• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2009

(Zamčená)
3. června 2010 
Adaj, 26 cm od narození? Čím ho proboha zalejváš? :grinning: To je krása! :dizzy_face:

Ináč Beno měl na poslední prohlídce 60, ovšem oblečení potřebuje 68 kvůli plenám, a i to už je mu malé, mému něžnému chudému příbuznému. (Kvakul, netuším, jestli jsi to zjistila, ale na extendory bych se příště vykašlala, hodně věcí má jiné patentky, takže přikoupím ještě jedny "šle" a pojedu v tričkách. Blbé je, že na tak malé mimino se moc trička neprodávají, asi všichni logicky čekají, že se to bude shrnovat, takže na to dlabou.)

Zajímalo by mě, jestli si mudra nemyslí, že ho trápím hlady, protože vždycky po přírůstku (kolem těch 150, ale děti na um mají přibírat víc, ne?) se zamyslí a praví No, on si prostě jede takovým svým tempem... (Fakt je, že moc toho teda nesní a občas to do něj musíme rvát mírným násilím. Tomu se říká nekompromisní rodičovská láska. Děláme to pro tvé dobro! :sweat_smile: ) I když je fakt, že teď jsem to spočítala a ono se to najde - jí přes den tak 120 z flašky + něco málo ode mě, a v noci ode mě a z flašky tak 40-60, dohromady by to těch 750 mohlo dát. Tak aspoň něco, dřív se na svoji dávku nedostal ani omylem.
11. únor 2010 v 07:38  • Odpověz
Lucie- o 18 cm :sweat_smile: - ale on byl překvapivě krátký (já i manžel jsme měli při narození kolem 54 cm, teď jsme myslím dost vysocí, takže malej asi dohání, aby byl jako tata a mama :sweat_smile: )
Jinak konopný olej je fakt zázračný, hlavně na takový ty přesušený neplechy na kůži (vyzkoušeno na manželův hnusný ekzém na rukou). Kdesi jsem četla, že hodně dobře se olej vstřebá,když se kápně rovnou dokoupele - vyzkoušeno a fakt dobrý.
Cudli, promiiiiň, ty jsi por. asisitentka a já tu lkám na porodnice (no vidíš, zrovna asistentky byly u Apolináře moc fajn- to jen ty sestry na šestinedělí :frowning2: , ta byly i profesionálně docela mimo, ale asistentky byly profíci-hlavně zvládaly psychologii té extrémně nároční situace a nechovaly se jak sloni z porcelánu.
11. únor 2010 v 07:42  • Odpověz
ruzovka děkuju, ten článek už jsem četla, my máme právě IIb, vlevo až IIc :cry:
11. únor 2010 v 07:48  • Odpověz
dobre rano,
ad-vy krasne rostete!!!! :slight_smile:

prezila jsem noc-decka maji rymu a kasel-oba a ja taky plus knedlik v krku, tak jsem to vymyslela tak, ze si s majou-ktera v noci nechtela usnout-chtela, ale neslo ji to, lehla jsem si do jenikovy postele a mlady pan usnul ve velke posteli nalepeny na me...ovsem v noci se probudil a zjistil, ze jsem jinde-maja spala v kocaru...a jenik spustil takovy sileny rev...hruuuza...vyhodil muze-ten tam spal s nim....sel si lelhnout ke me...ja jsem zase musel dat maju jinam, tam bychom se nevlezli...a tim to nekoncilo...no proste PAKARNA :confounded: :cry:

ted spi oba, mala uz teda byla vzhuru, zmerila jsem ji teplotu-36,8, sosla ji snopliky-to se ji libilo, pac se smala-nechapu, dostala napit a spi opet v kocaru....

jinac rano, kdyz se probudila a nepila asi 5 hodin-trhla rekord,tak se napila tak, ze mi poblila celou postel, me, zupan- ale po teto akci byla vysmata jak leco...opet nechapu :slight_smile:

ja ted varim polivku a uklidila jsem, cekam kamaradku...a asi si dam sirky do oci... :unamused: :slight_smile:
11. únor 2010 v 07:59  • Odpověz
evi, nevim jestli to znáš: http://www.marwell.cz/, já je dávala místo širokýho balení, máš jistotu, že jsou nožičky ve spárný poloze, blbě zabalený široký balení může být prý spíš na škodu, stojí kolem 300kč a děti nemají na zadeču takovej balík...
11. únor 2010 v 09:05  • Odpověz
Kremb - to oni jsou takoví radostní. Beno dneska ráno vysál trochu z flašky, tak dvacku, víc ne, pak se chvíli šťastně zubil, a pak to všechno vyhodil - nosem... :grinning: To ho trochu překvapilo, tak natáhl, ale do třiceti vteřin opět úplně happy:grinning:
11. únor 2010 v 09:11  • Odpověz
Ahoj holky venku je zase nadělení, snad se dostaneme k doktorce. Ale máme to kousek. Noc u nás jako vždy super pití v 19,30 usnul teda až v 20,30 hrál si v pelíšku a v 3 ho probudili prdy, šel k nám do postele a v 5 krmení a spal do 8 hod. On ví že když se maminka blbě vyspí je protivná tak raději spinká. :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
ahojky všem,tak dočítám.... :slight_smile:))

