má děcko dvě hlavy, to by jim asi uniklo...
10. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
Kvak, neurážej porodnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Drží Manduca dobře hlavičku mimča?
10. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Pampusik, ty bydlíš v 5. poschodí bez výtahu? Já jsem taky bydlela, do 1 a 3/4 roku Beatky jsem ji tahala v ruce nebo v tašce od kočárku, dospávání neexistovalo, a to jsem ještě musela snést do sklepa kočárek. Měla jsem docela fyzičku, ale bylo to fakt náročné, teď bych to už nezvládla, měli jsme 120 schodů do bytu :sweat_smile:
10. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
napadlo mě malou nosit v manduce nebo v něčem takovém, ale to se mudra zeptat nemůžu..., jestli to lze při těch řemíncích
10. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
evatko, mrkni na www.nosenideti.cz , jsou tam návody i videoukázky některých úvazů. Mně se šátkem přišla instruktážní brožura jak vázat k některým druhům šátků jsou i dývka :wink:
10. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
Cudli, já mám dost šílený vzpomínky na oddělení šestinedělí, víš. Tak jsem holt zaujatá, ale jasný, že porodnice s tak hustým provozem, jako je Apolinář, prostě ten "lidský faktor" někdy trošku nestíhají. Ale přesto jsem ten pocit měla spíš se sestrami než s doktory.
Evat- manduca drží hlavu myslím dobře, asi tak stejně jako šátek s kapsou s kříž.- děti ve 3. měsících už tu hlavu víceméně drží, jen je potřeba jistit, aby ji nemohly prudce zaklonit, a to Manduca hlídá.
Myslím, že dítě v Manduce má nohy roztažené asi na maximum, takže asi problém není (navíc nosítka typu Manduca zaručují fyziologický postavení kyčlí...
10. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz
Kvak, v pohodě :slight_smile: vždycky záleží na lidech. Já si chci pořídit buď šátek nebo nosítko, ale nevím co z toho, malá má teprve dva měsíce.
10. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
Holky nevíte jestli se teda snížila ta mateřská? Mně teď přišlo asi o 2000 míň....? :angry: :angry:
10. únor 2010 ve 21:41  • Odpověz
macu ano snizila me prislo o 4 tisice min.
10. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz
kvat no my nositko nemame vubec a mit nebudem mozna casem.
10. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz
cudli, v šátku můžeš nosit od narození - na babymasaže se mnou chodí mamina, která v tom malýho měla prý už v porodnici - a do nosítek bývá většinou novorozenecká vložka :wink: já mám doma šátek, ale zjistila jsem, že jsem totálně neschopná ho podle toho návodu uvázat, tak jdu příští týden na kurz :grinning:

kvak, my jsme taky totálně nekonfekčí - na šířku by jsme potřebovali tak o dvě čísla menší oblečení co máme na délku... :grinning: tak by mě zajímalo, podle koho brali míry... :confused:

holky, co máte miminka s ekzémkama ap. vyzkoušejte cannaderm Robátko - je to kosmetika z konopí a nám moc pomáhá - mažu Kubu dvakrát denně konopným olejem a úžasně mu pomáhá :wink:
10. únor 2010 ve 21:58  • Odpověz
Spaaget - podle mě mu 4,6 musí stačit, když stačí mně... ehm. :angry: (Na kříž s kapsou, ten je jeden z nejnáročnějších na délku.)