marsie+evit: teda jak to děláte? já ještě pomalu nenajela na 62 :slight_smile:)) teda některý věci už jí dávám 62,ale máme i některý 56 ,sice už je to jen pár kousků,ale ještě drží... asi jsou to ale divný kousky,protože hodně 56 už nám dávno nejsou :slight_smile:)) normálně jsem myslela,že některé kousky oblíbené obrečím :slight_smile:))

marsie: jinak jsem včera byla na kontrolním vážení... břibrala pěkně,ale byl v tom 4 x příkrm a vysosla u dr 90- tku,což mě se zdá sakra málo,ale sestra říkala,že ok.... takže příští týden jdem na 3 měsíční kontrolu,takže teď nebudu přikrmovat ani náhodou a uvidíme kolik přibere a dle toho se rozhodne :grinning:
11. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
tak mi teď volala kamarádka, co dneska porodila a nestíhala jsem,co máme v tý naší porodnici za exoty... normálně přijela,že má kontrakce a oni jí chtěli poslat domů,že to ještě nerodí.... podotýkám,že přijela v jednu a ve 4:15 byl malej na světě... no naměřili jí vysokej tlak,tak si jí tam teda milostivě nechali a když pak řekla sestřičce,že jí to už tlačí hodně na konečník,jestli už může tlačit,tak jí řekla,že porod má ještě daleko...ať nepanikaří... no když jí chvíli přemlouvala,tak jí vyšetřila a rychle volala dr. že už rodí.... a že prý to bude rychlý,ale že dřív jak za hodinu to nebude. Kámoška 3 x zatlačila a malej byl venku......:grinning: no ale přístup fakt hroznej
11. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
Lilisku - tak to je soda.
11. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
ruzovka už jsem na to někde narazila, jak teďka pročítám kdeco... kdyby nááááhodou to dobře dopadlo, koupila bych to
11. únor 2010 v 09:51  • Odpověz
Kvak, neomlouvej se :slight_smile: Není porodnice jako porodnice. Ještě když jsem chodila do školy na praxi, tak jsem si prošla různý porodní sály a oddělení a záleží prostě na lidech. Někde je to super a někde naprostá hrůza. Já mám štěstí, že jsem rodila jako doma :grinning:
11. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
Ahojky,
u nás noc v pohodě, ale to usínání přes den, to je fakt hrůza. Je vidět, že se chce Emičce spinkat, ale ne a ne, takže 3x slává zavinovačce!!
My porostli asi jen o 10cm (ve 3 měsících), teď jsem jí neměřila.

jonkar -> díky za tip na krém, manžel dneska koupí
11. únor 2010 v 10:48  • Odpověz
cudli -> a kde pracuješ?
11. únor 2010 v 10:54  • Odpověz
majdi, v Brně.
11. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Lilisku mazec pristup personalu !!
Cudli taky jsem delala s detma, ale v detske. A to jsem si rikala, ze nikdy nechci mit deti , kdyz jsem tam delala. Ale ted jak jsem stastna, ze mam tu svoji berusku.

Holky my dnes spali 20.00- 6.00 bez krmeni. Co myslite? Neni to moc spanku bez jidla?

Dneska jsem mela jit spani " tchynovou" ke kadernici. Vykaslala se na me, ze tam nejde. Tesila jsem se celej mesic!! Zrusila to i me. Tak jdu ke kamaradce dneska co ma kadernictvi. Tak se tesim jak decko. Jinak bych asi byla v nejblizsi dobe plesata :(

Jinak satek nemam ale mam takovou asi nosicku neco jak ruksak:slight_smile:) mala tam odmita byt nevi totiz jak si polozit hlavu.
11. únor 2010 v 11:41  • Odpověz
Tak můj pokus uvázat šátek: málá je jaksi celá nakřivo a já celá poblitá :grinning:
11. únor 2010 v 11:48  • Odpověz
já uvažuju o manduce nebo něčem podobném, zas mě čeká průzkum, co je nej...........
11. únor 2010 v 11:49  • Odpověz
Evi, já asi taky pořídím Manducu, na ten šátek jsem fakt levá.
11. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
cudli taky z toho mám obavy, jak budu zmatkovat před zrcadlem a výsledek bude nevalný
11. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
lili - no tak, jen se drz zuby nehty ... jinak homeo celkem funguje.. mam to teprve teda 2 den, al prie mi ze jsou rano vic nalita... a hlavne klara nerve!
no a ta vaha s tim souvisi K je proste rozezrana!