Evo - já mám taky Storchenwiege, návod k tomu byl, ale nejlepší je asi fakt kouknout na www.nosenideti.cz - tam je všechno. Pokud si dobře vzpomínám, tak svislé úvazy jsou vhodné i pro široké balení, kolíbky ne (tam děcka dávají nohy k sobě).
10. únor 2010 ve 22:18  • Odpověz
dobrý večer dámy,
tak my máme po 3 měsíční prohlídce. Malá měří 58cm a váží 5,2kg. Takže zatím moc neroste. O kolik vyrostli ti vaší prcci od narození?
10. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
Jonkar, já vím, že šátky se můžou od narození. Šátek mi přijde lepší pro mimčo, ale nechce se mi s tím vázat :sweat_smile: Radši bych Manducu, ale moc se mi nelíbí nosit malou ve svislé poloze. Kam chodíš na ty babymasáže?
10. únor 2010 ve 22:32  • Odpověz
jonkar, s ekzémama zkušenost nemám. Ale syn jako miminko hrozně trpěl na suchou pokožku. Vypadal, jak kdyby měl lupenku. Takže od té doby používáme olej do vody Balneum Hermal a porádně mu to pomáhá.Já ho mám na předpis, ale určitě se dá koupit i normálně. akorát je myslím dost drahý. Na recept za 1000 ml doplácím asi 60kc.
10. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
lucie no krasna dylka Ale porad jsme mensi, ale vyrost uz dost. No jenze nam uz je pul roku.
10. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz
adaj, u vás to není s tou výškou objektivní.A kolik teda má?
10. únor 2010 ve 22:40  • Odpověz
lucierob, moje malá měla při narození 2780 g a teď v 10 týdnech měla 4250 g, takže žádní obříci taky nejsme :slight_smile: Stačí, že je spokojená :slight_smile:
10. únor 2010 ve 22:47  • Odpověz
lucie no jako vyrostl 26cm. A od propusteni domu od rijna 12cm. :wink: :wink:
10. únor 2010 ve 22:47  • Odpověz
cudli, tak ona spokojená je, ale maminka né :angry: :angry: Ona celkově dost málo jí. Doktorka říkala, že by měla vypít asi 150 ml /kg své váhy. Takže za den by to mělo být 750-800 ml. Ale jsem ráda, když do ní za celý den dostanu aspoň 450 - 500ml
10. únor 2010 ve 22:51  • Odpověz
Ad tak to je šikulka. Takže to už má tak nějak jako Aninka,ne?
10. únor 2010 ve 22:52  • Odpověz
luci, já takový věci neřeším, já se řídím mimčem a ne tabulkama. a to jsem por.asistentka, tak by to mělo být naopak :grinning:
10. únor 2010 ve 22:52  • Odpověz
Tak to já bohužel řešit trochu musím. I když bych nejradši taky neřešila. Ale ona ani nebrečí, takže kdyby příjem potravy záležel na ní, tak máme krabici sunaru minimálně na 2 týdny.
10. únor 2010 ve 22:55  • Odpověz
cudli, kousek od Milosrdných je Mamicentrum, vede to tam hrozně sympatická PA mrkni na www.mamicentrum.cz :wink:

luci, no ono to vypadá jak lupenka, hrozně se loupe, dr. nám předepsala jakousi mast a Kuba se po ní osypal ještě víc, ale ten konopnej olej nám pomáhá a Kubovi se to natírání hrozně líbí, ho u toho i trošku masíruju, tak si to vyloženě užívá :dizzy_face: jinak na to teda celkem pomáhá i bepanthen, ale u toho protestuje :grinning:
10. únor 2010 ve 23:11  • Odpověz
Tak bepanthen je dobrý skoro na všechno. Ale to bys spotřebovala na jedno mazání půl tuby,ne?
10. únor 2010 ve 23:22  • Odpověz
to asi jo a navíc se blbě maže do vlásků :sweat_smile:
10. únor 2010 ve 23:26  • Odpověz
lucie uz ma 56cm, ale vahu mame mensi nez vy no.
11. únor 2010 v 00:04  • Odpověz
ahojky, evi, jakou máte v papírech diagnózu, oni kolikrát doktoři ani pořádně nevysvětlí, co je vlastně špatně, kamarádka si dělala taky takový starosti a pak nakonec zjistila, že to vlastně vůbec nemají tak hrozný..mrkni, je tam popsaná klasifikace, my musíme nosit taky široký a to máme výsledek Ib - normální nález odpovídající věku 3m, netřeba dále sledovat!

http://www.lekari-online.cz/ortopedie/zakroky/ultrazvukove-vysetreni-kycli-kojencu

Jinak u nás už druhá velmi neklidná noc, krmení navíc, i přes den jí docela často, tak nevim, jestli 3m spurt?
11. únor 2010 v 07:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.