teda to je pribeh, div nerodila na ulici!

majda - taky peju chvalu na svazovani! ted mame novej model, bo se uz do tech standardnich nevejde (vcera rano se chudak v ni svazana cela v ni preklopila.. ach ten plac) tak ji davam do te od emitexu - pod hlavu plenu a svazani - ktere obcas povolim, aby si zvykala- krasne se v tom vyspi a ja mam radost,. ze ji aspon uzijeme.

veru - no rikaji ze vic nez 5 hodin by to byt nemelo, ale bud to.. kdyz spi tak ji nechavam

cudli - :grinning: i tak obdivuju snahu se do toho zapasat, ja bych to nedala. ale jak tady o tom pisete, koukla jsem n ty stranky a ono je to celkem dost drahy! sem nevedela..
ja mam takove to nositko od babybjornu - ale mely jsme ho asi tak2x?? a to jeste na doma?! asi nic porizovat nebudu..
11. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
Holky, nebojte, ono to chce trochu cvik, ale třetí vázání už bude v pohodě... taky jsem se nejdřív bála, ale s tou naší mudrou prostě nebylo zbytí, kočár bych tam nevytáhla, tak jsem to riskla - a už jinak do města nechodím. Plivníka do šátku, přes sebe emitexovou tašku s nutnostma a jde se. :wink:

Marsie - no, drahé to je, ale to je holt cena za kvalitní látku... Děcko se v tom může nosit fakt dlouho (akorát pak už se váže na záda) a vydrží to i víc potomků, takže podle mě se to vyplatí. Pokud člověk nezačne sbírat šátky, koukala jsem, že některé jich už mají třeba šest a víc. Já se zuby nehty držím na tom jednom, ale jak nemám chuť kupovat si nic na sebe, než se trochu dám dohromady, pošilhávám po dalším a urputně se přesvědčuju, že ho vůbec nepotřebuju :grinning:
11. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
rivka-no nechapala jsem ten smich po bliti-to byla savle-se omlouvam za tak detailni popislll :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a to sosani nosu, to si vylozene snad uziva...

holky-nemate nejaky recept, jak zbavit mimino rymy??
11. únor 2010 ve 13:05  • Odpověz
krem, my odsáváme a kapeme olynth ale nějak to nepomáhá a navíc má malý ještě kašel. Už to má od neděle takže zítra navštívíme mudru. sme nachcípaní aji já, aji přítel.
11. únor 2010 ve 13:18  • Odpověz
krem, my máme mořskou vodu pro miminka physiomer baby a krásně nám pomohla :wink: a může se i preventivně...
11. únor 2010 ve 13:24  • Odpověz
Ahoj :wink:

Já jsem dnes zkoušela měřit Jáchymka a má asi 65-66cm (při narození 50cm) :wink:

Jinak jsem dnes vstávala ve 4hod, šla spát ve 23.30h a od těch 4hod jsem chvíli byla u Beatky v její posteli, pak jsem dávala jídlo Jáchymkovi, takže spaní nespaní....Kremb, taky potřebuji sirky do očí :sweat_smile: Odpoledne jdu s Beatkou na zpívání a v posledních dnech přemýšlím, kdy se normálně vyspím? :grinning: :grinning:

Evatk, my máme jednu kyčli 2a a už nemusíme dávat ani široké balení....
11. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
Aha tak teď se dívám, že ve 3 měsících jsme měli kyčle: 1a/1b, ale ve 2 měsících to bylo: 1a\2b...
11. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
beranek ja jsem taky utahana cim dal vic a ten muj rarasek rano rve jako kdyz ho na noze berou a nic mu neni zavislak.

na rymu pouzivam physiomer baby pred odsatim a 3x denne vytiram nasivinem pro novorozence a zvlhcujeme mu nad postylkou a 2 dny ho mam v autosedacce.
11. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
Kremb, na hustou rýmu jedině kapky do nosu, nic jiného nepomůže...

Adajar, ten náš závisláček křičí celý den a taky mu nic není :unamused: Kdyby to bylo jen ráno, to by bylo ještě fajn, ale on opravdu není ani chvíli potichu, až na pár výjimek...
11. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz
A odsávat nejlépe odsávačkou na vysavač.
11. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.